Reklama

Vzpomínáte na Top Gear: Botswanský speciál? Hledači vypátrali Lancii. Teď se našel i Mayův Mercedes

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Automobilovým nadšencům stoprocentně bude název tohohle filmu něco říkat. Britská stanice BBC před časem vypustila se třemi auty do Afriky moderátory pořadu Top Gear. Mercedes, Lancia a Opel jezdili po nezpevněných silnicích v roce 2007. Dvě ze tří aut se ale po letech našla.

Botswanský speciál, to bylo velké představení. Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond dostali úkol, který zněl jasně: dojeďte z hranic Zimbabwe tisíc mil až do Namibie ve třech ojetých vozech. Na koupi auta měli všichni tři v přepočtu 45 tisíc korun.

Clarkson zvolil pro své putování Lancii Beta Coupé, May Mercedes-Benz 230E a Hammond si vybral starý Opel Kadett. Exotické dobrodružství nakonec dopadlo nad očekávání. Všichni tři náročný úkol s vypětím všech sil splnili.

Osud aut už ale tak dobře zmapovaný nebyl. Tedy co se týče dvou ze zmiňovaného tria. Hammond své auto totiž pojmenoval a zamiloval se do něj natolik, že si ho po výletě odvezl až domů na Britské ostrovy. Jak ale dopadl Mercedes a Lancia? To se dlouhé roky nevědělo.

Youtuber Ryan Ball se před nějakým časem přesunul do Botswany. A právě tam si řekl, že jeho misí bude vypátrání aut z dávného speciálu Top Gearu. S Lancií měl po šesti měsících štěstí. A světlo na konci tunelu nakonec přineslo i pátrání po Mercedesu.

Hledač objevil auto v opuštěné vesnici a dokonce se s majitelem dvorku, na kterém Mercedes stojí, bavil o případné renovaci. Ta v Botswaně nevyšla, Ball tak navrhl odkoupení. Proti tomu se však po následném zjištění celé akce dozvěděl řidič James May.

„Myslím, že by bylo špatné brát téhle části světa auto jen kvůli nějakému nostalgickému a sentimentálnímu rozmaru,“ myslí si 58letý bývalý moderátor automobilového pořadu Top Gear. „Musí tam zůstat, musí být stále opravováno a opravováno, dokud to půjde. Prostě teď žije tady. Je to jako, kdybyste dali zvíře do ZOO a pak ho chtěli vrátit zpátky sem,“ dodal May.

Osud Mercedesu je tak ve hvězdách. Je dost možné, že v africké vesnici Mau zůstane až do doby, než jeho motor vydechne naposledy.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Xavier Novell se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických erotických fikcí

Nejmladší španělský biskup se vzdal celibátu, kvůli vztahu s autorkou satanistických...

Dvaapadesátiletý Xavier Novell se stal v roce 2010 nejmladším španělským biskupem. Teprve nedávno se však vzdal slibu celibátu. Za tímto rozhodnutím má stát jeho vztah se spisovatelkou Silvií Caballolovou, která se dosud prezentovala zejména jako autorka satanistických erotických fikcí. Jeho bývalí kolegové vyjádřili podezření, že je ovlivněn démony.

Žena (62) potřetí otěhotněla s manželem (72), který je po vasektomii....

Jenny, na sociální síti Instagram známá jako The Good Wifey, s tím, že by k jejím dvěma dospělým dětem přibylo v pokročilém věku další, nepočítala ani ve snu. Vždyť už 16 let nemenstruovala a její 72-letý muž je po vasektomii.
influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji

Influencerku vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli tomu, že byla...

Známá německá influencerka Emmy Russ tvrdí, že ji vyhodili z obchodního centra v Dubaji kvůli jejímu vzhledu. Prý vypadala až moc sexy.
Matteo Messina Denaro

Turista obětí policejního omylu! Policie si ho spletla s nejhledanějším bossem...

Italská prokuratura nechala minulý týden v Nizozemsku zatknout muže, o němž se domnívala, že je nejhledanějším bossem sicilské mafie. Britský turista se však zločinci pouze podobal a po několika dnech strávených ve věznici s nejvyšším stupněm ostrahy byl propuštěn na svobodu.
Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin jako potenciální léčba agresivní formy rakoviny prsu

Aspirin, známý jako lék proti bolestem i horečce, vědci testují jako potenciální léčbu agresivní formy rakoviny prsu. Tento levný a běžně dostupný lék by mohl dobře fungovat v kombinaci s imunoterapií.
Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů

Absolutní šílenost! Pilot při průletu tunelem překonal hned několik světových rekordů

Pro drtivou většinu populace nemožné a asi i nepochopitelné. Italský pilot, Dario Costa, při svém průletu tunelem překonal hned několik rekordů. Čeho se nejvíce bál a jaké vlastně byly jeho pocity po tomto parádním činu?
Reklama
Reklama
Reklama