Více
  23.7 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Budu znovu šampionem, hlásí polský ranař. Blachowicz má před dalším fightem vítěznou náladu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Psal se říjen loňského roku, když polský velikán Jan Blachowicz přišel o mistrovský pás polotěžké váhy UFC. Sám však doufá, že se k němu vrátí. Cestu započne Polák už v březnu na dalším galavečeru slavné bojové organizace. Nečeká ho ale nic lehkého, proti němu totiž bude stát Aleksandar Rakič.

  Když se v Polsku řekne slovní spojení „bojové umění“, většině fandů vyskočí jako první jméno na mysl to, kterým se honosí Jan Blachowicz. Obr a bývalý šampion polotěžké váhy prožil v roce 2021 zklamání. O pás ho obral brazilský bijec Glover Teixeira.

  „Té noci jsem nebyl šampion. Byl jím Glover. Tentokrát ale nezapomenu na legendární polskou sílu. Vezmu si jí s sebou a vše bude zase takové, jaké má být,“ pronesl Blachowicz pro web MMA Junkies. Přes co trasa k titulu vede? První překážkou bude Rakič.

  Ano, ten Rakič, který si vzal slovně do parády Jiřího Procházku, který se stejně jako dva zmiňovaní borci snaží prodrat k pásu. Český fighter by mohl mít šanci už tento rok, šampion Teixiera naznačil, že by za soupeře klidně Procházku mohl považovat.

  Ale zpět k Blachowiczovi, i ten totiž pokukuje po znovuzískání mistrovského pásu. Na bitvu s Rakičem se chystá na konci března na galavečeru UFC, kterého bude součástí i bijec David Dvořák. Co od souboje s Rakušanem čeká?

  Nejprve Rakič, pak titul

  „Díval jsem se na jeho zápasy, takže vím, jak bojuje a jaký má styl. Je to silný, výbušný, mladý kluk. Je dobré, že on i já preferujeme boj v postoji, takže si to oba dozajista užijeme,“ doufá Polák. Cílem ale samozřejmě jen Rakič není.

   „Byl by to perfektní příběh, kdyby se mi povedlo porazit Rakiće a pak bych hned šel o titul, ale uvidíme, jak to vlastně bude. V mé MMA kariéře mám výhry i prohry. Když prohraju, tak se vždy vrátím silnější. Nyní to bude podobné, mám v sobě úplně stejný pocit,“ říká Blachowicz.

  Jeho souboj bude na programu 26. března a podle sázkových kanceláří bude lehkým favoritem. Tak se nechme překvapit.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS