Reklama

Vzpomínáte na Top Gear: Botswanský speciál? Hledači vypátrali Lancii. Teď se našel i Mayův Mercedes

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Automobilovým nadšencům stoprocentně bude název tohohle filmu něco říkat. Britská stanice BBC před časem vypustila se třemi auty do Afriky moderátory pořadu Top Gear. Mercedes, Lancia a Opel jezdili po nezpevněných silnicích v roce 2007. Dvě ze tří aut se ale po letech našla.

Botswanský speciál, to bylo velké představení. Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond dostali úkol, který zněl jasně: dojeďte z hranic Zimbabwe tisíc mil až do Namibie ve třech ojetých vozech. Na koupi auta měli všichni tři v přepočtu 45 tisíc korun.

Clarkson zvolil pro své putování Lancii Beta Coupé, May Mercedes-Benz 230E a Hammond si vybral starý Opel Kadett. Exotické dobrodružství nakonec dopadlo nad očekávání. Všichni tři náročný úkol s vypětím všech sil splnili.

Osud aut už ale tak dobře zmapovaný nebyl. Tedy co se týče dvou ze zmiňovaného tria. Hammond své auto totiž pojmenoval a zamiloval se do něj natolik, že si ho po výletě odvezl až domů na Britské ostrovy. Jak ale dopadl Mercedes a Lancia? To se dlouhé roky nevědělo.

Youtuber Ryan Ball se před nějakým časem přesunul do Botswany. A právě tam si řekl, že jeho misí bude vypátrání aut z dávného speciálu Top Gearu. S Lancií měl po šesti měsících štěstí. A světlo na konci tunelu nakonec přineslo i pátrání po Mercedesu.

Hledač objevil auto v opuštěné vesnici a dokonce se s majitelem dvorku, na kterém Mercedes stojí, bavil o případné renovaci. Ta v Botswaně nevyšla, Ball tak navrhl odkoupení. Proti tomu se však po následném zjištění celé akce dozvěděl řidič James May.

„Myslím, že by bylo špatné brát téhle části světa auto jen kvůli nějakému nostalgickému a sentimentálnímu rozmaru,“ myslí si 58letý bývalý moderátor automobilového pořadu Top Gear. „Musí tam zůstat, musí být stále opravováno a opravováno, dokud to půjde. Prostě teď žije tady. Je to jako, kdybyste dali zvíře do ZOO a pak ho chtěli vrátit zpátky sem,“ dodal May.

Osud Mercedesu je tak ve hvězdách. Je dost možné, že v africké vesnici Mau zůstane až do doby, než jeho motor vydechne naposledy.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama