1.7 C
Czech
Pátek 6. února 2026
Protext ČTKČeská letecká platforma Gemini Wings slaví na evropském trhu úspěch

Česká letecká platforma Gemini Wings slaví na evropském trhu úspěch

Praha 23. února 2023 (PROTEXT) – Česká společnost GEMINI WINGS zaznamenala významný úspěch na evropském leteckém trhu s business jety. Za uplynulý rok dosáhla dle WingX nejvyššího náletu na charterovém celoevropském trhu pro letadlo typu Embraer Phenom 100, jehož operátorem je Air Prague, a to až 640 letových hodin za rok. Její alianční flotila se také v roce 2022 rozrostla o dva letouny: přibyla Cessna Citation Excel a na podzim rovněž velmi oblíbený stroj Pilatus PC-12.

Společnost GEMINI WINGS, která sídlí v Praze, přišla před pár lety na evropský trh s průlomovým konceptem pro majitele a operátory letadel zaměřeným na efektivní zvyšování využití letadel a helikoptér. Její silný analytický a obchodní tým vytvořil flotilu letounů a funguje jako exkluzivní obchodní partner provozovatelů i majitelů letadel. Pečlivou analýzou a zároveň vytvářením zajímavých obchodních nabídek se jí daří snižovat náklady, eliminovat prázdné přelety strojů i zbytečné a ekonomicky neefektivní stání nevyužitých letadel v hangárech. V praxi to funguje tak, že majitelé letadel mají garantované příjmy a brokerské společnosti mohou klientům nabídnout výhodnější cestování.

Nejvíce nalétaných hodin s Phenomem 100 na celém evropském charterovém trhu

„Vytvořili jsme tzv. garanční model, který je přizpůsobený každému jednotlivému letadlu a provozovateli či majiteli letadla. Naše společnost si pronajímá volnou kapacitu letadel ve dny, kdy je nevyužívá majitel či operátor, a tím pomáhá vlastníkům a provozovatelům snižovat náklady a zároveň jim generuje zaručený a pravidelný měsíční příjem,“ vysvětluje Martin Feč, generální ředitel GEMINI WINGS.

Už v prvním čtvrtletí předchozího roku dosáhla tato platforma výrazného úspěchu: zaznamenali nejvyšší nálet na celoevropském charterovém trhu pro letoun Phenom 100. Tento náskok se jim díky dlouhodobým obchodním aktivitám podařil udržet až do konce roku, a to i přesto, že charterový trh pocítil loni v druhé polovici mírné ochlazení.

Dva nové přírůstky do alianční flotily

Úspěšnost tohoto konceptu potvrzují i další dva přírůstky do jejich alianční flotily. GEMINI WINGS tak mohli přivítat jeden z nejprodávanějších business jetů současnosti – letoun Cessna Citation Excel. „Cessnu Citation Excel vyhledávají zejména manažeři s opravdu hektickým pracovním rozvrhem. Model má velice komfortní, prostornou kabinu a vskutku fascinující interiér. Je to zkrátka reprezentativní prostředí vhodné i pro pracovní schůzky přímo na palubě. Vzhledem k velikosti úložného prostoru, který má objem až 2,55 m3, se opravdu nemusíte omezovat se zavazadly. Cessna má pozoruhodný výkon, ale zároveň velmi příznivé provozní náklady, takže cestující profitují z rozumných cenových sazeb. Díky svým technickým parametrům dokáže tento super light jet vzlétat i přistávat při menších rychlostech, takže klienti mohou využít i letiště s kratšími přistávacími drahami,“ doplňuje Feč.

Druhým přírůstkem do flotily je pak ikonický Pilatus PC-12. Toto komfortní soukromé letadlo s prostornou kabinou a velkými okny se ve Švýcarsku vyrábí už od roku 1991 a brzy spatří světlo světa dvoutisící stroj. Pojme až osm pasažérů a nabízí dolet 2570 km. Oblíbenost si u charterových zákazníků vysloužil především díky svému výkonu a nízkým provozním nákladům. V Čechách je k dispozici až pět těchto strojů.

„Z našeho osvědčeného garančního modelu profitují vlastně všechny zúčastněné strany: majitelé, provozovatelé i samotní cestující. Letadla nemusejí nečinně stát zaparkovaná v hangárech, majitelé a provozovatelé vydělávají a cestující zároveň získávají férové ceny s palubním servisem na vysoké úrovni. Mám velkou radost, že tato spolupráce funguje a neustále se rozšiřuje,“ uzavírá Feč.

Pro další informace o společnosti Gemini Wings a její mezinárodní flotile navštivte, prosím, webové stránky www.geminiwings.com.

O společnosti Gemini Wings

Gemini Wings je inovativní obchodní letecká platforma se sídlem v Praze. Provozuje mezinárodní flotilu letadel patřících malým evropským provozovatelům a jednotlivcům, kteří prostřednictvím GEMINI WINGS jakožto obchodního zástupce pronajímají volnou kapacitu svých letounů. Nabízejí svým klientům také poradenské služby a profesionální expertizy. Majitelé letadel tak ze svého členství v letecké „alianci“ profitují i dalšími způsoby.

Kontakt:

Antonia Lukačínová

E-mail: antonia@media-tribune.com

Website: www.geminiwings.com

Linkedin: www.linkedin.com/company/gemini-wings

Facebook: GeminiWings.Flyingtogether

Instagram: Geminiwings_Flyingtogether

ČTK ke zprávě vydává přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

V Moskvě kdosi postřelil zástupce šéfa vojenské rozvědky GRU

Neznámý člověk postřelil v Moskvě zástupce šéfa ruské vojenské rozvědky GRU Vladimira Alexejeva. S odvoláním na ruský vyšetřovací výbor o tom dnes ráno informuje server Meduza. Generálporučík je v nemocnici, informace o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici, podle některých zdrojů je v kritickém stavu, dodal web.

USA zprovoznily web TrumpRx, má lidem zajistit levné léky

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek zprovoznila webovou stránku TrumpRx.gov, na níž chce lidem zprostředkovat cenově dostupné léky. Trump dlouhodobě poukazuje na to, že ceny léčebných prostředků jsou ve Spojených státech velmi vysoké.

Norsko vyšetřuje ex-premiéra Jaglanda kvůli údajným vazbám na Epsteina

Norsko rozjelo vyšetřování bývalého premiéra Thorbjoerna Jaglanda kvůli podezření z korupce. Policie se opírá o nové dokumenty ze spisů k Jeffrey Epsteinovi. Jagland zatím nečelí obvinění a jeho právník slibuje plnou spolupráci.

USA navýšily humanitární pomoc Kubě, kterou chtějí odříznout od ropy

Spojené státy poskytnou Kubě dalších šest milionů dolarů (123 milionů korun) jako humanitární pomoc. Oznámilo to ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí v době, kdy se Washington snaží odříznout Kubu od dodávek ropy, napsala agentura Reuters.

Trump uvedl, že chce nahradit Nový START novou dohodou

Americký prezident Donald Trump dnes večer SEČ uvedl, že Rusko a Spojené státy by měly dojednat zcela novou dohodu o omezení jaderných arzenálů spíše než prodloužit končící smlouvu Nový START. Server Axios s odkazem na tři nejmenované zdroje o několik hodin dříve napsal, že Spojené státy a Rusko se blíží dohodě o tom, že nadále budou dodržovat omezení obsažená ve smlouvě Nový START.

Při výbuchu v nelegálním uhelném dole v Indii zahynulo nejméně 16 lidí

Nejméně 16 lidí dnes zahynulo při explozi v nelegálním uhelném dole v severovýchodní části Indie. Osm horníků utrpělo zranění a další patrně zůstali uvěznění pod zemí, informovala agentura Reuters.

Kuba je připravena jednat s USA, trvá však na respektování své suverenity

Kuba je podle svého prezidenta Miguela Díaze-Canela připravena jednat se Spojenými státy, informovala dnes agentura AFP. Díaz-Canel však trvá na tom, že rozhovory musí probíhat z pozice rovnocenných partnerů a s respektem ke kubánské státní suverenitě. Kuba v posledních měsících čelí výhrůžkám ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten po únosu venezuelského prezidenta Nicolása Madura do USA zajistil, aby Venezuela přestala na ostrov vyvážet ropu, která je pro energetický sektor Kuby zásadní.

Desítky kojenců v Británii se přiotrávily kontaminovanou dětskou výživou

Britské zdravotnické úřady prověřují 36 případů podezření na otravu kojenců poté, co byly z trhu staženy některé šarže kojenecké výživy firem Nestlé a Danone. Důvodem je kontaminace toxinem cereulidem, který může vyvolat akutní zažívací potíže.

Druhé kolo rozhovorů Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí skončilo bez průlomu

Ukrajina a Rusko uzavřely druhý den jednání v Abú Zabí bez dohody o ukončení války. Nejhmatatelnějším výsledkem je dohoda o výměně zajatců, která přinesla aspoň jeden konkrétní bod uprostřed dlouhého seznamu sporů. Zároveň to ukazuje, že kontakt mezi oběma stranami se po měsících znovu rozběhl na vyšší úrovni.

Tusk je v Kyjevě, Polsko chystá konferenci o rekonstrukci Ukrajiny

Polský premiér Donald Tusk zahájil návštěvu Kyjeva, na níž ho doprovází ministr financí Andrzej Domański, jenž připravuje mezinárodní konferenci o rekonstrukci Ukrajiny. Ta se má konat v červnu v Gdaňsku. Napsal to dnes ráno server Onet s odvoláním na kancelář polského předsedy vlády. Polskou delegaci přivítal na nádraží ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha a následně se ministerský předseda podle agentury PAP sešel s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Tchaj-wan uvítal telefonát Trumpa a Si Ťin-pchinga jako krok ke stabilitě

Tchaj-wan dnes uvítal telefonický rozhovor mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem, který podle něj přispěje ke stabilizaci regionu. Děje se tak v době, kdy Čína zvyšuje vojenský tlak na tento de facto nezávislý ostrov, který si nárokuje. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Rusko v noci zaútočilo na Ukrajinu 183 drony a dvěma balistickými raketami

Rusko v noci dnešek zaútočilo na Ukrajinu dvěma balistickými raketami a 183 drony. Na síti Telegram o tom informovalo ukrajinské letectvo. Kyjevský primátor Vitalij Kličko podle agentury Reuters řekl, že v hlavním městě ruské drony zranily nejméně dva lidi. Ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba dopoledne na Telegramu napsal, že rozsáhlým útokům čelila železniční infrastruktura v Sumské oblasti.

Mohli jsme být jemnější. Imigrační agenti se stahují z Minneapolisu

Možná by se nám hodil jemnější přístup, přiznal o své imigrační politice americký prezident Donald Trump v rozhovoru s moderátorem televize NBC, zatímco začalo stahování části federálních imigračních agentů z města Minneapolis. Také upozornil, že kampaň se zaměřila výhradně na „zločince".

EU obnovila schvalování obchodní dohody s USA

Zákonodárci Evropské unie (EU) se ve středu dohodli na obnovení schvalování obchodní dohody s USA. V případě narušení suverenity Evropy nebo nových celních hrozeb však může být její platnost v budoucnu pozastavena. Americký prezident Donald Trump stáhl své celní hrozby týkající se zemí, které se postavily jeho snaze získat Grónsko.

Počet labutí s ptačí chřipkou v údolí Temže roste

Ptačí chřipka znovu zasahuje britské řeky. Záchranáři i dobrovolníci hlásí desítky mrtvých a nemocných labutí v hrabství Berkshire a okolí Temže. Nákaza se šíří rychle a budí obavy, že skutečný rozsah je větší, než ukazují oficiální čísla.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama