Reklama

Dota 2 vyhlíží vlastní seriál! Na povel ho dostal Netflix. O co půjde?

NEJČTENĚJŠÍ

Příznivci kultovní počítačové hry s názvem Dota 2 se těší na konec března. Netflix oznámil, že chystá vlastní seriál. Žánrově bude Dragon’s Blood spadat do anime. V plánu je několik epizod a produkci dostal na povel známý scénárista sérií X-men.

Reklama

Vývojáři z americké společnosti Valve vypustili Dotu 2 do světa už před nějakými 8 lety, tedy v roce 2013. Ze hry se stal rázem hit. Strategickou pecku si užívají domácí hráči i profíci. E-sport o Dotě moc dobře ví, vždyť také stále patří mezi divácky úplně neoblíbenější.

Ale zpět k seriálu. Na platformě Netflix ho zájemci najdou pod jménem „Dragon’s Blood“, v překladu něco jako „dračí krev“. Nápověda je tak zřejmá: hlavní roli bude mít na starost Davion, kterého v Dotě 2 zdobí přezdívka Dragon Knight.

Spolu s Eldwurmem a princeznou Miranou se vydá na osmidílné dobrodružství a o zábavu by neměla být nouze. Už proto, že producentem seriálu je Ashley Edward Miller, který má prsty ve scénářích k filmům X-men: Thor nebo First Class.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit zbrusu novou anime sérii z prostředí Doty 2. Těšíme se, že s fanoušky budeme tohle nové dobrodružství sdílet,“ napsalo na svůj Twitter studio Valve.

Reklama

Kdy se může svět těšit? Premiéru plánuje Netflix na 25. března. Už teď ale na internetu visí malé upoutávky. A bude jich prý ještě víc.

Dota 2 není první

Pojem vlastní seriál prostředí videoher dobře zná. Už v minulosti totiž bylo několik snímků podle herní předlohy natočeno. Dota 2 se tedy pouze řadí po bok již kultovních klasik, které filmový a seriálový svět spatřil už o něco dříve.

Vybrané filmy a seriály podle herní předlohy:

  1. Assassin’s Creed (Assassin’s Creed) – rok 2016
  2. Ježek Sonic (Sonic) – 2020
  3. Resident Evil: Zánik (Resident Evil) – 2018
  4. Tomb Raider (Tomb Raider) – 2018
  5. Warcraft: První střet (World of Warcraft) – 2016
  6. Mortal Kombat (Mortal Kombat) – 1995

Dota 2 tak jen pokračuje v tradici. Doufejme, že anime série Dragon’s Blood bude stát za to. Alespoň producenti a vývojáři ale věří, že to tak stoprocentně bude.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama