MagazínBella Ramsey: Seriál The Last of Us by se díky své popularitě...

Bella Ramsey: Seriál The Last of Us by se díky své popularitě mohl dočkat druhé řady

Seriál The Last of Us, který diváci mohou sledovat od poloviny ledna, kritici vychvalují. Nadšených reakcí se dočkal i od širokého publika. Devatenáctiletá hvězda seriálu nyní podle serveru BBC prohlásila, že vzhledem k jeho popularitě považuje vznik další řady za pravděpodobný. Bella Ramsey ztvárnila hlavní roli Ellie po boku kolegy Pedra Pascala, přičemž oba si zahráli již v populárním seriálu Hra o trůny.

Videohra The Last of Us z roku 2013 si díky silnému příběhu získala srdce hráčů i kritiků. O deset let později se tento počin dostal na televizní obrazovky prostřednictvím HBO. Hra, kterou vytvořilo studio Naughty Dog a vydala společnost Sony Entertainment, sleduje cestu zoceleného přeživšího Joela a jeho mladé chráněnky Ellie. Společně putují napříč Amerikou v postpandemickém světě a bojují s lidmi a zmutovanými tvory.

„Pokud se lidé budou dívat dál, myslím, že [vznik druhé série] je docela pravděpodobný. Záleží na lidech z HBO,“ uvedla dle BBC britská herečka. „Zatím není nic potvrzeno, takže musíme počkat a uvidíme,“ dodala.

Seriál založený na herním hitu pro PlayStation je označován jako nejlepší videoherní adaptaci všech dob.

„The Last of Us je v podstatě o muži jménem Joel, který potká malou, drzou, sprostou holku jménem Ellie,“ řekla Ramsey. „Mezi nimi se vytvoří nepravděpodobné pouto, které je nakonec silnější než cokoli jiného,“ podotkla.

Dospívající hvězda seriálu je nyní zpátky doma v Leicestershiru. Zúčastnila se premiéry seriálu v Los Angeles a uvedla, že míra pozornosti, která jí byla věnována, ji zaskočila.

„Nedávno jsem měla řidičské zkoušky, které jsem neudělala, a během nich jsem pořád projížděla kolem billboardů, což bylo dost zvláštní,“ prozradila Ramsey.

Zombie apokalypsu sleduje i hereččina babička

Ramsey také uvedla, že se její rodina do sledování seriálu tak trochu nutí. „Není to něco, na co by se normálně dívali,“ podotkla. „Moje babička včera večer mamce poslala zprávu, že ‚není snadné se na to dívat, ale je to docela napínavé‘,“ dodala umělkyně, která se herectví věnuje od dětství, přičemž začínala v amatérských divadelních skupinách.

„[Videohry] jsou mnohem bohatší, než jsem si jako naivní, neznalá ‚nehráčka‘ dokázala představit,“ prohlásila herečka. „Je opravdu skvělé, že videohry mohou fungovat v kinematografickém médiu,“ pochvalovala si Ramsey. Zároveň věří, že se případ The Last of Us stane inspirací pro adaptace dalších her.

Na technologickém veletrhu CES 2023 šéf společnosti Sony Kenichiro Yoshida uvedl, že Sony má v různých fázích vývoje 10 filmů a televizních projektů inspirovaných hrami.

Doporučujeme

KOMENTÁŘ: Horší než covid nebo pád Lehman Brothers. Američany drtí ekonomické vyhlídky

Cena ropy pomalu klesá, americké akcie se zelenají a krize na Blízkém východě jako by neexistovala. Nebo snad ne? Reálná situace v amerických domácnostech ukazuje, že uzavření Hormuzského průlivu poznamenalo Američany víc, než trhy aktuálně připouští. Prozradil to index amerického spotřebitele.

Trump naznačil konec války. Ropa reaguje pádem

Ceny ropy klesly pod psychologickou hranici 100 dolarů za barel po sobotním prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že válka je skoro u konce, protože se obě strany blíží k urovnání. Vysoce postavený úředník Trumpovy administrativy však upozornil, že mírová dohoda zatím podepsána nebude kvůli pomalým procesům uvnitř íránské vlády.

Izrael v Libanonu zabil další tři lidi, prezident Aún vyzval ke stažení Izraele z jihu

Izraelská armáda navzdory příměří nařídila novou evakuaci deseti jiholibanonských vesnic v okresech Džazín a Nabatíja, uvedla dnes agentura AFP. Podle agentury NNA dnešní izraelské údery zasáhly jedoucí vozidlo v regionu Nabatíja a zabily tři lidi. Brzy ráno izraelské útoky zničily dva obytné domy ve městě Arzún v okrese Súr, několik lidí bylo zraněno. Libanonský prezident Joseph Aún dnes zopakoval, že chce pokračovat v mírových jednáních s Izraelem. Trvá ale na úplném stažení izraelských sil z jihu země.

Chaos v Íránu. Nikdo neví, kde se nejvyšší vůdce skrývá

Íránský nejvyšší vůdce Modžtabá Chámeneí se ukrývá na neznámém místě s omezeným přístupem k vnějšímu světu. Ani americká tajná služba nemá informace o tom, kde se ajatolláh skrývá. Íránští vyjednavači kvůli tomu mají problémy s komunikací uvnitř íránské vládní struktury.

USA a Írán mírní očekávání rychlé dohody

Spojené státy a Írán mírní očekávání, že by v nejbližší době mohl přijít průlom v jednáních o ukončení tři měsíce trvající války. Na stole zůstává hlavně Hormuzský průliv, íránský jaderný program a peníze z íránské ropy zmrazené v zahraničí.

Po pádu budovy na Filipínách pátrají záchranáři po desítkách lidí

Ve filipínském městě Angeles se v neděli zřítila rozestavěná devítipatrová budova. Neštěstí si vyžádalo nejméně jednu oběť a další lidé zůstali pod troskami. Záchranáři několik hodin prohledávali suť pomocí psů, detektorů tepu i těžké techniky.

Ukrajinské útoky si na západě Ruska podle úřadů vyžádaly dva mrtvé

Energetická infrastruktura byla v noci na dnešek poničena při ukrajinském raketovém útoku v západoruské Belgorodské oblasti. Ukrajinský dron jinde v tomto regionu sousedícím s Ukrajinou zabil jednoho člověka a jednoho mrtvého hlásí také Brjanská oblast. Rusko mimo frontu útočilo v ukrajinské Záporožské, Charkovské nebo Dněpropetrovské oblasti, zranění jsou dva lidé. O následcích útoků informovaly úřady v obou zemích.

Při výbuchu vlaku v Pákistánu, k němuž se přihlásili separatističtí ozbrojenci, zahynulo nejméně 24 lidí

Nejméně 24 mrtvých a desítky zraněných si vyžádal nedělní útok na vlak v pákistánské provincii Balúčistán. Vlak převážel příslušníky bezpečnostních složek a jejich rodiny. K útoku se přihlásila separatistická organizace Balúčistánská osvobozenecká armáda, známá pod zkratkou BLA.

V parlamentních volbách na Kypru si připsala zisky krajní pravice i nováčci

V nedělních parlamentních volbách na Kypru posílila krajní pravice. Do parlamentu se dostali i nováčci hlásající boj proti korupci a influenceři, vyplývá z výsledků, které podle analytiků změní politickou scénu v ostrovní na ostrově. K volbám v neděli přišlo něco málo přes půl milionu Kypřanů, kteří volili 56 zákonodárců. Volby byly považovány za lakmusový papírek trendů před prezidentskými volbami za dva roky, píše agentura Reuters.

Při sobotním izraelském úderu na jih Libanonu zahynulo 11 lidí, včetně šesti žen

Při sobotním izraelském úderu na jih Libanonu zahynulo 11 lidí, včetně šesti žen a jednoho dítěte. S odvoláním na libanonské ministerstvo zdravotnictví to dnes uvedla agentura AFP. Útok na cíl v okrese Nabatíja si vyžádal také devět zraněných.

Čína vyslala na vesmírnou stanici tři astronauty, jeden tam má strávit rok

Čína dnes vyslala na svoji vesmírnou stanici Tchien-kung (Nebeský palác) kosmickou loď Šen-čou 23 s třemi astronauty na palubě. Jeden z nich by měl poprvé strávit na oběžné dráze celý rok, a to kvůli studiu účinků dlouhodobého pobytu v mikrogravitaci. Experiment má pomoci Číně připravit se na budoucí pilotované mise k Měsíci a Marsu, uvedla agentura AFP.

Putin obvinil Ukrajinu z vybombardování studentské koleje, slíbil odvetu

Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Ukrajinu z útoku na studentskou kolej v okupovaném městě Starobilsk v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Vůdce Kremlu hrozí odvetou.

Kyjev se stal terčem vzdušného útoku, podle starosty zemřel nejméně jeden člověk

Ukrajinské hlavní město Kyjev se v noci na dnešek stalo terčem rozsáhlého vzdušného útoku ze strany Ruska. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Ruská armáda podle agentury AFP k útoku použila balistické rakety i drony. Kyjevský starosta Vitalij Kličko na síti Telegram uvedl, že údery zabily nejméně jednoho člověka a způsobily požár v jedné ze škol. U jiné školy podle něj zablokovaly vchod do krytu.

Střelba u Bílého domu skončila smrtí útočníka

Muž se zbraní začal střílet u bezpečnostního stanoviště nedaleko Bílého domu. Tajná služba palbu opětovala a útočník později zemřel v nemocnici. Incident znovu otevřel otázky kolem bezpečnosti v okolí sídla amerického prezidenta.

Írán a USA se podle zprostředkovatelů blíží dohodě o prodloužení příměří

Írán a Spojené státy se podle zprostředkovatelů blíží dohodě o šedesátidenním prodloužení příměří, napsal dnes server listu Financial Times (FT) s odvoláním na své zdroje. Oběma znepřáteleným stranám se diplomatickou cestu z války snaží pomoci najít Pákistán a Katar. Americký prezident Donald Trump mezitím serveru Axios řekl, že šance na uzavření dohody s Íránem vidí půl napůl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama