Více
  0.5 C
  Czech
  Středa 30. listopadu 2022

  Společnost Zynga oznamuje finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2021

  San Francisco (USA) 12. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) –

  Tržby a objednávky překonaly očekávání

  Dosud nejvyšší počet mobilních uživatelů

  Nejvyšší roční tržby a objednávky v historii společnosti Zynga

  Silné čtvrtletní a roční cashflow

  Zynga Inc. (NASDAQ: ZNGA) dnes zveřejnila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok zakončený 31. prosincem 2021.

  „Naše přesvědčivé výsledky za čtvrté čtvrtletí završily rekordní rok 2021, v němž jsme dosáhli historicky nejvyšších ročních tržeb a objednávek a zároveň oslovili největší mobilní publikum za celou historii společnosti Zynga,“ uvedl generální ředitel společnosti Zynga Frank Gibeau. „Jsem hrdý na to, jak náš tým plní všechny aspekty naší růstové strategie včetně online multiplayerových služeb, vývoje nových herních titulů i investic do naší reklamní platformy, nových trhů a technologií pro upevnění pozice společnosti Zynga jako předního tvůrce bezplatných online her pro více hráčů na mobilních zařízeních.“

  Finanční souhrn za čtvrté čtvrtletí roku 2021 – tabulka 1

  Poznámka: Některé prezentované ukazatele se liší v důsledku zaokrouhlování. (1) Odhady sdělené při oznámení výsledků za 3. čtvrtletí roku 2021.

  ● Tržby a objednávky: Ve 4. čtvrtletí jsme dosáhli rekordních příjmů ve výši 695 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 13 % a historicky nejlepších čtvrtletních objednávek ve výši 727 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 4 %. Tržby z online her nebo plateb uživatelů činily 534 milionů USD, což činí meziroční nárůst o 7 % a objednávky plateb uživatelů činily 555 milionů USD, což činí meziroční pokles o 5 %. Příjmy z reklamy a ostatní příjmy dosáhly rekordní čtvrtletní výše 161 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 37 % a objednávky reklamy a dalších služeb dosáhly historicky nejlepší výše 171 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 46 %.

  ● Uživatelské metriky: Průměrný počet aktivních mobilních uživatelů za den (daily active users, DAU) činil 37 milionů, což je meziroční nárůst o 3 % a průměrný počet mobilních uživatelů za měsíc (monthly active users, MAU) činil 184 milionů, což je meziroční nárůst o 38 %. Průměrné mobilní objednávky na mobilního DAU (ABPU) ve výši 0,204 dolaru se meziročně snížily o 1 %.

  ● Náklady a výdaje: Náklady na tržby činily 260 milionů USD, tj. 37 % výnosů, zatímco ve stejném čtvrtletí předchozího roku to bylo 41 % výnosů. Náklady na tržby mimo GAAP činily 194 milionů USD, tj. 27 % objednávek, což představuje mírný pokles oproti 28 % objednávek ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Provozní náklady podle GAAP činily 437 milionů USD, což představuje 63 % výnosů a zlepšení oproti 64 % ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Provozní náklady mimo GAAP ve výši 357 milionů USD představovaly 49 % objednávek, oproti 47 % ve stejném čtvrtletí předchozího roku.

  ● Ziskovost a peněžní toky: Čistá ztráta činila 67 milionů USD oproti 53 milionům dolarů v předchozím čtvrtletí a upravená hodnota EBITDA činila 147 milionů USD, což je o 57 milionů USD více než v předchozím čtvrtletí. Dosáhli jsme provozního cashflow ve výši 158 milionů USD, což je meziročně o 48 milionů USD méně.

  Finanční shrnutí roku 2021 – tabulka 2

  Poznámka: Některé prezentované ukazatele se liší v důsledku zaokrouhlování. (1) Odhady sdělené při oznámení výsledků za 3. čtvrtletí roku 2021.

  ● Tržby a objednávky: Dosáhli jsme historicky nejvyšších ročních tržeb ve výši 2 801 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 42 % a historicky nejlepších ročních objednávek ve výši 2 826 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 24 %. Tržby z online her dosáhly rekordní výše 2 249 milionů USD, což je meziroční nárůst o 35 % a objednávky uživatelských plateb dosáhly rekordní výše 2 265 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 15 %. Příjmy z reklamy a ostatní příjmy činily rekordních 551 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 79 % a objednávky reklamy a ostatních služeb činily rekordních 561 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 83 %.

  ● Uživatelské metriky: Rekordní průměrný roční počet mobilních DAU činil 39 milionů, což představuje meziroční nárůst o 41 % a historicky nejlepší průměrný roční počet mobilních MAU činil 184 milionů, což představuje meziroční nárůst o 107 %. Roční mobilní ABPU ve výši 0,194 USD se meziročně snížil o 12 %.

  ● Náklady a výdaje: Náklady na tržby činily 1 015 milionů USD, tj. 36 % výnosů zatímco v předchozím roce to bylo 41 % výnosů. Náklady na tržby mimo GAAP činily 787 milionů USD, tj. 28 % objednávek, což představuje mírný pokles oproti 30 % objednávek v předchozím roce. Provozní náklady podle GAAP činily 1 730 milionů USD, což představuje 62 % výnosů a významné zlepšení oproti 78 % v předchozím roce. Provozní náklady mimo GAAP ve výši 1 386 milionů USD představovaly 49 % objednávek, oproti 46 % v předchozím roce.

  ● Ziskovost a peněžní toky: Čistá ztráta činila 104 milionů USD, což představuje meziroční zlepšení o 325 milionů USD, a upravená hodnota EBITDA činila 641 milionů USD, což představuje meziroční nárůst o 374 milionů USD. Dosáhli jsme provozního cashflow ve výši 254 milionů USD, což představuje meziroční pokles o 176 milionů USD a rok jsme zakončili s hotovostí a investicemi ve výši přibližně 1,2 miliardy USD.

  Vzhledem k probíhající transakci se společností Take-Two Interactive Software, která byla oznámena 10. ledna 2022 nebude společnost Zynga v souvislosti se zveřejněním čtvrtletních výsledků pořádat konferenční hovor ani poskytovat výhledová prohlášení.

  Původní tiskovou zprávu oznamující probíhající transakci se společností Take-Two Interactive Software naleznete zde:
  https://investor.zynga.com/news-releases/news-release-details/take-two-and-zynga-combine-bringing-together-best-class

  O společnosti Zynga Inc.

  Společnost Zynga je celosvětovým lídrem v oblasti interaktivní zábavy, jehož posláním je propojovat svět prostřednictvím her. Se svým obrovským celosvětovým dosahem ve více než 175 zemích a regionech nabízí společnost Zynga rozmanité portfolio populárních herních sérií, které na mobilních zařízeních zaznamenaly více než čtyři miliardy stažení, včetně her CSR Racing™, Empires & Puzzles™, FarmVille™, Golf Rival™, Hair Challenge™, Harry Potter: Puzzles & Spells™, High Heels!™, Merge Dragons!™, Merge Magic!™, Toon Blast™, Toy Blast™, Words With Friends™ a Zynga Poker™. Díky službě Chartboost, přední platformě pro mobilní reklamu a monetizaci, je Zynga ve svém oboru špičkovou platformou nové generace se schopností optimalizovat programovou reklamu a výnosy ve velkém měřítku. Společnost Zynga byla založena v roce 2007, sídlí v Kalifornii a má pobočky v Severní Americe, Evropě a Asii. Další informace najdete na adrese www.zynga.com nebo sledujte společnost Zynga na Twitteru, Instagramu, facebooku nebo blogu společnosti Zynga.

  Klíčové provozní ukazatele

  V našem podnikání se řídíme sledováním několika provozních ukazatelů. Jsou to „mobilní DAU“, který představuje denní počet aktivních uživatelů našich mobilních aplikací, „mobilní MAU“, který představuje měsíční počet aktivních uživatelů našich mobilních aplikací, a „mobilní ABPU“, který představuje průměrný počet denních mobilních objednávek na průměrný počet mobilních DAU, přičemž každý z těchto údajů je zaznamenáván a odhadován našimi interními analytickými systémy. Tyto provozní ukazatele určujeme na základě interních údajů společnosti, založených na sledování aktivity uživatelských účtů. Dále používáme informace poskytované třetími stranami (včetně přihlašovacích údajů třetích stran předávaných poskytovateli platforem), které nám pomáhají sledovat, zda hráč přihlášený pod dvěma nebo více různými uživatelskými účty je tatáž osoba. Celkově jsme přesvědčeni, že tato čísla představují přiměřené odhady naší uživatelské základny za příslušné období a že metodiky, které používáme a příležitostně aktualizujeme, jsou adekvátně podloženy naším úsilím identifikovat trendy v chování hráčů. Tyto údaje však mohou ovlivnit faktory spojené s aktivitou uživatelů a systémů a naší schopností identifikovat a odhalit pokusy o replikaci legitimní aktivity hráčů.

  Mobilní DAU. Mobilní DAU definujeme jako počet jednotlivců, kteří během určitého dne hráli některou z našich mobilních her. Průměrný počet mobilních DAU za určité období představuje průměr z počtů mobilních DAU za každý den v daném období. Podle této metriky se jednotlivec, který hraje dvě různé mobilní hry ve stejný den, počítá jako dva DAU. K omezení duplicit využíváme informace poskytnuté třetími stranami, které nám pomáhají identifikovat jednotlivce hrající stejnou hru. Nemáme však k dispozici údaje o přihlášení do sítě od třetích stran, které by umožnily spojit aktivitu jednotlivce hrajícího naše hyperpřístupné hry (včetně her získaných od společnosti Rollic v říjnu 2020), mobilní hry hratelné přes messenger (před třetím čtvrtletím roku 2021), hry Puzzle Combat, Merge Magic! a hry získané od společností Gram Games v květnu 2018, Small Giant v lednu 2019, Peak v červenci 2020 a StarLark v říjnu 2021 pod více uživatelskými účty. V důsledku možných duplicit u těchto uživatelů tak mohou být skutečné počty mobilních DAU nižší než vykazované. Mobilní DAU používáme jako měřítko aktivity uživatelů.

  Mobilní MAU. Mobilní MAU definujeme jako počet jednotlivců, kteří hráli některou z našich mobilních her během 30denního období končícího datem měření. Průměrný počet mobilních MAU za určité období je průměr z počtů mobilních MAU ke konci každého měsíce v daném období. Podle této metriky se jednotlivec, který hraje dvě různé mobilní hry ve stejném 30denním období, počítá jako dva mobilní MAU. K omezení duplicit využíváme informace poskytnuté třetími stranami, které nám pomáhají identifikovat jednotlivce hrající stejnou hru. Nemáme však k dispozici údaje o přihlášení do sítě od třetích stran, které by umožnily spojit aktivitu jednotlivce hrajícího naše hyperpřístupné hry (včetně her získaných od společnosti Rollic v říjnu 2020), mobilní hry hratelné v messengeru (před třetím čtvrtletím roku 2021), hry Puzzle Combat, Merge Magic! a hry získané od společností Gram Games v květnu 2018, Small Giant v lednu 2019, Peak v červenci 2020 a StarLark v říjnu 2021 pod více uživatelskými účty. V důsledku možných duplicit u těchto uživatelů tak mohou být skutečné počty mobilních MAU nižší než vykazované. Mobilní MAU používáme jako měřítko celkové velikosti herní komunity.

  Mobilní ABPU. Mobilní ABPU definujeme jako celkový počet mobilních objednávek v daném období, vydělený počtem dní v tomto období a průměrným počtem mobilních DAU za dané období. Jsme přesvědčeni, že mobilní ABPU poskytuje investorům a dalším osobám užitečné informace pro pochopení a vyhodnocení našich výsledků stejným způsobem jako vedení společnosti. Mobilní ABPU používáme jako měřítko celkové monetizace všech našich hráčů prostřednictvím prodeje virtuálních předmětů a reklamy.

  Náš obchodní model v oblasti sociálních her je navržen tak, že čím více hráčů hraje naše hry, tím více přibývá sociálních interakcí a tím hodnotnějšími se naše hry a naše podnikání stávají. Ke zvyšování našich objednávek a následně i příjmů z online her a reklamy přispívají všichni aktivní hráči našich her. Virtuální předměty nakupují hráči, kteří se stýkají, soutěží nebo spolupracují s ostatními hráči, z nichž většina virtuální předměty nekupuje. V souladu s tím se zaměřujeme především na mobilní DAU, mobilní MAU a mobilní ABPU, které podle našeho názoru společně nejlépe odrážejí klíčové ukazatele zájmu uživatelů.

  Finanční ukazatele mimo GAAP

  V této tiskové zprávě jsme pro doplnění naší konsolidované účetní závěrky sestavené v souladu s účetními standardy USA (Generally Accepted Accounting Principles, GAAP), dále jen „účetní závěrka dle GAAP“, uvedli také některé finanční ukazatele mimo GAAP. Non-GAAP ukazatele využívá vedení společnosti interně k analýze finančních výsledků za účelem posouzení provozní výkonnosti a likvidity. Náš výběr non-GAAP finančních ukazatelů se může lišit od non-GAAP finančních ukazatelů používaných jinými společnostmi.

  Prezentace našich non-GAAP finančních ukazatelů není určena k samostatnému posuzování, ani jako údaje nahrazující či nadřazené účetní závěrce dle GAAP. Jsme však přesvědčeni, že uvádění non-GAAP finančních ukazatelů je přínosné pro vedení i investory při hodnocení naší výkonnosti, plánování, prognózování a analýze budoucích období. Věříme, že naše non-GAAP finanční ukazatele jsou pro investory užitečné i vzhledem k tomu, že poskytují větší transparentnost ohledně klíčových finančních ukazatelů používaných při provozním rozhodování a naši investoři a analytici je používají k posouzení stavu našeho podnikání.

  V následujících tabulkách uvádíme srovnání našich non-GAAP finančních ukazatelů použitých v této tiskové zprávě s nejpříměji srovnatelnými finančními ukazateli dle GAAP. Vzhledem k níže uvedeným omezením non-GAAP finančních ukazatelů se doporučuje posuzovat non-GAAP finanční ukazatele uvedené v této tiskové zprávě společně s účetními závěrkami dle GAAP.

  Hlavní omezení našich non-GAAP finančních ukazatelů jsou mj. tato:

  ● objednávky neodráží skutečnost, že příjmy z online her a příjmy z některých reklamních transakcí jsou časově rozlišeny a uznávány po odhadovanou průměrnou dobu hraní plátců (u trvanlivých virtuálních předmětů) nebo podle spotřeby (u spotřebních virtuálních předmětů); na objednávky se vztahují také další úpravy;

  ● upravená hodnota EBITDA (Earnings before Interests, Taxes, Depreciation and Amortization, Zisk před započtením úroků, daní a odpisů) nezahrnuje dopad nákladů na kompenzace na základě akcií, transakční náklady související s akvizicemi, úpravy reálné hodnoty podmíněných plnění a náklady vzniklé z uvolněných pronájmů (které zahrnují vykázané náklady na snížení hodnoty);

  ● upravená hodnota EBITDA neodráží rezervy na daň z příjmů ani příslušné plnění a nezahrnuje ostatní čisté výnosy (náklady), které zahrnují kurzové zisky a ztráty a zisky a ztráty z prodeje aktiv, úrokové náklady a úrokové výnosy;

  ● upravená hodnota EBITDA nezahrnuje odpisy hmotného a nehmotného majetku. Ačkoli odpisy a amortizace představují nepeněžní náklady, může se stát, že odepisovaná nebo amortizovaná aktiva bude nutné v budoucnu nahradit;

  ● volný peněžní tok je odvozen od čistého peněžního toku z provozní činnosti sníženého o peněžní prostředky vynaložené na kapitálové výdaje; a

  ● non-GAAP náklady na výnosy a provozní náklady nezahrnují dopad odpisů nehmotných aktiv z akvizic, úpravy reálné hodnoty podmíněných plnění, transakční náklady související s akvizicemi, náklady vzniklé z uvolněných pronájmů nebo náklady na kompenzace na základě akcií.

  ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ ROZVAHY (v milionech, neauditované) – tabulka 3

  ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ VÝKAZY O HOSPODAŘENÍ (v milionech, kromě údajů na akcii, neauditované) – tabulka 4

  ZYNGA INC. KONSOLIDOVANÉ VÝKAZY PENĚŽNÍCH TOKŮ (v milionech, neauditované) – tabulka 5

  ZYNGA INC. SROVNÁNÍ VÝSLEDKŮ PODLE GAAP A VÝSLEDKŮ MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 6

  (1) Částka zahrnuje nepeněžní snížení hodnoty naší kancelářské budovy v San Franciscu a souvisejícího zlepšení pronajatých nemovitostí, pozemků a zařízení ve výši 66,8 milionu USD, které vznikly v srpnu 2021, jakož i následné nájemné a další náklady (včetně odpisů) spojené s touto kancelářskou budovou

  ZYNGA INC. SROVNÁNÍ NÁKLADŮ A VÝDAJŮ PODLE GAAP A MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 7

  ZYNGA INC. SROVNÁNÍ NÁKLADŮ A VÝDAJŮ PODLE GAAP A MIMO GAAP (v milionech, neauditované) – tabulka 8

  Zobrazit zdrojovou verzi na: https://www.businesswire.com/news/home/20220209005205/en/

  Kontakty:

  Vztahy s investory: Rebecca Lau [email protected]

  Vztahy s médii: Kenny Johnston [email protected]

  Zdroj: Zynga

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  (BW)

  ČTK ke zprávě vydává přílohu s tabulkami, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Stoltenberg: NATO bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba

  Severoatlantická aliance bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba, ubezpečil dnes v Bukurešti šéf této organizace Jens Stoltenberg. Je důležité, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině nezvítězil, řekl také po prvním dni jednání ministrů zahraničí NATO. Byla by to podle něj tragédie nejen pro Ukrajinu. Její ministr zahraničí Dmytro Kuleba dnes požádal o rychlejší dodávky zbraní a generátorů.

  Krypto půjčovací platforma BlockFi vyhlásila bankrot

  Společnost BlockFi 28. listopadu oznámila, že požádala o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Žádost podaná u bankrotového soudu Spojených států pro oblast New Jersey se týká jak společnosti, tak jejích osmi dceřiných společností. Tento krok přichází po několika dnech spekulací o finančním zdraví společnosti po krachu FTX.

  Republikáni v jednom okrese Arizony odmítají potvrdit výsledky voleb

  Republikánští úředníci v pondělí odmítli potvrdit výsledky voleb v jednom z arizonských okresů, čímž nedodrželi zákonnou lhůtu. Úřad státní tajemnice Arizony Katie Hobbs proto jejich rozhodnutí napadl u soudu.

  Šílenství v ruském poháru. Po rvačce hvězd rozdal sudí šest červených karet

  Kdekdo by si mohl říct, že se v zápase šestého kola ruského poháru mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva nemůže nic zvláštního stát. Opak je však v tomto případě pravdou. Oba týmy se v závěru souboje porvaly, do potyčky se zapojili kromě hráčů také členové realizačního týmu. Výsledek? Šest červených karet.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Stoltenberg: NATO bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba

  Severoatlantická aliance bude podporovat Ukrajinu tak dlouho, jak bude potřeba, ubezpečil dnes v Bukurešti šéf této organizace Jens Stoltenberg. Je důležité, aby ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině nezvítězil, řekl také po prvním dni jednání ministrů zahraničí NATO. Byla by to podle něj tragédie nejen pro Ukrajinu. Její ministr zahraničí Dmytro Kuleba dnes požádal o rychlejší dodávky zbraní a generátorů.

  Krypto půjčovací platforma BlockFi vyhlásila bankrot

  Společnost BlockFi 28. listopadu oznámila, že požádala o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11. Žádost podaná u bankrotového soudu Spojených států pro oblast New Jersey se týká jak společnosti, tak jejích osmi dceřiných společností. Tento krok přichází po několika dnech spekulací o finančním zdraví společnosti po krachu FTX.

  Republikáni v jednom okrese Arizony odmítají potvrdit výsledky voleb

  Republikánští úředníci v pondělí odmítli potvrdit výsledky voleb v jednom z arizonských okresů, čímž nedodrželi zákonnou lhůtu. Úřad státní tajemnice Arizony Katie Hobbs proto jejich rozhodnutí napadl u soudu.

  Šílenství v ruském poháru. Po rvačce hvězd rozdal sudí šest červených karet

  Kdekdo by si mohl říct, že se v zápase šestého kola ruského poháru mezi Zenitem Petrohrad a Spartakem Moskva nemůže nic zvláštního stát. Opak je však v tomto případě pravdou. Oba týmy se v závěru souboje porvaly, do potyčky se zapojili kromě hráčů také členové realizačního týmu. Výsledek? Šest červených karet.