MagazínBaldwin se 18 měsíců po tragickém výstřelu na place vrací k natáčení...

Baldwin se 18 měsíců po tragickém výstřelu na place vrací k natáčení westernu Rust

Produkce westernu Rust bude ve čtvrtek obnovena v Montaně. Herci se vrátí na plac 18 měsíců poté, co během natáčení v Novém Mexiku došlo k výstřelu ze zbraně, kterou držel Alec Baldwin. Střela zasáhla kameramanku Halynu Hutchins, která svým zraněním podlehla. Informovaly o tom agentura Reuters nebo list The Guardian.

Baldwin se vrátí na natáčení dva týdny před začátkem soudního jednání v Novém Mexiku, které rozhodne, zda má stanout před soudem kvůli obvinění z trestného činu neúmyslného zabití v souvislosti se smrtí Hutchins v říjnu 2021. Podle Meliny Spadone, právničky společnosti Rust Movie Productions, bude natáčení pokračovat v prostorech Yellowstone Film Ranch v Montaně, napsala agentura Reuters.

Výkonným producentem se stal manžel zastřelené kameramanky

Pětašedesátiletý americký herec v říjnu urovnal soudní spor s manželem kameramanky Mattem Hutchinsem. Na základě dohody bude natáčení obnoveno se stejnými hlavními herci. Pokračovat bude i režisér Joel Souza, který byl při natáčení v roce 2021 zraněn. Hutchins se také stal výkonným producentem filmu. Baldwin by se měl na projektu nadále podílet jako herec i koproducent.

Minulý měsíc produkční společnost finalizovala dohodu s regulačními orgány pro bezpečnost práce v Novém Mexiku kvůli závažným porušením předpisů. Společnost souhlasila s pokutou ve výši sto tisíc dolarů (zhruba 2,3 milionu korun) po bezpečnostní kontrole, která odhalila nevyslyšené stížnosti a chybné postupy na place předtím, než došlo k tragické nehodě, připomněl The Guardian.

Baldwin stále čelí obvinění z neúmyslného zabití

Prokuratura v Santa Fe Baldwina a zbrojířku Hannah Gutierrez-Reed obžalovala z neúmyslného zabití v únoru. Oba prohlásili, že jsou nevinní.

Dvaačtyřicetiletá Halyna Hutchins zemřela při natáčení filmu na ranči Bonanza Creek u Santa Fe, když došlo k výstřelu ze zbraně, kterou měl Baldwin v ruce. Státní zástupkyně Mary Carmack-Altwies uvedla, že americký herec během střeleckého výcviku k filmu telefonoval. Baldwina také obvinila z „mnoha případů extrémně bezohledného jednání“.

Baldwin v rozhovorech tvrdil, že spoušť nestiskl a že zbraň prostě vystřelila. Forenzní test FBI nicméně zjistil, že revolver „fungoval normálně“ a nevystřelil by bez stisknutí spouště.

Podle policejní zprávy asistent režie Dave Halls, který Baldwinovi zbraň předal, herci řekl: „Cold gun.“ Jedná se o termín, který se používá v případě, že zbraň neobsahuje ostrou munici ani slepé náboje. Halls podepsal s prokuraturou dohodu, že se přizná k obvinění z nedbalostního použití smrtící zbraně.

Na začátek května jsou na programu důkazní slyšení. Na nich se rozhodne, zda bude soudní proces pokračovat. Baldwin uvedl, že se těchto slyšení nezúčastní.

Doporučujeme

Šéf OSN navštívil poprvé po 17 letech Sýrii

Generální tajemník OSN António Guterres přijel do Damašku na první návštěvu úřadujícího šéfa světové organizace od roku 2009. Se syrským vedením jedná hlavně o obnově země, návratu vysídlených lidí a posílení mezinárodní podpory. Návštěva zároveň potvrzuje postupný návrat Sýrie na diplomatickou scénu.

Francie nařídila evakuaci dalších sedmi obcí u Bordeaux kvůli požárům

Francouzské úřady v noci na dnešek nařídily preventivní evakuaci sedmi obcí v okolí Bordeaux kvůli rozsáhlým lesním požárům, které se k oblasti blíží. V těchto obcích žije přes 170.000 lidí, ale dvou z nich se evakuace týká jen částečně. Již k pátečnímu večeru se přitom podle úřadů v jihozápadní Francii muselo evakuovat 141.000 lidí. Dalších 60.000 lidí muselo kvůli požárům opustit domovy ve středním Španělsku.

Jemenští Húsíové tvrdí, že zaútočili na Saúdskou Arábii

Jemenští povstalečtí Húsíové dnes oznámili, že raketami zaútočili na Saúdskou Arábii. Několik hodin předtím slíbili odplatu za vzdušné údery na přístavní město Hudajdá, které Rijád provedl v pátek a při nichž byli podle Húsíů zraněni dva lidé. Podle agentury AFP tak dále eskaluje situace na nově otevřené frontě regionálního konfliktu, který začal v únoru americko-izraelskými údery na Írán.

V posunutém termínu se uskutečnila večeře korespondentů, přišel i Trump

V posunutém termínu se v pátek za zesílených bezpečnostních opatření uskutečnila slavnostní večeře Asociace korespondentů Bílého domu. Přišel i americký prezident Donald Trump. Akci před třemi měsíci narušil ozbrojený muž, takže Trump tehdy nestihl pronést projev. Informuje o tom agentura AP.

Loď Starship při zkušebním letu vynesla vylepšené satelity Starlink

Z texaského kosmodromu Starbase v noci na dnešek odstartoval raketový nosič Super Heavy s vesmírnou lodí Starship společnosti SpaceX. Loď vypustila 20 vylepšených satelitů Starlink a vrátila se na Zemi prakticky bez úhony, uvedla agentura Bloomberg.

John Cusack vyměnil film za komiks

John Cusack se v posledních letech před kamerou objevuje méně často. Herectví sice úplně neopustil, větší tvůrčí svobodu však našel při psaní své první grafické knihy.

Trump pohrozil EU dalšími cly kvůli pokutám pro Google

Obchodní napětí mezi Spojenými státy a Evropskou unií dál roste. Donald Trump oznámil vyšetřování evropských praktik namířených proti americkým technologickým firmám a pohrozil Bruselu dalšími cly.

Největší masná firma světa ruší cíl uhlíkové neutrality

JBS, největší producent masa na světě, ustoupil od svých dosavadních klimatických závazků. Ve výroční zprávě přestal uvádět plán dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040 a zároveň vypustil dřívější cíl odstranit odlesňování ze svého domácího dodavatelského řetězce. Firma tvrdí, že mění přístup kvůli obtížné měřitelnosti emisí v zemědělství.

Blackstone spravuje aktiva za rekordních 1,35 bilionu dolarů

Americká investiční společnost Blackstone překonala očekávání analytiků a zvýšila objem spravovaných aktiv na nový rekord. K výsledkům jí pomohly investice spojené s umělou inteligencí, datovými centry i energetickou infrastrukturou.

Izraelská armáda oznámila přípravu na rozsáhlou operaci na Západním břehu

Izraelská armáda dnes odpoledne oznámila, že na Západním břehu připravuje rozsáhlou operaci, kterou označila za protiteroristickou, píše server The Times of Israel (ToI). Prohlášení přišlo po ranním incidentu u palestinské vesnice Till, kde při střelbě zahynuli čtyři Palestinci a dva izraelští vojáci.

Rumunská stíhačka sestřelila dron, který narušil vzdušný prostor země

Rumunská stíhačka F-16 dnes sestřelila dron, který narušil vzdušný prostor země, uvedl prezident Nicušor Dan. Podle ministerstva obrany se stroj zřítil hluboko v rumunském vnitrozemí.

Statisíce ukryté v pohovce. Soud dočasně zastavil vyšetřování jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosy

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa získal soudní ochranu před pokračováním parlamentního vyšetřování aféry známé jako Farmgate. Případ se týká stovek tisíc dolarů ukrytých v pohovce na jeho soukromé farmě. Soud nyní proces pozastavil do rozhodnutí o prezidentově žalobě proti dřívější zprávě vyšetřovacího panelu.

Trump uvalil nová cla na dovoz. Opatření zasáhlo většinu obchodních partnerů

Spojené státy od pátku uplatňují nová dovozní cla ve výši 10 až 12,5 procenta na zboží z přibližně šesti desítek obchodních partnerů, jak ve čtvrtek rozhodl prezident Donald Trump. Podle amerického obchodního zástupce se opatření týká zemí, které dohromady představují více než 99 procent dovozu do USA, tedy i Číny a evropských zemí.

Vědci upozorňují na nové hrozby pro opylovače

Úbytek opylovačů už dávno nesouvisí jen s úbytkem přirozeného prostředí, pesticidy nebo změnou klimatu. Do popředí se dostávají i dosud méně sledované hrozby, jako jsou mikroplasty, znečištění ovzduší, zbytky antibiotik nebo umělé osvětlení. Odborníci zároveň upozorňují, že právě včasné rozpoznání těchto rizik může výrazně pomoci při ochraně včel, čmeláků, motýlů i dalších druhů, na nichž závisí fungování ekosystémů i zemědělství.

Evropu sevře další tepelná kupole. Meteorologové už vědí, kdy udeří

Po extrémním horku v červnu ulevilo Evropě chladné osvěžení, kdy teploty na některých místech klesly na 15 až 18 stupňů. Nad Evropou se však má vytvořit další tepelná kupole. Extrémní horko aktuálně sužuje části jižní a západní Evropy. Meteorologové přitom očekávají, že vedro do střední Evropy dorazí příští týden.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama