Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Čína zakázala fotbalistům tetování. Chceme jít příkladem, hlásí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čínská vláda zakázala přibírání nových fotbalových posil, pokud se na jejich těle objevuje byť jen malé tetování. Stávajícím fotbalistům, kteří tímto doplňkem disponují, doporučila jít na okamžité odstranění. Trable s tetováním provázejí Čínu již od nepaměti.

  Tamní orgán sportovní správy uvedl, že nábor nových hráčů s tetováním na národní úrovni a do mládežnických oddílů je přísně zakázán. Administrativa prohlásila, že tento krok pomůže vytvořit dobrý příklad pro společnost. Čína již od roku 2018 podniká přísné kroky, aby zamezila tomuto druhu umění. Někteří fotbalisté musejí nosit na rukách návleky, aby tetování zakryli.

  Generální správa sportu (GAS) v prohlášení uvedla, že národním hráčům s tetováním bylo doporučeno, aby tetování odstranili. Jedním z hlavních adeptů je i obránce Zhang Linpenga, který je potetovaný po celém těle. Ten už byl v dřívějších letech několikrát vyzván, aby tetování zakryl nebo odstranil. Hráči můžou přijít na trénink bez zakrytého tetování pouze se souhlasem celého týmu.

  Může za to historie

  Problém s tetováním se Čínou nese už od nepaměti. V minulosti, se nechávali tetovat lidé, kteří spáchali nějaký zločin. Tetování zároveň odkazuje i na zločinecké skupiny, které se objevují ve východní Asii. Pro obyvatele Číny znamená tetování znak necivilizovanosti. Vládnoucí komunistická strana tetování nedovoluje, mezi mladými lidmi je však čím dál tím populárnější.

  Počátkem letošního roku čínský regulační úřad pro rozhlasové a televizní vysílání oznámil, že zpřísňuje pravidla ohledně toho, co označil za „nezdravý obsah“. V televizním vysílání by se neměli správně objevovat lidé s odhaleným tělem, pokrytým tetováním. Zákaz ale platí i pro muže, kteří si nechají narůst dlouhé vlasy, které nosí v culíku. Některé záběry, například z významných společenských událostí, byly právě kvůli porušení pravidel rozmazány.

  Ženský fotbal je na tom podobně

  Přísná pravidla se ale netýkají jen mužské části. Minulý rok v prosinci musel být středoškolský fotbalový zápas odvolán, kvůli nabarveným vlasům některých z hráček. Pořadatelé zápasů, Národní liga mládežnických kampusů, tehdy v prohlášení uvedli: „Sportovci ve všech fázích nesmějí mít tetování, barvit si vlasy, nosit divné účesy ani nosit žádné doplňky, jinak budou pro soutěž nezpůsobilí.“Čína zakázala svým fotbalistům tetování. Chceme jít příkladem, hlásí

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  AFCON

  Africký pohár zná finálovou osmičku. Penalty nevyšly Mali, o postupu „Faraonů“ rozhodl Salah

  Africký kontinentální šampionát pomalu vjíždí do závěrečného kola. Včera večer se svět dozvěděl o posledních dvou postupujících do čtvrtfinále turnaje, který se letos hraje v Kamerunu. Do noci mohli slavit zejména fotbalisté Rovníkové Guiney a Egypta, kteří se shodně prostříleli do další fáze po bezbrankové remíze a následných pokutových kopech.
  Falcao vs. Végh

  Někdejší soupeř Attily Végha byl ubodán. Bijci se stala osudnou potyčka před barem

  Ještě v listopadu roku 2018 zápasil Maiquel Falcao v rámci galavečeru Oktagonu se slovenským bijcem Attilou Véghem. Teď, necelé čtyři roky poté, byl Brazilec ubodán k smrti před barem ve své domovině. Svět MMA truchlí nad zbytečnou ztrátou borce, který ze 60 zápasů vyhrál hned čtyřicetkrát.
  Oliver König

  Senzace. König přestupuje do superbiků mezi motocyklovou elitu, bude jezdit za Španěly

  Významná událost pro domácí motorsport! Od letošního roku bude mít Česko zastoupení v prestižním šampionátu superbiků. Oliver König podepsal smlouvu se španělským týmem Orelac Kawasaki a stane se šestým českým pravidelným účastníkem elitní motocyklové série. Tam bude nejmladším závodníkem. Navíc se stává prvním motocyklovým jezdcem v historii, který se z nejslabší třídy Supersport 300 přesunul rovnou do superbiků.
  Jan Blachowicz

  Budu znovu šampionem, hlásí polský ranař. Blachowicz má před dalším fightem vítěznou náladu

  Psal se říjen loňského roku, když polský velikán Jan Blachowicz přišel o mistrovský pás polotěžké váhy UFC. Sám však doufá, že se k němu vrátí. Cestu započne Polák už v březnu na dalším galavečeru slavné bojové organizace. Nečeká ho ale nic lehkého, proti němu totiž bude stát Aleksandar Rakič.
  Cristiano Ronaldo

  Cristiano Ronaldo otevřeně o situaci United. Musíme se sjednotit, říká Portugalec

  Cristiano Ronaldo řekl mladým hvězdám Manchesteru United, že pokud nechtějí poslouchat jeho rady, ať si vše vyřeší sami. Šestatřicetiletá superstar je z výkonů United po svém návratu do klubu frustrovaná. Ve vzduchu dokonce visí také odchod.
  Zdeněk Tůma

  Tůma drží po nejtěžší etapě Dakaru top čtyřku. Jeden úsek vypadal jako cesta do pekla, říká

  Poslední krok zbývá českému závodníkovi Zdeňku Tůmovi k životnímu výsledku. V zítřejší závěrečné etapě Rallye Dakar bude hájit čtvrté místo. „Mám v plánu jet najisto. Snad už tam nebude moc složitých míst. Dneska jsme si jich totiž užili požehnaně. Byl to opravdu nejtěžší den letošního Dakaru a jsem rád, že ho mám za sebou,“ uvedl jezdec týmu BARTH Racing, který dojel v 11. etapě na pátém místě.
  Reklama
  Reklama
  Reklama