ITBoxApple varuje před používáním rýže na sušení vodou poškozených iPhonů

Apple varuje před používáním rýže na sušení vodou poškozených iPhonů

V případě, že váš iPhone zmoknul nebo dokonce utrpěl nešťastný pád do toalety, měli byste se vyhnout populárním metodám sušení, obzvláště té, která doporučuje vložit mobil do rýže. Poškození telefonu vodou je častým problémem, ale některá řešení, jako je právě rýže, mohou způsobovat více škod než užitku. Technologický gigant Apple před touto dobře známou metodou varuje.

Praxe umisťování vodou poškozeného iPhonu do nádoby s rýží s nadějí, že zrnka vstřebají vodu a obnoví zařízení do provozuschopného stavu, byla společností Apple výslovně odsouzena. Podpůrná poznámka společnosti varuje, že pokud se na vašem telefonu zobrazí upozornění „Detekována kapalina v konektoru USB-C“ nebo podobné oznámení uvádějící „Nabíjení není k dispozici“, neměli byste se k rýžové metodě uchylovat. Společnost Apple varuje, že tímto způsobem mohou do iPhonu proniknout „malé částice“ a poškodit jej.

Společnost Apple také doporučuje, abyste k vysoušení zařízení nepoužívali „externí zdroj tepla nebo stlačený vzduch“, a abyste do konektoru „nevkládali cizí předměty“, například papírové ubrousky nebo vatové tampony.

Místo toho společnost doporučuje odpojit od zařízení všechny kabely a počkat, až budou zcela suché. „Jemně poklepejte iPhonem o ruku s konektorem směřujícím dolů, abyste odstranili přebytečnou tekutinu,“ radí dokument. „Po alespoň 30 minutách jej zkuste nabít pomocí kabelu Lightning nebo USB-C nebo připojit příslušenství.“

Pokud se upozornění bude nadále zobrazovat, Apple navrhuje nechat telefon v „suché oblasti s nějakým prouděním vzduchu“ až po dobu jednoho dne. Uživatelé iPhonu se mohou během této doby pokusit své zařízení nabít, ale může trvat až 24 hodin, než pořádně uschne. Apple dále radí: „Pokud váš telefon vyschl, ale stále se nenabíjí, odpojte kabel od adaptéru a adaptér ze zdi (pokud je to možné) a poté je znovu připojte.“

Doporučujeme

Dvě děti zahynuly, sedm zraněno při ukrajinském náletu na Krasnodar

Dvě děti přišly o život a dalších devět lidí, včetně sedmi dětí, utrpělo zranění při náletu ukrajinských dronů na Krasnodar na jihozápadě Ruska. Trosky dronů zasáhly obytné budovy a také sklady, ve kterých vypukl požár, uvedl gubernátor Krasnodarského kraje Veniamin Kondraťjev. Ukrajinská armáda v noci na dnešek podle svého prohlášení zasáhla ruský letoun MiG-29 a dvě ruské lodě v Černém moři. Rusko zase uvedlo, že trefilo tanker poblíž Oděsy, píše agentura Reuters.

Mikroplasty pronikají do těl amazonských zvířat

Mikroplasty se v Amazonii dostávají i do míst vzdálených od velkých měst a postupně procházejí celým potravním řetězcem. Vědci je našli v rybách, netopýrech, tapírech i krabech. Některé druhy ptáků navíc používají plastový odpad při stavbě hnízd.

Zatímco námořník sloužil na Blízkém východě, pohraniční hlídka zadržela jeho otce

Zatímco americký námořník Joshua Aviles slouží více než devět měsíců na letadlové lodi USS Abraham Lincoln, která byla nasazena na Blízkém východě, pohraniční hlídka zadržela jeho otce. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti uvedlo, že služba v armádě nezajišťuje protekci před zadržením z důvodu ilegálního pobytu v zemi.

Masa odpadu v Guineji pohřbila domy i lidi. Desítky mrtvých

Nejméně 30 lidí v neděli zahynulo při sesuvu odpadu v Guineji. Masa odpadu pohřbila chatrče i s lidmi. Několik domů bylo zničeno, probíhá pátrání po přeživších, kteří mohli zůstat uvězněni pod odpadem. Úřady měly ze zhroucení skládky obavy.

Indie obnovuje staré vodní systémy

Nedostatek vody a stále méně předvídatelné srážky nutí indické komunity hledat řešení v minulosti. Vesnice napříč zemí proto obnovují studny, nádrže a hliněné hráze, které po staletí zachycovaly monzunovou vodu. Tradiční stavby pomáhají doplňovat podzemní zásoby a často fungují lépe než moderní infrastruktura.

Volby v Kazachstánu podle očekávání ovládla strana stojící za prezidentem

Nedělní parlamentní volby v Kazachstánu podle očekávání jasně ovládla strana Adilet podporující prezidenta Kasyma-Žomarta Tokajeva. Strana, kterou letos založili jeho spolupracovníci, získala přes 71 procent hlasů, oznámila dnes podle agentury Reuters volební komise. Výsledek společně s předchozím sloučením dvou komor parlamentu do jedné podle médií posílí prezidentovu pozici.

Radoslav Kováč převzal fotbalisty Plzně

Viktoria Plzeň našla náhradu za odvolaného Martina Hyského. Novým hlavním trenérem se stal Radoslav Kováč, který podepsal smlouvu do konce sezony. Součástí dohody je také opce na další dva roky.

Zdravotní stav norského krále se během hospitalizace zhoršuje, informoval královský palác

Zdravotní stav norského krále Haralda V. se během víkendu zhoršil. Devětaosmdesátiletý panovník zůstává v nemocnici, kde lékaři kromě problémů souvisejících s chudokrevností léčí také bakteriální infekci v krvi. Podle královského paláce je jeho stav stabilní a na léčbu antibiotiky reaguje.

Muž nechal sedmiletého syna v půlce výstupu na horu Fudži. Vrátil se pro něj za pět hodin

Muž nechal svého sedmiletého syna samotného na hoře Fudži, zatímco sám pokračoval ve výstupu se starším synem. Chlapec podle policie zůstal několik hodin bez dozoru ve výšce kolem 2500 metrů nad mořem. Otec si od policistů vysloužil jen napomenutí.

Macron slíbil Zelenskému střely do protivzdušných systémů

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes slíbil hlavě ukrajinského státu Volodymyru Zelenskému dodávky střel do systémů protivzdušné obrany. Oznámil to na síti X. Zelenskyj uvedl, že během telefonátu mu Macron řekl, že Francie pomůže Ukrajině také v jednáních s dalšími zeměmi, které mají nedostatkové střely do protivzdušných kompletů Patriot. Ukrajina, která od února 2022 vzdoruje ruské invazi, se v poslední době jen s obtížemi brání útokům balistickými raketami. Důvodem je podle dostupných informací nedostatek munice do patriotů.

Průmysl táhne eurozónu vzhůru, podnikatelská aktivita je nejsilnější za devět měsíců

Podnikatelská aktivita v eurozóně v srpnu rostla nejrychlejším tempem za devět měsíců. Oživení táhl především průmysl, který zaznamenal nejlepší výsledek za více než čtyři roky. Firmám zároveň přibývají nové zakázky a po několika měsících začaly znovu nabírat zaměstnance.

Z Bulharska odletěly tankovací letouny USA, jejichž rozmístění kritizoval Írán

Leteckou základnu Bezmer na jihovýchodě Bulharska opustila dvojice amerických vojenských tankovacích letounů, jejichž tamní rozmístění kritizoval Írán. Dnes o tom informovala agentura Reuters. Deník Financial Times (FT) tento týden napsal, že i kvůli těmto tankovacím strojům zvažovali íránští představitelé údery na cíle v Bulharsku.

Americký soud zrušil Trumpův zákaz imigračních víz pro občany 75 zemí

Federální soud v New Yorku zrušil politiku administrativy Donalda Trumpa, která pozastavila vydávání přistěhovaleckých víz občanům 75 zemí. Soudkyně rozhodla, že ministr zahraničí Marco Rubio překročil své pravomoci a plošné odmítání žádostí na základě státní příslušnosti odporuje americkému imigračnímu zákonu.

Při zemětřesení ve východním Japonsku bylo zraněno nejméně 23 lidí

Východní Japonsko, včetně oblasti Tokia, dnes ráno postihlo středně silné zemětřesení o síle 5,9 stupně. Podle úřadů bylo zraněno nejméně 23 lidí, uvedla agentura Kjódó.

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, sedm lidí utrpělo zranění

Severovýchod Španělska zasáhly silné deště, voda zaplavila ulice, uvěznila lidi v automobilech a sedm lidí kvůli počasí utrpělo zranění. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Podle nich lidem z aut uvězněných v povodňové vodě pomáhali hasiči.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama