Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Denzel Washington v hlavní roli aneb Macbeth, jak ho neznáte

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký herec Denzel Washington ztvárnil jednu z nejslavnějších postav z děl Williama Shakespeara ve filmu The Tragedy of Macbeth. Jedná se o novou adaptaci 400 let staré hry, jejíž inscenaci oscarový herec podle svých slov nikdy neviděl. Napsaly o tom agentura Reuters a server NBC News.

  Hollywoodská hvězda hraje titulní roli v černobílé filmové verzi tragédie, kterou natočil režisér Joel Coen. Pojednává o skotském generálovi, který na popud své manželky spáchá vraždu, aby se dostal na trůn. Lady Macbeth ztvárnila americká herečka a držitelka Oscara Frances McDormand.

  „Děje se to tak, jak to osud chtěl, nikdy jsem to neviděl. Nevyhýbal jsem se tomu. Prostě jsem to neviděl,“ řekl Washington v rozhovoru pro agenturu Reuters.

  67letý americký herec si spolupráci s Coenem a McDormand pochvaloval. „Museli jsme se do toho nejdřív dostat, klást otázky, odrážet se jeden od druhého, trochu hrát a zjistit, jak dobře nám to dohromady funguje,“ vzpomínal představitel hlavní role.

  Macbetha ztvárnila už celá řada umělců, mezi nimiž nechybí Peter O’Toole, Ian McKellen, James McAvoy nebo Michael Fassbender. Tragédie byla přitom poprvé uvedena už na počátku 17. století.

  „Je to tlak, že? Dokážete si to představit? Někdo přijde (a řekne): ‚Podívej se, je to skvělá hra už 400 let. Nezkaz to. Hodně štěstí!‘“ vtipkoval Washington.

  „Ten tlak jsem necítil. Bude to dobrá hra, ať už jsem to pokazil, nebo ne. Bude pokračovat a bude otevřená interpretaci. To je na Shakespearovi skvělá věc… už se to povedlo všemi možnými způsoby. Takže tohle je Joelův nápad,“ vysvětlil zatím poslední filmový Macbeth.

  Minimalistické pojetí filmu Washington hodnotí kladně

  Podle Washingtona Coen do hry vnesl svěží vítr minimalistickou adaptací. „Nemůžete v divadle znovu vytvořit to, co tady předvedl Joel. Jen světlo a zvuk a prostor, který ponechává fantazii,“ řekl podle serveru NBC News.

  S postavou Macbetha se pojí celá řada pověr, kterým však herec podle svého vyjádření „moc pozornosti nevěnoval“. „Ten seznam je příliš dlouhý… Každý den je tu další věc, kterou byste neměli dělat,“ poznamenal.

  Snímek The Tragedy of Macbeth, na který filmoví kritici vesměs reagují s nadšením, je od pátku 14. ledna dostupný na Apple TV+.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zpěvák Elton John má covid-19

  Elton John má covid. Koncerty ve Spojených státech zpěvák odkládá

  Britský zpěvák Elton John byl nucen odložit dva koncerty v Dallasu v Texasu poté, co měl pozitivní výsledek testu na koronavirus. 74letý hudebník je podle svého vyjádření plně očkovaný a momentálně pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19.
  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama