Reklama

Dokonalá Davidová! Biatlonistka ani jednou neminula. Na MS si dojela pro zlato

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Konečně to vyšlo. S takovým pocitem bude po dnešním vytrvalostním závodě usínat biatlonistka hájící barvy České republiky Markéta Davidová. Na mistrovství světa v Pokljuce zazářila bezchybnou střelbou a doběhla si pro premiérovou zlatou medaili.

Letos se ještě Davidová na stupně vítězů ani nepodívala. Štěstí si ale schovala na tu nejlepší možnou příležitost. Ve slovinské Pokljuce se jede mistrovství světa v biatlonu, kde česká závodnice ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů excelovala.

Sprint? Bída a až 44. nejlepší umístění. Stíhací závod? Také žádná velká sláva. Davidová se prodrala „jen“ na 32. pozici. Ve vytrvalostním závodě už se ale hrála o něco veselejší písnička. Po bezchybném účinkování na střelnici a famózním běžeckém výkonu visí Davidové na krku zlatá medaile.

„Zní to dobře, ale furt tomu moc nevěřím,“ radovala se 24letá biatlonistka po závodě. Věřit by ale měla. Do sportovních kronik už se totiž navždy zapíše jako mistryně světa.

Vraťme se ale ještě k předešlým výkonům na šampionátu. Ve dvou zmiňovaných dřívějších závodech Davidová shodně čtyřikrát při střeleckých pokusech minula, do třetice si ale nic podobného dovolit nemohla. A nakonec ani nedovolila.

Davidové to navíc i parádně jelo. Druhý nejrychlejší čas a náskok 27,9 vteřin v cíli před druhou nejlepší závodnicí to jedině dokazuje. „Nic speciálního jsme ve volném dni nedělali. Dělala jsem věci do školy, potřebovala jsem zaměstnat hlavu i jinak, takže to přišlo vhod,“ prozradila novopečená šampionka pro česká média.

Rodačka z Jablonce nad Nisou tak České republice zajistila šesté zlato z biatlonového mistrovství světa. Pro samotnou rodačku nejcennější kov znamená životní úspěch. Před rokem vybojovala na MS bronz ve smíšené štafetě. Teď už ale může za slávu děkovat jen a jen sobě.

Za Davidovou skončila švédská závodnice Hanna Öbergová, na třetím místě dojela Norka Ingrid Tandrevoldová. Dosavadní královně letošní biatlonové sezony ale vytrvalostní závod vůbec nevyšel. Rozjetá norská mašina Tirill Eckhoffová čtyřikrát minula a skončila až třiadvacátá.

Dalším Češkám se také podle představ úplně nedařilo. Puskarčíková obsadila 37. místo, Charvátová 48. a Jislová až 64.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama