menu

20.5 C
Czech
Čtvrtek 30. května 2024

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Žít udržitelně bez nutnosti kompromisu v kvalitě? Jde to!

Sledujte nás na sítích

Praha 24. dubna 2024 (PROTEXT) – Klimatická změna je nevyhnutelná a její důsledky na náš každodenní život budou čím dál viditelnější. Jak můžeme každodenně pomoci životnímu prostředí, aniž bychom museli dělat kompromisy v kvalitě a efektivitě produktů? Máme pro vás dobrou zprávu. Řada produktů je totiž k dostání v udržitelných obalech s minimálním obsahem plastů. Pojďte se s námi podívat na to, jaké obaly v obchodech hledat.

Reklama

Změna klimatu jako hnací síla inovací

Většině z nás záleží na tom, abychom neničili prostředí okolo nás a chovali se k němu s láskou. Třídíme proto odpad, dáváme si pozor, abychom neplýtvali vodou či nenechávali zbytečně svítit světla v místnostech, kde zrovna nejsme. U produktů každodenní spotřeby je pro nás ale na prvním místě kvalita a efektivita produktů. Věděli jste, že můžete pečovat o životní prostředí, aniž byste slevili ze svých nároků nebo dokonce měnili své oblíbené značky za jiné?

Inženýři a vědci ve 13 inovačních centrech společnosti P&G se totiž neustále snaží přicházet s inovacemi, díky kterým budou produkty nejenom výkonné, ale i udržitelné. A právě do inovací se každý rok v P&G investuje okolo 2 miliard dolarů.

Díky tomu jsou například produkty značek Ariel, Lenor, Gillette nebo Always k dostání v obalech s minimálním obsahem plastů. A protože se tyto výrobky nachází v téměř každé české domácnosti, celkový vliv na životní prostředí není zanedbatelný. Nové obaly poskytují nejenom příjemný zážitek při používání výrobku, ale jsou také v souladu se závazkem společnosti, a sice že do roku 2030 mají být obaly výrobků 100 % recyklovatelné nebo znovu použitelné. Zároveň chce společnost P&G snížit používání primárních plastů ve svých obalech o 50 %.

Reklama

Více plastů v obalech z „druhé ruky“

Jedním ze způsobů, jak lze omezit množství vyrobených plastů je použití plastů z „druhé ruky”, které již byly jednou použity. Zajímá vás, která značka tyto recyklované plasty používá? Oblíbené aviváže Lenor, které se vyrábí v rakovnické továrně Rakona, jsou od roku 2023 k dostání pouze v obalech z recyklovaného plastu (PCR) a po vypoužívání je jejich obal dále recyklovatelný.

Při nákupu aviváží vás proto nemusí tížit svědomí, že kupujete další produkt balený v plastu. Obal, ve kterém jsou aviváže Lenor zabalené, totiž už někdo před vámi použil a pokud obal vytřídíte do kontejneru na plasty, ještě někdo další ho po vás využije také.

Alternativa k plastu? Karton!

Recyklované plasty však nejsou jedinou obalovou změnou, kterou společnost P&G realizovala. Potěší vás také kartonové a papírové obaly, které naleznete u značek Ariel, Gillette nebo Always.

Prací kapsle Ariel se mohou pochlubit inovativním obalem ECOCLIC, který je vyroben z kartonu, který je již ze 70 % recyklován (už byl jednou použit). Materiál se navíc pyšní i certifikací Forest Stewardship Council (FSC), která potvrzuje, že použitá surovina pochází z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem. Po vypoužívání pracích kapslí můžete obal vyhodit do modrého kontejneru a bude použit na další výrobu. Věděli jste, že jen díky této malé změně, jakou je přechod na kartonové obaly pracích kapslí Ariel, lze jen v Evropě ušetřit až 6500 tun plastu ročně?

V odolných a tenkých papírových obalech, které vyvinuli vědci společnosti P&G, naleznete také vložky Always Cotton Protection Pad, které jsou šetrné k životnímu prostředí a díky obsahu organické bavlny také šetrné k naší pokožce.

A pokud je součástí vaší koupelnové rutiny i pravidelné holení, zaměřte svou pozornost na holicí strojky Gillette a Gillette Venus. I ty totiž upoustějí od plastů ve prospěch kartonu. Obaly vyměnitelných hlavic už neobsahují plast, ale jsou vyrobeny z více než 50 % z recyklovaných vláken s certifikací FSC.“Zásobník“ na holicí strojky uvnitř obalu je vyroben z 95 % z recyklovaného papíru. Celek je navíc recyklovatelný.

Jak vlastně postup při zavádění nových inovací funguje, vysvětluje Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace společnosti Procter & Gamble: “Abychom mohli reagovat na potřeby spotřebitelů, je třeba jim nejprve důkladně porozumět. Tímto přístupem se řídíme již téměř 190 let. Využíváme nejmodernější technologie a spolupracujeme s externími partnery – to vše proto, abychom prostřednictvím našich inovací zlepšili život spotřebitelů. Zároveň dbáme na to, aby naše činnost a výrobky měly co nejmenší dopad na životní prostředí. Věříme, že díky tomuto přístupu bude péče o životní prostředí v každodenním životě pro každého jednodušší a lákavější.”

Péče o životní prostředí je povinností každého z nás

Každý může každodenně a malými kroky přispět ke snížení dopadů změny klimatu. Vědci společnosti P&G vyvíjejí řešení, která nám pomohou pomoci s každodenními úkony, jako je praní, úklid, hygiena nebo péče o pleť. A jaký produkt je vaší oblíbenou stálicí?

 

Zdroj: Procter & Gamble

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.
Reklama

DOPORUČUJEME

Silnici v Jablunkově uzavřela oprava klenbového mostu, řidiči musí místo objíždět

Jablunkov 30. května 2024 (PROTEXT) - Úplnou uzávěru pro veškerý provoz si vyžádala rekonstrukce historického mostu v Jablunkově.Marek Melichárek, technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic...

Pokud chci být efektivní, volím STILL

Praha 30. května 2024 (PROTEXT) - Manipulační technika a správné intralogistické řešení v konkurenčním boji často rozhodují o úspěchu. Levná technika ale nebývá z...

Kurz „Achillova Data“ otevře brány studentům s vášní pro novinařinu

Praha 30. května 2024 (PROTEXT) - Nadace Bakala Foundation startuje novou etapu programu Achillova Data, určeného pro začínající novináře. Dvojfázový program s podzimními přednáškami...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.
Reklama
Reklama