Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  Cyklista Peter Sagan vyhrál kritérium v Dubaji. Před finišem přespurtoval Bernala

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Okolo cyklisty Petera Sagana je v posledních dnech rušno. Nejprve přišel Slovák s informací o změně dresu pro roky 2022 a 2023, teď se raduje z vítězství. Dokonale mu vyšlo premiérové kritérium Gira d’Italia na EXPU v Dubaji, kde těsně před cílem přespurtoval favorizovaného Egana Bernala.

  Peter Sagan patří v posledních letech mezi cyklistické hvězdy toho největšího kalibru. Na světových šampionátech v letech 2015, 2016 a 2017 získal v silničním závodě zlato, navíc se mu daří i na prestižních podnicích. Zelený trikot z Tour de France? Ten mu už prakticky přirostl k tělu.

  Letos se slovenský borec činil znovu. Vyhrál slovenské národní mistrovství, závod Kolem Slovenska a na Giru d’Italia opanoval bodovací soutěž. Na šampiona Bernala sice celkově neměl, teď asi ale v Dubaji spravil chuť. Kolumbijce obral o vítězství na kritériu.

  Jelo se v sobotu v rámci výstavy EXPO v Dubaji. Trať měřila celkem 63 kilometrů a jezdci objeli úsek celkem třicetkrát. Skupinka se držela pospolu, pár kol před cílem ale nastoupili lídři v čele s Bernalem a Saganem. Druhý jmenovaný Kolumbijce před cílem přespurtoval.

  „V první části jsem se snažil být vepředu a bodovat ve sprintech, ale Elia byl dnes rychlejší. Proto jsem změnil taktiku. Deset patnáct kol jsem nabíral síly, protože to bylo hrozně rychlé. Když Bernal zaútočil podruhé, udržel jsem se ho a na čáře porazil. Jsem šťastný,“ pronesl Sagan.

  Čeká ho změna dresu

  Ještě před odjezdem do Dubaje oznámil Slovák velkou novinku. Od příští sezony změní v rámci cyklistické sezony dres. Sagan dá sbohem stáji Bora-Hansgrohe a nově bude závodit pod barvami TotalEnergies. Má to však několik malých háčků.

  Nový tým, ve kterém bude Sagan jezdit jako hlavní tvář, není součástí World Tour a nemá tak jistou účast na velkých akcích jako Tour de France, Giro či Vuelta. Spoléhat bude na své výkony a divokou kartu, kterou vedení závodů obdaruje ty nejlepší „menší“ týmy.

  Na výzvu se ale trojnásobný mistr světa těší. „Budují tým kolem mě, což mi vyhovuje a těší mě to. Když jsem přicházel do Bory, lidi taky říkali, že je to malý tým a podívejte, kde je teď. Chci TotalEnergies pomoci růst,“ řekl o přesunu do francouzského týmu Sagan.

  Tak mu přejme štěstí!

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS