Páteční poledne na Jižním Městě přerušila vážná nehoda. Ve stanici Chodov se s vlakem metra střetl asi třicetiletý muž. Záchranáři ho po ošetření odvezli do nemocnice. Linka C se mezi Kačerovem a Háji na zhruba hodinu zastavila. Dopravci nasadili náhradní autobusy.
Podle policie k události došlo krátce po 13. hodině. Pražská integrovaná doprava informovala o mimořádnosti na síti X. Příčiny zůstávají nejasné. Policisté prověřují okolnosti.
‼️ Provoz metra C v úseku Kačerov–Háje zastavil střet vlaku metra s člověkem.
— PID (@PIDoficialni) October 3, 2025
🔀 Postupně se zavádí náhradní autobusová doprava XC.
ℹ️ Podrobnosti o mimořádnosti naleznete na webu PID: https://t.co/hoZJG9DSd5 pic.twitter.com/OX250hyUWo
Průběh mimořádnosti
„Provoz metra C v úseku Kačerov – Háje zastavil střet vlaku metra s člověkem. Postupně se zavádí náhradní autobusová doprava XC,“ oznámila PID kolem 13.00. Dispečeři nasměrovali cestující na povrch. Autobusy XC převzaly hlavní proud.
Zastavení se dotklo obou směrů. Vlaky zůstaly stát ve stanicích před uzavřeným úsekem. Hasiči a policisté zajistili prostor nástupiště. Provoz se obnovil ještě před 14. hodinou. PID hlásila plné zprovoznění krátce po 13.30.
Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. Dopravní podnik koordinoval návrat souprav do standardních intervalů. Cestující se postupně vraceli do dotknutých stanic. Linka C se během odpoledne stabilizovala.
Zdravotní stav a vyšetřování
Záchranáři popisují vážná poranění hlavy a hrudníku. Muž utrpěl také zranění pravé ruky. Posádka ho při vědomí převezla do nemocnice. Další informace k jeho stavu mluvčí nezveřejnili.
Policie potvrdila místo události ve stanici Chodov. Strážci zákona vyslechli svědky a zajistili záznamy z kamer. Kriminalisté vyhodnocují stopy. Zda šlo o nehodu, či úmysl, úřady nekomentují.
Vyšetřování běží souběžně s interním šetřením dopravce. Technici prověřují soupravu i zabezpečení trati. Cílem je vyloučit technickou závadu. Dopravní podnik zároveň hodnotí postup evakuace a informování cestujících.