Reklama
10.8 C
Czech
Neděle 22. března 2026
Protext ČTKEnterprise Investors podporují dynamický růst Renters.pl

Enterprise Investors podporují dynamický růst Renters.pl

Varšava 9. března 2023 (PROTEXT) – Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors, investuje do společnosti Renters.pl, druhého největšího správce krátkodobých pronájmů v Polsku.

– PEF VIII investuje do růstu společnosti do 19 milionů eur

– Fond touto investicí získá do 80 % akcií Renters.pl

– Transakce je podmíněna získáním souhlasu antimonopolního úřadu

Renters.pl založily v roce 2018 dva manželské páry, Marta a Kamil Krzyżanowští a Aniela a Sebastian Hejnowští. Společnost začala jako provozovatel 15 rekreačních apartmánů ve městě Świnoujście na severozápadě Polska. Během několika let se stala jedním z největších hráčů na trhu a nejrychleji rostoucím správcem krátkodobých pronájmů v zemi. V roce 2019 Renters.pl koupil firmu Little Home, vlastněnou Wojciechem Manieckým, a nyní provozuje více než 2000 nájemních apartmánů a bytů. Enterprise Investors koupí podíly manželů Hejnowských a Wojciecha Manieckého, stejně jako akcie vlastněné fondem bValue, přičemž ve vedení si ponechá současného generálního ředitele Kamila Krzyżanowského. Prostředky získané v rámci transakce budou použity na další růst a akvizice.

Renters.pl působí na velmi atraktivním a rychle rostoucím trhu správy krátkodobých pronájmů. Má vysoce škálovatelný a finance generující obchodní model, který má prospěch z rostoucí velikosti organizace. Zákazníci společnosti jsou soukromí a institucionální vlastníci nemovitostí, kteří hledají komplexní krátkodobou správu nemovitostí a vysokou míru návratnosti svých investic. Kromě marketingu a zabezpečení poptávky nabízí Renters.pl majitelům domů dynamické řízení cen, správu rezervací a starostlivosti o hosty, úklid, údržbu, design interiéru a profesionální fotografické služby. Společnost zaměstnává více než 110 lidí a v roce 2022 vygenerovala rezervace v hrubé hodnotě téměř 27 milionů eur.

„Když společnost Renters.pl během pandemie zaznamenala růst, prokázala, že dokáže úspěšně rozšířit své portfolio nemovitostí i za těch nejnáročnějších podmínek. Polský trh je stále velmi roztříštěný, takže podniky působící v tomto segmentu musejí k udržení konkurenceschopnosti používat stále složitější technologie a mít odpovídající zdroje i finance, aby udržely vysokou kvalitu svých služeb. To vytváří přirozené vstupní bariéry pro nově příchozí a dobré prostředí pro konsolidaci,“ uvedl partner Enterprise Investors Dariusz Prończuk, který má tuto investici na starosti. „Renters.pl je vynikající platformou pro konsolidaci tohoto sektoru jak v Polsku, tak v celém regionu,“ dodal.

„Manažerský tým má potřebné odborné znalosti trhu a potřebnou energii k dalšímu budování portfolia nemovitostí Renters.pl a k realizaci konsolidačních projektů. Jsme hrdí na to, že tým Enterprise Investors viděl naše zkušenosti a potenciál dalšího růstu. Naším cílem je stát se největším manažerem krátkodobých pronájmů v Polsku, a až nadejde správný čas, můžeme se i poohlédnout po možnostech expanze dále,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel Renters.pl Kamil Krzyżanowski.

Enterprise Investors jsou jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 společnost vytvořila devět fondů. Fondy Enterprise Investors dosud investovaly 2,2 miliardy eur do 153 společností a prodaly 136 společností.

Reklama

Doporučujeme

Trumpovo ultimátum Íránu srazilo bitcoin

Bitcoin o víkendu prudce oslabil a v neděli ráno spadl zhruba na 69 200 dolarů. Za posledních 24 hodin tak odepsal asi 2,2 procenta a za celý týden byl níž přibližně o 3,1 procenta. Trh tím prakticky smazal velkou část růstu z minulých dnů.

Menšík v Miami otočil zápas s Waltonem

Jakub Menšík vstoupil do obhajoby loňského titulu na turnaji v Miami vítězně, ale rozhodně ne bez nervů. Ve druhém kole otočil duel s Adamem Waltonem a po výsledku 3:6, 6:2 a 6:4 postoupil dál. Český tenista tak odvrátil nepříjemný start turnaje, na kterém loni senzačně triumfoval.

Itálii čeká referendum, které prověří pozici Meloni

Italskou premiérku Giorgiu Meloni čeká důležitý politický test. V neděli začíná dvoudenní referendum o justiční reformě, které už dávno nepůsobí jen jako technická úprava soudního systému. Hlasování se změnilo v širší zkoušku její síly doma i v zahraničí, a to jen rok před parlamentními volbami.

Írán chce pustit Hormuzským průlivem jen část lodí

Hormuzský průliv zůstává podle Íránu otevřený pro lodní dopravu, ne ale bez výjimky. Teherán nově tvrdí, že průjezd umožní všem plavidlům kromě těch, která spojuje se svými nepřáteli. Přichází to ve chvíli, kdy se kolem jedné z nejdůležitějších námořních tras světa dál stupňuje napětí.

USA a Izrael podle Íránu zaútočily na íránské zařízení na obohacování uranu

Izrael a Spojené státy dnes ráno provedly útok na zařízení na obohacování uranu v íránském Natanzu. K úniku radioaktivity nedošlo a obyvatelé v okolí zařízení nebyli ohroženi, napsala s odvoláním na íránskou agenturu Tasnim agentura Reuters.

Při dronovém útoku v Bagdádu byl zasažen areál diplomatické mise USA

Při dronovém útoku byl v noci na dnešek zasažen areál v blízkosti mezinárodního letiště v Bagdádu, který patří americké diplomatické misi. Podle agentury Reuters byl z místa hlášen požár. K útoku se přihlásilo proíránské šíitské uskupení Asháb al-Kahf, které popírá vazby na jiné proíránské milice v Iráku. Irácké zpravodajské služby později informovaly, že při jiném dnešním dronovém útoku byl zabit jejich důstojník.

Írán vypálil balistické střely na 4000 km vzdálenou americkou základnu

Írán vyslal dvě balistické střely na společnou americko-britskou vojenskou základnu na atolu Diego García v Indickém oceánu, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Později informaci přinesla i polooficiální íránská agentura Mehr, podle níž jde o důkaz, že mají íránské rakety větší dostřel, než dosud soudil Západ. Ani jedna ze střel cíl, který je od íránského území vzdálen asi 4000 kilometrů, nezasáhla. Deník neupřesnil, kdy Írán útok provedl. Bílý dům ani britské ministerstvo obrany se k informaci podle agentury Reuters prozatím nevyjádřily.

Ukrajina na Rusko vyslala 283 dronů, ukrajinská Černihivská oblast je bez proudu

Ukrajina v noci na dnešek vyslala na Rusko 283 bezpilotních letounů, což je jeden z nejvyšších počtů od začátku konfliktu. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to napsala agentura AFP. Ruské drony naopak zabily nejméně dva lidi ve městě Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny a většinu Černihivské oblasti na severu země připravily o elektřinu, dodaly agentury Reuters a AP. Ukrajina se od února 2022 brání ruské vojenské invazi a podniká odvetné údery.

Porota uznala Muska vinným z klamání investorů Twitteru

Elon Musk u federálního soudu v San Franciscu prohrál spor s bývalými investory Twitteru. Porota rozhodla, že během převzetí sociální sítě v roce 2022 zveřejňoval zavádějící výroky, které poškodily akcionáře a srazily cenu akcií.

Muchová v Miami vydřela postup do třetího kola

Karolína Muchová zvládla na turnaji v Miami těžký zápas s Camilou Osorio a po obratu postoupila do třetího kola. Česká tenistka porazila Kolumbijku 4:6, 6:2 a 7:5. V den, který se pro české hráčky nevyvíjel dobře, odvrátila nepříjemný scénář a zůstala ve hře spolu s Marií Bouzkovou.

Česko podpořilo prohlášení k bezpečnosti v Hormuzském průlivu

Česká republika se připojila ke společnému prohlášení států, které chtějí podpořit bezpečnou plavbu Hormuzským průlivem. Skupina zemí zároveň vyzvala Írán, aby přestal s útoky na obchodní lodě, civilní infrastrukturu i s dalšími kroky, které provoz v této klíčové námořní trase blokují.

Tenerife vyhlásilo kvůli bouři Therese stav nouze

Tenerife zasáhla bouře Therese, která na Kanárské ostrovy přinesla silný vítr, vydatný déšť i sněžení ve vyšších polohách. Úřady vyhlásily stav nouze, uzavřely některé silnice a zrušily část veřejných akcí.

Zlato i stříbro dál kolísají

Ceny zlata a stříbra v pátek výrazně kolísaly a oba kovy míří k citelné týdenní ztrátě. Investoři sledují hlavně další vývoj války s Íránem, pohyb cen ropy a obavy z vyšší inflace i delšího období vyšších úrokových sazeb.

Vlna veder na západě USA by bez lidského přičinění nebyla možná

Vlna extrémních veder, která v těchto dnech zasáhla západ Spojených států, není jen dalším výkyvem počasí. Podle vědců by byla bez klimatické změny způsobené člověkem prakticky nemožná. Teploty v některých oblastech vystoupaly až o 17 stupňů Celsia nad dlouhodobý průměr a lámou rekordy napříč desítkami měst od Kalifornie po Missouri.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama