Reklama

Brutální vražda třináctiletého školáka šokovala Singapur. Policie podezřívá teenagera

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Policie v Singapuru zadržela šestnáctiletého studenta střední školy kvůli vraždě třináctiletého spolužáka. Toho našli ve škole na záchodě s mnohočetnými ranami, vedle něj ležela sekera. Informuje o tom CNN a další servery.

Zločin se stal na střední škole River Valley a z vyšetřování zatím vyplývá, že vrah a jeho oběť se vzájemně ani neznali, ačkoliv oba navštěvovali stejnou školu. Policie se nyní snaží zjistit možný motiv útoku. Šestnáctiletý student čtvrtého ročníku školy byl zatčen a v úterý bude před soudem obviněn z vraždy. Policisté chtějí rovněž soudní příkaz k tomu, aby jej mohli psychiatricky vyšetřit. River Valley je jedna z nejprestižnějších škol na západě Singapuru.

19. července byli policisté přivoláni na adresu 6 Boon Lay Avenue, kde na záchodě našli nehybného třináctiletého chlapce, studenta prvního ročníku, s četnými zraněními. Záchranáři jej na místě prohlásili za mrtvého. Policie zatkla šestnáctiletého singapurského teenagera, podezřelého z vraždy. Z prvotního vyšetřování vyplynulo, že tito dva teenageři se neznali. Policie rovněž na místě činu zajistila sekeru,“ stojí v policejní zprávě.

Singapurem brutální vražda dítěte doslova otřásla. Bohatý stát v Jižní Asii je všeobecně považován za jednu z nejbezpečnějších zemí světa a násilné trestné činy se tam téměř vůbec nedějí.

Dnes jsme ztratili jednoho ze studentů. Kvůli této tragické události truchlí celý národ,“ uvedl singapurský ministr školství Chan Chun Sing na svém Facebooku. „Nyní se proaktivně spojujeme se studenty a učiteli, které tato událost poznamenala. V dlouhodobém měřítku chceme monitorovat studenty i zaměstnance školy, kteří budou stále traumatizováni. Pokud to bude nutné, poskytneme jim odbornou pomoc,“ uvedl ministr.

Prosím všechny, aby se zdrželi spekulací a respektovali soukromí zasažených rodičů, studentů a personálu. Zůstaňme klidní a prokažme solidaritu, soucit a starost jeden o druhého,“ dodal.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama