Protext ČTKAsijský kulatý stůl o zeleném nízkouhlíkovém rozvoji 2022 proběhl úspěšně

Asijský kulatý stůl o zeleném nízkouhlíkovém rozvoji 2022 proběhl úspěšně

Jen-tchaj (Čína) 27. prosince 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – 20. prosince úspěšně proběhl online Asijský kulatý stůl o zeleném nízkouhlíkovém rozvoji 2022, který pořádala Čínská aliance pro inteligentní energetiku (China Smart Energy Industry Alliance). Devět hostů – velvyslanec Pákistánské islámské republiky v Číně Moin ul Haque, mongolský obchodní zástupce a poradce v Číně Tuvshin Badral, generální ředitel společnosti Visor Kazachstán a kazašský ekonom Almas Chukin, konzultant a bývalý generální ředitel EUAS International ICC Yahaya Berakhtali, ředitel Institutu mezinárodních vztahů při Královské akademii Kambodže Kin Phea, ředitel korporátního plánování a rozvoje podnikání společnosti PT PLN Hartanto Wibowo, manažer společnosti State Power Investment Group Co, Ltd a ředitel pracovního výboru Li Baoqing, zástupce generálního ředitele společnosti China Huadian Corporation Gou Wei a ředitel výboru pro vědu a technologie společnosti PowerChina Yao Qiang – zde podrobně diskutovalo na téma „inovativní úspěchy a zkušenosti v oblasti zeleného a nízkouhlíkového rozvoje v Asii". Summitu předsedal zvláštní poradce ředitele IEA An Fengquan.

Summit, který má plně zúročit úsilí vlád, podniků, výzkumných institucí a příslušných stran v asijských zemích, má za úkol vytvořit platformu pro přátelské konzultace, výměnu a dialog umožňující společnou diskusi o důležitých otázkách, jako je vytvoření modelu zeleného růstu, cíle snižování emisí uhlíku, rozvoj inteligentní energetiky a spolupráce v oblasti zelených technologií s cílem dosáhnout konsensu při prohlubování diverzifikované spolupráce v zelených odvětvích a pokračovat v upevňování úspěchů systematického řízení zelené energetiky, což dále přispěje ke společnému budování asijsko-tichomořského společenství sdílené budoucnosti.

Důležitým výsledkem kulatého stolu je dokument Budování zelené a nízkouhlíkové planety: Iniciativa pro zelený a nízkouhlíkový rozvoj v Asii, který zde společně podepsalo a vydalo téměř 30 zástupců Kazachstánu, Turecka, Kambodže, Číny a dalších zemí a regionů. Dokument vyzývá asijské země k dosažení konsensu a prohloubení spolupráce v oblastech, jako je transformace globálního energetického systému, sdílení a výměna technologií čisté energie a vytváření bezuhlíkových technologických řešení ve snaze dále rozvíjet lidskou civilizaci a transformovat své způsoby hospodářského a sociálního rozvoje na zelené a nízkouhlíkové a společně budovat „zelenou a nízkouhlíkovou planetu“.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/1974152/Video.mp4

KONTAKT: Claire Yang, +86-01063072749

Doporučujeme

Šéf OSN navštívil poprvé po 17 letech Sýrii

Generální tajemník OSN António Guterres přijel do Damašku na první návštěvu úřadujícího šéfa světové organizace od roku 2009. Se syrským vedením jedná hlavně o obnově země, návratu vysídlených lidí a posílení mezinárodní podpory. Návštěva zároveň potvrzuje postupný návrat Sýrie na diplomatickou scénu.

Francie nařídila evakuaci dalších sedmi obcí u Bordeaux kvůli požárům

Francouzské úřady v noci na dnešek nařídily preventivní evakuaci sedmi obcí v okolí Bordeaux kvůli rozsáhlým lesním požárům, které se k oblasti blíží. V těchto obcích žije přes 170.000 lidí, ale dvou z nich se evakuace týká jen částečně. Již k pátečnímu večeru se přitom podle úřadů v jihozápadní Francii muselo evakuovat 141.000 lidí. Dalších 60.000 lidí muselo kvůli požárům opustit domovy ve středním Španělsku.

Jemenští Húsíové tvrdí, že zaútočili na Saúdskou Arábii

Jemenští povstalečtí Húsíové dnes oznámili, že raketami zaútočili na Saúdskou Arábii. Několik hodin předtím slíbili odplatu za vzdušné údery na přístavní město Hudajdá, které Rijád provedl v pátek a při nichž byli podle Húsíů zraněni dva lidé. Podle agentury AFP tak dále eskaluje situace na nově otevřené frontě regionálního konfliktu, který začal v únoru americko-izraelskými údery na Írán.

V posunutém termínu se uskutečnila večeře korespondentů, přišel i Trump

V posunutém termínu se v pátek za zesílených bezpečnostních opatření uskutečnila slavnostní večeře Asociace korespondentů Bílého domu. Přišel i americký prezident Donald Trump. Akci před třemi měsíci narušil ozbrojený muž, takže Trump tehdy nestihl pronést projev. Informuje o tom agentura AP.

Loď Starship při zkušebním letu vynesla vylepšené satelity Starlink

Z texaského kosmodromu Starbase v noci na dnešek odstartoval raketový nosič Super Heavy s vesmírnou lodí Starship společnosti SpaceX. Loď vypustila 20 vylepšených satelitů Starlink a vrátila se na Zemi prakticky bez úhony, uvedla agentura Bloomberg.

John Cusack vyměnil film za komiks

John Cusack se v posledních letech před kamerou objevuje méně často. Herectví sice úplně neopustil, větší tvůrčí svobodu však našel při psaní své první grafické knihy.

Trump pohrozil EU dalšími cly kvůli pokutám pro Google

Obchodní napětí mezi Spojenými státy a Evropskou unií dál roste. Donald Trump oznámil vyšetřování evropských praktik namířených proti americkým technologickým firmám a pohrozil Bruselu dalšími cly.

Největší masná firma světa ruší cíl uhlíkové neutrality

JBS, největší producent masa na světě, ustoupil od svých dosavadních klimatických závazků. Ve výroční zprávě přestal uvádět plán dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2040 a zároveň vypustil dřívější cíl odstranit odlesňování ze svého domácího dodavatelského řetězce. Firma tvrdí, že mění přístup kvůli obtížné měřitelnosti emisí v zemědělství.

Blackstone spravuje aktiva za rekordních 1,35 bilionu dolarů

Americká investiční společnost Blackstone překonala očekávání analytiků a zvýšila objem spravovaných aktiv na nový rekord. K výsledkům jí pomohly investice spojené s umělou inteligencí, datovými centry i energetickou infrastrukturou.

Izraelská armáda oznámila přípravu na rozsáhlou operaci na Západním břehu

Izraelská armáda dnes odpoledne oznámila, že na Západním břehu připravuje rozsáhlou operaci, kterou označila za protiteroristickou, píše server The Times of Israel (ToI). Prohlášení přišlo po ranním incidentu u palestinské vesnice Till, kde při střelbě zahynuli čtyři Palestinci a dva izraelští vojáci.

Rumunská stíhačka sestřelila dron, který narušil vzdušný prostor země

Rumunská stíhačka F-16 dnes sestřelila dron, který narušil vzdušný prostor země, uvedl prezident Nicušor Dan. Podle ministerstva obrany se stroj zřítil hluboko v rumunském vnitrozemí.

Statisíce ukryté v pohovce. Soud dočasně zastavil vyšetřování jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosy

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa získal soudní ochranu před pokračováním parlamentního vyšetřování aféry známé jako Farmgate. Případ se týká stovek tisíc dolarů ukrytých v pohovce na jeho soukromé farmě. Soud nyní proces pozastavil do rozhodnutí o prezidentově žalobě proti dřívější zprávě vyšetřovacího panelu.

Trump uvalil nová cla na dovoz. Opatření zasáhlo většinu obchodních partnerů

Spojené státy od pátku uplatňují nová dovozní cla ve výši 10 až 12,5 procenta na zboží z přibližně šesti desítek obchodních partnerů, jak ve čtvrtek rozhodl prezident Donald Trump. Podle amerického obchodního zástupce se opatření týká zemí, které dohromady představují více než 99 procent dovozu do USA, tedy i Číny a evropských zemí.

Vědci upozorňují na nové hrozby pro opylovače

Úbytek opylovačů už dávno nesouvisí jen s úbytkem přirozeného prostředí, pesticidy nebo změnou klimatu. Do popředí se dostávají i dosud méně sledované hrozby, jako jsou mikroplasty, znečištění ovzduší, zbytky antibiotik nebo umělé osvětlení. Odborníci zároveň upozorňují, že právě včasné rozpoznání těchto rizik může výrazně pomoci při ochraně včel, čmeláků, motýlů i dalších druhů, na nichž závisí fungování ekosystémů i zemědělství.

Evropu sevře další tepelná kupole. Meteorologové už vědí, kdy udeří

Po extrémním horku v červnu ulevilo Evropě chladné osvěžení, kdy teploty na některých místech klesly na 15 až 18 stupňů. Nad Evropou se však má vytvořit další tepelná kupole. Extrémní horko aktuálně sužuje části jižní a západní Evropy. Meteorologové přitom očekávají, že vedro do střední Evropy dorazí příští týden.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama