e-SportsDDoS útoky přerušily zápasy v LCK

DDoS útoky přerušily zápasy v LCK

LCK odložilo druhý zápas utkání mezi T1 a FearX po neustálých problémech s pingem. Oficiální oznámení přisuzuje problémy ve hře sérii DDoS útoků, které údajně cílily na servery League of Legends umístěné v Koreji a používané k hostování soutěže.

V zápase mezi týmy T1 a FOX hráči hlásili zvýšené hodnoty pingu, což vedlo k několika pauzám ve hře. I přes snahu o stabilizaci sítě se LCK rozhodlo druhou hru zápasu odložit.

Překvapivě však jen o několik hodin později LCK odvysílalo druhou hru poté, co se oba týmy dohodly na pokračování zápasu. Stalo se tak ale za zavřenými dveřmi. Toto nečekané rozhodnutí zanechalo mnoho fanoušků nepřipravených. K vysílání totiž došlo po korejské půlnoci. Pro většinu místních fanoušků tak bylo náročné sledovat závěr zápasu v reálném čase.

Po skončení zápasu LCK oznámilo, že po zbytek týdne přejde na předtočené zápasy s cílem zmírnit dopad probíhajících poruch na zážitek z živého hraní.

V posledních několika týdnech byly útoky DDoS, které se často poznají podle prudce rostoucího pingu, trvalým problémem korejské herní komunity. Podle novináře Ashleyho Kanga z Korizon Esports bylo hraní v sólové frontě na korejském serveru vážně postiženo. Přičemž významní streameři a profesionální hráči se rozhodli přestat hrát.

Co je to DDOS útok?

K útoku DDoS dochází, když mnoho zařízení spolupracuje, aby narušilo normální fungování webové stránky nebo v tomto případě sítě tím, že je zaplaví větším množstvím dat, než jsou schopny zvládnout. Tato záplava provozu ztěžuje cílovému systému zpracování běžných požadavků, což způsobuje jeho zpomalení nebo pád.

Předchozí a podobný incident, ke kterému došlo 25. února, vedl k sedmihodinovému zápasu mezi DK a DRX. Tehdy hráči museli snášet nepříjemnosti při čekání na pódiu. Fanoušci, nepochybně také unavení, pozorovali znuděné hráče z míst k sezení. Ačkoli se funkcionáři původně odvolávali na problémy se sítí, LCK se nyní veřejně omluvilo za narušení, které útok DDoS způsobil fanouškům i hráčům.

„Uznáváme, že naše neadekvátní reakce způsobila majitelům vstupenek na druhý zápas značné narušení,“ uvedlo LCK.

LCK rovněž sdělilo svůj závazek problém řešit. Podělilo se o to, že během dvou dnů ligového odpočinku po DDoS útocích provedl okontrolu sítě. Formulovalo různá opatření. Přestože liga stále aktivně zkoumá a zavádí účinná opatření, aby zajistila příjemné prostředí pro fanoušky LCK i do budoucna, uznává také, že útočníci mohou vyzkoušet další přístupy.

Doporučujeme

Havaj testuje silnice z plastového odpadu a rybářských sítí

Havaj hledá nové využití pro plastový odpad, který by jinak končil na skládkách nebo v oceánu. Výzkumníci zkoušejí přimíchávat recyklované plasty a vyřazené rybářské sítě do asfaltových směsí. První výsledky naznačují, že takové silnice neuvolňují více mikroplastů než běžné vozovky a mohou pomoci řešit dva problémy najednou, plastový odpad i mořské znečištění.

Sběratele vinylů děsí vlna veder. Mohou vysoké teploty zničit jejich desky?

V červnu velkou část Evropy sežehla tepelná kupole. Teploty místy dosahovaly až 40 stupňů Celsia. Takové extrémy vyvolávají obavy o zdraví. Nervózní jsou ale i vášniví sběratelé desek. Obávají se, že extrémní teploty mohou jejich vinyly poškodit či zničit.

USA se obávaly, že Izrael spáchá atentát na íránské vyjednavače

Američtí činitelé se obávali, že se Izrael chystá spáchat atentát na íránské vyjednavače, zatímco s nimi Spojené státy na jaře vedly citlivá jednání, při nichž dojednaly dočasnou mírovou dohodu. S odkazem na stávající a bývalé zástupce USA o tom napsal zpravodajský web deníku The New York Times (NYT).

Američané vzdávají hledání práce. Participace na trhu klesla nejníže za 50 let

Nezaměstnanost v USA klesla, ale není to dobrá zpráva. Část americké populace totiž přestala hledat zaměstnání, což znamená, že vypadla z trhu práce. Klesající nezaměstnanost tedy maskuje slabost trhu práce. Roli v tom hraje stárnoucí populace, zmenšující se populace migrantů a nepříznivá ekonomická situace.

Ukrajinské a ruské úřady informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Nejméně čtyři lidé, včetně dítěte a jeho matky, přišli o život při ruském útoku v Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, další oběť je hlášena z Dněpropetrovské oblasti, uvedly místní úřady. Gubernátoři regionů na západě Ruska informují o dvou obětech ukrajinských útoků. V Kyjevě je dnes smutek za oběti čtvrtečního útoku, jejichž počet po vyproštění tří těl z trosek stoupl na tři desítky. Ale další lidé, včetně patnáctileté dívky, se dosud pohřešují.

Krvavější než Stalingrad: Válka na Ukrajině dosáhla temné bilance

Válka na Ukrajině je krvavější než bitva o Stalingrad. S takto temnou bilancí přišlo Centrum pro strategická a mezinárodní studia (CSIS). Podle něj dosáhl počet obětí konfliktu 2 milionů, přičemž válka je mnohem nákladnější pro Rusko než Ukrajinu. Ani přes obrovské ztráty boje nepolevují.

Moldavský premiér překvapivě oznámil rezignaci, důvod neupřesnil

Moldavský premiér Alexandru Munteanu dnes překvapivě oznámil rezignaci, v čele vlády byl od loňského listopadu. Jeho odstoupení znamená pád celé vlády. Premiér neupřesnil, proč se takto rozhodl, uvedla agentura Reuters.

Výbuch v kavárně v Damašku zabil nejméně devět lidí

Nejméně devět obětí a dvacet zraněných si vyžádal čtvrteční výbuch v kavárně v centru Damašku. Podle prvních zjištění explodovala podomácku vyrobená nálož, k odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil.

Počet obětí zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 2595, pátrání pokračuje

Počet potvrzených obětí zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 2595, uvedla podle světových agentur ve čtvrtek večer (dnes nad ránem SELČ) prozatímní prezidentka Delcy Rodríguez. Pátrání po přeživších po otřesech z 24. června stále pokračuje, dodala politička, podle níž živel zcela zničil 189 domů. Pohřešováno je několik desítek tisíc lidí.

Hasiči na jihu Francie bojují s požáry, ty podle úřadů spálily přes 1200 hektarů

Stovky hasičů dnes na různých místech ve Francii bojovaly proti lesním požárům. Ty zasáhly především jižní část země. Přes 3000 lidí bylo evakuováno u obce Canet-en-Roussillon na jihozápadě. Pod kontrolu se podařilo dostat požáry u Marseille, kde premiér Sébastien Lecornu řídil zasedání krizového štábu. Podle něj lesní požáry zničily ve Francii 8700 hektarů půdy, z toho 1200 hektarů jen za středu.

Jedenáctiletý hoch v Thajsku narazil v pickupu do skupiny buddhistických mnichů, devět jich zabil

Tragická dopravní nehoda v severovýchodním Thajsku si vyžádala životy devíti buddhistických mnichů. Další účastníci náboženského procesí utrpěli vážná zranění poté, co do skupiny narazil pickup, který podle policie řídil jedenáctiletý chlapec.

Madonna vydává pokračování slavného alba Confessions

Madonna vydává album Confessions II a znovu se vrací k energii klubů, tanečních beatů a nočního New Yorku. Novinka navazuje na její desku Confessions on a Dance Floor z roku 2005 a první ohlasy ji řadí mezi její nejsilnější alba za poslední dvě dekády.

Strany německé vlády se dohodly na velkém reformním balíku

Strany německé vlády se dohodly na velkém reformním balíku. Obsahuje změny v sociálním a zdravotním systému, důchodovou reformu či změny v dani z příjmu. Na tiskové konferenci to dnes oznámili předsedové vládních stran včetně kancléře Friedricha Merze. Cílem reforem je oživit německé hospodářství, které se v posledních letech potýká s problémy, a zvýšit tak i podporu současné vlády. Podle průzkumů by nyní volby vyhrála strana Alternativa pro Německo (AfD), kterou tajná služba loni označila za prokazatelně pravicově extremistickou.

OpenAI navrhuje americké vládě pětiprocentní podíl v AI firmách

Společnost OpenAI navrhla, aby měla americká vláda pětiprocentní podíl v předních technologických firmách vyvíjejících umělou inteligenci (AI). Start-up navíc navrhuje zřízení „fondu veřejného bohatství“, z něhož by mohla čerpat peníze veřejnost. OpenAI tím reaguje na rostoucí politický a regulační tlak ve Washingtonu. Ostatní hráči na trhu se k tomu zatím nevyjádřili.

Teherán se připravuje na pohřeb Chameneího, očekává se až 20 milionů lidí

Předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf dnes vyzval k pomstě za zabití duchovního vůdce Alího Chameneího, který zemřel 28. února při izraelsko-amerických útocích na Teherán. "Pomsta" má ovšem podle něj mít formu hojné účasti na Chameneího pohřbu, který začíná v sobotu. Už v pátek mají do Teheránu přicestovat hosté ze zahraničí, včetně pákistánského premiéra Šahbáze Šarífa či ruského exprezidenta Dmitrije Medveděva, napsala dnes agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama