Více
  0.5 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  Fidži nebo Tahiti? Nejkrásnější tichomořské ostrovy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Představte si tyrkysové laguny, teplé slunečné dny a bílé písečné ostrovy s kokosovými palmami. To jsou tichomořské ostrovy. Které jsou ty nejkrásnější?

  Fidži

  Fidži má nejrozvinutější infrastrukturu cestovního ruchu a díky tomu je nejvhodnější pro rodiny. Turismus je páteří ekonomiky této země a každý rok přiláká skoro 700 000 návštěvníků. Fidži má více než 330 ostrovů, což je ideální pro dobrodruhy, kteří touží po objevování. Potápění, šnorchlování, kajaky a surfování – díky hojnosti mořského života a klidným vodám v lagunách jsou to nejoblíbenější činnosti návštěvníků.

  Palau

  Palau je rájem potápěčů. Panenský podvodní svět je plný bohatého mořského života a korálů. Souostroví s bujnou tropickou vegetací se skládá z více než 200 ostrovů v severním Tichém oceánu. Najdete tu jeden speciální přírodní div – jezero medúz. Můžete zde šnorchlovat obklopeni miliony zlatých medúz, které ztratili svou schopnost žahat.

  Vanuatu

  Vanuatu je jedinečný tichomořský ostrov, který je stále prostý masové turistiky a obrovských turistických letovisek. Místo toho jsou možnosti ubytování soustředěny kolem butikových hotelů. Je to ohnivá země s několika činnými sopkami. Najdete tu jedny z nejlepších míst na potápění k vrakům na světě. Vanuatu je také domovem kavy – přírodního a zcela legálního narkotického nápoje připraveného z mletého kořene rostliny malok.

  Cookovy ostrovy

  Těchto 15 malých ostrovů nabízí uvolněnou dovolenou a je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Vláda zde zavedla sympatické pravidlo, které požaduje, aby všechny budovy byly menší než nejvyšší kokosová palma. To krásně ilustruje neformální atmosféru ostrovů, kde je měření prováděno pomocí palem, nikoli pravítek.

  Největším ostrovem je Rarotonga. 32 km dlouhá cesta vede kolem celého ostrova. Spojuje laguny a pláže, které jsou ideální pro šnorchlování, potápění a putování naboso po jemném bílém písku. Pro pohyb na ostrově si můžete pronajmout skútr.

  Niue

  Slyšeli jste někdy o Niue? Asi ne. Je to ostrov mimo hlavní turistické trasy, který zná jen málo zahraničních návštěvníků. Technicky vzato je to spíše korálový atol než ostrov, takže pokud doufáte v dlouhé písečné úseky pláže, pokračujte dál. Pokud však chcete šnorchlovat, potápět se, prozkoumávat jeskyně v jedné z nejčistších vod na světě, jste tu správně. Delfíni tančí jen pár metrů od břehu a velryby keporkaky lze spatřit během měsíce července až října.

  Samoa

  Dovolená na Samoi vás donutí zpomalit a objevit krásu zdejší přírody. Sopečná krajina vás okouzlí. Navštivte lávová pole Saleaula vzniklá po erupci Mt. Matavanu v letech 1905-1911. Samoa se skládá z deseti ostrovů plných rozmanitosti: od tradičního líného plážového života až po svěží úrodná údolí, vrcholky hor a mocné vodopády.

  Tonga

  Království Tonga patří mezi méně rozvinuté tichomořské ostrovy, je ale krásné díky svým bohatým kulturním a náboženským tradicím. Většina návštěvníků přijíždí za keporkaky a možností s těmito nádhernými mořskými savci plavat a šnorchlovat. Pláže nabízejí vše od surfování, plachtění a jízdy na kajaku v bohatých modrých vodách.

  Tahiti

  Na Tahiti se snoubí francouzská a polynéská kultura s romantikou. Zábavy je tu spousta: od šnorchlování v tyrkysových lagunách a procházení útesů po lekce tradičních tahitských tanců. Tahiti nabízí směs toho nejlepšího z Francie a tichomořských kultur. Pro skutečně romantický útěk navštivte Bora Bora, domov bungalovů nad vodou. Buďte však připraveni za to zaplatit – Tahiti patří mezi nejdražší tichomořské ostrovy.

  Nová Kaledonie

  Pokud vás láká Francouzská Polynésie, ale Tahiti je mimo váš rozpočet, zvažte návštěvu Nové Kaledonie. Objevíte překrásné laguny, neuvěřitelné túry červenými prašnými cestami, jemný bílý písek mezi prsty a jednu z nejlepších francouzských kuchyní jižního Pacifiku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama