menu

20.8 C
Czech
Sobota 13. července 2024

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

FSB hlásí zmaření útoku na letadlovou loď a atentátu na tři činitele

Ruská tajná služba FSB tvrdí, že zabránila útoku na ruskou letadlovou loď Admirál Kuzněcov, která prochází generální opravou v přístavu Murmansk, a také atentátu na tři vysoce postavené pracovníky ministerstva obrany v Moskvě. Ze zodpovědnosti viní ukrajinskou vojenskou rozvědku HUR, která podle FSB verbovala pro útoky dva ruské občany. Informovaly o tom dnes ruské tiskové agentury a server Kommersant. Tvrzení není možné ověřit z nezávislých zdrojů, Kyjev se k obviněním Moskvy nevyjádřil.

Chudáčci muži a ženy potvory? Někteří si myslí, že ano. Další to ale vidí trochu jinak

Sledujte nás na sítích

Všechny „ženské“ jsou potvory, a proto je raději vytěsnit ze života. Jak velkou váhu má toto oblíbené tvrzení některých mužů? Zjistili jsme i, odkud vlastně pramení. A že ženy jsou s tímto uvažováním v těsném závěsu.

Reklama

Patrikovi z Prahy se už dvakrát za život stalo, že mu „holka“ zahýbala. Velice rád se chytnul teze, že „ženské jsou potvory“. A proto si raději žádnou nepustí přes práh. Zůstává dobrovolně sám, jako samorost. Jen se svým přesvědčením, že „všechny ženy jsou stejné“: špatné.

Takovéto mužské tvrzení není ničím ojedinělým. Už z internetových diskuzí je zřejmé, že je to oblíbená písnička mnoha mužů a celoživotně se jí drží.

Prachobyčejný předsudek, nebo je na tom snad skutečně něco pravdy?

Pohled ženy

„Já už zažila takových chudáčků, ale pokaždé to bylo stejné. Jakmile člověk koukne pod pokličku a vidí, jak se ten stěžovatel dokáže chovat, člověk si říká – kdo vlastně byl tím chudákem. Každá mince má dvě strany,“ vyjádřila se v online diskuzi na toto téma žena s nickem @el009.

Reklama
Foto:Pexels

Stejnou zkušenost má i další žena. Dokonce v této záležitosti žádala o pomoc veřejnost.

„Jsem sama s dítětem, bývalý si našel milenku, a tak jsem se trochu blíže seznámila se dvěma muži. Ráda bych znala váš pohled, protože se mi snad ani nechce věřit, že je toto možné,“ napsala na internetu anonymně. Příspěvek rozvedla takto:

První – rozvedený, 7letá dcera.

Jeho slova: Manželka po mateřské si našla milence, požádala o rozvod, bránila mu (otci) ve styku s dcerou, naváděla ji proti němu (otci), oškubala ho o majetek, no děsná mrcha a potvora a on největší chudáček.

Realita: Dceru měl každý druhý víkend + 1 den v každém týdnu, manželka odešla k rodičům se dvěma igelitkami, jemu zbyl komplet zařízený byt, dobrá práce, alimenty platí o polovinu menší, než by mu vycházelo podle tabulek.

Vztah nám vydržel čtyři měsíce, pak se k té bývalé vrátil zpátky.

Druhý – rozvádí se, 3letá dcera

Jeho slova: Manželka si už při mateřské našla milence, o dceru se nestarala, neměla ji ráda, on (otec) se staral, jezdil s ní na výlety, on ženě dával šance, rok ji přemlouval a snažil se, ona se s dcerou natruc odstěhovala, bránila mu ve styku s ní, naváděla ji proti němu, štvala na něho právníky, sociálku, mrcha největší, on chtěl jen dobro pro svou dceru, miluje ji a chce jen střídavou péči, nic víc.

Realita: Doma moc nebyl, sem tam výlety (s kamarádkami), v práci se kolem něj točily mladé holky, manželka odešla s baťůžkem, s dcerou k rodičům, jemu zůstal komplet zařízený byt, dceru má každý druhý týden.

Jsme zatím v začátku vztahu, ale po všem, co vím, se mi do toho už moc nechce.

„Chlapi si podle mě, víc než ženský, hrajou na oběti a chudáky. Málokterý chlap přizná, jak to bylo,“ reaguje na to diskutující @alisekR. Jiní to ale vidí objektivněji.

„Já si myslím, že jde spíš o osobnost a ne o pohlaví. Hlavně jsem se setkala s vyšší pomlouvačností u toho, kdo dostal kopačky, než u toho, co je dal. Že by trochu zhrzené ego?“ poznamenala pod příspěvkem další pisatelka.

Je to fifty-fifty?

Podle dalších přesně to samé dělají i ženy. „Také nadávají na chlapy, ale kdo ví, jak to zrovna s těmi jejich ex bylo. A schytá to ten první na ráně, který přijde jako nový partner,“ píše muž pod nickem @JedenTypan.

„Myslím si, že je to jedna-jedna. A vymýšlí si taky obě pohlaví stejně,“ souhlasí muž s nickem @G12.

Něco na tom bude. Pětačtyřicetiletá kadeřnice Viola, které v životě nevyšly dva vážné vztahy, zcela zanevřela na muže. „Jestli nějaký vztah, tak už jenom s ženskou,“ říká s humorem a nadsázkou. O mužích obecně nemluví lichotivě a z jejích slov je zřejmé, že celé pánské pokolení už hází do jednoho pytle mizerů. K tomu ji přivedla dvě zklamání ze vztahů, které prostě nevyšly.

Vedle toho ale existuje mnoho žen, které na své muže nedají dopustit a jsou živoucím důkazem šťastného soužití muže a ženy.

Foto:Pexels

Jed otočit ve svůj prospěch

Diskutující „Lizbeth“ se přiznala, že si právě z kolujících stereotypů bere ponaučení. „Já jsem vždy ve střehu, když kdokoli (muž či žena) začne hodně škaredě mluvit o ex. Protože to hodně vypovídá spíš o tom člověku samotném než o bývalých. Když někdo nadhodí nevěru, stejně mi hned naskočí, že pro to musel být nějaký důvod… Takže u mě by si ten, kdo pomlouvá a dělá chudáčka, spíš uškodil,“ napsala k tématu.

Tomu nelze než dát za pravdu. A čím více negativity a předsudků vydáváme, tím více to podkopává naši důvěru. Lidem v okolí se rozsvítí varovná kontrolka, že při tolika nenávisti – spíše s námi – něco nebude v pořádku.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Starty raket Falcon 9 společnosti SpaceX byly po nezdařené misi pozastaveny

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v pátek pozastavil starty raket Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX poté, co se jedné z těchto raket nepodařilo umístit satelity na správnou oběžnou dráhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní se jedná o první selhání Falconu 9 za více než sedm let.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.
Reklama

DOPORUČUJEME

Meta v příštích týdnech zruší omezení Trumpových účtů na Facebooku a Instagramu

Společnost Meta během následujících týdnů ukončí omezení účtů bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na svých platformách Facebook a Instagram. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Starty raket Falcon 9 společnosti SpaceX byly po nezdařené misi pozastaveny

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v pátek pozastavil starty raket Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX poté, co se jedné z těchto raket nepodařilo umístit satelity na správnou oběžnou dráhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní se jedná o první selhání Falconu 9 za více než sedm let.

Čínští celníci zadrželi muže, který v kalhotách pašoval přes 100 živých hadů

Čínské úřady tento týden přistihly muže, který se do pevninské Číny snažil v kalhotách propašovat více než 100 živých hadů, napsal britský deník The Guardian. Podle prohlášení čínské celní správy celníci muže zastavili na hranici u města Šen-čen na jihu země, kam patrně přicestoval z asi 50 kilometrů vzdáleného Hongkongu.

Trump: Pokud se stanu prezidentem, nechám Zuckerberga zavřít

Bývalý americký prezident a kandidát za republikány do letošních listopadových prezidentských voleb Donald Trump na své sociální síti Truth Social pohrozil všem „volebním podvodníkům“ včetně Marka Zuckerberga, šéfa společnosti Meta Platfomrs, uvězněním, pokud se stane příštím americkým prezidentem.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

ANALÝZA: Sankce nás před válkou neochrání, NATO musí ukazovat svaly

Jelikož Evropa ekonomicky Rusko zastiňuje, reagovala na agresi vůči Ukrajině ekonomickými a obchodními sankcemi. Federace dostala tvrdou ránu, z níž se však dokázala vzpamatovat. Selhali jsme ovšem v nejzásadnější obraně proti případné eskalaci konfliktu – odstrašování. Spoléhat na ekonomickou válku bez „ukazování svalů“ nás neochrání. Obě strategie jsou důležité a Západ by se v tomto měl poučit.

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Přehled změn od července: Co všechno zdražilo a jaké nové poplatky nás čekají?

Od července 2024 vstoupily v platnost nové legislativní změny, které přinesou zvýšené náklady pro obyvatele České republiky. Tyto změny zahrnují nové poplatky za sociální služby, zvýšení sazeb za penzijní spoření, a zavedení nových poplatků za elektřinu spojených s komunitní energetikou. Zde je přehled nejdůležitějších změn, které ovlivní vaše finance.
Reklama
Reklama