Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Bývalý útočník Sparty přijal nové občanství. Potížista Kanga vyměnil Gabon za Srbsko

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Asi každý fotbalový fanda z České republiky si tohoto hráče pamatuje. Není to tak dávno, co po trávnících české nejvyšší soutěže pobíhal gabonský fotbalista Guélor Kanga. No, gabonský. To už teď neplatí. Současný středopolař Crvené Zvezdy přijal srbské občanství a nově se tak stal Evropanem.

  Jedněmi milovaný, druhými nenáviděný. Takhle nějak by se dalo mluvit o drobném, technickém a zlobivém fotbalistovi Guélorovi Kangovi. Do Sparty přišel v roce 2018 a v jejím rudém dresu stihl odehrát celkem 81 zápasů, ve kterých nasázel 31 gólů a přidal 16 asistencí.

  V dobách své největší slávy v české lize se ho báli snad úplně všichni. Bohužel pro něj ale nakonec i lavička a kabina Sparty, ve které Kanga dělal problémy. Flákal tréninky, jezdil často domů do Afriky a vysloužil si nálepku potížisty. I proto mu Sparta tehdy neprodloužila smlouvu.

  „Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj,“ mírnil vášně ředitel klubu Tomáš Rosický, který se s Kangou rozloučil v červenci roku 2020. Tehdy ještě Gabonec zamířil zpět na místo, kde se mu dařilo asi nejvíc.

  Bělehrad staronovým domovem

  Kanga se vrátil do klubu, ze kterého do Sparty o dva roky dříve přišel. Bělehrad je jeho novým domovem a už tehdy byl z přesunu nadšený. „Jsem zpátky, protože mám dobré vztahy s lidmi z klubu. Samozřejmě znám všechny cíle, které s sebou dres Crvené Zvezdy přináší. Myslím, že moje zkušenost může být důležitým faktorem na cestě k jejich naplnění. Cílem je titul a účast ve skupině evropských pohárů,“ hlásil před rokem Kanga.

  Což se mu teď celkem daří. Vloni Crvena Zvezda ovládla ligu, postoupila do Evropské ligy, kde letos na podzim vyhrála skupinu. K čemuž samozřejmě pomohl svými výkony i Kanga. Bělehrad je nadšený a i proto se rozhodl, že k fotbalisty udělá „domácího“.

  „Guélor William Kanga Kaku, narozen 1. září 1990 v Oyemu, občan Gabonské republiky, je přijat ke státnímu občanství Srbské republiky,“ píší srbská média. Tamní liga povoluje angažovat jen čtyři cizince do jednoho týmu, čemuž se Bělehrad vyhnul díky Kangovi.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS