18 C
Czech
Úterý 3. října 2023

Binance plně opouští Rusko. Místní pobočku prodala startupu CommEX

Společnost Binance se rozhodla z Ruska zcela stáhnout a prodat celý svůj tamní byznys. Podle středečního oznámení uzavřela kryptoměnová společnost dohodu o prodeji s ruskou burzou CommEX za nezveřejněnou částku.

Binance zastavuje obchodování v eurech pro evropské uživatele Paysafe

Kryptoměnová burza Binance vyzvala evropské uživatele využívající Paysafe, aby do 31. října převedli své zůstatky v eurech na stablecoin USDT. Kryptoburza v prohlášení uvedla, že toto rozhodnutí učinila poté, co se její bankovní partner Paysafe "jednostranně rozhodl přestat zpracovávat eurové vklady pro uživatele Binance".

E.ON otevřela svůj první ultrarychlý dobíjecí hub v Česku, do tří let jich přibude dalších dvanáct

„Pro E.ON je podpora elektromobility jedním z klíčových témat v celé Evropě. Od roku 2011, kdy jsme na brněnském letišti otevřeli první veřejnou dobíjecí stanici v Česku, jsme ušli velký kus cesty. A ten největší v posledních letech. Ještě v roce 2017 měla naše síť patnáct stanic. Aktuálně už mohou řidiči využít 150 stanic a v tomto ohledu patříme k čelným společnostem, které se na výstavbě veřejné dobíjecí infrastruktury podílejí. Rozvázání mašle se ujali (zleva)Sukhjinder Singh Cladia Viohl Martin Klíma a Arnošt Barna.Na konci tohoto roku plánujeme mít v naší síti v České republice na 300 veřejných dobíjecích stanic a jen v letošním roce budeme do veřejné infrastruktury investovat zhruba 80 milionů korun. Hub v Sulejovicích, který je prvním z třinácti celkově plánovaných, by měl být do budoucna standardem pro naše zákazníky. Stejně jako možnost zaplatit u všech stojanů E.ON Drive v Evropě jednou kartou. Už jsme ve finální fázi implementace a brzy tuhle možnost našim zákazníkům nabídneme,“ popisuje nejbližší plány Claudia Viohl, CEO skupiny E.ON v České republice.

Záznam slavnostního otevření:

E.ON Drive v Evropě bude mít brzy 17.000 dobíjecích bodů

Plány společnosti E.ON v České republice korespondují s vizí v dalších zemích. Síť E.ON Drive protíná jedenáct evropských států od Norska po Rumunsko a má na 12 tisíc dobíjecích bodů. V dobíjecím hubu nabije pět aut najednou.Většina z nich je v tuto chvíli pro AC dobíjení o výkonu do 42kW. Zhruba 10 procent jich je rychlodobíjecích a přibližně dvě procenta jsou ultrarychlé dobíječky (UFC). A tento poměr by se měl do budoucna změnit.

„Jen za minulý rok v síti E.ON Drive v celé Evropě evidujeme více než dva miliony dobití, při kterých uživatelé elektromobilů odebrali přes 36 GWh elektrické energie. Vidíme zvyšující se trendy v této oblasti. Naše síť bude dál velmi významně růst. Když se dnes bavíme o tom, že máme na 12 tisíc dobíjecích bodů, do roku 2026 jich chceme mít 17 tisíc. Ve všech zemích, kde působíme, chceme patřit mezi tři hlavní hráče na poli elektromobility a zaměřit se hodláme především na ultrarychlé dobíjení, které je klíčové pro pohodlné cestování napříč celou Evropou. Podobně jako tady v Sulejovicích vybavíme dalších více než 200 lokalit ve všech zemích, kde působíme,“ vysvětluje Sukhjinder Singh, člen vedení společnosti E.ON Drive Infrastructure.

O ultrarychlém dobíjecím hubu v Sulejovicích

Společnost E.ON otevírá svůj druhý dobíjecí hub v síti E.ON Drive v České republice a vůbec první, který je složen výhradně z ultrarychlých dobíjecích stanic. Během roční výstavby, která stála zhruba 20 milionů korun, vznikla nejdříve CNG plnicí stanice, kterou posléze doplnily tři ultrarychlé dobíjecí stanice. Jedna stanice je od společnosti ABB a disponuje výkonem 175kW. Jedná se o modulární architekturu, kdy se dá velmi jednoduchým zásahem výkon navýšit až na 350 kW. Další dvě dobíječky jsou od společnosti Alpitronic a mají výkon 150 kW a dva DC dobíjecí body. To znamená, že v Sulejovicích může dobít najednou na další cestu do deseti minut až pět automobilů.

Dobíjecí hub nabídne uživatelům řadu doplňkových služeb. Registrovaní zákazníci v systému E.ON Drive budou moci doplnit vodu do ostřikovačů nebo zdarma použít vysavač, a využít tak dobu, po kterou budou dobíjet. Před nepřízní počasí je ochrání betonový přístřešek, který je vyrobený technologií 3D tisku. Na jaře tady také vznikne odpočinková zóna s herními prvky pro děti a lavičkami.

V ČR do tří let vyroste 12 dalších hubů s ultrarychlými dobíječkami

Instalování UFC dobíjecích hubů, a tím i posilování jednotlivých míst, kde se dá dobíjet, je cesta, kterou chce E.ON v České republice jít do budoucna dál. První dobíjecí hub ve Vystrkově u Humpolce patří k nejvytěžovanější lokalitě v síti E.ON Drive v Česku. E.ON otevřel první ultrarychlý dobíjecí hub v Sulejovicích.Jen za minulý rok tam odebrali řidiči zhruba 13 procent celého objemu, který v síti E.ON Drive dobili. Celkem odebrali 627 MWh. Společně se svými partnery E.ON vybral vhodná místa po celé České republice, která jsou v blízkosti hlavních dopravních tahů a kolem nich vznikne 12 dalších UFC dobíjecích hubů. Osm z nich bude osazeno třemi stojany a každý bude mít výkon 300 kW a budou tak schopni odbavit až šest vozidel najednou. Další čtyři huby budou disponovat dvěma stojany o stejném výkonu 300 kW, které zvládnou dobíjet naráz čtyři vozidla. Huby by měly do budoucna vzniknout například v Brně, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Olomouci a v Praze.

Spolupráce se společností KIA ukazuje výhodné řešení pro firmy i domácnosti

Rozvoj elektromobility se ale netýká pouze veřejného dobíjení. Ruku v ruce s ním jde i rozvoj domácího nebo firemního dobíjení. „Obecně lze říci, že s rozvojem prodejů elektromobilů na českém trhu se současně rozvíjí i poptávka po možnostech dobíjení ve firmách a v domácnostech. Rezidenční dobíjení je pro nás dalším pilířem naší činnosti. V tomto segmentu evidujeme meziroční růst, který výrazně převyšuje naše očekávání. Dominantní je sektor B2B, který má zároveň vyšší požadavky na kvalitu dodaných služeb. Zájem je zejména o komplexní energetické systémy, možnosti využívání fotovoltaiky pro účely dobíjení nebo o rozúčtování nákladů pro zaměstnance,“ dodává Martin Klíma, vedoucí Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Praktické možnosti ilustruje úspěšná spolupráce se společností KIA, kterou E.ON kompletně vybavil dobíjecími systémy v jejích autosalonech i školicím středisku. E.ON pro automobilovou společnost zajistí také kompletní řešení pro oblast domácího dobíjení jejích zákazníků, kteří si elektromobil KIA zakoupí. Včetně vyřízení dotace.

„V České republice máme už dnes nejširší nabídku elektrifikovaných vozů na trhu a do roku 2025 plánujeme nabízet celkem jedenáct čistě bateriových elektromobilů. V souladu s tímto cílem jsme se v posledních letech zaměřili také na rozvoj kompletního balíčku služeb spojených s elektromobilitou. Jeho součástí je ve spolupráci s E.ON také vyjednání dotace na pořízení wallboxu, jeho dodání i instalace, a to jak pro firemní zákazníky, tak pro domácnosti,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel Kia Czech.

Do roku 2025 plánuje automobilka investovat do rozvoje inovativních technologií přibližně 340 miliard korun, přičemž výrazná část z těchto peněz bude použita na rozvoj elektromobility. Kia se loni rovněž zapojila do rozšiřování dobíjecí infrastruktury v ČR a svou dealerskou síť kompletně vybavila dobíjecími wallboxy. Samotné dobíjení pak majitelům vozů Kia usnadňuje Kia EV Power Card. Ta umožňuje za výhodné ceny dobíjet v tuzemsku u největších operátorů veřejné dobíjecí sítě, a navíc od února 2022 i v Rakousku a v Německu. „Již od příštího měsíce nabídneme našim zákazníkům rovněž produkt Kia Charge, což je karta a aplikace, která zpřístupňuje další dobíjecí místa napříč Evropou,“ dodává Arnošt Barna. Podíl elektrifikovaných vozů značky Kia na prodejích v Evropě představuje již téměř 50 procent a celosvětově disponuje elektrifikovaným pohonem každý desátý vůz Kia.

Sledujte nás na sítích

Hunter Biden odmítl vinu v případu nákupu zbraně, požádá o zamítnutí obžaloby

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, dnes u soudu odmítl vinu poté, co byl obžalován ze tří zločinů spojených s nákupem a držením střelné zbraně v roce 2018. Jeho právník zároveň avizoval žádost o smetení případu ze stolu na základě americké ústavy. Informovala o tom agentura AP, podle níž věc směřuje k hlavnímu líčení na pozadí předvolební kampaně, v níž bude Biden starší usilovat o znovuzvolení prezidentem.

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, krok kritizovala Moskva

Arménský parlament dnes ratifikoval přistoupení země k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Informovaly o tom světové agentury. Plán Jerevanu připojit se k ICC, jenž před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu kritizovala Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil krok Jeveranu za nekorektní z hlediska bilaterálních vztahů.

Rada bezpečnosti OSN schválila vyslání zahraničních sil na Haiti

Rada bezpečnosti OSN v pondělí schválila zahraniční bezpečnostní misi na Haiti. Je to rok poté, co karibská země požádala o pomoc v boji proti násilí gangů, které z velké části ovládly její hlavní město Port-au-Prince.

Armáda USA je připravena poslat Ukrajině rakety ATACMS, jakmile to schválí Biden

Americká armáda je již připravena poslat na Ukrajinu několik raket dlouhého doletu ATACMS vyzbrojených kazetovou municí, jakmile to schválí prezident Joe Biden, uvedla dnes agentura Bloomberg s odvoláním na předního nákupčího zbraní Pentagonu.

DOPORUČUJEME

Safra New York Corporation dokončila akvizici Delta North Bankcorp

New York (USA) 3. října 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Safra New York Corporation, holdingová společnost Safra National Bank of New York ("banka"), s potěšením oznamuje...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hunter Biden odmítl vinu v případu nákupu zbraně, požádá o zamítnutí obžaloby

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, dnes u soudu odmítl vinu poté, co byl obžalován ze tří zločinů spojených s nákupem a držením střelné zbraně v roce 2018. Jeho právník zároveň avizoval žádost o smetení případu ze stolu na základě americké ústavy. Informovala o tom agentura AP, podle níž věc směřuje k hlavnímu líčení na pozadí předvolební kampaně, v níž bude Biden starší usilovat o znovuzvolení prezidentem.

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, krok kritizovala Moskva

Arménský parlament dnes ratifikoval přistoupení země k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Informovaly o tom světové agentury. Plán Jerevanu připojit se k ICC, jenž před časem vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, už dopředu kritizovala Moskva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes označil krok Jeveranu za nekorektní z hlediska bilaterálních vztahů.

Rada bezpečnosti OSN schválila vyslání zahraničních sil na Haiti

Rada bezpečnosti OSN v pondělí schválila zahraniční bezpečnostní misi na Haiti. Je to rok poté, co karibská země požádala o pomoc v boji proti násilí gangů, které z velké části ovládly její hlavní město Port-au-Prince.

Armáda USA je připravena poslat Ukrajině rakety ATACMS, jakmile to schválí Biden

Americká armáda je již připravena poslat na Ukrajinu několik raket dlouhého doletu ATACMS vyzbrojených kazetovou municí, jakmile to schválí prezident Joe Biden, uvedla dnes agentura Bloomberg s odvoláním na předního nákupčího zbraní Pentagonu.

Policie v Dillí provedla zátah na novináře podezřelé z šíření čínské propagandy za americké peníze

Policie v Dillí provedla dnes brzy ráno razii v několika domech novinářů a dalších zaměstnanců spojených s webem NewsClick kvůli podezřelým finančním tokům. Členům redakce zabavila mobilní telefony a notebooky, přičemž některé z nich odvezla k výslechu. Zatčen zatím nikdo nebyl. Podle kritiků jde o útok na svobodu tisku.

Burger King stále zůstává v Rusku i přes slib, že tamní podnikání pozastaví

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King nadále zůstává v Rusku, přestože již před více než rokem slíbil pozastavení podnikání na tamním trhu. Firma ohledně tohoto procesu stále nemá žádné aktualizace.

Coinbase získala plnou provozní licenci pro Singapur

Kryptoměnová burza Coinbase oznámila, že získala licenci významné platební instituce (MPI) od Singapurského měnového úřadu (MAS). Společnost uvedla, že licence jí umožní nabízet rozšířené služby jednotlivcům i institucím.