menu

26.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Arménie vystoupí z vojenského paktu vedeného Ruskem, ohlásil Pašinjan

Arménie vystoupí z postsovětského vojenského paktu vedeného Ruskem, Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB). Termín ještě neurčila, řekl dnes arménský premiér Nikol Pašinjan při interpelacích v parlamentu. Šéf arménské vlády podle ruských médií rovněž ohlásil, že Jerevan je připraven do měsíce podepsat mírovou smlouvu s Baku. Na dnešní demonstraci za odstoupení Pašinjana v Jerevanu byly zraněny desítky lidí.

Ukrajina hlásí zničení 29 z 30 střel a dronů, které na ni vyslali Rusové

Rusko v noci na dnešek provedlo další vzdušný útok na Ukrajinu. Ukrajinské letectvo na platformě Telegram informovalo o sestřelení 29 z 30 ruských střel a dronů. V Kyjevské oblasti padající trosky způsobily požár průmyslového objektu, skladu, poškodily soukromý dům, čerpací stanici a garáž, píše server RBK-Ukrajina s odvoláním na ukrajinské úřady. Agentura Reuters informuje o několika zraněných v Kyjevské a Dněpropetrovské oblasti.

Společnost HONOR zveřejnila v rámci Fóra pro udržitelný rozvoj zprávu o ESG za rok 2023

Sledujte nás na sítích

Peking 1. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Vítězné příspěvky do soutěže HONOR Talents se představily v proslulém Palácovém muzeu

Reklama

Globální technologická značka HONOR dnes úspěšně uspořádala druhé Fórum udržitelného rozvoje HONOR ESG v Palácové zahradě muzea paláce Ťian-fu. Na fóru, které podpořily uznávané organizace včetně Kanceláře pro podporu investic a technologií (ITPO) Organizace OSN pro průmyslový rozvoj (UNIDO), Ústřední akademie výtvarných umění (CAFA) a Čínské asociace oběhového hospodářství (CACE), se k podnětným diskusím o udržitelnosti sešli diplomaté, mezinárodní organizace, průmyslové asociace, univerzity i podniky.

V rámci této akce společnost HONOR oficiálně představila svou Zprávu o udržitelném přístupu k životnímu prostředí, zaměstnancům a řízení společnosti (Environmental, Social, and Governance – ESG Report) za rok 2023, v níž zdůraznila své pokroky v podpoře mladých lidí, strategii „Tech for Good“ a ekologické transformaci. Do Palácového muzea současně dorazila také výstava prací z globální designové soutěže HONOR Talents Global Design Awards, která ilustruje trvalé úsilí společnosti HONOR v oblasti podpory mladých talentů a ochrany kulturního dědictví.

Technologické inovace jako hnací síla udržitelného rozvoje

Jakožto významná globální technologická značka klade společnost HONOR dlouhodobě strategický důraz na koncept ESG, který zahrnuje sedm klíčových oblastí: Ochrana životního prostředí, Tech for Good (Technologie pro dobrou věc), Ochrana soukromí, Podpora mladých lidí, CSR (společenská odpovědnost) dodavatelů, Rozvoj zaměstnanců a Odpovědné řízení.

Reklama

„Společnost HONOR se zavázala k udržitelnému rozvoji zaměřenému na lidstvo a snaží se rozvíjet inovativní, otevřené a inkluzivní odpovědné podnikání. Naším cílem je překonávat hranice a tvořit nový inteligentní svět pro každého,“ řekl generální ředitel společnosti HONOR Device Co. Ltd. George Zhao.

Pomoci mladým talentům ukázat svůj potenciál

Soutěž HONOR Talents Global Design Awards se vyvinula v platformu, na níž mohou mladé talenty z celého světa naplno ukázat svůj potenciál. Za poslední čtyři roky se do soutěže přihlásilo 25.000 prací z více než 40 trhů a 240 univerzit. V roce 2023 získala celosvětové první místo interaktivní umělecká instalace „What’s Going on in the Stone“ (Co se děje v kameni), kterou vytvořil Yuan Shi z CAFA. Tato instalace zve diváky k mezigeneračnímu setkání s postavami z dynastie Chan a živě zachycuje zajímavý střet technologie a kultury.

V pavilonu Jen-čchun v Palácové zahradě Ťian-fu se zatím odehrávala výstava prací ze soutěže HONOR Talents Global Design Awards. Po předchozích výstavách, které se konaly v sídle OSN v New Yorku, na Paseo de la Reforma v Mexiku a v hamburské památce světového kulturního dědictví Speicherstadt, se tak projekt HONOR na podporu mladých talentů znovu vrací do prostředí světové kulturní památky.

Závazek společnosti HONOR k Tech for Good

V rámci své strategie Tech for Good se společnost HONOR dlouhodobě věnuje vývoji technologií a produktů s ohledem na lidské potřeby. Pro zajištění digitálních potřeb starších osob a lidí se zrakovým či sluchovým postižením poskytuje značka HONOR AI řešení – jako je například čtení obrazovky a titulky generované umělou inteligencí – přímo v zařízení a překonává tak digitální propast pomocí offline fungujících a individuálně přizpůsobených funkcí usnadnění přístupu. Do konce roku 2023 společnost HONOR vyvinula a realizovala 26 projektů zaměřených na seniory, které pomohly více než 4,66 milionu uživatelů funkcí pro podporu zraku a více než 940.000 uživatelů funkcí pro podporu sluchu.

Během akce společnost HONOR také demonstrovala svou patentovanou funkci titulkování pomocí AI v reálném čase, která pomáhá handicapovaným osobám převedením zvuků na zrakový vjem. „Společnost HONOR si i pro další nadcházející iniciativy Tech for Good zachovává otevřený a kolaborativní přístup. Prostřednictvím otevřené spolupráce plně využijeme potenciál AI v oblasti ESG i dalších oborech, a to díky synergii mezi AI v zařízení a AI v cloudu,“ uvedl generální ředitel společnosti HONOR Device Co. Ltd. George Zhao.

Využití čisté energie dosáhlo v prvním roce 8 %

Společnost HONOR ve svém podnikovém řízení aktivně zohledňuje změnu klimatu. S cílem dosáhnout do roku 2045 uhlíkově neutrálního provozu vyvinula společnost HONOR značné úsilí o snížení emisí uhlíku u svých produktů, ve výrobě i v provozu, čímž prokázala sílu svého závazku vůči ekologické udržitelnosti. Od roku 2023 společnost HONOR rovněž začala využívat čistou energii, jejíž podíl na celkové spotřebě energie činil již v prvním roce 8 %.

Společnost HONOR rovněž dosáhla pozoruhodných milníků ve svém závazku k ekologické výrobě a produktům. Díky pokroku ve vývoji a designu, výběru materiálů, odolnosti a účinnosti získalo 128 chytrých telefonů a tabletů HONOR ekologickou certifikaci CQC, což vedlo ke snížení emisí skleníkových plynů o přibližně 876 tun. Inovované obaly zavedené v roce 2023 zároveň umožnily snížit emise uhlíku o více než 650 tun.

Průmyslový park pro inteligentní výrobu HONOR Intelligent Manufacturing Industrial Park byl označen jako ekologický podnik celonárodní úrovně, přičemž jeho vlastní fotovoltaická elektrárna by měla ročně vyprodukovat 700.000 kWh čisté elektřiny.

Co se týče ekologického provozu, společnost HONOR zavedla ve svých interních kancelářích a kamenných obchodech bezpapírový provoz, čímž dosáhla za rok 2023 snížení spotřeby potištěného papíru odpovídající záchraně 108 borovic Massonových.

ESG projekty společnosti HONOR získaly v roce 2023 uznání od několika prestižních institucí, včetně žebříčků Fortune China Best Designs a Bloomberg Green ESG 50.

Plné znění ESG reportu společnosti HONOR za rok 2023 najdete zde.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2427003/image_5003200_39833528.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2427004/image_5003200_39833621.jpg 

KONTAKT: Yuteng Li, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jak technologický rozvoj ovlivňuje investice do online kasin

Online kasina v posledních letech zažívají obrovský boom. Stále více hráčů opouští klasické kamenné herny a přechází do online prostředí pohodlného hraní z domova....

Napouštění bazénů z vlastní vodovodní přípojky

Hradec Králové 14. června 2024 (PROTEXT) - Královéhradecká provozní, a.s. sděluje svým zákazníkům, že pro napouštění bazénů cisternou byla zrušena doprava do 10 km...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.
Reklama
Reklama