menu

16.4 C
Czech
Neděle 19. května 2024

Kalifornský registr charitativních organizací a fundraiserů označil nadaci Harryho a Meghan za „delikventní“

Charitativní nadace Archewell Foundation, kterou založili vévoda a vévodkyně ze Sussexu, princ Harry a Meghan Markle, byla kalifornským registrem charitativních organizací a fundraiserů označena za „delikventní“. Jako důvod tohoto statusu úřad uvedl, že nadace nepředložila roční záznamy.

Ukrajina připouští taktické úspěchy Rusů na severu země, vyměnila velitele

Ruské jednotky mají v bojích o město Vovčansk na severu Charkovské oblasti taktické úspěchy, operační situace tam je složitá a dynamicky se mění. Dnes to k situaci na frontě v Charkovské oblasti, kde Rusové v pátek zahájili novou ofenzivu, uvedl generální štáb ukrajinské armády. Vedení ukrajinské armády také podle médií vyměnilo velitele odpovědného za tento region.

Společnost Zynga oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2021

Sledujte nás na sítích

San Francisco (USA) 12. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) –

Reklama

Tržby a objednávky překonaly očekávání

Dosud nejvyšší počet mobilních uživatelů

Nejvyšší roční tržby a objednávky v historii společnosti Zynga

Silné čtvrtletní a roční cashflow

Reklama

Zynga Inc. (NASDAQ: ZNGA) dnes zveřejnila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok zakončený 31. prosincem 2021.

„Naše přesvědčivé výsledky za čtvrté čtvrtletí završily rekordní rok 2021, v němž jsme dosáhli historicky nejvyšších ročních tržeb a objednávek a zároveň oslovili největší mobilní publikum za celou historii společnosti Zynga,“ uvedl generální ředitel společnosti Zynga Frank Gibeau. „Jsem hrdý na to, jak náš tým plní všechny aspekty naší růstové strategie včetně online multiplayerových služeb, vývoje nových herních titulů i investic do naší reklamní platformy, nových trhů a technologií pro upevnění pozice společnosti Zynga jako předního tvůrce bezplatných online her pro více hráčů na mobilních zařízeních.“

Finanční souhrn za čtvrté čtvrtletí roku 2021 – tabulka 1

Poznámka: Některé prezentované ukazatele se liší v důsledku zaokrouhlování. (1) Odhady sdělené při oznámení výsledků za 3. čtvrtletí roku 2021.

● Tržby a objednávky: Ve 4. čtvrtletí jsme dosáhli rekordních příjmů ve výši 695 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 13 % a historicky nejlepších čtvrtletních objednávek ve výši 727 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 4 %. Tržby z online her nebo plateb uživatelů činily 534 milionů USD, což činí meziroční nárůst o 7 % a objednávky plateb uživatelů činily 555 milionů USD, což činí meziroční pokles o 5 %. Příjmy z reklamy a ostatní příjmy dosáhly rekordní čtvrtletní výše 161 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 37 % a objednávky reklamy a dalších služeb dosáhly historicky nejlepší výše 171 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 46 %.

● Uživatelské metriky: Průměrný počet aktivních mobilních uživatelů za den (daily active users, DAU) činil 37 milionů, což je meziroční nárůst o 3 % a průměrný počet mobilních uživatelů za měsíc (monthly active users, MAU) činil 184 milionů, což je meziroční nárůst o 38 %. Průměrné mobilní objednávky na mobilního DAU (ABPU) ve výši 0,204 dolaru se meziročně snížily o 1 %.

● Náklady a výdaje: Náklady na tržby činily 260 milionů USD, tj. 37 % výnosů, zatímco ve stejném čtvrtletí předchozího roku to bylo 41 % výnosů. Náklady na tržby mimo GAAP činily 194 milionů USD, tj. 27 % objednávek, což představuje mírný pokles oproti 28 % objednávek ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Provozní náklady podle GAAP činily 437 milionů USD, což představuje 63 % výnosů a zlepšení oproti 64 % ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Provozní náklady mimo GAAP ve výši 357 milionů USD představovaly 49 % objednávek, oproti 47 % ve stejném čtvrtletí předchozího roku.

● Ziskovost a peněžní toky: Čistá ztráta činila 67 milionů USD oproti 53 milionům dolarů v předchozím čtvrtletí a upravená hodnota EBITDA činila 147 milionů USD, což je o 57 milionů USD více než v předchozím čtvrtletí. Dosáhli jsme provozního cashflow ve výši 158 milionů USD, což je meziročně o 48 milionů USD méně.

Finanční shrnutí roku 2021 – tabulka 2

Poznámka: Některé prezentované ukazatele se liší v důsledku zaokrouhlování. (1) Odhady sdělené při oznámení výsledků za 3. čtvrtletí roku 2021.

● Tržby a objednávky: Dosáhli jsme historicky nejvyšších ročních tržeb ve výši 2 801 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 42 % a historicky nejlepších ročních objednávek ve výši 2 826 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 24 %. Tržby z online her dosáhly rekordní výše 2 249 milionů USD, což je meziroční nárůst o 35 % a objednávky uživatelských plateb dosáhly rekordní výše 2 265 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 15 %. Příjmy z reklamy a ostatní příjmy činily rekordních 551 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 79 % a objednávky reklamy a ostatních služeb činily rekordních 561 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 83 %.

● Uživatelské metriky: Rekordní průměrný roční počet mobilních DAU činil 39 milionů, což představuje meziroční nárůst o 41 % a historicky nejlepší průměrný roční počet mobilních MAU činil 184 milionů, což představuje meziroční nárůst o 107 %. Roční mobilní ABPU ve výši 0,194 USD se meziročně snížil o 12 %.

● Náklady a výdaje: Náklady na tržby činily 1 015 milionů USD, tj. 36 % výnosů zatímco v předchozím roce to bylo 41 % výnosů. Náklady na tržby mimo GAAP činily 787 milionů USD, tj. 28 % objednávek, což představuje mírný pokles oproti 30 % objednávek v předchozím roce. Provozní náklady podle GAAP činily 1 730 milionů USD, což představuje 62 % výnosů a významné zlepšení oproti 78 % v předchozím roce. Provozní náklady mimo GAAP ve výši 1 386 milionů USD představovaly 49 % objednávek, oproti 46 % v předchozím roce.

● Ziskovost a peněžní toky: Čistá ztráta činila 104 milionů USD, což představuje meziroční zlepšení o 325 milionů USD, a upravená hodnota EBITDA činila 641 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 374 milionů USD. Dosáhli jsme provozního cashflow ve výši 254 milionů USD, což představuje meziroční pokles o 176 milionů USD a rok jsme zakončili s hotovostí a investicemi ve výši přibližně 1,2 miliardy USD.

Vzhledem k probíhající transakci se společností Take-Two Interactive Software, která byla oznámena 10. ledna 2022 nebude společnost Zynga v souvislosti se zveřejněním čtvrtletních výsledků pořádat konferenční hovor ani poskytovat výhledová prohlášení.

Původní tiskovou zprávu oznamující probíhající transakci se společností Take-Two Interactive Software naleznete zde:
https://investor.zynga.com/news-releases/news-release-details/take-two-and-zynga-combine-bringing-together-best-class

O společnosti Zynga Inc.

Společnost Zynga je celosvětovým lídrem v oblasti interaktivní zábavy, jehož posláním je propojovat svět prostřednictvím her. Se svým obrovským celosvětovým dosahem ve více než 175 zemích a regionech nabízí společnost Zynga rozmanité portfolio populárních herních sérií, které na mobilních zařízeních zaznamenaly více než čtyři miliardy stažení, včetně her CSR Racing™, Empires & Puzzles™, FarmVille™, Golf Rival™, Hair Challenge™, Harry Potter: Puzzles & Spells™, High Heels!™, Merge Dragons!™, Merge Magic!™, Toon Blast™, Toy Blast™, Words With Friends™ a Zynga Poker™. Díky službě Chartboost, přední platformě pro mobilní reklamu a monetizaci, je Zynga ve svém oboru špičkovou platformou nové generace se schopností optimalizovat programovou reklamu a výnosy ve velkém měřítku. Společnost Zynga byla založena v roce 2007, sídlí v Kalifornii a má pobočky v Severní Americe, Evropě a Asii. Další informace najdete na adrese www.zynga.com nebo sledujte společnost Zynga na Twitteru, Instagramu, facebooku nebo blogu společnosti Zynga.

Klíčové provozní ukazatele

V našem podnikání se řídíme sledováním několika provozních ukazatelů. Jsou to „mobilní DAU“, který představuje denní počet aktivních uživatelů našich mobilních aplikací, „mobilní MAU“, který představuje měsíční počet aktivních uživatelů našich mobilních aplikací, a „mobilní ABPU“, který představuje průměrný počet denních mobilních objednávek na průměrný počet mobilních DAU, přičemž každý z těchto údajů je zaznamenáván a odhadován našimi interními analytickými systémy. Tyto provozní ukazatele určujeme na základě interních údajů společnosti, založených na sledování aktivity uživatelských účtů. Dále používáme informace poskytované třetími stranami (včetně přihlašovacích údajů třetích stran předávaných poskytovateli platforem), které nám pomáhají sledovat, zda hráč přihlášený pod dvěma nebo více různými uživatelskými účty je tatáž osoba. Celkově jsme přesvědčeni, že tato čísla představují přiměřené odhady naší uživatelské základny za příslušné období a že metodiky, které používáme a příležitostně aktualizujeme, jsou adekvátně podloženy naším úsilím identifikovat trendy v chování hráčů. Tyto údaje však mohou ovlivnit faktory spojené s aktivitou uživatelů a systémů a naší schopností identifikovat a odhalit pokusy o replikaci legitimní aktivity hráčů.

Mobilní DAU. Mobilní DAU definujeme jako počet jednotlivců, kteří během určitého dne hráli některou z našich mobilních her. Průměrný počet mobilních DAU za určité období představuje průměr z počtů mobilních DAU za každý den v daném období. Podle této metriky se jednotlivec, který hraje dvě různé mobilní hry ve stejný den, počítá jako dva DAU. K omezení duplicit využíváme informace poskytnuté třetími stranami, které nám pomáhají identifikovat jednotlivce hrající stejnou hru. Nemáme však k dispozici údaje o přihlášení do sítě od třetích stran, které by umožnily spojit aktivitu jednotlivce hrajícího naše hyperpřístupné hry (včetně her získaných od společnosti Rollic v říjnu 2020), mobilní hry hratelné přes messenger (před třetím čtvrtletím roku 2021), hry Puzzle Combat, Merge Magic! a hry získané od společností Gram Games v květnu 2018, Small Giant v lednu 2019, Peak v červenci 2020 a StarLark v říjnu 2021 pod více uživatelskými účty. V důsledku možných duplicit u těchto uživatelů tak mohou být skutečné počty mobilních DAU nižší než vykazované. Mobilní DAU používáme jako měřítko aktivity uživatelů.

Mobilní MAU. Mobilní MAU definujeme jako počet jednotlivců, kteří hráli některou z našich mobilních her během 30denního období končícího datem měření. Průměrný počet mobilních MAU za určité období je průměr z počtů mobilních MAU ke konci každého měsíce v daném období. Podle této metriky se jednotlivec, který hraje dvě různé mobilní hry ve stejném 30denním období, počítá jako dva mobilní MAU. K omezení duplicit využíváme informace poskytnuté třetími stranami, které nám pomáhají identifikovat jednotlivce hrající stejnou hru. Nemáme však k dispozici údaje o přihlášení do sítě od třetích stran, které by umožnily spojit aktivitu jednotlivce hrajícího naše hyperpřístupné hry (včetně her získaných od společnosti Rollic v říjnu 2020), mobilní hry hratelné v messengeru (před třetím čtvrtletím roku 2021), hry Puzzle Combat, Merge Magic! a hry získané od společností Gram Games v květnu 2018, Small Giant v lednu 2019, Peak v červenci 2020 a StarLark v říjnu 2021 pod více uživatelskými účty. V důsledku možných duplicit u těchto uživatelů tak mohou být skutečné počty mobilních MAU nižší než vykazované. Mobilní MAU používáme jako měřítko celkové velikosti herní komunity.

Mobilní ABPU. Mobilní ABPU definujeme jako celkový počet mobilních objednávek v daném období, vydělený počtem dní v tomto období a průměrným počtem mobilních DAU za dané období. Jsme přesvědčeni, že mobilní ABPU poskytuje investorům a dalším osobám užitečné informace pro pochopení a vyhodnocení našich výsledků stejným způsobem jako vedení společnosti. Mobilní ABPU používáme jako měřítko celkové monetizace všech našich hráčů prostřednictvím prodeje virtuálních předmětů a reklamy.

Náš obchodní model v oblasti sociálních her je navržen tak, že čím více hráčů hraje naše hry, tím více přibývá sociálních interakcí a tím hodnotnějšími se naše hry a naše podnikání stávají. Ke zvyšování našich objednávek a následně i příjmů z online her a reklamy přispívají všichni aktivní hráči našich her. Virtuální předměty nakupují hráči, kteří se stýkají, soutěží nebo spolupracují s ostatními hráči, z nichž většina virtuální předměty nekupuje. V souladu s tím se zaměřujeme především na mobilní DAU, mobilní MAU a mobilní ABPU, které podle našeho názoru společně nejlépe odrážejí klíčové ukazatele zájmu uživatelů.

Finanční ukazatele mimo GAAP

V této tiskové zprávě jsme pro doplnění naší konsolidované účetní závěrky sestavené v souladu s účetními standardy USA (Generally Accepted Accounting Principles, GAAP), dále jen „účetní závěrka dle GAAP“, uvedli také některé finanční ukazatele mimo GAAP. Non-GAAP ukazatele využívá vedení společnosti interně k analýze finančních výsledků za účelem posouzení provozní výkonnosti a likvidity. Náš výběr non-GAAP finančních ukazatelů se může lišit od non-GAAP finančních ukazatelů používaných jinými společnostmi.

Prezentace našich non-GAAP finančních ukazatelů není určena k samostatnému posuzování, ani jako údaje nahrazující či nadřazené účetní závěrce dle GAAP. Jsme však přesvědčeni, že uvádění non-GAAP finančních ukazatelů je přínosné pro vedení i investory při hodnocení naší výkonnosti, plánování, prognózování a analýze budoucích období. Věříme, že naše non-GAAP finanční ukazatele jsou pro investory užitečné i vzhledem k tomu, že poskytují větší transparentnost ohledně klíčových finančních ukazatelů používaných při provozním rozhodování a naši investoři a analytici je používají k posouzení stavu našeho podnikání.

V následujících tabulkách uvádíme srovnání našich non-GAAP finančních ukazatelů použitých v této tiskové zprávě s nejpříměji srovnatelnými finančními ukazateli dle GAAP. Vzhledem k níže uvedeným omezením non-GAAP finančních ukazatelů se doporučuje posuzovat non-GAAP finanční ukazatele uvedené v této tiskové zprávě společně s účetními závěrkami dle GAAP.

Hlavní omezení našich non-GAAP finančních ukazatelů jsou mj. tato:

● objednávky neodráží skutečnost, že příjmy z online her a příjmy z některých reklamních transakcí jsou časově rozlišeny a uznávány po odhadovanou průměrnou dobu hraní plátců (u trvanlivých virtuálních předmětů) nebo podle spotřeby (u spotřebních virtuálních předmětů); na objednávky se vztahují také další úpravy;

● upravená hodnota EBITDA (Earnings before Interests, Taxes, Depreciation and Amortization, Zisk před započtením úroků, daní a odpisů) nezahrnuje dopad nákladů na kompenzace na základě akcií, transakční náklady související s akvizicemi, úpravy reálné hodnoty podmíněných plnění a náklady vzniklé z uvolněných pronájmů (které zahrnují vykázané náklady na snížení hodnoty);

● upravená hodnota EBITDA neodráží rezervy na daň z příjmů ani příslušné plnění a nezahrnuje ostatní čisté výnosy (náklady), které zahrnují kurzové zisky a ztráty a zisky a ztráty z prodeje aktiv, úrokové náklady a úrokové výnosy;

● upravená hodnota EBITDA nezahrnuje odpisy hmotného a nehmotného majetku. Ačkoli odpisy a amortizace představují nepeněžní náklady, může se stát, že odepisovaná nebo amortizovaná aktiva bude nutné v budoucnu nahradit;

● volný peněžní tok je odvozen od čistého peněžního toku z provozní činnosti sníženého o peněžní prostředky vynaložené na kapitálové výdaje; a

● non-GAAP náklady na výnosy a provozní náklady nezahrnují dopad odpisů nehmotných aktiv z akvizic, úpravy reálné hodnoty podmíněných plnění, transakční náklady související s akvizicemi, náklady vzniklé z uvolněných pronájmů nebo náklady na kompenzace na základě akcií.

ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ ROZVAHY (v milionech, neauditované) – tabulka 3

ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ VÝKAZY O HOSPODAŘENÍ (v milionech, kromě údajů na akcii, neauditované) – tabulka 4

ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ VÝKAZY PENĚŽNÍCH TOKŮ (v milionech, neauditované) – tabulka 5

ZYNGA INC. SROVNÁNÍ VÝSLEDKŮ PODLE GAAP A VÝSLEDKŮ MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 6

(1) Částka zahrnuje nepeněžní snížení hodnoty naší kancelářské budovy v San Franciscu a souvisejícího zlepšení pronajatých nemovitostí, pozemků a zařízení ve výši 66,8 milionu USD, které vznikly v srpnu 2021, jakož i následné nájemné a další náklady (včetně odpisů) spojené s touto kancelářskou budovou

ZYNGA INC. SROVNÁNÍ NÁKLADŮ A VÝDAJŮ PODLE GAAP A MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 7

ZYNGA INC. SROVNÁNÍ NÁKLADŮ A VÝDAJŮ PODLE GAAP A MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 8

Zobrazit zdrojovou verzi na: https://www.businesswire.com/news/home/20220209005205/en/

Kontakty:

Vztahy s investory: Rebecca Lau [email protected]

Vztahy s médii: Kenny Johnston [email protected]

Zdroj: Zynga

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

ČTK ke zprávě vydává přílohu s tabulkami, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

„Přijdou si pro vaše zbraně, stoprocentně.“ Trump burcoval k volební účasti na akci střelecké asociace

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump se během sobotního projevu v Texasu, kde hovořil k tisícům členů Národní střelecké asociace (NRA), zavázal zrušit předpisy týkající se zbraní, které zavedla administrativa Joea Bidena. Zároveň na účastníky apeloval, aby v letošních volbách využili svůj hlas. NRA Trumpa oficiálně podpořila.

Fico je podle nemocnice mimo ohrožení života, jeho stav je ale nadále velmi vážný

Slovenský premiér Robert Fico, který je po středečním postřelení atentátníkem hospitalizován, je mimo ohrožení života. Jeho stav je ale vážný, rekonvalescence si vyžádá dlouhou dobu, řekl dnes novinářům zástupce nemocnice v Banské Bystrici.

Rafinerie v ruském Slavjansku přerušila po ukrajinském vzdušném útoku provoz

Ruská rafinerie v Slavjansku na Kubáni dnes přerušila provoz poté, co se stala cílem vzdušného útoku Ukrajiny. Informovala o tom agentura Interfax s odvoláním na vedení ropného podniku. Místní úřady předtím oznámily dopad šesti dronů v areálu rafinerie. Nepřátelské vzdušné útoky hlásily dnes ráno z řady míst ruské i ukrajinské úřady.

Člen izraelského válečného kabinetu pohrozil rezignací kvůli Netanjahuově absenci poválečného plánu pro Gazu

Benny Gantz, významný centrista v tříčlenném izraelském válečném kabinetu, dal ultimátum premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a pohrozil mu rezignací, pokud do 8. června nepředloží poválečný plán pro Gazu. Toto oznámení dále prohlubuje stávající rozpory ve vedení Izraele, který je již více než sedm měsíců ve válce, aniž by dosáhl svých cílů, jimiž jsou likvidace Hamásu a zajištění návratu mnoha rukojmích zajatých touto militantní palestinskou skupinou.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala z Charkovské oblasti už 10.000 lidí

Od zahájení ruského pozemního útoku v ukrajinské Charkovské oblasti z minulého týdne bylo evakuováno už téměř 10.000 lidí. Uvedl to dnes šéf charkovské správy Oleh Syněhubov. Situace na frontě se podle něj stabilizovala. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská vojska dobyla - ruskou terminologií "osvobodila" - další vesnici u Vovčanska v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, zatímco ukrajinské velení naopak ujišťuje, že ruské útoky v regionu byly bezvýsledné. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Záplavy v Afghánistánu kvůli nezvykle silným dešťům stály život nejméně 68 lidí

Záplavy v Afghánistánu vyvolané novou vlnou přívalových dešťů si za poslední dva dny vyžádaly dalších nejméně 68 obětí. Informovaly o tom dnes tiskové agentury s odvoláním na úřady řízené hnutím Tálibán, které upozornily, že bilance mrtvých se zakládá na předběžných informacích a může ještě vzrůst. Záplavy způsobené nezvykle silnými sezonními dešti už koncem minulého týdne připravily o život stovky Afghánců.
Reklama

DOPORUČUJEME

Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

„Přijdou si pro vaše zbraně, stoprocentně.“ Trump burcoval k volební účasti na akci střelecké asociace

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump se během sobotního projevu v Texasu, kde hovořil k tisícům členů Národní střelecké asociace (NRA), zavázal zrušit předpisy týkající se zbraní, které zavedla administrativa Joea Bidena. Zároveň na účastníky apeloval, aby v letošních volbách využili svůj hlas. NRA Trumpa oficiálně podpořila.

Fico je podle nemocnice mimo ohrožení života, jeho stav je ale nadále velmi vážný

Slovenský premiér Robert Fico, který je po středečním postřelení atentátníkem hospitalizován, je mimo ohrožení života. Jeho stav je ale vážný, rekonvalescence si vyžádá dlouhou dobu, řekl dnes novinářům zástupce nemocnice v Banské Bystrici.

Rafinerie v ruském Slavjansku přerušila po ukrajinském vzdušném útoku provoz

Ruská rafinerie v Slavjansku na Kubáni dnes přerušila provoz poté, co se stala cílem vzdušného útoku Ukrajiny. Informovala o tom agentura Interfax s odvoláním na vedení ropného podniku. Místní úřady předtím oznámily dopad šesti dronů v areálu rafinerie. Nepřátelské vzdušné útoky hlásily dnes ráno z řady míst ruské i ukrajinské úřady.

Člen izraelského válečného kabinetu pohrozil rezignací kvůli Netanjahuově absenci poválečného plánu pro Gazu

Benny Gantz, významný centrista v tříčlenném izraelském válečném kabinetu, dal ultimátum premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a pohrozil mu rezignací, pokud do 8. června nepředloží poválečný plán pro Gazu. Toto oznámení dále prohlubuje stávající rozpory ve vedení Izraele, který je již více než sedm měsíců ve válce, aniž by dosáhl svých cílů, jimiž jsou likvidace Hamásu a zajištění návratu mnoha rukojmích zajatých touto militantní palestinskou skupinou.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala z Charkovské oblasti už 10.000 lidí

Od zahájení ruského pozemního útoku v ukrajinské Charkovské oblasti z minulého týdne bylo evakuováno už téměř 10.000 lidí. Uvedl to dnes šéf charkovské správy Oleh Syněhubov. Situace na frontě se podle něj stabilizovala. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská vojska dobyla - ruskou terminologií "osvobodila" - další vesnici u Vovčanska v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, zatímco ukrajinské velení naopak ujišťuje, že ruské útoky v regionu byly bezvýsledné. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Záplavy v Afghánistánu kvůli nezvykle silným dešťům stály život nejméně 68 lidí

Záplavy v Afghánistánu vyvolané novou vlnou přívalových dešťů si za poslední dva dny vyžádaly dalších nejméně 68 obětí. Informovaly o tom dnes tiskové agentury s odvoláním na úřady řízené hnutím Tálibán, které upozornily, že bilance mrtvých se zakládá na předběžných informacích a může ještě vzrůst. Záplavy způsobené nezvykle silnými sezonními dešti už koncem minulého týdne připravily o život stovky Afghánců.

Verstappen získal pole position v Imole, Norris a Piastri z McLarenu byli těsně za ním

Lando Norris a Oscar Piastri z McLarenu se ve vzrušující kvalifikaci v Imole umístili těsně za úřadujícím mistrem světa Maxem Verstappenem. Zatímco Verstappen si zajistil pole position, Piastri byl jen o 0,074 sekundy pomalejší a obsadil druhé místo. Norris, který nedávno zvítězil v Miami, začne závod z třetí pozice, což zdůrazňuje skvělou formu McLarenu, který se výrazně přiblížil vedoucí pozici.

Polsko vynaloží miliardy na obranu hranice s Ruskem a Běloruskem, řekl Tusk

Polsko investuje deset miliard zlotých (asi 58 miliard Kč) do zvýšení bezpečnosti své hranice s Ruskem a Běloruskem, včetně výstavby opevnění, ohlásil premiér Donald Tusk. Šéf vlády podle médií dnes představil plán zlepšení obrany asi 400 kilometrů dlouhého úseku polské hranice. Projekt nazvaný Východní štít má současně odstrašit potenciálního agresora.

Premiér Fico je ve stabilizovaném, ale stále vážném stavu, uvedla ministryně

Slovenský premiér Robert Fico, kterého ve středu postřelil atentátník, je ve stabilizovaném, ale stále vážném stavu. Uvedla to při dnešním vyjádření pro média ministryně zdravotnictví Zuzana Dolinková. Páteční operace podle ní přispěla ke zlepšení zdravotního stavu předsedy vlády. Vicepremiér Robert Kaliňák uvedl, že pozitivní prognóza Ficova zdravotního stavu je blízko, ale jeho převoz do Bratislavy zatím možný není. Premiér je při vědomí. Kaliňák později televizi TA3 řekl, že Ficova zranění jsou "extrémně bolestivá".
Reklama
Reklama