Více
  0.1 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  Arabská mánie se vedení Newcastlu nelíbí. Šátků se laskavě zdržte, nabádá klub

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Newcastle je novým nejbohatším klubem světa. Výběr ze severozápadu Anglie přivítal před pár týdny nové vedení, veřejný investiční fond sídlící v Saudské Arábii. Fanoušci si majitele ihned oblíbili a snaží se je uctít tím, že oblékají kromě dresů Magpies také tradiční arabské šátky. To se ale vedení nelíbí.

  Dříve ne zrovna úspěšný klub, v budoucnu gigant, který se bude rvát na „starém“ kontinentu o ty nejprestižnější trofeje. Tak mnozí smýšlí o Newcastlu, který je nově pod vedením boháčů ze Saudské Arábie. Ti o víkendu sice přihlíželi porážce se Spurs, to by se ale mělo rychle změnit.

  Fandové před výkopem obléhali prostranství před St. James Parkem v tradičním arabském oblečení. Šátky, vlajky země z Blízkého východu, popěvky. Tohle všechno bylo o víkendu v Newcastlu k vidění. Vedení klubu ale nadšení fanoušků v tomto ohledu nesdílí.

  „Newcastle United laskavě žádá příznivce, aby se na zápasech zdrželi nošení tradičního arabského oblečení nebo pokrývky hlavy inspirované Blízkým východem, pokud by takové oblečení normálně nenosili,“ napsal klub na své sociální sítě.

  „Nikdo z nové vlastnické skupiny nebyl nijak pohoršen oblečením fanoušků, kteří se rozhodli oslavit převzetí klubu tímto způsobem. Existuje však možnost, že oblékání je kulturně nevhodné a hrozí, že bude urážet ostatní,“ stojí v prohlášení Newcastlu dále.

  Fandové tak musejí své nové doplňky v příštím zápase odložit.

  První změna? Trenér

  První zápas pod novým vedením, první změna v týmu. Po porážce od Tottenhamu se noví majitelé rozhodli, že odvolají kouče Bruce. Ten vedl Newcastle v řadě zápasů a na kontě má jako kouč už 1 000 utkání. Po výhružkách jemu i jeho manželce ale chce s profesí seknout.

  Otázkou teď je, kdo se jeho pozice v klubu ujme. Kandidátů je hned několik a hvězdnými jmény se seznam jen hemží. Andrea Pirlo, Paulo Fonseca, Zinedine Zidane, Steven Gerrard. To jsou přední trenéři, kteří by mohli „Straky“ vytáhnout ze sestupového pásma Premier League.

  Vedení potvrdilo, že nový kouč bude představen v následujících dnech. Už o víkendu čeká Newcastle bitva na hřišti Crystal Palace. Tam ale zřejmě ještě na lavici zasedne dočasný záskok.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama