Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Zemřel James Michael Tyler, Gunther z Přátel. Hvězdy seriálu mu vzdaly hold

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký herec James Michael Tyler, který se proslavil rolí v populárním seriálu Přátelé, zemřel ve věku 59 let. Hvězdy sitcomu včetně Jennifer Aniston nebo Courteney Cox mu na sociálních sítích vzdaly hold. V pondělí o tom informovala stanice BBC a další servery.

  „Zemřel pokojně ve svém domě v Los Angeles v neděli ráno,“ uvedl Tylerův manažer. „Svět ho znal jako Gunthera (sedmého přítele)… ale Michaelovi blízcí ho znali jako herce, hudebníka, šiřitele povědomí o rakovině a milujícího manžela. Když jste ho jednou potkali, získali jste přítele na celý život,“ stálo v prohlášení. Tylerovi lékaři v roce 2018 diagnostikovali rakovinu prostaty.

  Jennifer Aniston napsala, že show by bez jeho výkonu jako manažera kavárny Central Perk nebyla stejná. „Děkuji ti za smích, který jsi vnesl do show a do života nás všech. Budeš nám moc chybět,“ dodala.

  Právě Aniston ztvárnila postavu Rachel, do které se seriálový Gunther zamiloval, když v prvních sériích Přátel pracovala v kavárně.

  Tyler byl podle svých přátel a kolegů čestný a srdečný

  Courteney Cox, která hrála Moniku, na herce rovněž zavzpomínala. „Obrovská vděčnost, kterou jsi přinesl do místnosti a každý den ukazoval na place, je stejná, jakou cítím za to, že jsem tě poznala. Odpočívej v pokoji, Jamesi,“ napsala na Instagramu.

  Matt LeBlanc sdílel fotografii své postavy Joeyho, jak si povídá s Guntherem v kavárně Central Perk. „Hodně jsme se nasmáli, kamaráde,“ zavzpomínal herec. „Budeš nám chybět. Odpočívej v pokoji, příteli,“ doplnil.

  Představitelka Phoebe Lisa Kudrow rovněž sdílela fotografii Tylera, k níž uvedla: „Jamesi Michaele Tylere, budeš nám chybět.“ S odkazem na titulní píseň show I’ll Be There for You dodala: „Děkuji, že jsi tu pro nás všechny byl.“

  David Schwimmer alias Ross poděkoval Tylerovi „za to, že jsi hrál tak úžasnou, nezapomenutelnou roli a že jsi byl tak srdečný gentleman a celkově čestný člověk mimo záběry kamer“.

  „Budeš nám chybět, kamaráde,“ uzavřel Schwimmer svůj příspěvek.

  Tyler se objevil v téměř 150 dílech sitcomu Přátelé, který běžel v letech 1994 až 2004. Gunther mezi fanoušky byl a zůstává nesmírně populární postavou.

  O boji s rakovinou prostaty ve čtvrtém stádiu herec promluvil až v červnu v pořadu NBC Today Show. Tehdy uvedl, že doktoři rakovinu, která se mu už rozšířila do kostí, odhalili při rutinní prohlídce v 56 letech.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS