MagazínBruce Willis oslavil sedmdesátku. Daří se mu skvěle, hlásí dcera Rumer

Bruce Willis oslavil sedmdesátku. Daří se mu skvěle, hlásí dcera Rumer

Legendární americký herec Bruce Willis, který svou kariéru ukončil kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, ve středu oslavil 70. narozeniny. Jeho rodina, včetně manželky Emmy Heming a dcer Rumer, Scout a Tallulah, na sociálních sítích v rámci oslav sdílela dojemné vzkazy a fotografie. Upozornily na to servery CNN nebo USA Today.

Rumer Willis, nejstarší dcera Bruce Willise a Demi Moore, na Instagramu fanoušky ujistila, že se její otec známý z filmové série Smrtonosná past má dobře. „Daří se mu skvěle, děkuji za optání,“ napsala dle CNN v reakci na dotaz jednoho ze svých sledujících.

V roce 2022 umělcova rodina oznámila, že Willis svou hollywoodskou kariéru trvající několik dekád ukončí kvůli kognitivním problémům poté, co mu byla diagnostikována afázie, mozková porucha ovlivňující komunikaci. Následující rok diagnózu lékaři aktualizovali na frontotemporální demenci (FTD), progresivní onemocnění mozku.

Willis je ženatý s modelkou Emmou Heming Willis, s níž vychovává dcery Mabel Ray (12) a Evelyn Penn (10). S bývalou manželkou Demi Moore má dcery Rumer (36), Scout (33) a Tallulah (31), připomněl server USA Today. Oslavy jubilea přitom probíhaly zejména online.

Tallulah na sítích sdílela emotivní příspěvek, v němž zavzpomínala na své dětství. „Miluju toho kluka z Jersey, který mě česal ve vaně a vždycky se postaral, abych si pod sebe dala ručník, když jsem jedla na jeho posteli,“ napsala. Zároveň vyzdvihla, že je na svého otce pyšná. „Celé roky jsem se červenala, když lidé zjistili mé celé jméno. Jsem ale zatraceně hrdá na to, že jsem Tallulah Belle Bruce Willis,“ dodala.

Hrdina z katastrofického filmu Armageddon má stále širokou fanouškovskou základnu

Emma Heming Willis sdílela fotografii oslavence na čtyřkolce a vyzvala fanoušky, aby mu popřáli. „Bruce má narozeniny a jestli něco vím, tak to, Bruceovi fanoušci jsou ti nejlepší,“ napsala k snímku. „Takže ho dnes zahrňte vší tou láskou – on to ucítí, to vám slibuji. Jste úžasná skupina. Je krásné vidět, jak se za něj stavíte, a jsem nesmírně vděčná, že vás má,“ dodala.

Dcera Scout věnovala svému otci k 70. narozeninám sérii dojemných vzkazů na Instagramu. Nejprve sdílela výběr starších rodinných fotografií, k nimž napsala: „Všechno nejlepší k narozeninám tomu nejlepšímu ze všech. Každý den děkuji bohům, že 50 % mé DNA pochází od něj.“ Zároveň zdůraznila, že hudba, kterou tvoří, je odkazem jejího otce.

V dalším příspěvku se svěřila se svým smutkem, který je podle ní cenou za hlubokou lásku, kterou k němu chová. Popsala, jak je vděčná za hudební vzdělání, které jí dopřál. „Byla to jeho absolutní radost sdílet se mnou to, co miloval,“ podotkla.

Doporučujeme

Sophie Adenot jako první Francouzka vystoupila do volného vesmíru

Francouzská astronautka Sophie Adenot se zapsala do historie. Jako první Francouzka opustila Mezinárodní vesmírnou stanici a vydala se do volného prostoru. Společně s americkým kolegou Anilem Menonem pracuje na výměně důležité komunikační antény.

Kultovní komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím míří na Broadway

Romantická komedie, která pomohla odstartovat kariéru Heatha Ledgera a Julie Stiles, dostane muzikálovou podobu. Tvůrci nyní oznámili datum prvního představení i složení hlavního kreativního týmu.

V londýnském královském parku zaútočil jelen na člověka. Strážci museli zvíře zastřelit

Jelen v londýnském Richmond Parku zranil muže, který si v parku dělal piknik. Zvíře následně museli strážci zastřelit, protože ohrožovalo návštěvníky. Správci parku zároveň varují veřejnost, aby jeleny nekrmila a nepřibližovala se k nim.

Menšík a Nosková postoupili v Cincinnati do osmifinále

Čeští tenisté slavili na turnaji v Cincinnati dvě vítězství. Jakub Menšík přehrál Australana Rinkyho Hijikatu 6:3, 6:4 a Linda Nosková zdolala Dánku Claru Tausonovou 7:6, 6:2. Jiří Lehečka naopak podlehl Francouzi Arthuru Filsovi 1:6, 7:6, 3:6. Pozornost poutal také společný návrat Sereny a Venus Williamsových.

Na moskevský region mířilo přes 600 dronů, uvedl starosta ruské metropole

Na moskevský region útočilo v noci na dnešek 620 dronů, uvedl podle agentury AFP starosta Moskvy Sergej Sobjanin. Ruská protivzdušná obrana podle něj přes 180 bezpilotních prostředků v oblasti hlavního města zničila, zraněni byli tři lidé.

Kanada se snaží na poslední chvíli odvrátit americká cla

Kanada se na poslední chvíli snaží odvrátit nová americká cla, která mají vstoupit v platnost už ve středu. Vyjednavači obou zemí vedou ve Washingtonu intenzivní rozhovory, dohoda ale zatím nevznikla. Premiér Mark Carney označil jednání za velmi citlivá a odmítl zveřejňovat podrobnosti.

Hamás podle AFP potvrdil dodržování mírové dohody v Gaze, Izrael ji zatím odmítá

Teroristická organizace Hamás dnes podle agentury AFP potvrdila, že bude dodržovat mírovou dohodu v Pásmu Gazy. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však dohodu, která má zahájit druhou fázi plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončení války v Pásmu Gazy, odmítá, připomíná agentura. V pondělí uvedl, že hodlá pokračovat v útocích na dosavadními boji zpustošenou oblast.

Mořské želvy na Floridě překonaly rekord v počtu hnízd

Na floridských plážích letos vzniká rekordní množství hnízd mořských želv. Karety obecné se rozmnožují ve vyšších počtech než kdy dříve, ochránci přírody ale upozorňují, že jejich návrat z kritického stavu ještě není u konce. Budoucnost populací navíc může ovlivnit oslabování ochrany ohrožených druhů ve Spojených státech.

Pokus o převzetí Hugo Boss nevyšel. Frasers přesto získala téměř polovinu firmy

Britská maloobchodní skupina Frasers Group zvýšila svůj podíl v německé módní společnosti Hugo Boss téměř na 48 procent. Nabídka na úplné převzetí však nezískala dostatečnou podporu ostatních akcionářů.

Hasičí se na východě Belgie snaží obklíčit nejhorší lesní požár v dějinách země

Hasiči, kteří na východě Belgie bojují s nejhorším lesním požárem v historii země, doufají, že se jim dnes podaří zasaženou lokalitu definitivně uzavřít tak, aby se oheň nemohl dál šířit. Požár v belgickém regionu Hautes Fagnes v blízkosti německých hranic od pátku spálil přibližně 3000 hektarů přírodního parku a stále se jej nepodařilo dostat plně pod kontrolu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Americký torpédoborec zůstal v Jihočínském moři čtyři dny bez proudu

Americký raketový torpédoborec USS Benfold zůstal koncem července čtyři dny bez elektřiny v Jihočínském moři. Technická závada vyřadila nejen pohon plavidla, ale také klimatizaci, toalety, kuchyň a zásobování pitnou vodou. K incidentu došlo v době, kdy sílí obavy z tlaku na americké námořnictvo kvůli válce s Íránem a dalším globálním závazkům.

Sýrie obvinila Izrael z útoku na vojenské letiště v syrském Idlibu

Sýrie obvinila Izrael z útoku na opuštěné vojenské letiště Abú Zuhúr na severozápadě země v provincii Idlib, kde se nacházejí ozbrojené složky ministerstva obrany. Uvedl to podle agentury AFP blíže neupřesněný vojenský zdroj citovaný syrskou stanicí Al-Ichbáríja.

Ruský opoziční politik dostal 11 let vězení za kritiku války

Ruský opoziční politik Lev Shlosberg dostal trest 11 let a jeden měsíc v trestanecké kolonii. Soud ho uznal vinným z diskreditace armády a šíření údajně nepravdivých informací o válce na Ukrajině. Shlosberg vinu odmítá a tvrdí, že jde o politický proces.

Při ruském útoku v Charkovské oblasti zemřelo nejméně deset lidí

Při ruském raketovém útoku v obci Pečenihy v ukrajinské Charkovské oblasti zahynulo nejméně deset lidí, uvedl náčelník oblastní vojenské správy Oleh Syněhubov. Dalších osm osob bylo podle něj zraněno, poškozeno bylo deset rodinných domů. Ukrajina se pátým rokem brání rozsáhlé ruské invazi.

Vybombardujeme je, vyhrožuje Trump spojenci USA Ománu

Americký prezident Donald Trump odmítl prodloužit prozatímní dohodu s Íránem a prohlásil, že Teherán nepřistoupí na podmínky, které podle něj mohou ukončit válku. Zároveň pohrozil bombardováním Ománu, pokud bude podle něj překážet jednáním o obnovení dopravy v Hormuzském průlivu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama