Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Disney plánuje zpřístupnit film Duše prostřednictvím streamovací služby. Kina jsou v šoku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Provozovatelé kin napříč Evropou vyjádřili své pobouření nad rozhodnutím hollywoodského studia Disney obejít uvedení animovaného filmu Pixaru Duše (Soul) v kinech. Zpřístupní jej na streamovací platformě Disney+.

  Mezinárodní unie kin (UNIC) vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že rozhodnutí „šokovalo a zděsilo všechny provozovatele kin“.

  „Drtivá většina kin v celé Evropě a v mnoha regionech světa je nyní otevřena a schopna nabídnout divákům bezpečný a příjemný návrat. Provozovatelé kin masivně investovali do nabízení nejbezpečnějšího možného zážitku pro své diváky na základě slibného harmonogramu vydávání nových filmů. Opět však naráží na distributora, který přináší další ránu,“ stojí v prohlášení.

  Animovaný film, který představuje Jamieho Foxxe jako jazzového hudebníka, jehož duše je oddělena od jeho těla, má být uveden na filmovém festivalu v Římě tento týden. Premiéru měl 10. října na filmovém festivalu v Londýně.

  Zdá se však, že Disney následuje podobný model, který použil k vydání svého dobrodružného filmu Mulan, který byl stažen z kin na začátku koronavirové pandemie. Místo toho byl později vydán jako prémiová nabídka na Disney+. Podle všeho Disney v současné době neplánuje účtovat za film Duše nic navíc. Ke zhlédnutí bude k dispozici 25. prosince.

  Avšak prezident UNIC Phil Clapp varoval, že rozhodnutí Hollywoodu „mohou způsobit nenapravitelné škody na klíčových trzích“. Zároveň varoval, že až studia budou chtít znovu vydat své trháky, „pro mnoho evropských kin může být příliš pozdě“.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS