Protext ČTKBlíží se nový ročník inkubátoru UpSteer pro ambiciózní IT startupy

Blíží se nový ročník inkubátoru UpSteer pro ambiciózní IT startupy

Praha 7. března 2025 (PROTEXT) – Inkubační program UpSteer, organizovaný mezinárodní IT společností Asseco, spustil přihlašování do svého třetího ročníku. 

Ambiciózní technologické startupy ze Slovenska a České republiky mají možnost získat šestiměsíční mentoring a kontakty pod vedením zkušených odborníků z IT a byznysu. Přihlášky lze podat do 31. března prostřednictvím oficiálního webu inkubátoru (UpSteer – A startup incubator by Asseco).

UpSteer je zaměřen na technologicky orientované startupy, které se věnují oblastem jako finance, ERP systémy, zdravotnictví, průmysl 4.0, veřejná správa či cloudová řešení a infrastruktura. Cílem programu je poskytnout začátečníkům přístup k odbornému mentoringu, praktickým workshopům a strategickým konzultacím, které jim pomohou prosadit se na trhu.

Začínající startupisté budou mít příležitost konzultovat své nápady se špičkovými experty v oblasti IT a byznysu na Slovensku a v Česku. Program povede Jozef Klein, CEO Asseco Central Europe a Asseco International. „I já jsem si v podnikání prošel cestou tvrdé práce, neustálého učení a překonávání výzev. Nyní rád pomůžu mladým talentům vyhnout se chybám a problémům, kterým jsem kdysi čelil sám. UpSteer není jen inkubátor, ale místo, kde získáte přístup ke zkušeným mentorům, technologiím a reálným byznysovým příležitostem – a já osobně se velmi těším, že budu u toho,“ řekl Klein, který je zároveň i laureát ocenění EY Podnikatel roku 2016.

Podpora inovativních řešení

Od svého vzniku v roce 2022 pomohl UpSteer mnoha startupům získat podnikatelské know-how. Mezi úspěšné absolventy patří startupy jako Appara, Daitable, Nordics.io či Wiolp. „UpSteer nám pomohl získat ucelený podnikatelský plán a posunul nás vpřed,“ zhodnotil program Dominik Kadlubiak, lídr startupu Appara. Jejich inovativní obličejová maska účinně chrání zdraví lidí tak, že integruje smart technologie pro sledování kvality ovzduší a zdravotních metrik. „Do podnikání jdeme nyní s jasnou představou – ať už finanční nebo technologickou. Nebýt Asseca trvalo by nám to určitě mnohem déle.“

Program nabízí také možnost využít kancelářské prostory v Bratislavě, Praze či Brně, investiční příležitosti a kontakty na klíčové hráče v bankovnictví, zdravotnictví, pojišťovnictví nebo průmyslu.

Podnikatelé se zájmem o účast v inkubátoru UpSteer se mohou registrovat do 31. března prostřednictvím formuláře na oficiální webové stránce programu: UpSteer – A startup incubator by Asseco.

 

O Asseco Central Europe

Skupina Asseco International, jejímž členem je i Asseco Central Europe (Asseco CE), je jedním z nejsilnějších softwarových domů působících v zemích Evropy. Prostřednictvím Asseco CE je aktivní převážně na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii a v Polsku. Součástí skupiny Asseco Central Europe jsou i další firmy s IT zaměřením. Společnost realizuje náročné projekty jak pro komerční sféru, tak pro státní správu a samosprávu, postavené na dlouholetých zkušenostech s rozsáhlými projekty softwarových řešení na míru, při kterých klade silný důraz na podporu strategických záměrů svých klientů. Více informací naleznete na https://ce.asseco.com/

 

 

 

Doporučujeme

Írán ztratil 4,8 miliard dolarů kvůli americké blokádě, odhaduje Pentagon

Írán kvůli americké blokádě v Ománském zálivu ztratil příjmy z ropy ve výši 4,8 miliard dolarů, odhaduje americké ministerstvo obrany. To vyvolalo na teheránskou vládu dosud nevídaný tlak. Informoval o tom v noci na dnešek server Axios.

Většina Američanů pokládá válku s Íránem za chybu, trápí je ekonomická situace

Válka amerického prezidenta Donalda Trumpa proti Íránu je mezi Američany stejně nepopulární jako byla válka v Iráku v době největších násilností v roce 2006 či válka ve Vietnamu na počátku 70. let. Rostoucí počet Američanů také dává najevo obavy z ekonomických dopadů konfliktu a terorismu. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro deník The Washington Post (WP) a web ABC News, který byl zveřejněn v pátek.

Schick hattrickem sestřelil Lipsko a táhne Leverkusen do Ligy mistrů

Patrik Schick znovu ukázal, proč patří mezi nejnebezpečnější útočníky v Evropě. Proti Lipsku nastřílel hattrick a dovedl Leverkusen k jasné výhře 4:1. Ještě před výkopem převzal od fanoušků plaketu za sto gólů v klubovém dresu. Pak přidal další tři a oslavu si mohl zopakovat přímo na hřišti.

Vietnam a Japonsko chtějí prohloubit spolupráci v energetickém sektoru

Japonská premiérka Sanae Takaiči při návštěvě Vietnamu přislíbila, že obě asijské země prohloubí bilaterální ekonomickou spolupráci v energetice i pokud jde o kritické nerostné suroviny. Podle agentury Reuters to řekla při setkání s vietnamským protějškem Le Minh Hungem.

Ruské drony v noci zabíjely v Oděse nebo Chersonu

Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při ruském útoku na civilní a přístavní infrastrukturu v ukrajinské Oděské oblasti, oznámil dnes ráno velitel regionální vojenské správy Oleh Kiper. V Chersonu ruský dron zasáhl auto, jehož řidič zemřel. Ukrajinská armáda podnikla rozsáhlý dronový nálet na západní regiony Ruska.

Nová klimatická iniciativa chce omezit uhlí, ropu i plyn

Kolumbijská Santa Marta hostila první mezinárodní konferenci zaměřenou přímo na odklon od uhlí, ropy a plynu. Do karibského města přijeli zástupci téměř šedesáti zemí, kteří chtějí urychlit přechod k čistší energetice. Symbolika místa byla silná, protože Kolumbie stále patří mezi vývozce fosilních paliv.

Stažení amerických vojáků z Německa budí obavy v NATO

Spojené státy stáhnou z Německa zhruba pět tisíc vojáků. Pentagon uvedl, že jde o výsledek revize americké vojenské přítomnosti v Evropě. Stahování má být dokončeno během šesti až dvanácti měsíců.

Britská vláda by podle Starmera mohla zakázat některé propalestinské pochody

Britský premiér Keir Starmer uvedl, že vláda by za určitých okolností mohla zakázat propalestinské pochody kvůli "kumulativnímu dopadu", který mají demonstrace na židovskou komunitu, píše agentura Reuters. Děje se tak poté, co byli ve středu v Londýně pobodáni dva Židé.

Trump vtipkoval, ale naznačil invazi na Kubu

Americký prezident Donald Trump naznačil, že po případném dokončení vojenské operace v Íránu by se Spojené státy mohly zaměřit i na Kubu.

Fico a Zelenskyj se pozvali k návštěvám, v pondělí se setkají v Jerevanu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes telefonicky pozval slovenského premiéra Roberta Fica do Kyjeva, Fico zase Zelenského do Bratislavy. Zelenskyj o tom informoval na síti X s tím, že Fico slíbil podporu Ukrajině na její cestě do Evropské unie a že je připraven předat Kyjevu slovenské zkušenosti.

USA schválily prodej zbraní spojencům na Blízkém východě za 8,6 mld. USD

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa obešla schválení Kongresem a povolila prodej zbraní v celkové hodnotě 8,6 miliard dolarů (přibližně 179 miliard Kč) svým spojencům na Blízkém východě včetně Izraele, Kataru, Kuvajtu a Spojených arabských emirátů (SAE). Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters, která se odvolává na americké ministerstvo zahraničí.

Trump podle zdroje odmítl návrh otevřít Hormuz před jednáním o jaderném programu

Íránský návrh, který odmítá americký prezident Donald Trump, počítá s tím, že by byl otevřen klíčový Hormuzský průliv a skončila by americká blokáda íránských přístavů, zatímco jednání o íránském jaderném programu by byla ponechána na později. Podle agentury Reuters to dnes uvedl vysoce postavený íránský činitel. Ačkoliv mezi Spojenými státy, Izraelem a Íránem aktuálně panuje příměří, rozhovory o ukončení války, která začala 28. února, byly zatím neúspěšné.

Ruské útoky proti Ukrajině si vyžádaly další mrtvé a raněné i materiální škody

Úřady v různých částech Ukrajiny po další vlně ruských útoků hlásí oběti na životech, raněné i materiální škody. Ruské drony v noci na dnešek a ráno udeřily v Chersonu, Charkově a Oděské oblasti, uvádí média.

Přítomnost vojáků USA v Německu je v zájmu Berlína i Washingtonu, řekl Pistorius

Přítomnost amerických vojáků v Evropě, a zejména v Německu, je v německém a americkém zájmu, prohlásil dnes německý ministr obrany Boris Pistorius. Reagoval tak na informaci, že Spojené státy plánují v příštích šesti až 12 měsících snížit počet svých vojáků na německém území o 5000 z nynějších 39.000. Podle Pistoriuse není americké rozhodnutí nečekané a dalo se předvídat.

Válečný zločinec Ratko Mladić žádá o propuštění. Umírá, tvrdí jeho právníci

Právníci bývalého bosenskosrbského velitele Ratko Mladiće požádali soud OSN o jeho propuštění z vězení v Haagu. Žádost odůvodňují vážným zdravotním stavem a tvrzením, že se blíží konec jeho života.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama