Protext ČTK25 let novodobé éry Vincentky

25 let novodobé éry Vincentky

Luhačovice (Zlínsko) 19. prosince 2022 (PROTEXT) – V příštím roce Vincentka oslaví 25. výročí své novodobé éry, která přinesla celou řadu významných změn. Po neúspěšné privatizaci v letech 1993–1996 se čerpání pramene Vincentky do lahví na určitou dobu uzavřelo. Na konci roku 1997 došlo k odkoupení nefunkční stáčírny Vincentka od původního majitele a společnost se transformovala do podoby "rodinné firmy", která se stala zárukou kvality produkce. Hned v následujícím roce 1998 začala Vincentka opět proudit a znovu se rozjela výroba. Došlo k výrazné modernizaci celého technologického procesu, zkvalitnila se kontrola chemického složení i péče o stabilitu a trvanlivost léčivé vody.

Dnešní provoz Vincentky připomíná spíše laboratoř než industriální zařízení. Firma navázala na klasickou linii „léčivého nápoje našich babiček“, ale zároveň vstoupila do světa zdravého životního stylu s jeho dynamikou, zvýšenou péčí o zdraví a aktivním přístupem k volnočasovým aktivitám. Ve spolupráci se špičkovými odborníky a lékařskými pracovišti pracuje na zdokonalování své produkce.

Vincentka významně vstoupila do služeb ORL. Její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních cest dýchacích cest jsou všeobecně známé. Spoluprací se špičkovými pracovišti a odborníky v oblasti ORL se účinky příznivě projevují v mnoha směrech. Ukazují jak nejúčinněji s Vincentkou pracovat, jak rozšiřovat portfolio výrobků jak nacházet další způsoby jejího využití v léčebném procesu. Svými exportními aktivitami vykročila Vincentka do světa. Firma postupně významně rozšířila svou nabídku, když kromě minerální vody nabídla široké portfolio produktových derivátů, jako jsou nosní spreje, sirupy, zubní pasty, pastilky či krémy. V roce 2022 přinesla zajímavý uživatelský komfort tím, že svým zákazníkům nabídla Vincentku v plechovce.

Jednou z nejvýznamnějších změn je také proměna ze sezonního produktu na společníka a přítele pro všechna roční období. Na jaře nám pomáhá překonávat jarní únavu, v létě všem, kteří sportují a aktivně využívají volný čas pomáhá regenerovat dodáním potřebných solí a minerálů, na podzim a v zimě vytvoří hráz proti virům, bacilům, dýchacím problémům i nachlazení. Je přítelem rekreačních i špičkových sportovců a také špičkových i amatérských umělců, kteří dbají o své hlasivky a dobrou kondici. Mezi milovníky Vincentky patří olympijští šampioni, biatlonisté Michal Krčmář a Ondřej Moravec nebo basketbalista Tomáš Satoranský. Krásnou gratulaci napsal Vincentce před pěti lety, ke 20. výročí firmy Karel Gott.

Vincentka je uznávaná a doporučovaná lékaři. Kromě tradičních a věrných příznivců, těhotných žen a maminek s dětmi je Vincentka vyhledávaným společníkem všech, kteří dbají o své zdraví. V poslední době se inhalace Vincentkou v řadě lázní stala významným pomocníkem při nápravě covidem poškozených plic a průdušek. Také v dnešní předvánoční době, kdy se potýkáme s rozsáhlými respiračními problémy na hranici epidemie, je Vincentka připravena pomáhat.

Společnost Vincentka to je stabilní, v pravém slova smyslu rodinný tým zkušených pracovníků, který se vyznačuje sounáležitostí s cíli a posláním firmy. Kolektiv pracovníků Vincentky je jednou z nejvýznamnějších záruk dalšího rozvoje.

Vincentka, a.s. dbá na firemní sociální zodpovědnost, snaží se integrovat sociální a ekologická hlediska do každodenní firemní praxe. Sleduje šetrnost produkce a dodržuje pracovní standardy na vysoké úrovni. Vincentka chce být dobrým občanem regionu, pomáhá otevírat dětská hřiště, podporuje letní tábor diabetických dětí, Festival Janáček a Luhačovice, Pěvecký sbor Janáček, Festival Divadelní Luhačovice a je spojena s řadou dalších všeobecně prospěšných, společenských a kulturních akcí, které se v Luhačovicích a okolí každoročně odehrávají. Z pramene Vincentky prostě tryská pomoc luhačovickému regionu.

Kontakt:

d.hnanickova@vincentka.cz

Doporučujeme

Ceny plynu i pohonných hmot i přes úpravy ETS 2 vzrostou, tvrdí analytici

Ceny plynu, uhlí a pohonných hmot i přes úpravu systému emisních povolenek ETS 2 vzrostou. Průměrná domácnost si po jejich zavedení připlatí několik tisíc korun ročně. Tuzemskému průmyslu pak hrozí další ztráta konkurenceschopnosti. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK. Úprava systému, kterou v noci na dnešek schválili zástupci členských států EU a Evropského parlamentu, podle nich zabrání extrémním cenovým výkyvům, nikoli však celkovému růstu cen.

Inflace v USA dál roste. Trump si však čísla pochvaluje

Inflace v USA minulý měsíc meziročně vzrostla na 4,2 procenta. Ještě v dubnu přitom dosahovala 3,8 procenta. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky. Hlavním důvodem je válka s Íránem, která vedla ke zdražení ropy a zemního plynu.

Tchaj-wan v rámci cvičení odpálil rakety směrem k Číně

Tchajwanská armáda ve středu odpálila směrem k Číně rakety ze systému HIMARS. Cvičení mělo simulovat odražení čínského útoku a mobilitu při protiútocích. Střely bezpečně dopadly do vod Tchajwanského průlivu. Použity byly rakety s kratším doletem. Manévrů se zúčastnily i houfnice.

USA oznámily ukončení úderů na Írán, ten uvedl, že zaútočil na Bahrajn a Kuvajt

Americká armáda dnes nad ránem SELČ oznámila, že dokončila další kolo úderů proti Íránu. Cílily na protivzdušnou obranu, průzkumná zařízení či komunikační techniku íránské armády po celé zemi, uvedlo oblastní velitelství CENTCOM na síti X. Írán hlásil exploze na řadě míst podobných jako při předchozím útoku o den dříve. Íránské síly pohrozily USA odvetou a uvedly, že zaútočily na americké základny v Bahrajnu a Kuvajtu, píší agentury.

USA znovu udeřily na Írán, Teherán oznámil úplné uzavření Hormuzského průlivu

Spojené státy v noci na dnešek zahájily nové vzdušné údery na cíle v Íránu, oznámilo oblastní velitelství amerických sil (CENTCOM). Írán informoval o explozích v několika oblastech, uvedla agentura Reuters. Íránská armáda krátce po začátku útoků sdělila, že zcela uzavřela Hormuzský průliv a zasáhla dvě lodě, které se snažily úžinou proplout. USA krátce nato uvedly, že průliv zůstává otevřený. Americký prezident Donald Trump stanici Fox News řekl, že mluvil s íránskými činiteli a že údery brzy skončí. Teherán odmítl, že by Trump s íránskými činiteli hovořil.

Hegseth varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA

Americký ministr obrany Pete Hegseth dnes varoval Kubu před nákupem zbraní, které by mohly zasáhnout USA nebo americkou námořní základnu v zátoce Guantánamo, píše Reuters. Podle šéfa Pentagonu by nákup takových zbraní znamenal pro Havanu konfrontaci se Spojenými státy, ze které by nevyšla úspěšně.

Izraelské údery zabily na jihu Libanonu 12 lidí

Při dnešních izraelských úderech v oblasti jiholibanonského města Súr zahynulo 12 lidí, píše agentura AFP s odvoláním na zdravotnický zdroj. Izraelská armáda dnes oznámila, že na jihu Libanonu zadržela dva lidi, které odvezla do Izraele k výslechu. Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) vyšle příští týden do Libanonu tým, který prošetří možná porušování mezinárodního humanitárního práva. Dnes to podle agentury Reuters uvedl šéf úřadu Volker Türk.

Hadi Alodid, útočník z Belfastu, stojí před soudem. Jeho oběť přišla o oko

Třicetiletý Hadi Alodid obviněný z pokusu o vraždu stanul ve středu před soudem v Belfastu. Podle obžaloby měl při útoku nožem vážně zranit jiného muže, který následkem napadení přišel o levé oko.

OpenAI míří na burzu a čeká ji tlak Wall Street

OpenAI udělala další krok ke vstupu na americkou burzu. Firma stojící za ChatGPT podala důvěrný registrační dokument a může se zařadit mezi nejhodnotnější burzovní debuty v historii. Pro velké společnosti kolem umělé inteligence tím ale začíná nová etapa, ve které už nebude stačit jen silný příběh o budoucnosti.

Evropu chrání před hlubší energetickou krizí slunce. Šetří miliardy

Válka na Blízkém východě dál otřásá energetickými trhy a drží ceny ropy i zemního plynu vysoko. Evropa však díky rychlému rozvoji solární energetiky zvládá dopady krize výrazně lépe, než by tomu bylo ještě před několika lety.

Premiér Netanjahu bude kandidovat v letošních volbách, uvedla jeho strana Likud

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bude opět kandidovat v letošních parlamentních volbách. Podle agentur to dnes oznámila jeho strana Likud. Datum voleb nebylo dosud stanoveno, musejí se ale konat nejpozději v říjnu. Server The Times of Israel upozornil, že oznámení přichází poté, co americký prezident Donald Trump v úterý vyjádřil pochybnosti, zda bude Netanjahu usilovat o znovuzvolení.

Vstup SpaceX na burzu může dál tlačit na kryptoměny

Plánovaný vstup SpaceX na burzu může mít dopad i na kryptoměnový trh. Analytici upozorňují, že obří nabídka akcií by mohla odčerpat část peněz z rizikovějších aktiv, včetně bitcoinu a dalších kryptoměn. Trh už teď sleduje, zda se investoři nezačnou přesouvat právě k akciím Muskovy vesmírné firmy.

Příliš mnoho dusíku může oslabit lesní ekosystémy

Lesní půda patří k největším zdrojům přirozených toků uhlíku mezi pevninou a atmosférou. Pod povrchem nepřetržitě pracují kořeny i mikroorganismy, které rozkládají organickou hmotu a přitom uvolňují oxid uhličitý. Tento proces, označovaný jako půdní respirace, se však v mnoha částech světa začíná měnit.

V Belfastu po brutálním útoku nožem vypuklo protiimigrační násilí

Severní Irsko v úterý večer zachvátily násilné protesty proti migrantům. Maskovaní demonstranti v Belfastu zapalovali domy a vozidla v reakci na brutální útok nožem. Policie v souvislosti s napadením obvinila třicetiletého Súdánce z pokusu o vraždu.

KOMENTÁŘ: Je to oficiální, OpenAI míří na burzu. Konkurent má ale zatím větší hodnotu

OpenAI oficiálně požádala o vstup na burzu. Jedna z nejsledovanějších společností světa tak zřejmě už brzy nabídne veřejnosti své akcie. Snadné to ale mít nebude. Jednak musí obhájit svou tržní kapitalizaci a jednak se bude potýkat s konkurentem, který stihne debut na burze dřív.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama