Reklama

Děsivé vzpomínky muže, kterého pád Světového obchodního centra téměř pohřbil zaživa

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Tom Canavan mohl být další obětí v troskách Světového obchodního centra (WTC), když se 11. září 2001 zhroutily obě budovy. V 8:46, když Boeing 767 společnosti American Airlines zasáhl Severní věž, se na 47. patře v kanceláři svého šéfa účastnil konferenčního hovoru.

Canavan a jeho kolegové z makléřské firmy First Union začali pomalu sestupovat po schodišti. Po cestě míjeli policisty, hasiče a záchranáře, kteří spěchali nahoru, aby pomohli přeživším. Zatímco se pokoušeli dostat ven, druhé letadlo narazilo do jižní věže.

Tom se s dalšími čtyřmi kolegy dostal do podzemí Dvojčat, které bylo plné obchodů. V té chvíli se zhroutila jižní věž, kolaps druhé nastal do třiceti minut. 

„Pamatuji si, jak jsem křičel na lidi přede mnou, nebo jsem se snažil, abych se dostal k východu. Nevím ani, jestli mi něco vyšlo z úst. Najednou jsem ucítil dvě silné rány a pak mě to srazilo k podlaze jako brouka. Všechno se zatmělo,“ uvedl Canavan. 

Jeho poslední myšlenky patřily nadcházející oslavě synovo třetích narozenin a tomu, že nikdy nepozná dceru, kterou v té době čekal s manželkou. Krátce nato ale v zubech ucítil štěrk a kouř a řekl si, že žije. S dalším, dodnes neidentifikovaným mužem, se zachránili zřejmě proto, že přes ně spadla velká betonová zeď, která vytvořila bezpečnou kapsu v hromadě zborcené oceli a trosek. 

Začali se usilovně prokopávat sutí a plazit vzhůru. Po asi dvaceti minutách spatřili malý záblesk světla a poprvé se nadechli čerstvého vzduchu. „Protáhl jsem se skrz díru. Byl jsem odřený od hlavy až k patě, byl jsem zraněn ale necítil jsem nic.“ 

Ještě několik minut v podzemí a určitě by zemřel, protože zhruba za 10 minut se zhroutila severní věž. Většině Cavanových spolupracovníkům se podařilo uprchnout, čtyři ale zemřeli. 

„Neuplyne jediný den, kdy bych nemyslel na něco z toho dne, ať už na osobu, zvuk nebo nízko letící letadlo. Nikdy to nezmizí, už jsem se s tím smířil. Lidé mi říkají:“ Překonej to“. Tohle ale není něco, co se dá jen tak překonat,“ dodává Tom Canavan.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama