Protext ČTKBinance boří hranice. Uživatelé mohou převádět peníze s několikanásobně nižšími poplatky

Binance boří hranice. Uživatelé mohou převádět peníze s několikanásobně nižšími poplatky

Praha 22. května 2024 (PROTEXT) – Pomohou ušetřit miliony dolarů ročně. Kryptoměny přináší revoluci v mezinárodních peněžních převodech, snižují náklady a zvyšují dostupnost finančních služeb.

Podle zprávy společnosti Statista z roku 2023 se očekává, že hodnota globálních remitencí, tedy peněžních převodů migrantů do zemí jejich původu, letos přesáhne hodnotu 850 miliard dolarů. Tento druh přeshraničních plateb hraje klíčovou roli zejména v zemích, kde obyvatelé dosahují nízkých a středních příjmů. Rodinám migrantů umožňují aktivně se zapojovat do ekonomiky a významně tak přispívat k hospodářské stabilitě a rozvoji států.

Tradiční systémy remitencí, jako například bankovní převody, však často čelí vysokým poplatkům a administrativním složitostem, a to zejména v zemích, kde je jich využíváno nejhojněji. Nové technologie, konkrétně ty, které využívají blockchain, nabízejí řešení těchto problémů tím, že minimalizují potřebu zprostředkovatelů a snižují transakční náklady.

Studie Mezinárodního měnového fondu z listopadu 2022 odhalila, že vysoké transakční poplatky negativně ovlivňují příjemce remitencí, zejména v zemích jižní Afriky, kde mohou být poplatky až 2,5krát vyšší než světový průměr. Právě zde se ukazuje síla kryptoměn a blockchainu. Platformy jako Binance využívají inovativní technologie k poskytování rychlejších, levnějších a transparentnějších finančních služeb.

Na blockchainu totiž mohou transakce probíhat přímo mezi dvěma stranami bez nutnosti zprostředkovatelů, což může transakční náklady snížit na zlomek původních výdajů. Příkladem může být Keňa, kde tradiční náklady na odeslání 200 dolarů přesahují 8,7 % celkové částky. Použití kryptoměn by tyto náklady mohlo snížit na zhruba 2 %, čímž by občané země získali více než 200 milionů dolarů ročně.

Vysoké poplatky však nejsou zdaleka jedinou překážkou. Podle World Bank Group stále zůstává v roce 2024 téměř pětina světové populace bez přístupu k bankovnímu účtu. Důvody mohou být různé – nedostatečný kapitál, historie finanční nespolehlivosti, regulační bariéry a další. Tito lidé pak téměř úplně ztrácejí možnost převody uskutečňovat. Využitím plateb prostřednictvím platformy Binance se tak stává novým populárním způsobem, jak ke svým blízkým dostat peníze skrz kryptoměny. Pro založení účtu na největší globální kryptoměnové burze stačí pouze průkaz totožnosti.

Přestože jsou s používáním kryptoměn a blockchainových technologií spojena určitá rizika, jako je například volatilita cen, je nutné si uvědomit, že podobně může v důsledku ekonomických či politických událostí kolísat i hodnota fiat měn. Svět kryptoměn může zároveň na první pohled působit složitě, zejména pro ty, kteří s ním mají málo zkušeností. Uživatelé však mohou využívat centralizovaných burz, jako je Binance, které jsou navrženy s důrazem na uživatelskou přívětivost a poskytují jednoduché rozhraní pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Kryptoměny nabízejí revoluční výhody, které mohou převážit nad potenciálními riziky, zejména ve světě, kde mnoho lidí zůstává vyloučeno z tradičního finančního systému. Binance umožňuje rychlejší a levnější přeshraniční platby, zvyšuje transparentnost transakcí a nabízí nové možnosti pro finanční inkluzi. V kontextu globálních remitencí, kde každý procentní bod snížení poplatků může znamenat významné úspory pro rodiny v rozvojových zemích, může mít adopce kryptoměn zásadní dopad na zlepšení životních podmínek milionů lidí.

 

Zdroj: Punchline

 

 

Doporučujeme

Indie chce během roku vyškolit deset milionů mladých lidí v umělé inteligenci

Indická vláda plánuje během příštího roku nabídnout školení v oblasti umělé inteligence deseti milionům mladých lidí. Současně chce zavést bezplatnou online přípravu na různé výběrové zkoušky.

Při izraelských útocích v Libanonu zemřelo devět lidí

Izraelské vzdušné útoky na jižní Libanon si dnes ráno vyžádaly nejméně devět obětí, mezi nimiž byly nejméně tři děti a dvě ženy. Dnes o tom podle agentur AFP a AP informovaly libanonské ministerstvo zdravotnictví a místní média. Dalších nejméně 11 lidí utrpělo zranění. Podle libanonského prezidenta Josepha Aúna tím Izrael vyslal jasný vzkaz pokud jde o budoucí mírová jednání.

Silné zemětřesení v Indonésii zabilo nejméně 38 lidí

Indonésii zasáhlo v sobotu ráno silné zemětřesení o síle 7,7 stupně. Nejméně 38 lidí zemřelo a další utrpěli zranění. Otřesy poškodily domy, zdravotnická zařízení i silnice a vyvolaly varování před tsunami. Záchranáři se stále nedostali do oblasti nejblíže epicentru.

Obnova rašelinišť v Indonésii snížila riziko požárů

Rozsáhlé požáry rašelinišť v Indonésii ohrožují lesy, volně žijící zvířata i lidi. Jejich riziko výrazně roste během období sucha spojených s jevem El Niño. Výzkum nyní ukázal, že obnova poškozených rašelinišť může počet požárních ohnisek výrazně snížit.

Disney ukázal první záběry z hraného filmu Na vlásku

Disney představil první oficiální záběry z hrané verze oblíbené pohádky Na vlásku. Ukázka odhalila podobu Lociky, Flynna Ridera i matky Gothel. Film vstoupí do kin na jaře 2028.

Američané omezili nákupy. Tržby klesly nejvíce za více než rok

Americké maloobchodní tržby se v červenci meziměsíčně snížily o 0,6 procenta. Zaznamenaly největší pokles od května 2025, přestože ekonomové očekávali jejich mírný růst.

Luigi Mangione se před soudem přiznal k vraždě ředitele UnitedHealthCare Briana Thompsona

Luigi Mangione se přiznal k vraždě generálního ředitele zdravotní pojišťovny UnitedHealthcare Briana Thompsona. Osmadvacetiletý muž v pátek před federálním soudem na Manhattanu uvedl, že Thompsona 4. prosince 2024 zastřelil. K činu se přiznal v rámci dohody týkající se federálních obvinění ze stalkingu, který vedl ke smrti druhé osoby.

Chorvatské pobřeží zasáhl rozsáhlý požár. Jeden člověk zemřel

Rozsáhlý požár zasáhl chorvatské pobřeží nedaleko oblíbeného letoviska Omiš. Jeden člověk zemřel, 42 dalších utrpělo zranění a přibližně 1200 obyvatel a turistů muselo opustit ohroženou oblast.

Boxer Prichard Colón zemřel ve věku 33 let

Někdejší vycházející hvězda světového boxu Prichard Colón zemřel ve věku 33 let. Portorický reprezentant žil více než deset let s těžkým poškozením mozku, které utrpěl po opakovaných úderech do zátylku během zápasu ve Virginii. Jeho úmrtí oznámil otec Richard Colón, přesnou příčinu však neuvedl.

Trump zavedl až stoprocentní cla na drony, ty z EU budou platit 15 procent

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal výnos zavádějící až stoprocentní cla na dovoz bezpilotních letounů, uvedl Bílý dům. Dovoz dronů z Evropské unie, stejně jako z některých dalších zemí, bude podléhat 15procentní celní přirážce.

První etapu Czech Tour ovládl Riley Sheehan

Američan Riley Sheehan vyhrál úvodní etapu Czech Tour z Prahy do Karlových Varů. V hromadném spurtu porazil Brita Bena Turnera, třetí skončil Estonec Romet Pajur. Nejlepší český výsledek zaznamenal šestý Dominik Neuman.

Rusko zesílí snahy o zničení všeho, co Ukrajině dodává Západ, řekl Lavrov

Rusko zesílí své snahy zničit všechno, co Ukrajině dodává Západ. Dnes to v rozhovoru s ruskou státní televizí řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov. Vyloučil také možnost okamžitého zastavení bojů. Ukrajina se ruské agresi s pomocí Západu brání bezmála čtyři a půl roku.

Nigel Farage obhájil mandát. Jeho hlavním rivalem byla popelnice

Lídr britské strany Reform UK Nigel Farage vyhrál doplňovací volby v jihoanglickém přímořském letovisku Clacton, a vrátí se tak do britského parlamentu, informuje BBC. Politik v červenci po skandálu s nepřiznanými dary v hodnotě milionů liber oznámil, že se vzdává svého poslaneckého mandátu a bude se o něj znovu ucházet.

V Austrálii prudce ubývají obří sépie

V horní části Spencerova zálivu v Jižní Austrálii letos potápěči napočítali jen 44 obřích australských sépií. Ještě loni jich tam bylo více než 63 000 a v některých letech se jejich počet vyšplhal až ke stovkám tisíc. Za mimořádným propadem může stát rozsáhlý toxický vodní květ, který zasáhl tamní mořské prostředí.

Před požárem u chorvatského letoviska Omiš v noci uteklo 1000 lidí

Chorvatští hasiči od dnešní noci zasahují proti rozsáhlému požáru, který ohrožuje známé přímořské letovisko Omiš nedaleko Splitu. Před ohněm muselo utéct nejméně 1000 lidí, píší místní média. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že evakuováno bylo 300 českých turistů. Hasiči proti požáru stále zasahují, situace se ve srovnání s nocí zlepšila, uvedl šéf hasičů Slavko Tucaković. Podle médií se několik desítek lidí zranilo, oběti na životech hlášené nejsou. Velký požár je hlášen i jižněji, na poloostrově Pelješac.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama