Více
  19.2 C
  Czech
  Neděle 28. května 2023

  Nakoupil bitcoin v hodnotě 95 miliard korun. Důvody vysvětlí osobně v Praze

  Patří mezi nejvlivnější Bitcoinové maximalisty a hlavní postavy kryptosvěta. Američan Michael J. Saylor založil společnost MicroStrategy, která pravidelně nakupuje bitcoiny na stranu firemních aktiv a která je s majetkem 140 tisíc bitcoinů z pohledu kryptoměn nejbohatší firmou světa. Teď se vůbec poprvé představí v Evropě jako speaker.

  Legendární Michael Jordan si udělal radost. Koupil si superauto

  Už je tomu pár let od doby, kdy Michael Jordan pověsil boty na hřebík a svému milovanému basketbalu se přestal věnovat. Aby také ne. V únoru slavný „MJ“ oslavil své 60. narozeniny. K nim si teď nadělil pozdní dárek, superauto, kterých se vyrobilo pouhých 30. Podle toho za něj také Američan zaplatil, z kapsy vytáhl v přepočtu 77 milionů korun.

  Navštivte řecký ostrov Lefkada pro krásné pláže, gastronomii i rudé západy slunce

  Lefkada, která se třpytí v Jónském moři u západního pobřeží Řecka, je oblíbeným cílem výletů z pevniny. Není těžké se na ostrov dostat, má rozhodně co nabídnout a tempo života je zde příjemně pomalé.

  Společnost FDH Aero kupuje BJG Electronics Group

  Commerce (Kalifornie) 27. dubna 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Akvizice staví společnost FDH Aero na pozici předního distributora elektronických produktů s nově přidanými možnostmi v oblasti elektronických součástek.

  Společnost FDH Aero („FDH“), globální poskytovatel řešení dodavatelského řetězce pro letecký a obranný průmysl, koupila společnost BJG Electronics Group („BJG“), předního dodavatele propojovacích a elektromechanických produktů pro koncové trhy v oblasti obrany, komerčního letectví a kosmonautiky.

  Společnost BJG se sídlem v Ronkonkomě ve státě New York byla založena v roce 1979 a poskytuje služby OEM výrobcům i poskytovatelům poprodejních služeb v leteckém a obranném průmyslu. Akvizice společnosti BJG rozšiřuje a prohlubuje roli společnosti FDH Aero v dodavatelských řetězcích v oblasti letectví a obrany a poskytne zákazníkům FDH Aero i BJG přístup k širšímu spektru produktů a služeb.

  „Spojení společností FDH Aero a BJG zvyšuje naše schopnosti v oblasti letecké a obranné elektroniky a rozvíjí naši vizi být nejdůvěryhodnějším partnerem v dodavatelském řetězci pro naše zákazníky a dodavatele,“ řekl Scott Tucker, generální ředitel společnosti FDH Aero. „Díky společnosti BJG může FDH Aero klientům nabídnout rozšířenou nabídku produktů, která zvyšuje efektivitu dodavatelského řetězce na trhu, který chápe strategický význam dostupnosti dodávek a včasného plnění.“

  Po akvizici společnosti BJG založí společnost FDH Aero divizi FDH Aero Electronic Products Group (dále jen „FDH EPG“ nebo „EPG“), která se spolu s našimi předními franšízami v oblasti hardwaru, chemikálií a spotřebního materiálu zaměří na maximální optimalizaci dodavatelského řetězce v kategorii elektronických součástek pro koncové trhy v oblasti letectví, obrany a kosmonautiky. Prezidentem FDH EPG se stane Mitch Enright, současný prezident společnosti Electro Enterprises, Inc., kterou FDH získala v červenci 2022. Jako jednotná divize bude FDH EPG nabízet špičkový sortiment propojovacích a elektromechanických produktů a služeb.

  „Založení divize elektronických produktů FDH EPG je jasným signálem pro naše dodavatele a zákazníky, že společnost FDH Aero se bude i nadále zaměřovat na služby, kvalitu a dokonalost dodavatelského řetězce,“ poznamenal Enright. „Toto úsilí nám umožní lépe sloužit našim zákazníkům a partnerům z řad dodavatelů a zároveň nadále působit jako nedílná součást celkového řešení FDH Aero.“

  Předseda představenstva a generální ředitel společnosti BJG Glenn Davidson bude po uzavření smlouvy ve společnosti zastávat aktivní poradenskou roli a podporovat integraci obou firem. Každodenní provoz bude i nadále řídit stávající tým BJG.

  „Tým společnosti BJG je nadšený, že se může stát součástí FDH EPG, a dostat se tak do role lídra na trhu zaměřeného na špičkové služby a odborné znalosti produktů. Tato transakce spojuje dva přední dodavatele elektronických propojovacích produktů pro vojenský a letecký průmysl,“ řekl Davidson. „Těším se na podporu integrační strategie a úzkou spolupráci se Scottem, Mitchem a celým týmem FDH Aero, díky které budeme moci pokračovat v naplňování naší společné strategické vize.“

  Jako právní poradci FDH při transakci působily společnosti Kirkland & Ellis, Holland & Knight a Crowell & Moring.

  Společnost Houlihan Lokey působila jako výhradní finanční poradce společnosti BJG.

  O společnosti FDH Aero

  Společnost FDH Aero je důvěryhodným globálním partnerem v dodavatelském řetězci pro letecké a obranné společnosti. S více než 55 lety zkušeností se specializuje na komponenty třídy C, které zahrnují hardwarové, elektrické, chemické a spotřební výrobky a služby pro globální zákazníky z řad OEM výrobců a dodavatelů náhradních dílů. Společnost FDH sídlí v kalifornském městě Commerce a působí v Severní Americe, Evropě a Asii. Včetně akvizice společnosti BJG má nyní společnost FDH Aero pobočky ve 14 zemích po celém světě s více než 1000 specialisty v oboru a více než 650.000 čtverečními stopami skladových prostor.

  Další informace naleznete na stránkách FDHAero.com .

  O společnosti BJG Electronics Group

  Společnost BJG Electronics Group je distributorem a výrobcem vysoce spolehlivých elektronických součástek s přidanou hodnotou se sídlem v Ronkonkomě ve státě New York. Šest poboček společnosti v USA je certifikováno podle norem ISO9001:2015 a AS9100:2016 a zavazují se poskytovat konzistentní a včasné dodávky díky rozsáhlým zásobám sestavených výrobků a komponent. S 32 franšízovými řadami, více než 300.000 unikátními čísly dílů a 125.000 čtverečními stopami skladových prostor poskytuje komplexní nabídka produktů společnosti BJG standardní a inženýrská řešení podporující požadavky na propojení a elektromechaniku v náročných podmínkách. Společnost BJG je schváleným dodavatelem předních světových OEM výrobců v oblasti obrany, komerčního letectví a vesmíru. Další informace najdete na adrese www.bjgelectronics.com.

  O společnosti Audax Private Equity

  Společnost Audax Private Equity se sídlem v Bostonu a San Franciscu je přední investiční firmou na trhu s hodnotou spravovaných aktiv ve výši přibližně 16 miliard dolarů, více než 185 zaměstnanci a více než 85 investičními odborníky. Od svého založení v roce 1999 firma investovala do více než 160 platforem a provedla více než 1200 akvizic. Prostřednictvím našeho disciplinovaného přístupu a zaměření na další růst v šesti hlavních průmyslových odvětvích pomáhá Audax společnostem v portfoliu realizovat iniciativy organického a anorganického růstu, které podporují růst příjmů, optimalizují provoz a významně zvyšují hodnotu vlastního kapitálu.

  Audax Private Equity je součástí skupiny Audax Group, předního správce alternativních investic s přibližně 36 miliardami dolarů spravovaných aktiv. Další informace najdete na stránkách AudaxPrivateEquity.com nebo nás sledujte na LinkedIn.

  Kontakt

  Heather Rosenow

  Viceprezident pro marketing a komunikaci

  [email protected]

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/2062917/Mitch_Enright_President.jpg

  Logo –
  https://mma.prnewswire.com/media/1924186/4004663/FDH_Aero_Logo.jpg

  Sledujte nás na sítích

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Pohostinství je zásadně nepochopený nebo úmyslně stíhaný obor

  Praha 28. května 2023 (PROTEXT) - Asociace restauratérů Apron striktně odmítá zařazení oboru do zvýšené sazby DPH pro nealkoholické nápoje. - Nejsme prodavači, kteří mají...

  Živě: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  Živé vysílání z Augustiniánského opatství: Vědecká diskuze k tématu genetiky

  Jaké jsou základy genetiky? Připomeneme si základy významu a historie genetiky. Vzpomeneme příběh a souvislosti ze života Gregora Johanna Mendela, který působil v Augustiniánském...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Rusko v noci zaútočilo na Kyjev desítkami dronů, jeden člověk zahynul

  Při rozsáhlém nočním útoku na Kyjev zahynul nejméně jeden člověk a další tři lidé utrpěli zranění. Informovala o tom dnes agentura Ukrinform s odvoláním na vojenskou správu města, podle níž šlo o nejrozsáhlejší útok drony na Kyjev od začátku ruské invaze loni v únoru. Ukrajinská armáda sestřelila v noci 52 z Ruska vyslaných dronů, uvedla agentura Reuters, podle níž není jasné, zda všechny mířily na Kyjev. Jeho vojenská správa už dříve hovořila o nejméně 40 dronech útočících na metropoli. Letecký poplach platil v noci i v dalších regionech Ukrajiny.

  Demokrat Biden a republikán McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA

  Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy se v zásadě dohodli na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. Po sobotním telefonickém jednání to oba potvrdili v noci na dnešek. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství.

  Bitcoin by kvůli ceně zlata mohl dosáhnout 45 tisíc dolarů, tvrdí JPMorgan

  Současná cena zlata ve výši téměř 2 000 dolarů za unci by podle analytiků JPMorgan mohla znamenat cenu bitcoinu ve výši 45 000 dolarů. Obě aktiva totiž mají tendenci pohybovat se v tandemu a investoři je považují za alternativy.

  Srbský prezident Vučić odstoupil z čela vládní strany, hlavou státu zůstává

  Srbský prezident Aleksandar Vučić na dnešním sjezdu odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává, uvedly tiskové agentury. Vučić k rezignaci na stranickou funkci uvedl, že semknutí země vyžaduje nový přístup. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu po velkých protivládních protestech v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem.

  Ukrajinské děti přicházejí ve válce o rodiče, domovy a nevinnost

  Obě děti ve věku devíti a deseti let se snažily vidět skrz hustý kouř poté, co jejich domkem v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny otřásl ohlušující výbuch, a volaly svého otce. Odpovědělo jim jen děsivé ticho. Pak Olha Hinkinová a její bratr Andrij spěchali do protileteckého krytu, jak je učili. Když výbuchy ustaly a kouř se rozplynul, našli svého otce na verandě - nehybného a zakrváceného po zásahu ruským projektilem. "Otce zabili v sedm ráno," řekl agentuře AP Andrij, který nyní žije v bezpečnějším Lvově na západě Ukrajiny, nedaleko hranic s Polskem.

  Waters tvrdí, že jeho černý kostým z koncertů je ve skutečnosti antifašistický

  Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters tvrdí, že jeho kontroverzní kostým, kvůli němuž ho v Německu vyšetřují, je ve skutečnosti antifašistický. V dnešním prohlášení 79letý hudebník uvedl, že na koncertě v Berlíně minulý týden černým kabátem s červenou páskou na paži vyjadřoval své odmítání fašismu a předsudečnost. Německá policie ale Waterse vyšetřuje kvůli podezření z šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože kostým připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

  Binance získala povolení k provozování burzy v Thajsku

  Společnost Binance získala licenci na obchodování s digitálními aktivy v jihovýchodní Asii poté, co navázala spolupráci s místním podnikem v Thajsku a založila tam burzu.

  Na posunutí dluhového stropu mají američtí zákonodárci více času. Vyjednávat mohou do 5. června

  Americké ministerstvo financí v pátek oznámilo, že nebude schopné platit účty od 5. června. Původně přitom finální datum stanovilo na 1. června. Zákonodárci tak mají více času na vyjednání nového dluhového stropu. V opačném případě by Spojené státy americké selhaly ve splácení svých závazků. Takový neúspěch by přitom mohl mít globální dopady.