-8.8 C
Czech
Středa 4. února 2026
Protext ČTKCONTEG je opravdu zelený. Důvěřuje i solární energii

CONTEG je opravdu zelený. Důvěřuje i solární energii

Praha 25. března 2025 (PROTEXT) – Pro Firmu roku 2024 CONTEG je důraz na zlepšování ekologických standardů jednou z priorit. Zásady ESG jsou důležité zejména pro partnery ze západní a jižní Evropy, kde má rodinná česká firma výrazné zastoupení. V loňském roce zaznamenal CONTEG výrazný posun, když naplno spustil provoz solárních panelů na střeše klíčové provozovny v Pelhřimově. Společnost tak je zelená nejen podle nového webu, jehož neodmyslitelnou součástí je i zelená barva.

„Jdeme s dobou a ESG pro nás nejsou tři prázdná písmenka. Snažíme se udržitelně podnikat tak, abychom po sobě mohli nechat zdravou firmu dalším generacím. Recyklujeme ve velké míře barviva, která používáme pro naše produkty, jež vyvážíme do Evropy, Asie i Afriky. Daří se nám i recyklovat plechy, které jsou klíčovou součástí našich IT a průmyslových rozvaděčů,“ říká CEO a spolumajitel CONTEG Vít Voláček.

I uhlíková stopa, kterou po sobě vloni CONTEG zanechal, je přiměřená výkonu této společnosti, jejíž výrobky jsou v centrále NATO nebo v největším světovém mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji. „Loni jsme dosáhli uhlíkové stopy ve výši 2 600,6 t CO2 e za rok, nejvíce z toho zabraly nepřímé emise z energie ve výši 2000 MWh za rok. Snížili jsme tak oproti předchozímu roku uhlíkovou stopu o více než 10 procent, čímž jasně prokazujeme, že nám záleží na ekologičnosti našeho provozu,“ říká ředitel závodu CONTEG v Pelhřimově Aleš Valenta s tím, že díky takovým úsporám emisí CO2 CONTEG přispěl k ochraně ovzduší stejně, jako by vysadil 110.000 stromů.

Pro srovnání loni CONTEG za sebou zanechal uhlíkovou stopu odpovídající vytápění 611 rodinných domů či spálení 17 vagónů uhlí.

„Udržitelnost je pro nás klíčová i letos. Přispíváme k ní i pro naše zákazníky. Kromě jiného vyrábíme a provozujeme zásilkové boxy OX Point, které šetří životní prostředí díky nižším nákladům na kurýrní dopravu a zároveň i peněženky a čas nakupujících,“ říká Vít Voláček.

„CONTEG dodržuje směrem k životnímu prostředí mezinárodní standardy. Už dříve jsme zavedli a certifikovali systém řízení environmentálních dopadů všech našich činností, služeb a výrobků na životní prostředí, a to jak ve fázi výroby, tak i v užití a dožití našich výrobků. Tyto skutečnosti jsou jako závazek vedení společnosti prezentovány v environmentální politice naší společnosti,“ doplňuje obchodní ředitel a spolumajitel CONTEG Vojtěch Voláček s tím, že i v sídle společnosti v Praze jsou kanceláře efektivně provozovány tak, aby za sebou zanechaly minimální uhlíkovou stopu.

 

CONTEG:

Společnost CONTEG je ryze česká výrobní firma, která byla založena v roce 1998 a dlouhodobě patří mezi přední evropské výrobce komplexních řešení v oblasti datových center, telekomunikací a průmyslu. Spoléhá se na špičkový tým téměř 600 odborníků. Jako jeden z mála výrobců v regionu EMEA pokrývá kompletní portfolio jak v oblasti IT rozvaděčů a komplexních řešení pro datová centra, tak i v oblasti průmyslových rozvaděčů a jejich aplikací. Globální obchodní a technické zázemí, včetně vlastní testovací laboratoře a výrobních závodů s nejmodernějšími technologiemi, umožňují společnosti efektivně dodávat své výrobky jak malým a středním firmám, průmyslovým podnikům, tak i globálním technologickým gigantům, jako je IBM nebo Amazon. Své výrobky CONTEG exportuje do více než 70 zemím světa na 3 kontinentech. Společnost CONTEG čerpá ze silného zázemí byznysového a inovačního zázemí průmyslové skupiny CONTEG Group, do které patří dalších 8 společností. Skupina disponuje výrobními závody v Pelhřimově, Příbrami a také ve španělské Barceloně.

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Teploty na Kubě klesly na nulu, je to historické minimum

Teploty na Kubě dnes ráno místního času klesly u Havany až na nula stupňů, což je byla nejchladnější teplota v historii měření v zemi. Oznámila to meteorologická služba Insmet. Za výrazný pokles teplot na Kubě může studená fronta, která dříve zasáhla Spojené státy.

Saif al-Islam Kaddáfí, syn bývalého libyjského vůdce, byl podle zdrojů z Libye zastřelen

Saif al-Islam Kaddáfí, nejznámější syn někdejšího libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, je po smrti. Informace o jeho zabití potvrdily zdroje blízké rodině, jeho právník i libyjská média. Okolnosti jeho smrti zůstávají nejasné.

Pláže v Británii se mění pod vlivem lidské činnosti

Písek a štěrk na některých plážích ve Skotsku už dávno nejsou jen dílem přírody. Nový výzkum ukazuje, že výraznou část tvoří úlomky cihel, betonu, skla a další průmyslový odpad. Na jedné z pláží u Edinburghu jde dokonce téměř o polovinu hrubých usazenin.

Ruská ekonomika podle Putina loni vzrostla o jedno procento

Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v loňském roce vzrostl o jedno procento. Podle agentury AFP to dnes uvedl ruský prezident Vladimir Putin na zasedání vlády. Tempo růstu by tak výrazně zpomalilo ze 4,3 procenta v roce 2024.

Město Crans-Montana uvolnilo pro oběti požáru milion franků

Švýcarské město Crans-Montana vyčlenilo milion franků (přes 26 milionů korun) ve prospěch obětí požáru ze silvestrovské noci v místním baru Le Constellation. Drama si vyžádalo 41 mrtvých a 115 raněných, většinou Švýcarů, ale také mnoha Francouzů a Italů. Mezi hospitalizovanými s popáleninami byla i jedna Češka.

Americký letoun sestřelil íránský dron blížící se k letadlové lodi

Letoun amerického námořnictva podle regionálního velitelství CENTCOM sestřelil íránský dron, který se blížil k letadlové lodi Abraham Lincoln v Arabském moři. Americká armáda incident označila za agresivní, informovaly dnes agentury. Bílý dům sestřel dronu označil za oprávněnou reakci a zdůraznil, že zatím nezrušil jednání s Teheránem naplánovaná na tento týden.

Krasobruslař přišel těsně před olympiádou o hudbu z Mimoňů

Španělský krasobruslař Tomas-Llorenç Guarino Sabaté musel těsně před olympiádou v Miláně řešit nepříjemné překvapení. Pro krátký program už nesmí použít hudbu z filmů o Mimoních, protože držitelé práv nedali souhlas pro olympijské použití.

Česko posílá 55 elektrocentrál pro Ukrajinu

Česko posílá další materiální pomoc pro Ukrajinu. Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR v první únorový týden zajistí přepravu 55 elektrocentrál ze státních hmotných rezerv do polského Lublince, odkud mají pokračovat dál. Operace zahrnuje nakládku ve čtyřech skladech i samotný přesun do zahraničí.

Policie v Arizoně řeší zmizení matky moderátorky jako únos

V Arizoně pokračuje vyšetřování zmizení Nancy Guthrie, matky moderátorky pořadu Today Savannah Guthrie. Policie pracuje s verzí, že čtyřiaosmdesátiletou ženu někdo odvedl z domu proti její vůli, na místě se našly známky násilného vniknutí a krev.

Film Michael přiblíží život krále popu. Hlavní roli ztvární jeho synovec Jaafar Jackson

Michael Jackson se vrací na filmové plátno v očekávaném životopisném snímku, který slibuje pohled na jeho cestu od dětského talentu až po status globální ikony. Nový trailer naznačuje velkolepou podívanou i osobní momenty, které formovaly jednoho z nejznámějších umělců historie.

Trump chce dál vyšetřovat Powella. Riskuje tím vlastního kandidáta do čela Fedu

Vyšetřování předsedy Federálního rezervního systému (Fed) Jeromea Powella by mělo pokračovat. V pondělí v Oválné pracovně to reportérům sdělil americký prezident Donald Trump. Powell má ale silnou podporu a zastání i v řadách republikánů. Pokud Bílý dům vyšetřování nezastaví, hlasováním v senátním výboru neprojde Trumpův nový kandidát na předsedu centrální banky.

EU posiluje obranu vědeckých faktů, internet zaplavují dezinformace o změně klimatu

Umělá inteligence (AI) zaplavuje internet falešnými profily, obrázky, zprávami i informacemi o změně klimatu. Evropská unie oficiálně podpořila Prohlášení o integritě informací týkajících se klimatických změn podpořené na klimatickém summitu COP30 v brazilském Belému.

Muskova vesmírná firma SpaceX koupila jeho další firmu xAI

Americká vesmírná společnost SpaceX miliardáře Elona Muska koupila další Muskovu firmu xAI, která se zabývá vývojem umělé inteligence, píše agentura AP s odvoláním na pondělní prohlášení SpaceX. Musk tímto krokem propojí několik ze svých služeb, včetně chatbota umělé inteligence (AI) Grok, sociální sítě X či satelitního internetového systému Starlink.

Agenti ICE v Minneapolis okamžitě obdrží tělesné kamery

Všichni agenti Imigračního a celního úřadu (ICE) budou mít povinnost nosit tělesné kamery, počínaje těmi v Minneapolis. Na sociální síti X (dříve Twitter) to napsala americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kristi Noem. Federální agenti nosí tělesné kamery jen v určitých případech.

Ruská armáda zahájila noční útok na Kyjev a další ukrajinská města

Ruská armáda zahájila v noci na dnešek další vzdušný útok na ukrajinská města, píše agentura Reuters s odvoláním na ukrajinské úřady. V Kyjevě údery poškodily výškové obytné budovy a vzdělávací zařízení v Dniprovské čtvrti, uvedl na Telegramu šéf vojenské správy města Tymur Tkačenko.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama