Více
  1.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Francouzská policie vystěhovala migranty z tábora na pobřeží Lamanšského průlivu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Policie v úterý zlikvidovala provizorní tábor poblíž přístavu Dunkerk na severu Francie, kde se skrývaly desítky migrantů, informovala agentura Reuters a další servery. Ti podle svých slov prchají před válkou, chudobou a pronásledováním na Blízkém východě v naději, že se dostanou do Velké Británie.

  Ozbrojení příslušníci bezpečnostních sil vstoupili do tábora podél nepoužívané železniční trati. Pracovníci v ochranných oblecích posléze strhli stany a plastové přístřešky.

  Podle charitativních organizací se 27 migrantů, kteří se ve středu utopili v Lamanšském průlivu, zdržovalo ve stejné oblasti. Ti se minulý týden pokusili o nebezpečnou plavbu z Francie do Británie, jejich člun se však na otevřeném moři potopil.

  Počet migrantů překračujících Lamanšský průliv v roce 2021 stoupl na téměř 26 tisíc z bezmála 8,5 tisíce v roce 2020 a necelých dvou tisíc v roce 2019. Informoval o tom server BBC na základě dat britského ministerstva vnitra.

  Nárůst počtu rozlítil Británii, která obviňuje Francii z toho, že dělá příliš málo pro zastavení přílivu migrantů. Podle Paříže je na druhou stranu příliš pozdě na to, aby země migrantům zabránila v přechodu, jakmile dosáhnou břehu kanálu.

  Příslušníci bezpečnostních sil tábory vyklízí pravidelně

  Tábory, které vyrůstají mezi Calais a Dunkerkem, likviduje francouzská policie běžně. Vystěhování v obci Grande-Synthe probíhalo v posledních týdnech každý týden, řekl podle Reuters jeden z pracovníků charitativní organizace.

  Migranti jsou obvykle transportováni do záchytných středisek po celé zemi, kde je úřady vyzývají, aby požádali o azyl. Přesto se mnozí rychle dostanou zpět na pobřeží Lamanšského průlivu.

  Pětadvacetiletý íránský Kurd Hussein Hamid uvedl, že to bylo podruhé, co byl vystěhován. Poprvé jej odvezl autobus do Lyonu 760 kilometrů směrem na jih. Hamid se pokusil tábor rychle opustit, na zádech nesl batoh. Policie nicméně zablokovala všechny cesty.

  Další irácký Kurd agentuře Reuters prostřednictvím textové zprávy sdělil, že se skrývá poblíž, zatímco policie provádí operaci. „Vrátím se, pokud mě nenajdou,“ řekl a požádal o anonymitu, aby se vyhnul policejní odvetě.

  Francie je připravena na jednání s Británií o dohodě na řešení migrační krize, uvedl ministr vnitra Gérald Darmanin. Premiér Jean Castex podle něj Borisi Johnsonovi navrhne „vyváženou dohodu“ mezi Spojeným královstvím a EU.

  Británie byla v neděli z jednání vyloučena poté, co Johnson francouzského prezidenta Emmanuela Macrona rozzlobil tím, že mu zaslal dopis prostřednictvím Twitteru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Darius Sessoms zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem

  Muž zastřelil pětiletého syna svých sousedů před domem. Stát pro něj nyní žádá trest smrti

  Darius Sessoms (26) stanul v pondělí před soudem za to, že znenadání zastřelil pětiletého chlapce, syna svých sousedů. Státní zástupce Severní Karolíny požaduje trest smrti.
  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem

  Saúdská Arábie ukončila třicetiletý spor s Thajskem o ukradené drahokamy, píše BBC

  Saúdská Arábie a Thajsko ukončily třicetiletý spor, který rozpoutala krádež šperků a série vražd. Obnovení diplomatických vztahů země oznámily, když Rijád navštívil thajský premiér Prajutch Čan-Oča.
  Další pomoc pro Tongu

  Další pomoc pro Tongu: Australská loď po výskytu koronaviru na palubě předala zásoby bezkontaktně

  Rozsah humanitární pomoci poskytované souostroví Tonga po odklizení sopečného popela z letiště postupně roste, uvedl ve středu Červený kříž. Na místo dorazila i australská válečná loď, která po zjištění nákazy koronavirem u desítek členů posádky prostředky předala bezkontaktně.
  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie zadržela další dva muže v souvislosti s útokem v synagoze v USA

  Britská policie dnes oznámila, že zadržela v Manchesteru další dva muže v souvislosti s útokem v texaské synagoze z poloviny ledna. Policie v Anglii zadržela už dříve jiné čtyři lidi, dva z nich však byli bez obvinění opět propuštěni.
  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy

  V Thajském zálivu do moře uniklo až 160.000 litrů surové ropy z ropovodu. K pomoci s odstraněním skvrny bylo povoláno i thajské námořnictvo.
  Karl Nehammer

  Rakousko ukončí lockdown pro neočkované, přibylo rekordních 34.011 nakažených

  Rakousko příští pondělí ukončí plošnou uzávěru pro lidi neočkované proti covidu-19. Oznámili to dnes kancléř Karl Nehammer a ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein. Experti z krizové koordinační skupiny už podle nich opatření nepovažují za smysluplné. Devítimilionové Rakousko přitom zaznamenalo poprvé více než 30.000 nově nakažených za 24 hodin. Oficiálně jich úřady hlásí 34.011. Podle Nehammera jsou nynější počty nakažených v souladu s předpovídanými čísly.
  Reklama
  Reklama
  Reklama