menu

23.3 C
Czech
Neděle 23. června 2024

Rusko čeká na odpověď USA na své návrhy na výměnu vězňů, řekl Rjabkov

Moskva čeká na odpověď Washingtonu na své návrhy ohledně výměny vězňů, prohlásil náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v rozhovoru, který zveřejnila státní agentura TASS. Tyto návrhy přicházejí v době, kdy 26. června má začít soud s americkým novinářem Evanem Gershkovichem, zadržovaným v Rusku už déle než rok, připomněla agentura AFP.

Nová Comp&Ben Asociace! bude informovat o odměňování a mzdách v ČR

Sledujte nás na sítích

Praha 5. června 2024 (PROTEXT) – Ustavující schůzí zahájila činnost Comp&Ben Asociace! (CBA!). Založena byla s cílem stát se vůdčí platformou v oblasti odměňování (Compensation & Benefits), která bude propojovat komerční a akademický svět. Spojením kvalitních dat a odborných metod z akademického sektoru bude asociace moci poskytovat přesnější analýzy, které mnohdy na trhu chybí. Dalším cílem asociace je zastupovat zájmy firem z různých komerčních sektorů a zároveň zlepšit diskusi o tématu odměňování ve veřejném prostoru. Mezi prvními padesáti členy je řada významných tuzemských zaměstnavatelů, ale také univerzity v čele s Fakultou podnikohospodářskou na VŠE v Praze.

Reklama

„Naším posláním je poskytnout realistický obrázek o praxi odměňování v soukromého sektoru, kultivovat a moderovat veřejnou diskusi o odměňování a hájit zájmy komerčních firem. Zatím se k tématu vyjadřují více personální agentury namísto samotných zaměstnavatelů, což skutečnou situaci na trhu mnohdy zkresluje. V důsledku se pak očekávání zaměstnanců a možnosti zaměstnavatelů nesetkávají, a vzniká tak zbytečná frustrace na obou stranách. To bychom rádi změnili,“ říká Tomáš Jurčík, ředitel Comp&Ben Asociace!.

Nezkreslené informace o odměňování pro zaměstnavatele

Nově vzniklá asociace bude poskytovat odborné i laické veřejnosti aktuální a nezkreslené informace o odměňování zaměstnanců. Firmy, které do asociace vstoupí, budou získávat aktuální a ověřené informace o odměňování v Česku. To uvítají zejména malé a střední firmy, které se v praxi řídí více intuicí než skutečnou situací na trhu.

„Členům poskytneme nástroje a metodiky pro nastavení a řízení odměňování a firemních mzdových nákladů. Jejich rozhodování se tak bude zakládat na ověřených číslech, faktech a srozumitelné terminologii. Pro menší a střední firmy máme připravený program, který jim pomůže s nastavením systému odměňování v souladu s legislativou. Navíc bude reflektovat nejmodernější postupy v oboru,“ dodává Tomáš Jurčík.

Reklama

Asociace chce být také partnerem pro stát při přípravě prováděcích předpisů chystaného zákona o transparentnosti odměňování. „Chceme moderovat a kultivovat dialog mezi zaměstnavateli, různými odvětvími a státem, aby regulace byla založena na reálných datech, nikoli na ideologiích,“ říká Petr Janák, prezident Comp&Ben Asociace a HR ředitel skupiny PPF.

Jsou muži opravdu lépe placeni než ženy?

Jedním z hlavních cílů Comp&Ben Asociace! bude přinášet analýzy postavené na reálných a přesných datech o odměňování včetně souvisejících metodik. Interpretace dat zveřejňovaná ČSÚ či Eurostatem se totiž kvůli rozdílné metodice velmi liší od interpretace soukromého sektoru. Příkladem takové diskutabilní analýzy dat jsou informace o údajném značném rozdílu mezi odměňováním žen a mužů v České republice.

„Diskriminaci žen však data významných zaměstnavatelů nepotvrzují. Za rozdíly ve mzdách mužů a žen stojí úplně jiné důvody než mzdová diskriminace. V důsledku tak vzniká regulace, která problém nejen že neřeší, ale ještě jej zhoršuje. Chceme se stát partnerem, který poskytne regulačním orgánům nejen relevantní data, ale i metodiku,“ říká profesor Jan Čadil, viceprezident asociace a rovněž ekonom a rektor Unicorn Vysoká škola. Jedním z témat asociace proto bude práce na detailní studii zaměřené na rozdíly v odměňování mužů a žen v soukromém sektoru.

Mezi zakládajícími členy jsou významní zaměstnavatelé a zástupci akademické sféry

Comp&Ben Asociace! vznikla ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze (VŠE). Jedním ze zakladatelů je profesor Ivan Nový, který působil v letech 2014–2022 jako děkan Podnikohospodářské fakulty VŠE. Z akademické obce se do asociace zapojil také profesor Jan Čadil, ekonom a rektor Unicorn Vysoká škola, působící také na Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU), a dále též profesor Jiří Hnilica, děkan Podnikohospodářské fakulty VŠE.

Prezidentem byl na ustavující schůzi zvolen Petr Janák (HR Ředitel, PPF Skupina), viceprezidentkou pro téma Transparentnost a rovné odměňování (Gender Pay Gap) Radka Motlová (Reward Expert, Vodafone Czech Republic), viceprezidentem pro téma Technologie byl zvolen Ladislav Maťašovič (HR Director, Foxconn Česká Republika) a viceprezidentem pro spolupráci s univerzitami prof. Jan Čadil (rektor Unicorn Vysoká škola).

„Asociace nyní bude intenzivně pracovat na tom, aby se současný počet padesáti členů do konce roku rozšířil na 250. Cílem je, aby se v budoucích letech počet rozšířil o další stovky a členové kopírovali tuzemský soukromý trh práce,“ uzavírá Tomáš Jurčík.

Mezi zakládající členy patří řada významných tuzemských zaměstnavatelů, například skupina PPF, Vodafone, Foxconn, Zentiva, PwC Česká republika, Siko, Makro, Notino, ČEZ, T-Mobile, Raiffeisen Bank, Hornbach, Mattoni, Aterra Group, Mercer, Miele, PM-tech, ORLEN Unipetrol a Unicorn Vysoká škola a Fakulta podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické.

 

Zdroj: https://www.compenben.eu/

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kvůli požáru na ostrově Hydra zadržely řecké úřady 13 lidí

Třináct lidí bylo zadrženo v Řecku kvůli požáru na ostrově Hydra, který podle úřadů způsobil ohňostroj odpálený na jachtě poblíž pobřeží. Plameny zažehly jediný borovicový les na tomto turistickém ostrově. Incident vyvolal v Řecku, potýkajícím se s vedrem, vlnu rozhořčení, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ukrajina podle ruských úřadů vyslala desítky dronů na ruské území

Ukrajina v noci na dnešek na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů, žádné škody však hlášeny nebyly. S odkazem na ruské představitele o tom informuje agentura Reuters. Ukrajinská armáda zase hlásí ruský útok třemi raketami, z nichž dvě byly zničeny nad Kyjevskou oblastí. Dva lidé byli při tomto útoku zraněni a mnoho domů poničeno, uvedly místní úřady.

Tisíce proíránských bojovníků nabízí Hizballáhu pomoc v boji proti Izraeli

Tisíce členů různých proíránských militantních skupin z Iráku, Sýrie, Jemenu a dalších zemí Blízkého východu jsou připraveny přijet bojovat do Libanonu po boku hnutí Hizballáh proti Izraeli, pokud by nynější přeshraniční konflikt na severu Izraele přerostl ve válku. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na své zdroje z těchto frakcí a analytiky. Napětí mezi Izraelem a Hizballáhem v posledních týdnech výrazně vzrostlo a i tomto konfliktu bude ve Washingtonu jednat izraelský ministr obrany Joav Galant, který tam odletěl dnes ráno.

Izraelská armáda přiznala porušení rozkazů při zacházení se zraněným palestinským podezřelým

Dnes izraelská armáda přiznala, že její vojáci porušili rozkazy, když ve městě Dženín převáželi zraněného Palestince přivázaného ke kapotě vojenského džípu. Incident, k němuž došlo v sobotu, byl zachycen na videozáznam a rozšířil se po sociálních sítích. Na záběrech, které potvrdily tiskové agentury, je zachycen Mudžáhid Azmí, obyvatel Dženínu, vodorovně přivázaný ke kapotě vozidla, které projíždí úzkou uličkou a míjí dvě sanitky.

Charkov hlásí po ruském vzdušném úderu tři mrtvé a pět desítek zraněných

Tři lidé zahynuli a přes 50 dalších utrpělo zranění při ruském vzdušném útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov. Na sociálních sítích to uvedli ukrajinští činitelé, podle kterých Rusové poničili bytový dům, obchody a zastávky veřejné dopravy. Starosta města Ihora Terechov informoval o čtyřech úderech. Podle šéfa Charkovské oblasti Oleha Syněhubova invazní armáda útočila s využitím naváděných leteckých bomb.

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Nio má nový typ výměnných stanic

Čínská společnost Nio představila čtvrtou generaci svých stanic pro výměnu vysokonapěťových akumulátorů v elektromobilech.Oproti předcházejícím verzím jsou tyto stanice výrazně...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kvůli požáru na ostrově Hydra zadržely řecké úřady 13 lidí

Třináct lidí bylo zadrženo v Řecku kvůli požáru na ostrově Hydra, který podle úřadů způsobil ohňostroj odpálený na jachtě poblíž pobřeží. Plameny zažehly jediný borovicový les na tomto turistickém ostrově. Incident vyvolal v Řecku, potýkajícím se s vedrem, vlnu rozhořčení, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ukrajina podle ruských úřadů vyslala desítky dronů na ruské území

Ukrajina v noci na dnešek na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů, žádné škody však hlášeny nebyly. S odkazem na ruské představitele o tom informuje agentura Reuters. Ukrajinská armáda zase hlásí ruský útok třemi raketami, z nichž dvě byly zničeny nad Kyjevskou oblastí. Dva lidé byli při tomto útoku zraněni a mnoho domů poničeno, uvedly místní úřady.

Tisíce proíránských bojovníků nabízí Hizballáhu pomoc v boji proti Izraeli

Tisíce členů různých proíránských militantních skupin z Iráku, Sýrie, Jemenu a dalších zemí Blízkého východu jsou připraveny přijet bojovat do Libanonu po boku hnutí Hizballáh proti Izraeli, pokud by nynější přeshraniční konflikt na severu Izraele přerostl ve válku. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na své zdroje z těchto frakcí a analytiky. Napětí mezi Izraelem a Hizballáhem v posledních týdnech výrazně vzrostlo a i tomto konfliktu bude ve Washingtonu jednat izraelský ministr obrany Joav Galant, který tam odletěl dnes ráno.

Izraelská armáda přiznala porušení rozkazů při zacházení se zraněným palestinským podezřelým

Dnes izraelská armáda přiznala, že její vojáci porušili rozkazy, když ve městě Dženín převáželi zraněného Palestince přivázaného ke kapotě vojenského džípu. Incident, k němuž došlo v sobotu, byl zachycen na videozáznam a rozšířil se po sociálních sítích. Na záběrech, které potvrdily tiskové agentury, je zachycen Mudžáhid Azmí, obyvatel Dženínu, vodorovně přivázaný ke kapotě vozidla, které projíždí úzkou uličkou a míjí dvě sanitky.

Charkov hlásí po ruském vzdušném úderu tři mrtvé a pět desítek zraněných

Tři lidé zahynuli a přes 50 dalších utrpělo zranění při ruském vzdušném útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov. Na sociálních sítích to uvedli ukrajinští činitelé, podle kterých Rusové poničili bytový dům, obchody a zastávky veřejné dopravy. Starosta města Ihora Terechov informoval o čtyřech úderech. Podle šéfa Charkovské oblasti Oleha Syněhubova invazní armáda útočila s využitím naváděných leteckých bomb.

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.
Reklama
Reklama