Protext ČTKFonergy představuje Fintovku, revoluční tarif dodávek energií

Fonergy představuje Fintovku, revoluční tarif dodávek energií

Praha 11. února 2025 (PROTEXT) – Zákazníci společnosti Fonergy mohou významně ušetřit na dodávkách zemního plynu i elektřiny. Firma představila nový produkt s názvem Fintovka. Jeho výhodou je, že kombinuje výhodnost měsíčního a pevného tarifu. V letních měsících, kdy je zejména díky produkci fotovoltaických elektráren cena elektřiny nízká, nabízí měsíční tarif odvozený od ceny na energetické burze. Na zimní měsíce se tarif přepne na pevný s předem danou a garantovanou cenou, kterou dodavatel nemůže změnit.

Fonergy je jedním z dodavatelů, kteří dlouhodobě nabízejí měsíční tarif. Výše plateb je odvozená od reálných cen elektřiny či zemního plynu obchodovaných k určitému dni na energetické burze. Tento produkt je výhodný v letních měsících, kdy zákazníkům generuje poměrně značné úspory jak u zemního plynu, tak především u elektřiny. V zimních měsících, kdy je produkce elektřiny z obnovitelných zdrojů nižší, se tyto výhody smazávají, a proto řada zákazníků raději zůstává u jistějších fixních tarifů.

„Právě tato disproporce nás přiměla k myšlence vytvořit pro zákazníky kombinovaný produkt, který bude spojovat výhody pevných a měsíčních tarifů. Zjednodušeně funguje tak, že v letních měsících zákazník odebírá měsíční tarif z cen odvozených z obchodování na burze a na zimní měsíce se mu změní tarif na pevný, přičemž mu garantujeme stálou předem známou cenu. Další výhodou je, že je Fintovka vhodná pro všechny zákazníky, i pro ty bez průběhového měření spotřeby,“ říká Jakub Tobiáš, obchodní a marketingový ředitel Fonergy.

Výhodnost nového tarifu Fintovka přehledně ukazuje následující tabulka uvádějící průměrnou cenu měsíčního tarifu Férovka na měsíc s pevnou cenou pro zimu 2024/2025. Je patrné, že u obou komodit je pro zimu výhodnější pevná cena. Na druhé straně v létě 2024 byla u elektřiny průměrná cena elektřiny za MWh včetně DPH o více než 1000 korun výhodnější. Lze tedy předpokládat, že v létě 2025 bude situace obdobná, a právě na kombinaci měsíčního s pevným tarifem mohou zákazníci významně ušetřit. Zejména u elektřiny. Fonergy bude měsíční produkt nabízet od 1. dubna do 31. září. Od 1. října, do 31. března, nabídne zákazníkům pevný tarif.

Srovnání měsíčního a pevného tarifu dle ceníků Fonergy  
Pevná cena pro zimu 2024/2025  
Elektřina 2790 bez DPH / 3376 s DPH Kč za MWh
Zemní plyn 1190 bez DPH / 1440 s DPH Kč za MWh
Průměrná cena měsíčního produktu v zimě 2024/2025  
Elektřina 3053 bez DPH / 3865 s DPH Kč za MWh
Zemní plyn 1480 bez DPH / 1874 s DPH Kč za MWh
Průměrná cena měsíčního produktu v létě 2024  
Elektřina 2195 bez DPH / 2779 s DPH Kč za MWh
Zemní plyn 1145 Kč bez DPH, 1449 Kč s DPH za MWh

 

„Pevnou cenu na další zimu se zákazníci s produktem Fintovka dozvědí v průběhu léta, kdy využijeme očekávaného poklesu ceny a pro zákazníky elektřinu v předstihu výhodně nakoupíme. Tuto cenu, která bude v zimních měsících výhodnější než měsíční tarif, budeme zákazníkům garantovat po celou zimní sezonu. Zároveň i u produktu Fintovka platí to, co je již v DNA společnosti Fonergy od jejího založení: náš produkt je výhodný, férový, bez závazků a jakýchkoli smluvních pokut,“ dodává Jakub Tobiáš.

Podrobnosti o novince se potenciální zákazníci mohou dozvědět na stránkách Fonergy, případně dotazem na zákaznické centrum, které funguje od pondělí až do čtvrtka v pracovních hodinách na telefonní lince 800 100 303.

 

O Fonergy, s. r. o.

Společnost Fonergy je obchodník s elektrickou energií a zemním plynem z Uherského Hradiště, který dodává obě komodity po celém území České republiky. Hlavní výhodou tohoto dodavatele jsou vysoce konkurenceschopné ceny energií oproti tradičním dodavatelům. Veškeré smlouvy uzavírá Fonergy na dobu neurčitou, se zákazníky jedná naprosto transparentně. Také díky tomuto přístupu dokázala od svého založení v roce 2012 získat kmen více než dvaceti tisíc věrných zákazníků. Od března roku 2024 zařadila společnost do své nabídky též měsíční tarify elektřiny i zemního plynu, které nazvala Férovka na měsíc.

 

Kontakt:

Jaroslav Martínek, mediální zastoupení Fonergy

pr@fonergy.cz

 

 

 

Doporučujeme

Ukrajinské úřady informují o mrtvých a raněných po ruských útocích

Nejméně dva lidé byli zabiti a další dva zraněni při ruských útocích na Sumskou oblast na severovýchodě Ukrajiny, uvedla dnes ukrajinská policie. Jedno dítě podle úřadů zemřelo při ruském útoku v Dněpropetrovské oblasti. Podle ukrajinského vicepremiéra Oleksije Kuleby ruské drony zaútočily na dvě civilní lodě v Černém moři. Jednoho námořníka zabily, několik dalších zranily. Naopak o ukrajinských útocích informuje Moskva, aniž by upřesnila případné škody.

Tříletého chlapce v britské zoo napadl ve výběhu krokodýl, policie to šetří jako pokus o vraždu

Policie v hrabství Cambridgeshire potvrdila, že tříletého chlapce, který ve čtvrtek utrpěl život ohrožující zranění v zoologické zahradě Johnsons of Old Hurst nedaleko Huntingdonu, napadl ve svém výběhu krokodýl. Incident policie vyšetřuje jako pokus o vraždu a zadržela muže podezřelého z toho, že chlapce do krokodýlího výběhu vhodil.

V Tokiu hasiči evakuovali asi 300 žáků a učitelů z hořící základní školy

Na základní škole v Tokiu dnes vypukl požár, všech asi 300 studentů a učitelů bylo evakuováno do bezpečí, oznámily místní úřady. Podle japonských médií je lehce zraněno kolem deseti lidí. Agentura Kjódó uvedla, že většina ze zraněných se nadýchala kouře. Příčina požáru se vyšetřuje.

Hormuzským průlivem proplulo 25 lodí, pětina obvyklého provozu

Ve čtvrtek proplulo Hormuzským průlivem 25 lodí, uvedla dnes specializovaná platforma AXSMarine. Podle ní je to nejvíce od poloviny dubna, kdy průliv blokovaly americké a íránské síly, a zhruba pětinásobek denního průměru ze začátku června. Provoz je ale zhruba pětinový ve srovnání s obdobím těsně před začátkem války, kterou na konci února útokem na Írán rozpoutaly Spojené státy spolu s Izraelem.

Obnova rašelinišť zvyšuje pohlcování oxidu uhličitého

Rašeliniště patří mezi nejvýznamnější přírodní zásobárny uhlíku na Zemi. Když se ale odvodní kvůli lesnictví nebo zemědělství, začnou naopak uvolňovat velké množství skleníkových plynů do atmosféry. Nový výzkum ze severního Švédska ukazuje, že návrat vody do vysušených rašelinišť dokáže tento trend poměrně rychle zvrátit. Už během prvních dvou let po obnově začala krajina výrazně lépe pohlcovat oxid uhličitý.

Noční izraelské nálety v Libanonu zabily 16 lidí, uvedla libanonská agentura

Životy nejméně 16 lidí si v noci na dnešek vyžádaly izraelské nálety v Libanonu, uvedla libanonská státní tisková agentura. Izraelská armáda předtím podle médií oznámila, že na několika místech na jihu Libanonu útočila na ozbrojence Hizballáhu a jejich infrastrukturu.

Viceprezident J.D. Vance zatím do Švýcarska neodletí, jednat se dnes nebude

Americký viceprezident J.D. Vance prozatím neodcestuje do Švýcarska na jednání s Íránem, jak se původně plánovalo, oznámily tiskové agentury s odvoláním na Bílý dům. Švýcarské ministerstvo zahraničí následně uvedlo, že se americko-íránská jednání v letovisku Bürgenstock dnes neuskuteční, uvedla agentura Reuters. Odklad budí otázky ohledně toho, co bude dál s prozatimní dohodou s Íránem o ukončení války, poznamenala agentura AP.

Cena ropy dál klesá. Optimismus tlumí odložené rozhovory a trvající přestřelky mezi Izraelem a Hizballáhem

Doprava v Hormuzském průlivu se postupně obnovuje a ceny ropy klesají. Stále se do nich však propisuje nejistota ohledně finální dohody mezi USA a Íránem, o níž budou obě strany jednat během následujících 60 dní. Páteční rozhovory ve Švýcarsku byly odloženy. Izrael poslal letadla nad jižní Libanon, přičemž při bombardování zemřelo 16 lidí. Napětí mezi USA a židovským státem roste. Americký viceprezident J. D. Vance se ostře pustil do izraelských představitelů, kteří kritizovali prezidenta Donalda Trumpa za mírovou dohodu.

Letiště v Nigeru napadli ozbrojenci. Několikahodinové boje si vyžádaly 35 mrtvých

Pětatřicet lidí zemřelo při útoku ozbrojenců na Mezinárodní letiště Diori Hamani v nigerské metropoli Niamey. Mezi mrtvými jsou útočníci, vojáci i civilisté. Boje podle stanice Al-Džazíra trvaly několik hodin. K „sebevražednému útoku“ se přihlásila ozbrojená skupina napojená na Al-Káidu. Cílit měla na vojenskou základnu, která je součástí komplexu letiště.

Nejvyšší soud USA omezil zákaz zbraní pro příležitostné uživatele marihuany

Nejvyšší soud USA jednomyslně rozhodl ve prospěch muže z Texasu, který napadl federální zákaz držení zbraní pro uživatele nelegálních drog. Verdikt se týká hlavně příležitostných uživatelů marihuany a neznamená úplné zrušení zákona.

Cambridge Science Park čeká rozsáhlá proměna

Nejstarší vědecký park v Evropě se může během příštích desetiletí výrazně rozšířit. Trinity College Cambridge představila plán, který počítá s novými laboratořemi, veřejnými zelenými plochami, vodními prvky i lepším propojením s okolím. Projekt má přinést tisíce pracovních míst a zároveň posílit biodiverzitu a odolnost krajiny.

Tichá proměna přírody. AI odhalila znepokojivý trend

Umělá inteligence (AI) pomohla vědcům odhalit, jak výrazně klimatická změna ovlivňuje rostliny po celém světě. Nová studie ukázala, že doba kvetení se za posledních sto let posouvá v průměru o 2,5 dne za desetiletí. Na první pohled jde o nepatrnou změnu, podle odborníků však může narušit vztahy mezi rostlinami a opylovači, na nichž závisí fungování celých ekosystémů.

Apple se dohodl s Intelem na spolupráci při vývoji a výrobě čipů v USA

Americká technologická společnost Apple se dohodla s polovodičovou firmou Intel na spolupráci při vývoji a výrobě čipů ve Spojených státech. Na své sociální síti Truth Social to dnes oznámil americký prezident Donald Trump. Akcie Intelu na tuto zprávu reagovaly výrazným růstem.

Slovenský parlament začal kvůli vysokému dluhu země jednat o důvěře vládě

Slovenský parlament začal dnes dopoledne jednat o návrhu vlády, aby jí zákonodárný sbor v souvislosti s vysokým zadlužením země vyslovil důvěru. Poslanci by o žádosti kabinetu premiéra Roberta Fica měli hlasovat ještě dnes. Vládní většina v úvodu schůze prosadila omezení délky rozpravy maximálně na 12,5 hodiny. Fico už ve středu řekl, že hlasování považuje za formalitu, neboť jeho vláda se ve 150členné sněmovně opírá o 78 poslanců, tedy o většinu tří hlasů. Rozpravu už v jejím začátku provázely slovní přestřelky mezi vládním a opozičním táborem.

Nigerijci stále častěji posílají peníze přes stablecoiny

Nigerijci stále častěji využívají stablecoiny navázané na americký dolar k převodům peněz přes hranice. Domácnosti i malé firmy hledají rychlejší a levnější cestu než tradiční platební kanály. Z původně okrajového využití stablecoinů se v zemi stává významný způsob přeshraničních plateb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama