menu

21.3 C
Czech
Sobota 18. května 2024

Na Slovensku po postřelení premiéra zasedne bezpečnostní rada státu i vláda

Po středečním pokusu o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica dnes dopoledne zasedne bezpečnostní rada státu a bude jednat i vláda. ČTK o tom informoval tiskový odbor úřadu vlády.

Ukrajina připouští taktické úspěchy Rusů na severu země, vyměnila velitele

Ruské jednotky mají v bojích o město Vovčansk na severu Charkovské oblasti taktické úspěchy, operační situace tam je složitá a dynamicky se mění. Dnes to k situaci na frontě v Charkovské oblasti, kde Rusové v pátek zahájili novou ofenzivu, uvedl generální štáb ukrajinské armády. Vedení ukrajinské armády také podle médií vyměnilo velitele odpovědného za tento region.

Horoskop pro týden změn a intenzivních emocí: 8. dubna – 14. dubna

Sledujte nás na sítích

Pondělní zatmění Slunce ve znamení silného Berana přináší intenzivní nápor a syrové emoce. Stejně jako všechna zatmění i toto jistě přinese změnu, ať už se jedná o jemný posun ve vašich emocích, nebo o zásadní proměnu vašeho života. Nemusí to být snadné (zatmění umí zamíchat kartami bez ohledu na to, jak pečlivě jste si vše naplánovali), ale pokud dokážete zůstat otevření nečekanému, možná získáte to, o čem jste ani nevěděli, že potřebujete. Níže najdete týdenní horoskop pro každé znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Často tušíte, že jste schopni dokázat víc, než si ostatní uvědomují, že jste hlubší, moudřejší a složitější, než vám kdokoli připisuje. Ale kdybyste měli možnost se prosadit, víte, že byste to dokázali. Kdybyste dostali příležitost zazářit, předčili byste všechna očekávání. Tento týden možná konečně dostanete šanci, ve kterou jste doufali. Vaše premiéra nebude přesně taková, jakou jste očekávali, a možná bude náročnější, než jste si přáli, ale není to nic, co byste nezvládli. Buďte nyní odvážní a změní to váš život nečekaným způsobem.

Býk

Čím více jste zanedbávali své potřeby, ať už fyzické nebo emocionální, tím více vám bude tento týden jasné, že je třeba něco změnit. Pokud jste pracovali neudržitelným tempem, bude nutné zpomalit, pokud jste se zapletli do vztahů, které vás jen vyčerpávají, bude třeba něco udělat. I když máte právě teď možnost starat se o sebe jen zdánlivě malými kroky, udělejte, co je ve vašich silách. Zasloužíte si mnohem více laskavosti, než se vám dostává od okolního světa. To nejmenší, co můžete udělat, je věnovat ji sami sobě.

Blíženci

V tomto týdnu mohou okamžiky lidského spojení, i když jsou malé, rozkvést v něco většího. Možná vaše laskavost zlepší den cizímu člověku, možná krátký rozhovor povede k trvalému vztahu, možná potkáte někoho, kdo vám později pomůže. Důležité je nepředpokládat, že víte, které okamžiky budou ty důležité. Vaším úkolem je nyní nenápadně zasít semínka, aniž byste něco konkrétního očekávali, a věřit, že větší dějový oblouk se časem vyvine.

Rak

Někdy se vyhýbáte stanovování vysokých cílů ne proto, že byste nevěřili ve své schopnosti, ale proto, že chcete zůstat realističtí. Raději slíbíte méně a splníte více, než naopak. Tento týden však sníte větší sny. Nemusíte ještě začít jednat, ani o své vizi nikomu jinému říkat. Jde o to, že když se jednoduše odvážíte chtít pro sebe víc, možnosti se začnou rozšiřovat. Vaše sny se možná nesplní tak, jak byste chtěli, ale ambice sama o sobě je určitým druhem síly, nevyhýbejte se jí.

Reklama

Lev

Někdy, když se cítíte s životem nespokojeni, je problém v tom, že vaše očekávání nejsou založena na realitě. I ta nejkrásnější existence zahrnuje ve stejné míře stresující i nudné dny. Tento týden však může být váš neklid známkou něčeho většího – ne toho, že potřebujete svůj život vyhodit do povětří a začít od nuly, ale že nutně potřebujete dobrodružství, vzrušení, něco víc. Všímejte si světa a lidí kolem sebe a pravděpodobně najdete to, co jste hledali: příležitost pomoci, zapojit se, riskovat, což vám přinese nový smysl života.

Panna

Vaše energie je v poslední době rozptýlená všude možně, což se jisté části vašeho já líbí. Je příjemné nemít pocit, že celá vaše kariéra závisí na úspěchu jediného projektu nebo že celý váš podpůrný systém tvoří jen jedna osoba. Ale když je vaše pozornost příliš rozprostřena, nikdy nemáte šanci proniknout k jádru jednoho tématu nebo vybudovat skutečnou intimitu v jakémkoli vztahu. Tento týden hledejte příležitosti, jak se ponořit a jít do hloubky.

Váhy

Snažíte se identifikovat problémy ve svých vztazích – s ostatními, ale především sami se sebou – a dynamiku, která vám nevyhovuje. Tento týden je čas, abyste si uvědomili, co budete dělat dál. Pouhé pojmenování škodlivých vzorců nestačí, musíte také něco změnit. Pokud jste tak ještě neučinili, začněte se dívat dopředu. A pokud ještě nevěříte, že si zasloužíte takové vztahy, po jakých toužíte – nebo že je možné je vybudovat – předstírejte to, dokud tomu neuvěříte.

Štír

I když jste spíše člověkem zvyku, váš rozvrh se v poslední době změnil. Možná komplikace způsobili jiní lidé, možná je na vině vesmír, možná jste se o otřes postarali vy, ať už z frustrace, nebo prostě z touhy vyzkoušet něco nového. Nyní je na vás, abyste se rozhodli, kam se vydáte dál – už žádné bezmyšlenkovité dodržování starých vzorců. Nemáte moc diktovat všechno, co se ve světě děje, ale máte kontrolu nad tím, jak trávíte svůj vlastní čas. Nenechte tuto moc promarnit.

Střelec

Už nějakou dobu se snažíte oživit svou představivost, znovu promýšlíte, jak by váš život mohl vypadat, a obnovujete svou sebedůvěru. Pokud vás rutinní postupy přestaly bavit, experimentovali jste s novými, pokud vás staré cíle přestaly inspirovat, hledali jste nové zdroje motivace. Tento týden, kdy všechny tyto úvahy a naděje začínají zapouštět kořeny, vstupujete do jiné fáze. Začíná něco nového a vaším úkolem nyní není to popohánět, ale nechat se unášet hybnou silou již vykonané práce.

Kozoroh

Tento týden si můžete připadat, jako byste se náhle ocitli ve zcela novém světě. Všechny známé orientační body se zdají být poněkud mimo, lidé kolem vás se chovají nečekaným způsobem, vaše obvyklé strategie pro pochopení života nefungují tak, jak by měly. To ve vás může vyvolat pocit zranitelnosti a svádět vás k tomu, abyste se uzavřeli do sebe a posílili svou obranu. Místo toho se zkuste opřít do divokého neznáma. Čím více jste nyní ochotni riskovat nepohodlí, tím více se váš život může změnit k lepšímu.

Vodnář

Tento týden se můžete setkat s většími problémy než obvykle: Úkoly, které jste očekávali, že půjdou rychle, se nakonec protáhnou na věčnost; interakce, které by mohly být jednoduché, se stanou podivně trnitými. Zdá se, že kdykoli má vesmír příležitost vám věci zkomplikovat, udělá to. Klíčem k úspěchu je nedusit se ve frustraci a rozhořčení, ale jednoduše čelit všem výzvám, které se objeví. Pokaždé, když překonáte nějakou překážku, budete silnější a sebevědomější. Každé vítězství vám připomene, že máte moc změnit svůj život.

Ryby

Někdy jste tak pohlceni světem svých představ, že ztratíte ze zřetele to, co máte přímo před sebou, jste tak pohlceni svými emocemi, že zapomenete pečovat i o materiální podmínky svého života. Tento týden věnujte pozornost věcem ve svém životě, které jsou pevné a skutečné. Činnosti, jako je úklid vašeho obytného prostoru, pohyb vašeho těla nebo kontrola bankovního účtu, se mohou zdát nezajímavé nebo nedůležité, ale pokud se ujistíte, že všechny nudné záležitosti jsou v pořádku, zábavné části budou následovat.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Tipy, jak zabezpečit svůj domov během letní dovolené a udržet si zdraví i na cestách

S blížícími se letními prázdninami si mnoho lidí chystá na cesty, je ale důležité myslet také na zabezpečení svého domova během vaší nepřítomnosti. Statistiky ukazují, že v období dovolených dochází k častějším vloupáním, a proto je nezbytné podniknout kroky k ochraně svého majetku. Existují různé způsoby, jak zabezpečit svůj domov, od jednoduchých bezpečnostních opatření až po komplexní pojistné krytí.

Horoskop pro týden pevných zásad a osobních hodnot: 13. května – 19. května

Ve středu, po více než dvou měsících strávených v Beranu, Merkur konečně vstoupí do Býka. Když tato komunikační planeta přechází do silného a uzemněného znamení Býka, je ideální čas ujasnit si vlastní hodnoty a odmítnout se nechat zviklat. Býk může občas podporovat neužitečně rigidní myšlení. V nejlepším případě vám však dává sílu stát si pevně za svými zásadami, a to i tváří v tvář opozici. Místo toho, abyste se nechali vtáhnout do nekonečných debat, soustřeďte se na hledání způsobů, jak jednat podle toho, čemu věříte. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zelenskyj: Ukrajina se připravuje na zesílenou ruskou ofenzivu, protože protivzdušná obrana selhává

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjádřil znepokojení nad stupňující se ruskou ofenzívou na severovýchodě země a varoval, že Kyjev je špatně vybaven a má pouze čtvrtinu protivzdušné obrany potřebné k udržení frontové linie. Nedávný překvapivý útok ruských sil v Charkovské oblasti, zahájený 10. května, vedl k jejich nejvýznamnějším územním ziskům za posledních 18 měsíců.

KLDR otestovala taktickou balistickou střelu s novou navigací

Severní Korea provedla zkoušku odpalu taktické balistické střely a severokorejský vůdce Kim Čong-un zároveň slíbil posílit jadernou sílu země. Informovala o tom dnes severokorejská oficiální agentura KCNA.

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště

Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA s odvoláním na prohlášení správy letiště.

Hongkong oficiálně zahájil pilotní projekt plateb v digitálních jüanech

Hongkongský měnový úřad v pátek oznámil, že uživatelé v Hongkongu si nyní mohou zřídit osobní peněženky e-CNY pro přeshraniční platby. Očekává se, že tento krok rozšíří používání digitální měny čínské centrální banky mezi tamními obyvateli.

ANALÝZA: Ruský postup u Charkova je mimo jiné selháním Západu

Ruská vojska postupují. Ruský taktický úspěch. Probíhající obranné boje. Na takové fráze lze na internetu v posledních dnech narazit opakovaně. Rusové skutečně postupují, situace je kritická a může za to vedle dalších faktorů naše nerozhodnost. Lze to označit za demonstraci toho, co se stane, když přestaneme Ukrajinu podporovat. Pro Západ to budiž lekcí, neboť Rusko se ekonomicky připravuje na dlouhou válku.

Po americkém provizorním mole se do Gazy dostaly první kamiony s pomocí

Do Pásma Gazy se dnes ráno dostaly první kamiony s humanitární pomocí přes provizorní molo, které tam ve čtvrtek dokončila americká armáda. Informovala o tom agentura AP. V oblasti se v posledním týdnu dále zhoršila humanitární krize poté, co izraelská armáda minulý týden obsadila přechod Rafáh na jihu Pásma Gazy, jímž se na toto palestinské území dostával největší objem pomoci. Palestinské ministerstvo zdravotnictví ovládané hnutím Hamás dnes oznámilo, že izraelská ofenziva od října stála život nejméně 35.303 Palestinců, téměř 80.000 dalších utrpělo zranění.
Reklama

DOPORUČUJEME

Tipy, jak zabezpečit svůj domov během letní dovolené a udržet si zdraví i na cestách

S blížícími se letními prázdninami si mnoho lidí chystá na cesty, je ale důležité myslet také na zabezpečení svého domova během vaší nepřítomnosti. Statistiky ukazují, že v období dovolených dochází k častějším vloupáním, a proto je nezbytné podniknout kroky k ochraně svého majetku. Existují různé způsoby, jak zabezpečit svůj domov, od jednoduchých bezpečnostních opatření až po komplexní pojistné krytí.

Horoskop pro týden pevných zásad a osobních hodnot: 13. května – 19. května

Ve středu, po více než dvou měsících strávených v Beranu, Merkur konečně vstoupí do Býka. Když tato komunikační planeta přechází do silného a uzemněného znamení Býka, je ideální čas ujasnit si vlastní hodnoty a odmítnout se nechat zviklat. Býk může občas podporovat neužitečně rigidní myšlení. V nejlepším případě vám však dává sílu stát si pevně za svými zásadami, a to i tváří v tvář opozici. Místo toho, abyste se nechali vtáhnout do nekonečných debat, soustřeďte se na hledání způsobů, jak jednat podle toho, čemu věříte. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

The Guardian: Zvyšující se obliba cizrny vede k inovativním receptům a zdravějším volbám

Cizrna se stala základem mnoha domácností a její všestrannost a zdraví prospěšné látky vedou k prudkému nárůstu její popularity. Její prodej se ve Spojeném království uprostřed krize životních nákladů zvýšil o 20 %.

Posilněte sami sebe: Terapeuti se podělili o tipy, jak si vybudovat sebedůvěru

Potýkáte se s problémy s vnímáním svého těla? Nejste v tom sami. V dnešní digitální době, kdy jsou na sociálních sítích neustále propagovány nerealistické standardy krásy, je snadné cítit se nedostatečně. Terapeuti však nabízejí cenné rady, jak si můžete zlepšit sebevědomí a naučit se mít se rádi takoví, jací jste.

Jak se s porozuměním vypořádat s rozdílnou úrovní libida v dlouhodobém vztahu

Orientace v rozdílných úrovních libida v dlouhodobém vztahu může být náročná. Uznání a přijetí těchto rozdílů je prvním krokem k nalezení vyváženého a naplňujícího intimního života. Je nezbytné s partnerem otevřeně a empaticky komunikovat, abyste pochopili potřeby a preference toho druhého. Praktikování pozitivního posilování a hledání společných východisek může pomoci překlenout rozdíly a posílit spojení mezi partnery.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Zelenskyj: Ukrajina se připravuje na zesílenou ruskou ofenzivu, protože protivzdušná obrana selhává

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjádřil znepokojení nad stupňující se ruskou ofenzívou na severovýchodě země a varoval, že Kyjev je špatně vybaven a má pouze čtvrtinu protivzdušné obrany potřebné k udržení frontové linie. Nedávný překvapivý útok ruských sil v Charkovské oblasti, zahájený 10. května, vedl k jejich nejvýznamnějším územním ziskům za posledních 18 měsíců.

KLDR otestovala taktickou balistickou střelu s novou navigací

Severní Korea provedla zkoušku odpalu taktické balistické střely a severokorejský vůdce Kim Čong-un zároveň slíbil posílit jadernou sílu země. Informovala o tom dnes severokorejská oficiální agentura KCNA.

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště

Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA s odvoláním na prohlášení správy letiště.

Hongkong oficiálně zahájil pilotní projekt plateb v digitálních jüanech

Hongkongský měnový úřad v pátek oznámil, že uživatelé v Hongkongu si nyní mohou zřídit osobní peněženky e-CNY pro přeshraniční platby. Očekává se, že tento krok rozšíří používání digitální měny čínské centrální banky mezi tamními obyvateli.

ANALÝZA: Ruský postup u Charkova je mimo jiné selháním Západu

Ruská vojska postupují. Ruský taktický úspěch. Probíhající obranné boje. Na takové fráze lze na internetu v posledních dnech narazit opakovaně. Rusové skutečně postupují, situace je kritická a může za to vedle dalších faktorů naše nerozhodnost. Lze to označit za demonstraci toho, co se stane, když přestaneme Ukrajinu podporovat. Pro Západ to budiž lekcí, neboť Rusko se ekonomicky připravuje na dlouhou válku.

Oxid uhličitý se hromadí v atmosféře nejrychleji za posledních 50 tisíc let

Koncentrace oxidu uhličitého (CO2) rostou nejrychleji za posledních 50 tisíc let, prozradila studie amerických a skotských vědců založená na analýze vzorků antarktického ledu. K emisím skleníkového plynu docházelo přirozenou cestou již v minulosti, jejich současný nárůst ale pohání spalování fosilních paliv.

Po americkém provizorním mole se do Gazy dostaly první kamiony s pomocí

Do Pásma Gazy se dnes ráno dostaly první kamiony s humanitární pomocí přes provizorní molo, které tam ve čtvrtek dokončila americká armáda. Informovala o tom agentura AP. V oblasti se v posledním týdnu dále zhoršila humanitární krize poté, co izraelská armáda minulý týden obsadila přechod Rafáh na jihu Pásma Gazy, jímž se na toto palestinské území dostával největší objem pomoci. Palestinské ministerstvo zdravotnictví ovládané hnutím Hamás dnes oznámilo, že izraelská ofenziva od října stála život nejméně 35.303 Palestinců, téměř 80.000 dalších utrpělo zranění.

Martin Nečas se může připojit k českému hokejovému týmu na mistrovství světa

Martin Nečas, útočník Caroliny Hurricanes, projevil zájem reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v hokeji. Jako nejproduktivnější Čech v play off NHL by mohl významně posílit národní tým. Generální manažer české hokejové reprezentace, Petr Nedvěd, potvrdil probíhající jednání s Nečasem a očekává se, že rozhodnutí o jeho účasti bude brzy oznámeno.

Nejméně čtyři oběti si vyžádala prudká bouře v Houstonu

Nejméně čtyři lidé přišli o život při silných bouřkách, které se ve čtvrtek přehnaly přes město Houston v americkém státě Texas, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na úřad starosty. Čtyři úmrtí potvrdila starostova poradkyně Mary Bentonová. Silné bouřky vyrážely okna ve výškových budovách, kácely stromy a připravily o elektrický proud téměř 900.000 domácností a podniků ve městě a v okolí. Jihovýchod Texasu živly zasáhly již podruhé v tomto měsíci, napsala AP.
Reklama
Reklama