ITBoxAsus ROG Flow Z13: Špičkový herní tablet s RTX 3050 Ti

Asus ROG Flow Z13: Špičkový herní tablet s RTX 3050 Ti

Společnost Asus oznámila na veletrhu CES 2022 zařízení Asus ROG Flow Z13, které označuje jako „nejvýkonnější herní tablet na světě“. Jedná se o nástupce modelu ROG Flow X13 z roku 2021 a představuje nový koncept hybridního herního tabletu s volitelným externím GPU pro extra výkon.

Asus ROG Flow Z13 je vysoce přenosné zařízení – jeho displej má úhlopříčku 13,4″ a je tlustý pouhých 12 mm. Snadno ho schováte do batohu a budete ho mít vždy připravený ke hraní.

Při tak tenkém těle je přehřívání velkou překážkou, Asus ale tvrdí, že vzhledem k tomu, že jsou komponenty rozloženy vertikálně (nejsou všechny ve spodní části jako v notebooku), je chladicí systém schopen nad nimi profouknout hodně vzduchu.

Výkon

Asus zvolil pro ROG Flow Z13 procesor Intel Core i9-12900H, který byl dnes oficiálně oznámen. Ten má 6 výkonných a 8 úsporných jader a integrovaný grafický procesor Intel Xe. K dispozici jsou také varianty s procesorem i7-12700H a i5-12500H.

O grafický výkon se postará Nvidia RTX 3050 Ti. Ta nabízí 2 560 jader CUDA a 4 GB videopaměti GDDR6. Core i9 má TDP 45 W, 3050 Ti jede až na 40 W. Pokud ale chcete více výkonu, můžete tablet připojit k externímu doku GPU XG Mobile, v kterém může být až RTX 3080 (notebooková verze).

Základní model je vybaven 120Hz displejem s rozlišením 1920 × 1200 pixelů. K dispozici je i 60Hz verze s rozlišením 4K UHD. Oba displeje podporují Dolby Vision, jsou dotykové, mají poměr stran 16:10 a ochranné sklo Gorilla Glass.

Design

Stejně jako model X13 nabízí Asus ROG Flow Z13 nápaditý design, který mu umožňuje fungovat jako notebook nebo tablet. Obrazovku můžete odpojit od klávesnice, a protože má na zadní straně stojánek, který lze otevřít až do úhlu 170 stupňů, můžete k němu připojit gamepad a postavit obrazovku na stůl a hrát na cestách ve stylu Nintenda Switch.

Na zadní straně modelu Z13 najdete malé okénko, které vám umožní nahlédnout na základní desku tabletu, což je příjemný prvek, který podle společnosti Asus také napomáhá výkonu.

Tablet má port HDMI 2.0b, USB-C (3.2 Gen 2), USB-A (3.2 Gen 1) a 3,5mm jack. Nabíjení probíhá přes USB-C (100 W, Power Delivery), baterie má kapacitu 62 WHr a lze ji nabít na 50 % za 30 minut. Bezdrátové připojení nabízí Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

Doporučujeme

Spojené státy odtajnily další část dosud utajovaných složek o UFO

Americké ministerstvo obrany dnes zveřejnilo další část dosud utajovaných složek o pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO). Informovala o tom stanice CBS News, která poznamenala, že mezi nově dostupnými daty je i 51 videí a sedm zvukových nahrávek.

Jeden mrtvý a několik raněných po výbuchu v maďarském podniku

Jeden člověk přišel dnes ráno o život a několik dalších utrpělo zranění při výbuchu v petrochemickém závodě společnosti MOL ve městě Tiszaújváros na východě Maďarska, oznámily maďarské úřady.

Britští vědci hlásí, že vyvíjejí vakcínu proti ebole. Hotovo by měli mít v řádu měsíců

Vědci z Oxfordské univerzity pracují na nové experimentální vakcíně proti vzácnému kmenu eboly Bundibugyo, která by mohla být připravena ke klinickým testům už během dvou až tří měsíců. Vývoj probíhá ve zrychleném režimu kvůli rostoucím obavám z epidemie v Demokratické republice Kongo.

Tisíce Kubánců demonstrují proti USA po obvinění Raúla Castra

Tisíce Kubánců dnes vyrazily v Havaně demonstrovat proti Spojeným státům, které tento týden obvinily dlouholetého kubánského lídra Raúla Castra z vraždy kvůli sestřelení dvou malých letadel kubánskou armádou v únoru 1996. Do protestu se zapojilo i vedení země včetně prezidenta Miguela Díaze-Canela, napsala agentura Reuters. Sám čtyřiadevadesátiletý Castro nedorazil. Havana označila krok amerických úřadů za záminku k invazi na ostrov v době, kdy prezident Donald Trump stupňuje tlak na kubánský komunistický režim.

USA posílají miliardy do technologií, které mohou změnit bezpečnost kryptoměn

Americká vláda chce posílit kvantové technologie a připravuje více než dvě miliardy dolarů na podporu firem, které vyvíjejí nový typ výpočetního hardwaru. Investice zároveň znovu otevírá otázku, jak odolné budou Bitcoin, Ethereum a další digitální systémy ve chvíli, kdy kvantové počítače jednou dorostou do prakticky využitelné síly.

Rakousko bude dál kontrolovat hranice, aktuální způsob neztěžuje dopravu

Rakouské kontroly na společných hranicích s Českem budou nadále pokračovat, posunuly se ale do pohraničního vnitrozemí, takže nezatěžují dopravu turistů ani pravidelně dojíždějících lidí. Po dnešním jednání se svým rakouským protějškem Gerhardem Karnerem to uvedl ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO).

Nawrocki poděkoval Trumpovi za oznámené vyslání vojáků do Polska

Polský prezident Karol Nawrocki poděkoval svému americkému protějšku DonalduTrumpovi za vyslání dalších vojáků do Polska, které Trump oznámil ve čtvrtek. Krok potvrzuje pevnost vztahů Polska s USA, uvedl polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Washington v minulých dnech hovořil o odkladu vyslání nových jednotek do Polska, což vzbudilo obavy v zemi usilující o co největší americkou vojenskou přítomnost v době ruské agrese na Ukrajině.

Ropa zdražuje. Írán odmítl klíčový požadavek USA

Ceny ropy se vrátily k růstu poté, co íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Modžtabá Chámeneí vydal pokyn, aby vysoce obohacený uran nebyl posílán do zahraničí. Nařízení by mohlo dále frustrovat amerického prezidenta Donalda Trumpa, zkomplikovat rozhovory o ukončení americko-izraelské války proti Íránu a vést k obnovení útoků.

Rusko a Ukrajina informují o desítkách raněných po vzájemných útocích

Nejméně 35 lidí bylo zraněno při náletu ukrajinských dronů, který zasáhl internát ve Starobilsku v okupované části Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, uvedly ruské úřady. Raněné po ruských útocích hlásí také Ukrajina.

Češi se znovu vracejí k hypotékám

Český hypoteční trh se po delším útlumu opět probouzí. Banky hlásí výrazný vyšší zájem o úvěry na bydlení a tuzemské domácnosti se po období opatrnosti vracejí k plánům na koupi vlastního bytu či domu. Naděje na levnější bydlení je však v nedohlednu, protože ceny nemovitostí začínají opět stoupat.

Rubio označil Kubu za hrozbu pro USA. Havana hovoří o lžích a agresi

Kuba představuje hrozbu pro národní bezpečnost USA, prohlásil americký ministr zahraničí Marco Rubio. Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodríguez označil jeho výroky za lživé. Stalo se tak den poté, co americká administrativa obvinila bývalého kubánského prezidenta Raúla Castra ze sestřelení dvou civilních letadel v roce 1996, při němž zahynuli američtí občané.

Otevření nové americké ambasády v Grónsku provázely protesty

Ve grónském Nuuku ve čtvrtek protestovaly stovky lidí proti otevření nové americké diplomatické mise. Demonstranti reagovali hlavně na výroky prezidenta Donalda Trumpa a dalších amerických představitelů o větším vlivu USA v Grónsku.

OSN podpořila historické klimatické rozhodnutí

Valné shromáždění OSN podpořilo rezoluci navazující na stanovisko světového soudu, podle kterého mají státy právní povinnost řešit změnu klimatu. Proti se postavilo jen několik zemí včetně Spojených států.

Českou ekonomiku přibrzdí dražší energie

Česká ekonomika letos dál poroste, ale pomaleji, než se ještě nedávno čekalo. Domácnostem má pomáhat růst mezd, část zlepšení však mohou spolknout dražší energie a nejistota kolem dalšího vývoje v zahraničí.

Kanada vydřela výhru nad Norskem po prodloužení

Kanadští hokejisté poprvé na mistrovství světa ztratili bod. Ve Fribourgu dlouho tahali za kratší konec proti bojovnému Norsku, které ještě dvě minuty před koncem vedlo 5:4. Favorit nakonec zachránil Ryan O’Reilly a po 29 sekundách prodloužení rozhodl hattrickem Mark Scheifele. Kanada vyhrála 6:5, ale k senzaci chyběl Norům jen malý krok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama