Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Bubeník Rolling Stones Charlie Watts zemřel

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bubeník a zakládající člen kapely Rolling Stones Charlie Watts zemřel ve věku osmdesáti let. Smutnou zprávu oznámil jeho mluvčí, Wattsova rodina požádala o soukromí.

  S obrovským smutkem oznamujeme zprávu o smrti našeho drahého Charlieho Wattse. Zemřel poklidně v Londýně v nemocnici obklopen svou rodinou,“ napsal jeho mluvčí v prohlášení, které poskytl CNN.

  Charlie byl skvělý manžel, otec a dědeček a také, jakožto člen Rolling Stones, jeden z nejlepších bubeníků své generace. Laskavě žádáme všechny, aby respektovali soukromí jeho rodiny, spoluhráčů a blízkých přátel,“ uvedl mluvčí.

  Rolling Stones na začátku srpna oznámili, že Charlie Watts úspěšně podstoupil zdravotní zákrok, ale podle lékařů si musí odpočinout, proto jej na turné, které začne koncem září, nahradí Steve Jordan. Už tehdy se ale vynořily spekulace, že zdravotní problémy, které slavného bubeníka trápí, jsou zřejmě závažnějšího charakteru.

  Charlie Watts seděl na bubenické stoličce Rolling Stones přes padesát let. Spolu se zpěvákem Mickem Jaggerem a kytaristou Keithem Richardsem byl služebně nejstarším, byť ne zakládajícím členem kapely, která dala světu hity jako Satisfaction či Jumpin‘ Jack Flash.

  Jazzman v rockové kapele

  Ačkoliv svět si jej bude navždy pamatovat jako hráče z rockové kapely, Wattsovou skutečnou vášní byl vždy jazz. Narodil se v roce 1941 a vyrostl ve Wembley v Londýně. První bicí soupravu mu rodiče koupili, když mu bylo čtrnáct. K Rolling Stones se přidal v roce 1963, před tím působil v místních bluesových kapelách.

  Ve třiadvaceti letech napsal a vydal dětskou knížku o jazzové legendě Charlie Parkerovi, nazvanou Ode To A Flying Bird. V osmdesátých letech pak založil jazzovou kapelu Charlie Watts Orchestra se 32 členy, v devadesátých hrál také s tělesem Charlie Watts Quintet.

  V roce 1964 si vzal Shirley Ann Shepherd a zůstal s ní celý život. O čtyři roky později se jim narodila dcera Seraphina.

  Watts byl celý život silný kuřák, kvůli svému zlozvyku dostal v roce 2004 rakovinu hrdla, z níž se zcela zotavil. Většinu života strávil v Devonu na koňské farmě své manželky. Poslední dobou hrál také s bluesovou kapelou ABC&D of Boogie Woogie v malých klubech. Stále ale hrál s Rolling Stones, naposledy na evropské části turné No Filter v roce 2018.

  Charlie byl úžasný bubeník, pevný jako skála,“ řekl na videu, které zveřejnil na Twitteru, Wattsův současník Paul McCartney z legendárních The Beatles. „Dnes je velmi smutný den. Charlie byl ten nejlepší bubeník,“ tweetoval zpěvák Elton John.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS