5.7 C
Czech
Pátek 12. prosince 2025
Protext ČTKFirmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP představí své výrobky a služby na DEFEXPO 2022...

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP představí své výrobky a služby na DEFEXPO 2022 v Indii

Praha 2. března 2022 (PROTEXT) – Indie je obecně jedním z největších asijských trhů, a platí to i pro obranný a bezpečnostní průmysl. Význam indického trhu pro světové výrobce podtrhuje i tradiční veletrh DEFEXPO, jehož již 12. ročník se bude konat ve dnech 10. až 13. března 2022 ve západoindickém městě Gándhínagar – hlavním městě státu Gudžarát. Na této významné události se opět představí i firmy patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).

Na společném národním stánku České republiky budou na veletrhu ze společností holdingu CSG zastoupeny firmy ELDIS, RETIA, EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS, které vystaví své aktuální portfolio výrobků a služeb. Firma ELDIS Pardubice odprezentuje své komplexní řešení radarového vybavení pro letiště. ELDIS je v této oblasti v Indii historicky velmi úspěšná, téměř 90 procent indického vzdušného prostoru pokrývají radary vyrobené a dodané právě firmou ELDIS.

Společnost RETIA v Gándhínagaru představí speciální přenosný radar ReTwis 5, který je schopen detekovat a sledovat osoby a živé tvory za nekovovými překážkami. S tímto špičkovým zařízením RETIA již uspěla například v USA, ale také v Evropě, zařízení se dostalo i do výbavy Policie České republiky. RETIA představí i model jednoho ze svých hlavních produktů, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je schopen detekovat a sledovat vedle standardních pozemních a vzdušných cílů i bezpilotní drony. Díky tomu může fungovat jako součást protidronových systémů.

Šternberský podnik EXCALIBUR ARMY (EA) rovněž není na asijských trzích nováčkem. Disponuje kapacitami pro vývoj a výrobu nových moderních pozemních bojových i podpůrných systémů, zároveň si však uchovává i servisní a modernizační kapacity pro tzv. východní techniku, která je v Indii a obecně Asii stále hojně rozšířena. Proto EA bude na DEFEXPO 2022 nabízet náhradní díly na osvědčené tanky T-72 nebo pásová BVP-2. Náhradní díly EA nabídne také pro vyprošťovací vozidla AV-15 či mostní automobily AM-50 na podvozcích Tatra, které jsou v indické armádě velmi rozšířené. Pro indické zákazníky také mohou být zajímavé modernizační programy navazující na oba jmenované typy podpůrných vozidel v podobě vyprošťovacího a odtahového vozidla TREVA-15 či mostních automobilů AM-50EX a AM-70EX. Expozici EA bude doplňovat prezentace moderního dekontaminačního vozidla DECON rovněž na podvozku Tatra.

Na stánku České republiky nebudou chybět ani zástupci kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, kteří indickým partnerům i dalším potenciální zákazníkům představí aktuální portfolio nákladních automobilů Tatra. To tvoří modelové řady Tatra Force, Tatra Tactic a Tatra Phoenix, přičemž všechny tři se uplatňují v ozbrojených silách mnoha zemí po celém světě. Pro kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS je Indie také jedním z nejdůležitějších odbytišť, přičemž indická armáda se řadí k největším uživatelům vozů Tatra na světě. V této souvislosti lze připomenout, že TATRA TRUCKS je strategickým partnerem indického státního podniku BEML, který právě automobily Tatra vyrábí pro indickou armádu.

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation (DEO) ve spolupráci s indickou vládou a ministerstvem obrany. Význam DEFEXPO potrhují rovněž i čísla z 11. ročníku – v roce 2020 se veletrhu účastnilo na 1028 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří měli k dispozici výstavní plochu o rozloze 76 tisíc m2.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Severovýchod Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,7 stupně

Severovýchod Japonska dnes zasáhlo další silné zemětřesení. Síla otřesu činila podle seismické agentury EMSC 6,7 stupně, stejný údaj uvedla i Japonská meteorologická služba. Japonský úřad také vydal varování před asi metrovými vlnami cunami, to ale po zhruba dvou hodinách zrušil. Japonské úřady podle agentury AP prozatím nezaznamenaly žádné hlášení o zraněných či vážných škodách. Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři.

Thajský premiér rozpustil parlament, aby „vrátil moc lidu“

Thajsko míří k předčasným volbám. Premiér Anutin Čánvirakun oznámil rozpuštění parlamentu s tím, že „vrací moc lidem“. Jedná se o vyústění politických sporů v době ozbrojených střetů na hranici s Kambodžou.

Pellegrini vetoval zákon o zrušení úřadu na ochranu oznamovatelů

Slovenský prezident Peter Pellegrini vrátil parlamentu zákon, který ruší úřad na ochranu oznamovatelů. Vládní koalice Roberta Fica ho prosadila navzdory kritice menšinové opozice, Evropské komise i generální prokuratury. Opozice mezitím požádala ústavní soud, aby normu přezkoumal a před začátkem roku pozastavil její účinnost.

Ledecká zazářila v tréninku ve Svatém Mořici, pro Gisin letěl vrtulník

Ester Ledecká obsadila druhé místo ve čtvrtečním tréninku na sjezd ve Svatém Mořici. Po většinu dne vedla, až Joana Hählen se startovním číslem 56 zajela trať o třináct setin rychleji. Trénink přerušil vážný pád Michelle Gisin, kvůli němuž museli pořadatelé zastavit program a povolat vrtulník.

Jak vybrat vánoční stromek s ohledem na životní prostředí

Každé Vánoce se znovu objeví stejná otázka: je ekologičtější živý nebo umělý stromek? Odpověď ale není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Oba typy stromků mají svou vlastní ekologickou stopu a záleží na tom, odkud pocházejí a jak s nimi naložíme po svátcích.

Stát Washington zasáhly záplavy, úřady vyzvaly 100.000 obyvatel k evakuaci

Západní oblast amerického státu Washington zasáhly záplavy v důsledku vydatných dešťů, úřady vyzvaly k evakuaci na 100.000 obyvatel. Povodně podle nich mohou být katastrofické a život ohrožující. Guvernér Washingtonu Bob Ferguson vyhlásil stav pohotovosti a ke stejnému kroku vyzval federální vládu s cílem uvolnit širší pomoc. Guvernér rovněž mobilizoval Národní gardu. Úřad státu pro krizové řízení varoval, že povodně hrozí na nejméně 26 říčních tocích. Informuje o tom stanice CNN.

Letecký útok na nemocnici na západě Barmy si vyžádal nejméně 31 mrtvých

Letecký útok na nemocnici na západě Barmy si vyžádal nejméně 31 mrtvých, píše dnes agentura AFP s odvoláním na humanitárního pracovníka. Úder vedla vládnoucí vojenská junta, která v této zemi ležící v jihovýchodní Asii zintenzivňuje své útoky před blížícími se volbami.

Ukrajina napadla další tanker ruské stínové flotily

Ukrajinské námořní drony napadly v Černém moři další tanker patřící do ruské stínové flotily, napsal server RBK-Ukrajina s odvoláním na anonymní zdroje v ukrajinské tajné službě SBU.

Island odstupuje z Eurovize kvůli účasti Izraele. Jde už o pátou zemi

Island oznámil, že se příští rok Eurovize nezúčastní. Stal se tak pátou zemí, která z hudební soutěže odstoupila v souvislosti s potvrzením izraelské účasti. Rozhodnutí padlo na středečním zasedání rady islandské veřejnoprávní vysílací společnosti RÚV. Vedení zdůraznilo, že aktuální atmosféra ani podmínky nepřispívají k tomu, aby se soutěž mohla nést v duchu jejích tradičních hodnot.

Babiš se v Bruselu setkal s von der Leyen

Designovaný český premiér Andrej Babiš přijel do Bruselu na své první setkání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen od svého současného jmenování do funkce. Přivítala ho v budově komise, pouze si podali ruce, společně se vyfotili a odešli na jednání.

Fed snížil úrokové sazby, naznačuje však pauzu ve zmírňování měnové politiky

Americký Federální rezervní systém (Fed) snížil základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu do pásma 3,50 až 3,75 procenta, jak očekávali analytici. Zároveň ale bankéři dali najevo, že by v příštích měsících mohli uvolňování měnové politiky přerušit.

Ukrajina podnikla jeden z největších útoků na Rusko od začátku války

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila nejméně 287 dronů vyslaných z Ukrajiny, oznámilo ruské ministerstvo obrany na platformě Telegram. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších útoků, které ukrajinská armáda podnikla na sousední zemi za téměř čtyři roky války, kterou rozpoutalo Rusko, píše agentura AFP. V důsledku útoku byla dočasně uzavřena letiště v Moskvě.

Trump: Právě jsme u pobřeží Venezuely zabavili ropný tanker

Americké síly zabavily u pobřeží Venezuely ropný tanker plující pod falešnou vlajkou Guyany, oznámil prezident Donald Trump. Má jít o sankciované plavidlo, které dopravovalo ropu „nelegálním teroristickým organizacím“. Venezuela hovoří o pirátství.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama