menu

23.3 C
Czech
Sobota 25. května 2024

Zásahová jednotka vtrhla do sídla rappera Seana Kingstona. Byl zatčen za podvod a krádež televize

Rapper Sean Kingston byl ve čtvrtek zatčen během svého koncertu na kalifornské vojenské základně, zatímco zásahová jednotka předtím vtrhla do floridského sídla a zadržela jeho matku. Důvodem má být obvinění, že plně nezaplatil za obrovskou televizi a zvukový systém.

Ukrajina kvůli ruské ofenzivě evakuovala z Charkovské oblasti už 10.000 lidí

Od zahájení ruského pozemního útoku v ukrajinské Charkovské oblasti z minulého týdne bylo evakuováno už téměř 10.000 lidí. Uvedl to dnes šéf charkovské správy Oleh Syněhubov. Situace na frontě se podle něj stabilizovala. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruská vojska dobyla - ruskou terminologií "osvobodila" - další vesnici u Vovčanska v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, zatímco ukrajinské velení naopak ujišťuje, že ruské útoky v regionu byly bezvýsledné. Podobná tvrzení znepřátelených stran nelze ve válečných podmínkách bezprostředně ověřit z nezávislých zdrojů.

Přední studie autonomních řídicích sítí otevírá cestu k jejich realizaci

Sledujte nás na sítích

Barcelona 2. března 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Během Světového mobilního kongresu (MWC) 2022 pověřila společnost Huawei firmu Forrester Consulting vypracováním studie se zaměřením na autonomní řídicí síť s názvem „Building Leading Digital Business Competitiveness with A Highly Autonomous Driven Data Center Network (DCN)“ (Budování vysoce konkurenceschopného digitálního podnikání pomocí vysoce autonomní řídicí sítě datových center (DCN)). Studie rozebírá to, jak se podniková datová centra mění na moderní cloudová datová centra reprezentovaná „multi-cloudovými řešeními a hybridním provozem“, zatímco DCN se posouvají ze 3. úrovně na úroveň 4. Studie vyzývá k rozvoji automatizace a navrhuje způsoby, jakými se mohou sítě podnikových datových center vyvíjet směrem k vyšší míře autonomie.

Reklama

Společnost Forrester provedla průzkum mezi vedoucími pracovníky IT a osobami s rozhodovacími pravomocemi v oblasti technických záležitostí v celkem 197 velkých a středně velkých podnicích nebo organizacích po celém světě. Zaměřila se v ní na jejich současný stav, výzvy a cíle transformace sítí datových center.

Nové technologie a obchodní modely směřují sítě datových center k vysoké úrovni autonomie

Podle studie celkem 61,9 % podniků buduje datová centra pomocí privátních a hybridních cloudů. Datová centra nasazená v cloudu poskytují podnikům samoobslužné služby na vyžádání, neomezený přístup odkudkoliv, sdílení zdrojů, rychlou elasticitu a měřitelné možnosti poskytování standardních služeb. To vše vyžaduje vysoce autonomní řídicí sítě. Stále tvrdší konkurence na trhu a rychlé inovace obchodních modelů zároveň kladou přísnější požadavky na kontinuitu služeb a výkonnost v reálném čase. Tyto narůstající obchodní požadavky vyžadují také vyšší míru autonomie pro rychlé nasazení sítí a poskytování služeb, ale také pro zajištění kontinuity služeb a prevenci přerušení provozu.

Stále složitější sítě a zastaralá síťová zařízení a technologie jsou na cestě k autonomním řídicím sítím největšími výzvami

Reklama

Po sebehodnocení se 64 % dotazovaných podniků domnívá, že jejich datová centra se nacházejí ve fázi L3 – podmíněné autonomní řídicí sítě. Technologie jako cloud computing, umělá inteligence a SDN pomáhají sítím datových center zlepšit automatizaci a inteligentní provoz a údržbu. Podniky však stále čelí mnoha výzvám v oblasti automatického nasazování a implementace. Zejména fáze výstavby a provozu a údržby se stále do značné míry spoléhají na doporučení odborníků a dovednosti zaměstnanců, což je neefektivní a vznikají tak časté chyby.

V praxi se ostatně většina podniků spoléhá na řešení dodavatelů (zahrnující automatizované plány implementace, procesy a související nástroje), aby dosáhla určitého stupně automatizace sítě s jedním cloudem a jedním DC. S rychlým rozvojem podnikových datových center se novým standardem stávají multi-DC, multicloudové a heterogenní sítě, což exponenciálně navyšuje složitost takových sítí. V důsledku toho stávající řešení, nástroje a dovednosti nemohou vyhovět požadavkům na ně kladeným.

Datová centra se nestaví najednou. 50,8 % dotázaných podniků uvedlo, že při rozšiřování a budování infrastruktury datových center stále využívají celou řadu starých sítí a zařízení. Tradiční síťová architektura však není flexibilní a vyvíjí se pomalu. Proto je těžké starší sítě automatizovat. To poukazuje na další klíčový problém – hledání způsobů, jak obnovit zastaralou infrastrukturu a technologie a ochránit tak starší investice.

Osvědčené postupy a partnerství mohou urychlit vývoj

Společnost Forrester navrhuje, aby podniky na základě svého současného stavu a strategií formulovaly jasné cíle automatizace sítí datových center a cesty jejich vývoje. Mohou se také poučit osvědčenými postupy v tomto oboru. Automatizace sítě zahrnuje všechny aspekty technologií – včetně síťových zařízení, hybridní cloudové architektury a automatizace – takže je pro podniky obtížné realizovat ji vlastními silami. Řešením je využít silných stránek partnerů k urychlení automatizace a udržet si tak náskok před konkurencí.

Řešení Huawei CloudFabric 3.0 se umístilo na špičce mezi řídicími sítěmi autonomních datových center L3.5

Společnost Tolly Group, globální poskytovatel služeb nezávislého testování, validace a certifikace, nedávno zveřejnila porovnávací test hyperkonvergovaného síťového řešení Huawei CloudFabric 3.0 a běžného řešení SDN pro datová centra. Zpráva řešení společnosti Huawei udělila celkem 3,51 bodu – tedy výrazně více než hodnocení 2,8 bodu, které získalo běžné řešení. Jedná se také o jediné síťové řešení L3.5 pro autonomní řízení datových center, které bylo společností Tolly ověřeno.

Hyperkonvergované síťové řešení pro datová centra Huawei CloudFabric 3.0 zajišťuje automatizaci celého životního cyklu a také inteligentní funkce provozu a údržby sítí datových center. Využívá několik inovativních technologií, jako je například otevřený rámec programovatelnosti, platforma pro orchestraci služeb, digitální dvojče nebo znalostní graf. Díky nim může řešení Huawei CloudFabric 3.0 centrálně spravovat heterogenní sítě s více DC a cloudy, poskytovat služby během několika sekund, provádět simulace a ověřování a také vyhledávat chyby mezi aplikacemi a sítěmi. Umožňuje také rychlé inovace a poskytování služeb v reálném čase. Řešení Huawei CloudFabric 3.0 je široce používáno v oborech jako finančnictví nebo státní správa a velkými podniky nebo operátory, a urychluje digitální transformaci podniků a pomáhá zákazníkům dosáhnout obchodních úspěchů.

Mobilní veletrh MWC Barcelona 2022 probíhá od 28. února do 3. března ve španělské Barceloně. Společnost Huawei představuje své produkty a řešení na stánku 1H50 v hale 1 výstaviště Fira Gran Via. Společně s globálními operátory, odborníky z oboru a tvůrci veřejného mínění se věnujeme tématům, jako jsou trendy v oboru, strategie GUIDE to the Future a ekologický rozvoj pro seznámení s vizí budoucnosti digitálních sítí. Další informace naleznete na adrese: https://e.huawei.com/en/events/huawei-enterprise-mwc-2022

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1756743/Autonomous_driving_network_thought_leadership_paper_release.jpg

Foto –
https://mma.prnewswire.com/media/1756744/image_986294_26377390.jpg

KONTAKT: [email protected]

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Touha pomáhat: 20 let dobrovolnictví s Adrou

Frýdek-Místek 25. května 2024 (PROTEXT) - V květnu 2024 slaví naše vůbec první Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek svoje kulatiny. Právě zde jsme se před...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama