Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Hvězdy seriálu Přátelé opět pohromadě. Na srazu prozradily 5 zajímavostí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fanoušci populárního amerického seriálu Přátelé se ve čtvrtek konečně dočkali speciálu Friends: The Reunion. Na srazu hlavní postavy sitcomu po 17 letech od odvysílání poslední epizody odhalily dosud nevyřčená tajemství.

  Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matthew Perry, Matt LeBlanc a Lisa Kudrow pohromadě, jak diskutují o společné práci na seriálu. To je skutečná vzácnost. V posledních letech se novinářům obecně doporučovalo, aby se při rozhovorech s hvězdami show na Přátele neptali.

  Setkání je prokládáno čtením scénářů u stolu, vědomostními hrami, módní přehlídkou, materiálem z archivu a rozhovory s celebritami. Celková stopáž se vyšplhala na 100 minut.

  Reakce na speciál jsou zatím pozitivní, ačkoli podle řady kritiků některé prvky show fungují lépe než jiné. Magazín Rolling Stone to popsal jako „takzvaně přeprodukovanou událost s příliš mnoha hostujícími hvězdami a odbočkami“. Zároveň však dodal: „Když ikonická šestice jen mluví mezi sebou, dostaví se ta správná míra nostalgie.“

  Přečtěte si o pěti zajímavostech, které na srazu zazněly:

  Herci si na některé epizody vůbec nepamatují

  Matthew Perry již dříve mluvil o tom, že si z natáčení Přátel nepamatuje celé tři roky. Na srazu se nicméně ukázalo, že není jediný.

  Když Aniston připomněla epizodu z páté série Jak si házeli míčem, Schwimmer prohlásil: „To si nepamatuji,“ přičemž vypadal zmateně.

  „Jsou série, které jsem nikdy neviděla,“ přiznala později Kudrow. „S Michelem [Sternem, manželem Kudrow] jsme začali sledovat něco ze čtvrté sezóny, o které jsem si myslela, že jsem ji viděla. Baví se víc než já, protože já se za sebe stydím,“ dodala představitelka Phoebe.

   „Těch 17 let jsem to opravdu nesledoval, dokud to minulý rok nezačala sledovat moje dcera, a tak mě to vtáhlo zpátky,“ řekl Schwimmer.

  Naopak LeBlanc i Cox uvedli, že viděli pravděpodobně všechny epizody.

  Perryho závislost na pozitivních reakcích publika nebyla zdravá

  Představitel vtipálka Chandlera promluvil o tom, jak hluboce ho ovlivnily některé aspekty práce, zejména pak zpětná vazba od živého publika.

  „Cítil jsem, že umřu, pokud se nebudou smát,“ prozradil na srazu. „A jistě to není zdravé. Ale někdy jsem pronesl hlášku a oni se nesmáli. Já se potil a dostal se do křeče. Když nepřišel ten smích, který měl, vyděsilo mě to. Cítil jsem se tak na každém natáčení.“

  Hercova touha po odezvě publika evidentně ovlivnila celou jeho práci. Svou hru The End of Longing, která měla premiéru v Londýně v roce 2016, několikrát přepsal, přičemž v průběhu týdnů bylo přidáno několik nových vtipů. Postupně se objevovaly úplně nové části dialogu.

  LeBlanc během natáčení utrpěl vážné zranění

  Díl Rossovo utrpení ze třetí řady patří mezi ty nejoblíbenější. Většina fanoušků si vybaví příběh, ve kterém Chandler a Joey bojují o křeslo. V jednu chvíli se po něm oba vrhnou, přičemž Joey je rychlejší.

  „Točili jsme to třikrát a šlo to perfektně,“ vzpomíná spolutvůrkyně seriálu Marta Kauffman. „Bůh ví, proč jsme to museli točit počtvrté.“

  Příběh dovyprávěl LeBlanc: Chtěl jsem přeskočit konferenční stolek, nějak jsem zakopl, nohy mi vyletěly do vzduchu a rameno mi vypadlo z pouzdra.“

  Nepříjemnou zkušenost z natáčení doplnily původní záběry. „Zdravotníci ho vzali do nemocnice, a to byl konec natáčení,“ řekl spoluautor David Crane.

  Hercovo vykloubené rameno se propsalo do následujících epizod. Joey se dle scénáře zranil při skákání na posteli mimo záběr, aby vysvětlil, proč má paži zafixovanou.

  Vzájemná náklonnost Rosse a Rachel se přenesla i na jejich představitele

  Jennifer Aniston a David Schwimmer odhalili, že se do sebe v prvních letech seriálu zakoukali, ale poprvé se políbili, když to jejich postavy udělaly na obrazovkách v roce 1995.

  „Vzpomínám si, jak jsem jednou řekla Davidovi, že to bude šílené, jestli se poprvé políbíme v národní televizi. A skutečně! Poprvé jsme se líbali v té kavárně,“ zavzpomínala představitelka Rachel. „Veškerou vzájemnou náklonnost a lásku jsme nasměrovali do Rosse a Rachel,“ dodala Aniston.

  Aniston a Schwimmer se nakonec dohromady nedali zejména z toho důvodu, že byl vždy jeden nebo druhý ve vztahu, což podle svých slov oba respektovali.

  Chystá se pokračování seriálu?

  Pro show není snadné zachovávat zábavný příběh, uvěřitelný charakter postav, dobře sledovatelné dějové linky, skvělou chemii na obrazovce a vysokou sledovanost po celých 10 sezón. Přátelé to ale dokázali, a to s bravurním zakončením, píše server BBC.

  Podle fanoušků amerického sitcomu může téměř každá životní situace souviset s částí příběhu. Mnoho z nich však zoufale touží po pokračování příběhu ve formě nových epizod nebo filmu. Nicméně můžete hádat, jak herci reagovali na otázku Jamese Cordena, zda to zvažovali.

  „Ne, omlouvám se, já ne,“ řekla Kudrow. „Jednou jsem slyšela, jak Marta a David říkají, a naprosto souhlasím, že show zakončili velmi pěkně, životy všech jsou velmi hezké a oni by všechny ty dobré věci museli rozpitvat, aby mohly vzniknout další příběhy. A já nechci, aby se někdo musel rozloučit se šťastným koncem,“ uzavřela herečka.

  Speciál Friends: The Reunion je v České republice dostupný od 27. května na HBO GO.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS