Reklama
10.8 C
Czech
Neděle 22. března 2026
ITBoxChrome pro iOS dostává lepší ochranu proti škodlivým webům

Chrome pro iOS dostává lepší ochranu proti škodlivým webům

Společnost Google oznámila několik nových funkcí, které se objeví v nejnovější verzi Chrome pro iOS a iPadOS. Mezi hlavní novinky patří přístup k funkci Google Enhanced Safe Browsing (Vylepšené Bezpečné prohlížení). Mezi další aktualizace patří změny uživatelského rozhraní, možnost nastavit správce hesel Google jako poskytovatele automatického vyplňování, aktualizovaný model identifikace jazyka a další. Ve čtvrtek o tom informoval server TechCrunch.

Některé novinky jsou ve verzích Chrome pro Android a počítače k dispozici již několik měsíců nebo dokonce let. Například Enhanced Safe Browsing, která již je nějakou dobu přístupná na ostatních platformách, se v této verzi konečně dostává i na iPhony a iPady.

Tato funkce dokáže předvídat a varovat uživatele před nebezpečnými webovými stránkami tím, že odesílá data v reálném čase do služby Google Safe Browsing. Tam se stránky kontrolují, zda neobsahují například malware, phishing a další hrozby.

Chrome bude uživatelům také posílat upozornění na ohrožené přihlašovací údaje, aby si mohli odpovídajícím způsobem změnit uživatelská jména a hesla.

V nové verzi Chrome pro iOS a iPadOS přicházejí také Chrome Actions. Ty umožňují přístup k možnostem, jako je vymazání dat o prohlížení nebo otevření inkognito karty, jednoduchým zadáním do vyhledávacího pole.

Spouštěcí stránka Chromu nyní upřednostní spuštění nového vyhledávacího okna nebo přístup k často navštěvovaným webům, pokud jste aplikaci dlouho neotevřeli. Nabídka nastavení se také přepracovává, aby byla přehlednější a aby se zvýraznily nejčastěji používané možnosti.

Správce hesel Google bude umět vyplňovat hesla i v ostatních aplikací

Aktualizace také umožní uživatelům nastavit Správce hesel Google jako poskytovatele automatického vyplňování. Ten konkuruje jiným nástrojům pro správu hesel, jako je 1Password nebo Dashlane.

Nabídne tím také alternativu k vestavěnému systému pro správu hesel. Pokud je tato funkce povolena, může Chrome uživatelům pomoci spravovat a vyplňovat hesla na libovolných webových stránkách nebo v libovolné iOS / iPadOS aplikaci.

Google také vylepšuje funkci překladu webových stránek. Ta využívá strojové učení a zpřístupňuje webové stránky v preferovaném jazyce. V iOS a iPadOS bude spuštěn aktualizovaný model identifikace jazyka, který přesně zjistí, v jakém jazyce je navštívená stránka a zda je třeba ji přeložit, nebo ne.

Reklama

Doporučujeme

Izrael udeřil na centrum Teheránu, Írán odpověděl dalšími útoky na Rijád a SAE

Izrael v noci na dnešek zahájil další vlnu vzdušných úderů v centru Teheránu proti íránskému režimu, oznámila izraelská armáda. Učinil tak několik hodin poté, co na města na jihu Izraele v blízkosti jaderného výzkumného centra dopadly dvě íránské balistické střely a zranily přes 100 lidí. Terčem útoku tří balistických střel se v noci na dnešek stala také metropolitní oblast Rijádu, uvedly saúdskoarabské úřady. Aktivaci protivzdušné obrany po íránském útoku raketami i drony ohlásily také Spojené arabské emiráty (SAE).

Trumpovo ultimátum Íránu srazilo bitcoin

Bitcoin o víkendu prudce oslabil a v neděli ráno spadl zhruba na 69 200 dolarů. Za posledních 24 hodin tak odepsal asi 2,2 procenta a za celý týden byl níž přibližně o 3,1 procenta. Trh tím prakticky smazal velkou část růstu z minulých dnů.

Menšík v Miami otočil zápas s Waltonem

Jakub Menšík vstoupil do obhajoby loňského titulu na turnaji v Miami vítězně, ale rozhodně ne bez nervů. Ve druhém kole otočil duel s Adamem Waltonem a po výsledku 3:6, 6:2 a 6:4 postoupil dál. Český tenista tak odvrátil nepříjemný start turnaje, na kterém loni senzačně triumfoval.

Itálii čeká referendum, které prověří pozici Meloni

Italskou premiérku Giorgiu Meloni čeká důležitý politický test. V neděli začíná dvoudenní referendum o justiční reformě, které už dávno nepůsobí jen jako technická úprava soudního systému. Hlasování se změnilo v širší zkoušku její síly doma i v zahraničí, a to jen rok před parlamentními volbami.

Írán chce pustit Hormuzským průlivem jen část lodí

Hormuzský průliv zůstává podle Íránu otevřený pro lodní dopravu, ne ale bez výjimky. Teherán nově tvrdí, že průjezd umožní všem plavidlům kromě těch, která spojuje se svými nepřáteli. Přichází to ve chvíli, kdy se kolem jedné z nejdůležitějších námořních tras světa dál stupňuje napětí.

USA a Izrael podle Íránu zaútočily na íránské zařízení na obohacování uranu

Izrael a Spojené státy dnes ráno provedly útok na zařízení na obohacování uranu v íránském Natanzu. K úniku radioaktivity nedošlo a obyvatelé v okolí zařízení nebyli ohroženi, napsala s odvoláním na íránskou agenturu Tasnim agentura Reuters.

Při dronovém útoku v Bagdádu byl zasažen areál diplomatické mise USA

Při dronovém útoku byl v noci na dnešek zasažen areál v blízkosti mezinárodního letiště v Bagdádu, který patří americké diplomatické misi. Podle agentury Reuters byl z místa hlášen požár. K útoku se přihlásilo proíránské šíitské uskupení Asháb al-Kahf, které popírá vazby na jiné proíránské milice v Iráku. Irácké zpravodajské služby později informovaly, že při jiném dnešním dronovém útoku byl zabit jejich důstojník.

Írán vypálil balistické střely na 4000 km vzdálenou americkou základnu

Írán vyslal dvě balistické střely na společnou americko-britskou vojenskou základnu na atolu Diego García v Indickém oceánu, napsal deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na nejmenované americké činitele. Později informaci přinesla i polooficiální íránská agentura Mehr, podle níž jde o důkaz, že mají íránské rakety větší dostřel, než dosud soudil Západ. Ani jedna ze střel cíl, který je od íránského území vzdálen asi 4000 kilometrů, nezasáhla. Deník neupřesnil, kdy Írán útok provedl. Bílý dům ani britské ministerstvo obrany se k informaci podle agentury Reuters prozatím nevyjádřily.

Ukrajina na Rusko vyslala 283 dronů, ukrajinská Černihivská oblast je bez proudu

Ukrajina v noci na dnešek vyslala na Rusko 283 bezpilotních letounů, což je jeden z nejvyšších počtů od začátku konfliktu. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to napsala agentura AFP. Ruské drony naopak zabily nejméně dva lidi ve městě Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny a většinu Černihivské oblasti na severu země připravily o elektřinu, dodaly agentury Reuters a AP. Ukrajina se od února 2022 brání ruské vojenské invazi a podniká odvetné údery.

Porota uznala Muska vinným z klamání investorů Twitteru

Elon Musk u federálního soudu v San Franciscu prohrál spor s bývalými investory Twitteru. Porota rozhodla, že během převzetí sociální sítě v roce 2022 zveřejňoval zavádějící výroky, které poškodily akcionáře a srazily cenu akcií.

Muchová v Miami vydřela postup do třetího kola

Karolína Muchová zvládla na turnaji v Miami těžký zápas s Camilou Osorio a po obratu postoupila do třetího kola. Česká tenistka porazila Kolumbijku 4:6, 6:2 a 7:5. V den, který se pro české hráčky nevyvíjel dobře, odvrátila nepříjemný scénář a zůstala ve hře spolu s Marií Bouzkovou.

Česko podpořilo prohlášení k bezpečnosti v Hormuzském průlivu

Česká republika se připojila ke společnému prohlášení států, které chtějí podpořit bezpečnou plavbu Hormuzským průlivem. Skupina zemí zároveň vyzvala Írán, aby přestal s útoky na obchodní lodě, civilní infrastrukturu i s dalšími kroky, které provoz v této klíčové námořní trase blokují.

Tenerife vyhlásilo kvůli bouři Therese stav nouze

Tenerife zasáhla bouře Therese, která na Kanárské ostrovy přinesla silný vítr, vydatný déšť i sněžení ve vyšších polohách. Úřady vyhlásily stav nouze, uzavřely některé silnice a zrušily část veřejných akcí.

Zlato i stříbro dál kolísají

Ceny zlata a stříbra v pátek výrazně kolísaly a oba kovy míří k citelné týdenní ztrátě. Investoři sledují hlavně další vývoj války s Íránem, pohyb cen ropy a obavy z vyšší inflace i delšího období vyšších úrokových sazeb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama