CestováníChcete pracovat z pláže? Usaďte se v jednom z těchto evropských pobřežních měst

Chcete pracovat z pláže? Usaďte se v jednom z těchto evropských pobřežních měst

Proměnit pláž ve svou kancelář a posílat e-maily z houpací sítě zní jako sen. Ale nemusí. Práce na dálku je dnes pro mnohé lidi realitou. A po pandemii covidu-19 se rozšířila ještě více.

Od rušných městeček překypujících nočním životem až po klidné nedotčené písečné pláže. Evropa má na výběr celou řadu různých pobřežních destinací. Pokud tedy hledáte místo, kde byste se mohli opalovat mezi odpovídáním na emaily, zde jsou tři typy na evropské destinace digitálních nomádů u moře. Bude to Španělsko, Chorvatsko či Řecko?

Z pláže do baru ve španělském Alicante

Alicante, vstupní brána španělského pobřeží Costa Blanca, je obklopeno některými z nejkrásnějších pláží v zemi. Když sedíte mezi Středozemním mořem a horami, budete mít to nejlepší z obou světů. Můžete lenošit na slunci nebo se vydat na túru.

Největším lákadlem města je jeho noční život. Pokud hledáte živější scénu, kde byste mohli trávit dny na pláži, než začne večerní párty, Alicante by mohlo být pro vás. Navzdory své pověsti prázdninové destinace má město relativně nízké životní náklady ve srovnání se zbytkem Španělska. Byt na okraji Alicante by vás mohl stát méně než 600 eur měsíčně.

Většinu města lze pokrýt pěšky. Má několik čtvrtí, z nichž každá má svůj vlastní charakter. S tím, jak se město snaží stát se destinací digitálních nomádů, se začínají objevovat různé co-workingové prostory a virtuální kanceláře. Pokud máte chuť na něco méně formálního, po městě jsou stovky kaváren.

S omezeným rozpočtem do chorvatského Splitu

Když Chorvatsko v roce 2021 poprvé spustilo své roční povolení pro digitální nomády, rychle se stalo oblíbeným pro vzdálené pracovníky s omezeným rozpočtem. Ačkoli může být v letních měsících dražší, životní náklady jsou zde ve srovnání se západní Evropou nízké. Průměrné nájemné podle serveru Euronews vyjde kolem 460 eur měsíčně za byt s jednou ložnicí.

Split se nachází na poloostrově u Jaderského moře a je druhým největším městem v zemi. Je plný starodávných i nových míst k prozkoumání, ale pokud chcete cestovat trochu dále, je to skvělá základna pro návštěvu zbytku Chorvatska pomocí rozsáhlé sítě hromadné dopravy.

Počasí je zde obecně dobré po celý rok, letní měsíce jsou nejlepší, pokud si chcete zaplavat nebo se věnovat vodním sportům. Udělejte si krátkou procházku po nábřeží, abyste se dostali na pláž Ježinac, nebo nasedněte na autobus do Kašjuni jen o něco dále za městem, kde stojí za to počkat na západ slunce.

Vyhněte se pláži Bačvice, pokud se nechcete nechat chytit davy turistů z okolních barů, hotelů a klubů. Coworkingové prostory si pomalu získávají popularitu, ale existuje zde také spousta kaváren, kde se dá pracovat, a rozmanitá komunita digitálních nomádů z celého světa.

Výlety na slunečné ostrovy z Chanie v Řecku

V rámci 227 obydlených ostrovů Řecka si jistě najdete místo, kde můžete pracovat. Dobré počasí, nízké ceny a vysoká rychlost internetu dělají z Chanie, pobřežního města na západní straně Kréty, jednu z nejlepších možností pro digitální nomády. Snadno se sem dostanete také díky mezinárodnímu letišti, na které se létá z celé Evropy.

V Chanii je pouze jeden co-workingový prostor, ale mnoho městských kaváren a hotelů nabízí bezplatné Wi-Fi. Kréta nemá velké sezónní výkyvy počasí, takže můžete sázet na slunečné dny po většinu roku. Pokud se chcete vyhnout davům, vydejte se do Chanie v zimě.

Popularita tohoto města jako turistické destinace znamená, že pokud plánujete krátký výlet, můžete si vybrat z nepřeberného množství hotelů. Pokud ale doufáte v delší pobyt, pak je pravděpodobně lepší poohlédnout se po pronájmu nemovitosti s průměrnými cenami 300 až 400 eur měsíčně za byt s jednou ložnicí.

Doporučujeme

U Sochy svobody v New Yorku se převrátila loď, zahynula žena a dítě

Žena a malé dítě přišly o život v newyorském přístavu, kde se poblíž Sochy svobody převrátila loď. Záchranářům se podařilo vytáhnout z vody 12 lidí, ale pro sedmadvacetiletou ženu a holčičku ve věku pěti měsíců přišla veškerá pomoc příliš pozdě. Úřady zadržely provozovatele plavidla. Informují o tom dnes místní média.

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.

České hotely ubytovaly 6,4 milionu hostů. Cizinci zůstávají hlavně v Praze

Cestovní ruch v Česku ve druhém čtvrtletí mírně rostl. Tuzemská ubytovací zařízení navštívilo 6,4 milionu lidí, meziročně o půl procenta více. Zahraniční turisté se však nadále soustřeďují především do Prahy, zatímco regiony spoléhají hlavně na domácí klientelu.

Zemřel otec Lionela Messiho Jorge. Synovi pomáhal v kariéře od jeho 14 let

Ve věku 68 let zemřel Jorge Messi, otec argentinské fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Dlouhodobě se potýkal se zdravotními problémy. Zemřel v nemocnici ve svém rodném městě Rosario.

Filmová The Legend of Zelda údajně našla Ganondorfa

Připravovaná hraná adaptace herní série The Legend of Zelda má mít svého hlavního padoucha. Ganondorfa si podle médií zahraje australský herec Uli Latukefu, známý především ze seriálů Young Rock a Marco Polo. Obsazení však zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Húsíové tvrdí, že zasáhli saúdskoarabskou rafinerii na pobřeží Rudého moře

Jemenští Húsíové zasáhli rafinerii společnosti Aramco na saúdskoarabském pobřeží Rudého moře. Oznámil to dnes podle agentury AFP vojenský mluvčí povstalecké skupiny podporované Íránem. Húsíové tak pokračují v útocích z posledních týdnů na Saúdskou Arábii, zejména na ropnou infrastrukturu a tankery v Rudém moři.

Dva mrtvé si vyžádal ruský úder na Charkov, tři mrtvé nálet na Belgorod

Dva mrtvé a 12 raněných si v noci na dnešek vyžádal ruský útok na Charkov, zaměřený na obytné budovy. Oznámil to ráno starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov. Téměř dvě desítky raněných měl za následek ruský útok na Oděsu a Dněpropetrovskou oblast, uvedly ukrajinské úřady. Tři lidé přišli o život a 25 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Belgorod na západě Ruska, upřesnil úřadující gubernátor regionu Alexandr Šuvajev, který původně informoval o 13 raněných, včetně dvou dětí.

Syn Joea Bidena promluvil o těžkém boji svého otce s rakovinou

Joe Biden podle svého syna svádí těžký boj s rakovinou prostaty. Hunter Biden v rozhovoru řekl, že se nemoc dál šíří a bývalému americkému prezidentovi způsobuje silné bolesti.

Senát USA schválil návrh, který má odvrátit shutdown před volbami do Kongresu

Senát Spojených států ovládaný republikány dnes schválil návrh zákona o dočasném financování federální vlády do 11. prosince. Cílem opatření je předejít před listopadovými volbami do Kongresu takzvanému shutdownu, tedy omezení chodu vlády v důsledku neschváleného financování. Píše o tom agentura Reuters.

Mezi zabitými po ruských útocích na Kyjev je i dítě

Nejméně tři lidé včetně jednoho dítěte zemřeli při nočních ruských útocích na Kyjev a jeho okolí. Další tři lidé utrpěli zranění. Podle ukrajinských úřadů Rusové použili mimo jiné balistické rakety.

Tisza nominovala na maďarského prezidenta bývalého šéfa nejvyššího soudu

Maďarská vládní strana Tisza vybrala bývalého předsedu nejvyššího soudu Andráse Baku za svého kandidáta na prezidenta, informovaly tiskové agentury. Očekává se, že András Baka bude v úterý zvolen v parlamentu novou hlavou státu.

Dron pronikl do bulharského vzdušného prostoru, explodoval kilometr od plynovodu

Dron dnes vnikl z Rumunska do bulharského vzdušného prostoru a explodoval poblíž plynovodu. Oznámil to dnes podle tiskových agentur bulharský premiér Rumen Radev. Dron podle něj nesl velké množství výbušnin, píše agentura DPA.

Ukrajinské drony opět zaútočily na ruské rafinérie, úřady informují o raněných

Ukrajinské drony opět zaútočily na ilskou rafinérii na jihu evropského Ruska. V podniku vypukl požár, nálet si vyžádal pět raněných, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Další dva lidi zranil dron v Zadonsku na Donu, oznámil gubernátor Lipecké oblasti Igor Artamonov. Ruské úřady informovaly o zničení stovek ukrajinských dronů během uplynulé noci. Ukrajinské drony podle Kyjeva zasáhly rafinérie v Ilsku a v Syzrani.

Mořské řasy zaplavují Karibik a ohrožují pobřeží i cestovní ruch

Karibské pobřeží, Mexický záliv i část Atlantiku letos zasáhl mimořádně rozsáhlý výskyt hnědých mořských řas rodu sargassum. Na plážích se hromadí miliony tun biomasy, která po vyplavení rychle zahnívá, zhoršuje kvalitu vody, omezuje život mořských organismů a zároveň působí značné problémy turistickým oblastem závislým na návštěvnících.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama