Protext ČTKARTHUR D. LITTLE: NOVÁ KNIHA NARUŠENÍ ROVNOVÁHY ODHALUJE VÝZVY PRO TRADIČNÍ BANKOVNÍ...

ARTHUR D. LITTLE: NOVÁ KNIHA NARUŠENÍ ROVNOVÁHY ODHALUJE VÝZVY PRO TRADIČNÍ BANKOVNÍ SYSTÉM

Paříž 17. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Narušení rovnováhy je nově vydaná kniha od předního knižního nakladatele LID, která se zabývá otázkou přeměny bankovního trhu, jež v současné době prochází řadou zásadních změn. Autory knihy jsou Ignacio Garcia Alves a Philippe de Backer a Juan Gonzalez, kteří patří mezi odborníky na oblast financí a bankovnictví v přední poradenské společnosti Arthur D. Little. Autoři v knize nastiňují výzvy, jakým tradiční banky v současnosti čelí ze strany nových konkurentů a nabízejí možná řešení a obchodní modely, které jim pomůžou prosadit se v novém konkurenčním prostředí.

Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220217005024/cs/

Narušení rovnováhy obsahuje rozhovory a náhledy na současný trh bankovnictví od předních hráčů v oblasti světového bankovnictví, kteří otevřeně diskutují a nabízí své pohledy na budoucnost finančních sluřeb a bankovního sektoru. Kniha poskytuje kritický náhled na současné trendy a výzvy, včetně dopadů pandemie nemoci covid-19 a identifikuje příležitosti, jak mohou tradiční banky zabránit nově příchozím subjektům v získání dominance na trhu.

Ignacio Garcia Alves, globální CEO společnosti Arthur D. Little, uvádí: „Narušení rovnováhy nabízí pohled na to, jak nový druh progresivnějších a agresivnějších hráčů narušuje rovnováhu v oboru finančních služeb, a poskytuje rady, jak se mohou tradiční banky vypořádat se zásadními výzvami, kterým ze strany nově příchozích konkurentů čelí.“

„Neříkáme to s cílem vyvolat paniku. Naopak bychom si přáli, aby se čtenáři zamysleli na tím, co tyto změny znamenají pro bankovní sektor, a to jak z hlediska rizika, tak příležitostí.“

Philippe de Backer, managing partner a globální lídr praxe finančních služeb ve společnosti Arthur D. Little, doplňuje: „Na základě našeho výzkumu a analýzy docházíme k závěru, že tradiční model bankovnictví, v němž jsme všichni vyrůstali, již neodpovídá současným potřebám trhu. Pravidla hry v bankovním sektoru prodělala tak zásadní změnu, že banky nemají jinou možnost, než přejít na nový model, který bude lépe odpovídat dnešnímu světu. To však vyžaduje jak výrazné investice, tak zásadní posun v kultuře bankovnictví.“

Juan Gonzalez, partner ve společnosti Arthur D. Little, dodává: „Nástup subjektů vybavených disruptivními technologiemi narušujími současné status quo by měl být vnímán jako varování pro tradiční banky, neboť pokud chtějí tuto hrozbu odrazit, musí jednat rychle. Banky jsou konzervativní organizace, které mají tendenci se měnit pouze pomalu, nicméně věříme, že Narušení rovnováhy jim pomůže pochopit nastávající změny a v konečném důsledku se jim i rychle přizpůsobit.“

Paul de Leusse, výkonný ředitel v Orange Bank, říká: „Na rozdíl od ostatních oblastí hospodářství byl bankovní sektor vždy chráněný před změnami narušujícími jeho rovnováhu. To však již neplatí. Společnost Arthur D. Little nám říká, proč tomu tak je, a co je mnohem důležitější, jak se mají lídři na tento nový svět bankovnictví připravit.“

Ricky Knox, zakladatel Tandem Bank, uvádí: „Narušení rovnováhy nabízí provokativní pohled na změny ve finančním sektoru, které souvisejí s nástupem disruptivních technologií. Čtenáři pomáhá pochopit, jak tyto nově nastupující obchodní modely mění tvář globálních ekonomik, a zároveň pomáhá posoudit strategie pro odpovídající reakci.“

Narušení rovnováhy je povinná četba pro každého, kdo má zájem o hloubkovou analýzu stávajícího stavu bankovního trhu a jeho směrování do budoucnosti. Jde o knihu pro profesionály ve finančních službách, kteří chtějí získat náskok před konkurencí a načerpat informace, které jejich společnostem umožní růst.

Kniha bude vydána 17. února 2022 společností LID, předním obchodním nakladatelstvím v Evropě.

Poznámka pro editory:

– Kniha Narušení rovnováhy bude vydána dne 17. února 2022 nakladatelstvím LID Publishin.

– Pro podrobnější informace o společnosti Arthur D. Little navštivte prosím stránky www.adlittle.com.

– Pro podrobnější informace o nakladatelství LID Publishing navštivte prosím stránky www.lidpublishing.com.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220217005024/cs/

Kontakty

Cate Bonthuys Catalyst Comms

+44 7746 546773

cate@catalystcomms.co.uk

Zdroj: Arthur D. Little

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Doporučujeme

Po 26 letech identifikovali muže nalezeného ve spacáku v národním parku

Američtí vyšetřovatelé po více než čtvrtstoletí zjistili totožnost muže, jehož ostatky byly nalezeny v odlehlé části národního parku Olympic ve státě Washington. Pomohly moderní forenzní testy a genetická genealogie, díky nimž se podařilo najít příbuzné zemřelého.

Helen Mirren se vyjádřila k Izraeli i budoucnosti MobLandu

Helen Mirren na filmovém festivalu v Taormině promluvila o svém vztahu k Izraeli i o současném dění na Blízkém východě. Herečka, která má s Izraelem dlouhodobé osobní vazby, zároveň zdůraznila, že neschvaluje postup země vůči Palestincům. Vedle toho se vyjádřila také k seriálu MobLand a k možnému návratu Toma Hardyho.

ECB poprvé od roku 2023 zvýšila úrokové sazby

Evropská centrální banka zvýšila úrokové sazby poprvé od roku 2023. Reaguje tak na dražší energie a nové inflační tlaky, které v eurozóně vyvolala válka na Blízkém východě. Zároveň zhoršila výhled hospodářského růstu.

Papež Lev na návštěvě Kanárských ostrovů připomene tragické příběhy migrantů

Papež Lev zahájil ve čtvrtek návštěvu Kanárských ostrovů, během níž chce upozornit na osudy tisíců migrantů, kteří se pokoušejí dostat do Evropy přes Atlantský oceán. Informuje o tom BBC, Euronews a další servery.

Při havárii vojenského vrtulníku zahynulo v pákistánském Kašmíru nejméně 22 lidí

Při středeční havárii vojenského vrtulníku v Pákistánem spravované části Kašmíru zemřelo nejméně 22 lidí, napsala dnes s odvoláním na bezpečnostní zdroje agentura Reuters. Armáda ve středu uvedla, že kvůli technické závadě se v Kašmíru zřítil vrtulník Mi-17 a že všechen vojenský personál na palubě zahynul, o počtu obětí se ale nezmínila.

Ceny plynu i pohonných hmot i přes úpravy ETS 2 vzrostou, tvrdí analytici

Ceny plynu, uhlí a pohonných hmot i přes úpravu systému emisních povolenek ETS 2 vzrostou. Průměrná domácnost si po jejich zavedení připlatí několik tisíc korun ročně. Tuzemskému průmyslu pak hrozí další ztráta konkurenceschopnosti. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Úprava systému, kterou v noci na dnešek schválili zástupci členských států EU a Evropského parlamentu, podle nich zabrání extrémním cenovým výkyvům, nikoli však celkovému růstu cen.

Inflace v USA dál roste. Trump si však čísla pochvaluje

Inflace v USA minulý měsíc meziročně vzrostla na 4,2 procenta. Ještě v dubnu přitom dosahovala 3,8 procenta. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky. Hlavním důvodem je válka s Íránem, která vedla ke zdražení ropy a zemního plynu.

Tchaj-wan v rámci cvičení odpálil rakety směrem k Číně

Tchajwanská armáda ve středu odpálila směrem k Číně rakety ze systému HIMARS. Cvičení mělo simulovat odražení čínského útoku a mobilitu při protiútocích. Střely bezpečně dopadly do vod Tchajwanského průlivu. Použity byly rakety s kratším doletem. Manévrů se zúčastnily i houfnice.

USA oznámily ukončení úderů na Írán, ten uvedl, že zaútočil na Bahrajn a Kuvajt

Americká armáda dnes nad ránem SELČ oznámila, že dokončila další kolo úderů proti Íránu. Cílily na protivzdušnou obranu, průzkumná zařízení či komunikační techniku íránské armády po celé zemi, uvedlo oblastní velitelství CENTCOM na síti X. Írán hlásil exploze na řadě míst podobných jako při předchozím útoku o den dříve. Íránské síly pohrozily USA odvetou a uvedly, že zaútočily na americké základny v Bahrajnu a Kuvajtu, píší agentury.

USA znovu udeřily na Írán, Teherán oznámil úplné uzavření Hormuzského průlivu

Spojené státy v noci na dnešek zahájily nové vzdušné údery na cíle v Íránu, oznámilo oblastní velitelství amerických sil (CENTCOM). Írán informoval o explozích v několika oblastech, uvedla agentura Reuters. Íránská armáda krátce po začátku útoků sdělila, že zcela uzavřela Hormuzský průliv a zasáhla dvě lodě, které se snažily úžinou proplout. USA krátce nato uvedly, že průliv zůstává otevřený. Americký prezident Donald Trump stanici Fox News řekl, že mluvil s íránskými činiteli a že údery brzy skončí. Teherán odmítl, že by Trump s íránskými činiteli hovořil.

Hegseth varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA

Americký ministr obrany Pete Hegseth dnes varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA nebo americkou námořní základnu v zátoce Guantánamo, píše Reuters. Podle šéfa Pentagonu by nákup takových zbraní znamenal pro Havanu konfrontaci se Spojenými státy, ze které by nevyšla úspěšně.

Izraelské údery zabily na jihu Libanonu 12 lidí

Při dnešních izraelských úderech v oblasti jiholibanonského města Súr zahynulo 12 lidí, píše agentura AFP s odvoláním na zdravotnický zdroj. Izraelská armáda dnes oznámila, že na jihu Libanonu zadržela dva lidi, které odvezla do Izraele k výslechu. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) vyšle příští týden do Libanonu tým, který prošetří možná porušování mezinárodního humanitárního práva. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf úřadu Volker Türk.

Hadi Alodid, útočník z Belfastu, stojí před soudem. Jeho oběť přišla o oko

Třicetiletý Hadi Alodid obviněný z pokusu o vraždu stanul ve středu před soudem v Belfastu. Podle obžaloby měl při útoku nožem vážně zranit jiného muže, který následkem napadení přišel o levé oko.

OpenAI míří na burzu a čeká ji tlak Wall Street

OpenAI udělala další krok ke vstupu na americkou burzu. Firma stojící za ChatGPT podala důvěrný registrační dokument a může se zařadit mezi nejhodnotnější burzovní debuty v historii. Pro velké společnosti kolem umělé inteligence tím ale začíná nová etapa, ve které už nebude stačit jen silný příběh o budoucnosti.

Evropu chrání před hlubší energetickou krizí slunce. Šetří miliardy

Válka na Blízkém východě dál otřásá energetickými trhy a drží ceny ropy i zemního plynu vysoko. Evropa však díky rychlému rozvoji solární energetiky zvládá dopady krize výrazně lépe, než by tomu bylo ještě před několika lety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama