menu

20.1 C
Czech
Čtvrtek 30. května 2024

Policie v Jerevanu zadržela 226 protivládních demonstrantů, blokovali silnice

Policie v Arménii zadržela 226 lidí, kteří se během protivládních demonstrací pokoušeli blokovat ulice v hlavním městě Jerevanu. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom dnes informovala agentura AFP. Protestující žádají rezignaci premiéra Nikola Pašinjana. Duchovní Bagrat Galstanjan, který protestní akce vede, dnešní demonstraci označil za "národní kampaň neposlušnosti".

Golfista Grayson Murray zemřel ve věku 30 let

Golfová komunita je v šoku a truchlí po předčasném úmrtí dvojnásobného vítěze PGA Tour Graysona Murrayho ve věku 30 let. Murray, který pouhý den před svou smrtí odstoupil z turnaje Charles Schwab Challenge kvůli nemoci, zanechal v tomto sportu nesmazatelnou stopu. PGA Tour slíbila, že bude ctít jeho odkaz.

Společnost Cognizant podpořila globální rozvoj rozmanitých komunit 70 miliony dolarů

Sledujte nás na sítích

Teaneck (New Jersey) 12. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Filantropické příspěvky v rámci iniciativy Synapse potvrzují dlouhodobý závazek společnosti připravovat kandidáty na pracovní pozice budoucnosti

Reklama

Přední světová technologická společnost Cognizant (Nasdaq: CTSH ) poskytla od roku 2018 prostřednictvím 117 grantů 70 milionů dolarů na dobročinné účely 77 organizacím po celém světě. Tento milník navazuje na dlouhou historii společnosti Cognizant, která filantropicky investuje finanční prostředky do globálních programů zvyšování kvalifikace a budování partnerství, podporujících ekonomickou mobilitu nedostatečně reprezentovaných komunit. Aktuálně se toto charitativní úsilí společnosti Cognizant stalo klíčovou součástí podnikové iniciativy Synapse, jejímž cílem je připravit do konce roku 2026 jeden milion nových talentů pro pracovní pozice budoucnosti.

Společnost Cognizant má dlouhou tradici investic do školení a vzdělávání pracovní síly po celém světě, stejně jako do podpory nedostatečně reprezentovaných komunit a marginalizovaných skupin poskytováním příležitostí k úspěchu. V rámci nedávno zahájené iniciativy Synapse pomohou finanční dary, partnerství s komunitami a dobrovolnická práce podpořit 300.000 osob v kariérním přestupu do technologických oborů a k perspektivním pracovním pozicím využívajících umělou inteligenci.

Tobi Young, senior viceprezident a ředitel pro firemní záležitosti ve společnosti Cognizant, k těmto iniciativám uvedl: „Společnost Cognizant zahájila iniciativu Synapse jako součást našeho závazku vzdělávat a připravovat pracovníky pro éru AI a digitální ekonomiky. Jsme hrdí na to, že můžeme s našimi neziskovými organizacemi a komunitními vzdělávacími partnerstvími investovat do zajištění nových technologických dovedností pro jednotlivce, podpořit komunity v souvislosti s rozvojem digitální ekonomiky a zlepšit ekonomické příležitosti pro každého.“

Společnost Cognizant směřuje své investice do zvyšování kvalifikace k organizacím, které 1) poskytují včasný přístup ke vzdělávání a navazování kontaktů; 2) vytvářejí příležitosti pro jednotlivce zahajující nebo rozvíjející kariéru v oblasti technologií a 3) přinášejí nové podněty pro posun technologického průmyslu v oblasti podpory zvyšování kvalifikace. Tyto organizace mají jako celek zásadní význam pro inspiraci, vzdělávání a přípravu komunit i jednotlivců libovolného věku pro úspěch na dnešním prudce se vyvíjejícím pracovním trhu. Jen za rok 2023 podpořila společnost Cognizant mimo jiné:

Reklama

1. Organizace, které poskytují včasný přístup ke vzdělávání a navazování kontaktů:

• Girlstart

• Podpora celoročního vzdělávání dívek v oborech STEM (přírodní vědy, technologie, inženýrství a matematika). V roce 2024 chce Girlstart zapojit více než 1800 dívek ze 4. a 5. tříd prostřednictvím 88 mimoškolních programů v Texasu, Kalifornii a Massachusetts a také více než 900 dívek ze 4. až 8. tříd prostřednictvím 36 tematických letních táborů zaměřených na obory STEM.

• Nadace Raspberry Pi

• Podpora programů Code Club a CoderDojo ve Velké Británii, které nabízejí mladým lidem bezplatné a dostupné příležitosti naučit se programovat a tvořit pomocí digitálních technologií. Tyto kluby, které na místní úrovni zajišťují pedagogové a dobrovolníci v komunitních zařízeních, jako jsou školy a knihovny, by měly podle očekávání přímo podpořit celkem 17.000 studentů.

• Year Up

• Podpora přímých služeb organizace Year Up a jejích inovativních programů rozvoje pracovních sil po celé zemi v regionech, jako je Atlanta, Austin, Bay Area, Charlotte, Chicago, Dallas, Denver, New York, Phoenix a další. Financování pomáhá Year Up pokračovat v realizaci programů profesního vzdělávání, zkoušet nové modely programů a zlepšovat vnitřní provoz organizace, aby v roce 2024 mohla poskytnout kvalitnější služby více než 4000 mladých dospělých.

2. Organizace, které vytvářejí příležitosti pro jednotlivce zahajující nebo rozvíjející kariéru v oblasti technologií:

• Blind Institute of Technology

• Podpora akademie Blind Institute of Technology, která poskytuje školení a certifikaci relevantních technických dovedností pro zdravotně postižené uchazeče o zaměstnání, kteří chtějí zvýšit svůj mzdový potenciál a najít smysluplnou práci.

• Code Platoon

• Podpora vzdělávacích programů společnosti Code Platoon zaměřených na fullstack softwarové inženýrství a DevOps cloudové inženýrství v roce 2024. Od roku 2016 absolvovalo vzdělávací programy CodePlatoon více než 500 veteránů a partnerů příslušníků armády, z nichž 74 % si našlo práci do šesti měsíců od ukončení studia.

• ReDI School of Digital Integration

• Podpora vzdělávací instituce ReDI School of Digital Integration v Německu, která zlepšuje postavení jednotlivců ohrožených vyloučením z technologického prostředí. Zaměřením na tyto skupiny přispívá k vytvoření rozmanité, kvalifikované a propojené globální komunity. Finanční prostředky od společnosti Cognizant podpoří projekt Digital Career Program, nabízející špičkové technologické kurzy pro studenty, kteří chtějí rozvíjet kariéru v odvětví technologií, a projekt The Digital Women Program, který usiluje o zlepšení pozice žen v tomto sektoru.

• ICT Academy

• Nadace Cognizant Foundation India v rámci své stěžejní iniciativy „Tech4All“ navázala partnerství s organizací ICT Academy v Tamilnádu s cílem poskytnout pokročilé technické vzdělání 5000 žen ze znevýhodněných skupin prostřednictvím zřízení Center excelence pro posílení postavení žen na 71 vysokých školách v indických státech Karnátaka, Kérala, Tamilnádu a Telangána. Cílem projektu je podpořit absolventky poskytnutím dovedností klíčových pro průmysl 4.0 a zajistit jejich připravenost na dynamický trh práce.

3. Organizace, které přinášejí nové podněty pro posun technologického průmyslu v oblasti podpory zvyšování kvalifikace:

• National Governors Association Center for Best Practices, Workforce Innovation Network

• National Governors Association Center for Best Practices (NGA Center), Workforce Innovation Network: Podpora III. fáze projektu NGA Center’s Workforce Innovation Network, jehož cílem je podpořit vedoucí pracovníky ve veřejném a soukromém sektoru, kteří prosazují inovativní řešení pro přípravu pracovních sil na pozice budoucnosti. Příspěvek podpoří setkání poradců guvernérů a tvůrců státních politik, ale i ideové vedení pro rozvoj této oblasti a pomoc státům při zavádění osvědčených postupů.

• Work Shift, AI & Economic Opportunity Reporting Initiative

• Podpora hloubkového informování o změnách v oblasti vzdělávání a práce v důsledku využívání umělé inteligence se zvláštním zaměřením na to, zda její užívání prohlubuje nerovnosti, nebo naopak otevírá nové cesty k ekonomickému vzestupu. Projekt se soustředí na: 1) specifickou roli umělé inteligence při vytváření (nebo naopak ztěžování) lepšího propojení postsekundárního vzdělávání a pracovního uplatnění, 2) potenciální dopady na ekonomický vzestup osob v dolní polovině mzdového spektra a 3) konkrétní příklady toho, jak využívání umělé inteligence již dnes ovlivňuje postsekundární vzdělávání a pracovní trh.

Cílem iniciativy Synapse společnosti Cognizant je připravit a vybavit osoby z nejrůznějších sociálních skupin po celém světě, které dosud neměly přístup k technologickým dovednostem, k aktivnímu zapojení a prosperitě v době, kdy stále více pracovních míst závisí na technologickém know-how. Společnost Cognizant věří, že investice do vzdělávání a zvyšování kvalifikace, které umožní jednotlivcům získat technologické dovednosti, zachovat si zdroj příjmů a podporovat své komunity, tvoří klíčovou složku udržitelného rozvoje. Další informace o iniciativě Synapse naleznete zde .

O společnosti Cognizant

Společnost Cognizant (Nasdaq: CTSH) buduje moderní podniky. Našim klientům pomáháme s modernizací technologií, změnami interních procesů i transformací zkušeností, aby si v rychle se měnícím světě dokázali udržet náskok. Společně zlepšujeme každodenní život. Více se dozvíte na www.cognizant.com nebo @cognizant.

Pro další informace kontaktujte:        

USA:

Gabrielle Gugliocciello

E-mail: [email protected]

 

 

Evropa / Asie a Tichomoří:

Christina Schneider

E-mail: [email protected]

 

 

Indie:

Rashmi Vasisht

E-mail: [email protected]

 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1794711/Cognizant_Logo.jpg

 

 

PROTEXT

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.
Reklama

DOPORUČUJEME

Argentina zvažuje odstoupení z Expo

Argentina zvažuje odstoupení ze Všeobecné světové výstavy 2025 v Ósace, uvedly ve čtvrtek 30. května zdroje blízké této záležitosti. Jihoamerická země má problémy se...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na trhu panují obavy ze špatné úrody pomerančů, ceny džusů letí vzhůru

Výrobci pomerančového džusu jsou nuceni zvažovat alternativy ve výběru ovoce. Velkoobchodní ceny nápoje totiž tlačí vzhůru obavy ze špatné úrody v Brazílii a na americké Floridě. Klíčové pěstitelské oblasti sužují intenzivní vedra a sucha a pomerančovníky jsou nemocné.

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti

Rusko rozmisťuje další síly u severní části Charkovské oblasti, kde tento měsíc otevřelo novou frontu. Stále tam však nemá takový počet vojáků, aby mohlo v oblasti podniknout větší výpad, je přesvědčen hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj. Informuje o tom agentura Reuters.

Německo zruší poplatek za tranzit plynu, nejdříve ale od roku 2025

Německo chce zrušit kontroverzní poplatek za tranzit plynu, na který si stěžují některé země EU, včetně České republiky. Řekl to dnes státní tajemník pro hospodářské záležitosti Sven Giegold s tím, že se na tom dohodla německá vláda. Vzhledem k tomu, že to vyžaduje změnu zákona, je nejbližším možným termínem pro zrušení poplatku podle něj začátek roku 2025.

Izraelská armáda lokalizovala tunely Hamásu vedoucí do Egypta

Izraelská armáda získala podle svého prohlášení kontrolu nad nárazníkovou zónou mezi Egyptem a Pásmem Gazy. Uvedla, že zde našla několik desítek tunelů palestinského teroristického hnutí Hamás. Používal je k pašování zbraní z Egypta.

Španělští poslanci definitivně schválili amnestii pro katalánské separatisty

Španělští poslanci dnes definitivně schválili zákon o amnestii pro činy, které souvisí se snahami o nezávislost Katalánska a staly se od listopadu 2011 do loňského listopadu. Těsně přehlasovali veto horní komory, v níž má většinu opozice. Zákon vstoupí v platnost zřejmě příští týden, ale o amnestii budou rozhodovat soudci v jednotlivých případech. Mají na to dva měsíce, pokud však účinnost zákona nebude pozastavena kvůli stížnosti k ústavnímu soudu či Soudnímu dvoru EU. Opozice už avizovala, že takovou stížnost podá.

Sonia Bompastor nastupuje jako nová trenérka Chelsea a nahrazuje Emmu Hayes

Fotbalový klub Chelsea vstupuje do nové éry, když po odchodu Emmy Hayes do funkce trenérky ženského národního týmu Spojených států amerických přebírá otěže Sonia Bompastor. Po pozoruhodném dvanáctiletém působení, během něhož Hayes získala 14 významných trofejí, čeká její nástupkyni významné dědictví.

Čtvrtina politických darů v EU plyne krajně pravicovým, krajně levicovým a populistickým stranám, ukazuje analýza

Průlomové šetření odhalilo, že značná část soukromých peněz darovaných politickým stranám v Evropské unii směřuje do krajně pravicových, krajně levicových a populistických hnutí. Tato finanční podpora dosahuje milionů eur, protože tato extrémní politická uskupení nabírají na síle před rozhodujícími volbami do Evropského parlamentu. Rozsáhlá analýza základě údajů od více než 200 stran z 25 zemí upozorňuje na nedostatky v transparentnosti a potenciální korupční rizika při financování politických stran.

Donald Trump překvapil svými návrhy na bombardování Moskvy a Pekingu, pokud by byl prezidentem

Během nedávného setkání s dárci kampaně bývalý prezident Donald Trump uvedl, že by bombardoval Moskvu a Peking v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu a případný útok Číny na Tchaj-wan. Tato překvapivá prohlášení zasáhla nejen přítomné dárce, ale také vyvolala silné reakce na politické scéně a v médiích.
Reklama
Reklama