Reklama

Asijské země hlásí rekordní počty nakažených koronavirem

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Rekordní nárůsty počtu nakažených hlásí několik asijských zemí včetně Jižní Koreje, Indie či Thajska. Ve všech je příčinou rychlého šíření nemoci nakažlivější varianta koronaviru označovaná jako delta, která se poprvé objevila v Indii. Informuje o tom agentura Reuters.

Jižní Korea za úterý zaznamenala 1784 nových případů covidu-19. Genetické analýzy provedené minulý týden potvrdily, že varianta delta je zodpovědná za téměř 40 procent z nich. Více než polovina z celkového počtu 1741 případů nákazy variantou delta od prosince loňského roku připadla na minulý týden.

V zemi s 52 miliony obyvatel dostalo alespoň jednu dávku očkování 32 procent lidí a vláda chce do září naočkovat 70 procent populace. Jižní Korea zatím zaznamenala 182.265 případů a 2060 úmrtí.

Téměř 4000 obětí covidu-19 dnes ohlásila Indie, což je nejvyšší počet mrtvých za poslední měsíc. K této bilanci nicméně přispělo především to, že nejbohatší indický stát Maháráštra zrevidoval svou statistiku a přidal do ní 3509 dosud neohlášených úmrtí, informovalo indické ministerstvo zdravotnictví.

Příčinu opravené bilance ministerstvo neuvedlo, ale v minulosti úřady v podobných případech připisovaly vinu administrativním chybám. Minulý měsíc podobně za jediný den o více než 5000 obětí své údaje zvýšil chudý severoindický stát Bihár.

Náhlé doplnění dosud nezaznamenaných obětí dodává váhy podezřením, že celková bilance pandemie v Indii je podstatně horší, než uvádějí oficiální údaje. Podle nich se v zemi s více než 1,3 miliardy obyvatel nakazilo 31,22 milionů lidí, z nichž 418.480 zemřelo. Washingtonské Středisko pro globální rozvoj ovšem ve zprávě, kterou zveřejnilo v úterý, odhadlo počet obětí covidu-19 v Indii až na 4,9 milionu.

Nový rekordní počet nakažených dnes ohlásilo také Thajsko, kde přibylo 13.002 případů na celkových 439.476. S nákazou koronavirem zemřelo 108 lidí a celkový počet obětí pandemie se v téměř 70milionovém Thajsku zvýšil na 3610.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Tálibán útok na sídlo ministra obrany
Sídlo ministra obrany Afghánistánu Bismillaha Khana Mohammadiho v Kábulu se stalo terčem útoku. Militanti u něj odpálili bombu a začali střílet. Ministr nebyl zrovna doma, jeho rodinu se podařilo evakuovat do bezpečí. Jedenáct lidí bylo zraněno a nejméně šest zemřelo, včetně čtyřech útočníků.
běloruský opoziční aktivista oběšený
Aktivista Vitalij Šišov, který pomáhal krajanům uprchnout z Běloruska, byl nalezen oběšený v kyjevském parku. Úřady nyní jeho podezřelou sebevraždu vyšetřují. Nevylučují, že se ve skutečnosti stal obětí vraždy.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama