Více
  20.2 C
  Czech
  Pátek 24. března 2023

  Si Ťin-pching podle analytiků Putinovi navrhne schémata obcházení sankcí

  Čínský prezident Si Ťin-pching během své plánované návštěvy Ruska pravděpodobně hodlá s ruským prezidentem Vladimirem Putinem jednat o obcházení západních protiruských sankcí. Ve své nejnovější zprávě o vývoji války na Ukrajině to uvedl americký Institut pro studium války. Do Ruska má Si Ťin-pching podle čínského ministerstva zahraničí přicestovat začátkem příštího týdne.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Top 5 věcí, které můžete vidět a dělat na Madagaskaru

  Madagaskar, země proslulá svými lemury, mohutnými baobaby, pozorováním ptáků a džunglí, nabízí návštěvníkům bohatou nabídku zajímavostí k prozkoumání.

  V Brazílii pokračují testy vakcíny na covid-19 i po smrti dobrovolníka

  Podle vyjádření brazilské Národní agentury pro dohled nad veřejným zdravím (ANVISA) došlo k úmrtí dobrovolníka v souvislosti s klinickým testováním vakcíny vyvíjené společností AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou. Testování nicméně přerušeno nebylo.

  Server Al Jazeera informuje, že v tuto chvíli ještě není zřejmé, zda dobrovolník patřil do kontrolní skupiny, nebo byl proti viru skutečně očkován.

  ANVISA nezveřejnila žádné informace o okolnostech dobrovolníkovy smrti s odkazem na lékařské tajemství. Brazilská CNN nicméně uvedla, že se jedná o 28letého muže, který žil v Riu de Janeiro. Zemřít měl na komplikace související s onemocněním covid-19.

  Oxfordská univerzita v reakci na událost uvedla, že „po pečlivém zvážení tohoto brazilského případu nebyly shledány žádné obavy o bezpečnost stávajícího klinického testování a brazilský regulátor stejně jako nezávislý přezkum doporučili v testech pokračovat“.

  Brazilská vláda podle informací Al Jazeery plánuje nákup této vakcíny, kterou chce vyrábět ve výzkumném zařízení v Riu de Janeiro. Ve státních laboratořích v Sao Paulu souběžně probíhá testování vakcíny čínské společnosti Sinovac.

  Testování vakcín často provázejí komplikace, které ale nejsou podle odborníků ničím výjimečným.

  Po neobvyklé reakci pacienta bylo v září pozastaveno testování vakcíny společnosti AstraZeneca a Oxfordské univerzity ve Spojených státech. Podle agentury Reuters by nicméně už příští týden mělo dojít k jeho opětovnému zahájení. Kromě Spojených států a Brazílie testuje společnost účinnost a bezpečnost své vakcíny například také ve Spojeném království či v Jihoafrické republice.

  Sledujte nás na sítích

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen v Černé Hoře

  Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Hyeong Kwon byl podle tamního ministra vnitra Filipa Adžiće ve čtvrtek zatčen na letišti v černohorském hlavním městě Podgorica.