menu

25.2 C
Czech
Pondělí 20. května 2024

Izrael shromáždil na okraji Rafáhu dostatečné síly k podniknutí invaze

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena vyhodnotila, že Izrael poblíž Rafáhu nashromáždil dostatek vojáků k plnohodnotné invazi. Není si však jista tím, zda padlo konečné rozhodnutí o jejím zahájení. Z Rafáhu uprchlo už 500 tisíc lidí.

Švýcarská mírová konference o Ukrajině bez Ruska bude zbytečná, uvedl Kreml

Mírová konference o Ukrajině, kterou v červnu chystá Švýcarsko, bude bez účasti Ruska zbytečná, uvedl dnes podle agentury Reuters Kreml. Podle Moskvy taková konference není seriózní snahou najít mírové řešení. Konflikt v podobě plnohodnotné války propukl v únoru 2022, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu.

LONGi překonává světový rekord v účinnosti křemíkových solárních článků a představuje mimořádně účinný BC modul druhé generace

Sledujte nás na sítích

Madrid 10. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – – Inovativní výrobce solárních panelů oznamuje nový rekord v účinnosti křemíkových solárních článků s heteropřechodem a zadním kontaktem na úrovni 27,30 %, čímž upevňuje své vedoucí postavení v globálním sektoru solární energie.

Reklama

– Společnost LONGi dále představuje zcela nový solární modul Hi-MO 9 se špičkovou konverzní účinností v oboru křemíkových solárních modulů dosahující až 24,43 %

Společnost LONGi Green Energy Technology Co. oznamuje, že překonala další světový rekord v účinnosti křemíkových solárních článků, a to pouhé 4 měsíce poté, co 7. května stanovila poslední světový rekord v této oblasti. Podle certifikátu německého Institutu pro výzkum solární energie v Hamelinu (ISFH) dosáhly nové křemíkové solární články s heteropřechodem a zadním kontaktem (heterojunction back-contact, HBC) vyvinuté společností LONGi v laboratorních podmínkách účinnosti 27,30 %. Nový rekord byl oznámen na slavnostní akci, kde se současně představil i nový modul Hi-MO 9. Akce se zúčastnil mimo jiné zakladatel a prezident společnosti LONGi Li Zhenguo, viceprezident Dennis She, hlavní vědecký pracovník Dr. Xu Xixiang a zástupci klientů z celého světa.

LONGi upevňuje své vedoucí postavení v globálním sektoru solární energie

Od dubna 2021 je to již sedmnáctý světový rekord společnosti v účinnosti solárních článků.

Reklama

Tímto úspěchem se společnost LONGi definitivně etablovala jako lídr v oblasti krystalické křemíkové fotovoltaiky – společnost je nyní dvojnásobným držitelem světového rekordu jak v účinnosti krystalických křemíkových solárních článků, tak i v účinnosti tandemových solárních článků perovskit-krystalický křemík. Další světový rekord v účinnosti tandemových solárních článků z krystalického křemíku a perovskitu ve výši 33,9 % oznámila společnost LONGi v listopadu 2023.

Představuje se modul Hi-MO 9

Zcela nový vlajkový modul Hi-MO 9 představila společnost LONGi v rámci slavnostního večera, který se konal 7. května ve španělském Madridu. Hi-MO 9 je solární modul s výkonem až 660 W, založený na technologii solárních článků 2. generace s hybridním pasivovaným zadním kontaktem (Hybrid Passivated Back Contact, HPBC) a křemíkové destičce TaiRay, kterou společnost LONGi uvedla na trh v březnu 2024. Hi-MO 9 se navíc může pochlubit účinností konverze až 24,43 %, která je připravena vyniknout i v nejrůznějších náročných podmínkách (včetně jezer, hor a pouští).

Viceprezident společnosti LONGi Green Energy Technology Co. Dennis She uvedl: „Naše novinka Hi-MO 9 přináší ve světovém měřítku špičkovou výrobu energie a při stejném využití půdy překonává ostatní technologie na trhu. Díky konstrukci podle nejvyšších standardů spolehlivosti si tuto účinnost navíc zachovává po celou svou životnost. Majitelé elektráren si mohou být jisti, že s elektrárnou postavenou z modulů Hi-MO 9 využijí své pozemky nanejvýš efektivně a získají maximální hodnotu ze slunečního záření.“

Panely se budou vyrábět ve výrobní základně společnosti ve městě Ťia-sing, kterou Světové ekonomické fórum zařadilo do skupiny továren Global Lighthouse Factory, tedy podniků, které urychlují zavádění technologií čtvrté průmyslové revoluce ve výrobě.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi, založená v roce 2000, je odhodlána být přední světovou společností v oblasti solárních technologií, zaměřuje se na vytváření hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetických scénářů.

V rámci svého poslání „využít solární energii co nejlépe pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi věnuje technologickým inovacím a rovněž založila pět obchodních odvětví, které pokrývají monokřemíkové destičky, články amoduly, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení. Společnost, která dokonale rozvinula své schopnosti v oblasti poskytování zelené energie, se začala v poslední době věnovat také ekologickým vodíkovým produktům a řešením na podporu celosvětového rozvoje bezemisní energetiky. www.longi.com

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2407557/image_821075_21702409.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2407558/image_821075_21702519.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1862722/LONGi_new_Logo.jpg

KONTAKT: Ye Zhu, [email protected]

 

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Lavrov a Putin označili zemřelého prezidenta Íránu za skutečného přítele Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes kondolovali Íránu k úmrtí jeho prezidenta a ministra zahraničí. Prezident Ebrahím Raísí a šéf diplomacie Hosejn Amírabdolláhján byli podle Lavrova opravdovými, spolehlivými přáteli Ruska. Putin v kondolenčním telegramu napsal, že Raísího osobní přínos pro vztahy mezi Moskvou a Teheránem je neocenitelný.

Čína uvalila sankce na americké zbrojovky kvůli vojenské pomoci Tchaj-wanu

Čínské ministerstvo obchodu uvalilo sankce na obrannou divizi společnosti Boeing a další dva klíčové americké zbrojní dodavatele. Důvodem je výroba zbraní pro Tchaj-wan, samozvaný demokratický ostrov. Oznámení přišlo v den slavnostní přísahy nového tchajwanského prezidenta Laj Čching-tea, který slíbil, že bude stát chránit před čínskými hrozbami.
Reklama

DOPORUČUJEME

ČTK připravila sérii videí o médiích, ověřování a dezinformacích

ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative připravila před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu sedmidílnou sérii krátkých vzdělávacích videí Jak na média.Série, kterou...

Jak vznikají zprávy

První video ze série Jak na média, kterou připravila ČTK Connect ve spolupráci s Google News Initiative, se věnuje tomu, jak vznikají zprávy, které...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Íránský viceprezident Mochbar byl pověřen výkonem prezidentské funkce

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes výkonem prezidentské funkce dočasně pověřil dosavadního viceprezidenta Mohammada Mochbara. Stalo se tak po pádu vrtulníku, který si vyžádal životy prezidenta Ebráhíma Raísího a ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhján. Toho ve funkci dočasně nahradí jeho dosavadní náměstek a jaderný vyjednávač Alí Bágherí Kaní. Chameneí rovněž po smrti politiků vyjádřil soustrast a vyhlásil pět dní státního smutku.

Julian Assange získal právo odvolat se proti vydání do USA

Dva soudci londýnského vrchního soudu povolili zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi podat odvolání proti jeho vydání do Spojených států. Rozhodnutí přišlo poté, co Assangeovi obhájci tvrdili, že USA neposkytly dostatečné záruky, že jejich klient nebude v americkém procesu diskriminován kvůli své národnosti.

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Klimatičtí vědci: Globální oteplování nám připraví dystopickou budoucnost

Naše planeta se oteplí nejméně o 2,5 stupně Celsia a bude uvržena do klimatického chaosu a dystopie. List The Guardian provedl průzkum mezi stovkami klimatických vědců Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), přičemž valná většina nevěří, že svět udrží průměrnou teplotu na uzdě.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Lavrov a Putin označili zemřelého prezidenta Íránu za skutečného přítele Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes kondolovali Íránu k úmrtí jeho prezidenta a ministra zahraničí. Prezident Ebrahím Raísí a šéf diplomacie Hosejn Amírabdolláhján byli podle Lavrova opravdovými, spolehlivými přáteli Ruska. Putin v kondolenčním telegramu napsal, že Raísího osobní přínos pro vztahy mezi Moskvou a Teheránem je neocenitelný.

Čína uvalila sankce na americké zbrojovky kvůli vojenské pomoci Tchaj-wanu

Čínské ministerstvo obchodu uvalilo sankce na obrannou divizi společnosti Boeing a další dva klíčové americké zbrojní dodavatele. Důvodem je výroba zbraní pro Tchaj-wan, samozvaný demokratický ostrov. Oznámení přišlo v den slavnostní přísahy nového tchajwanského prezidenta Laj Čching-tea, který slíbil, že bude stát chránit před čínskými hrozbami.

Nový tchajwanský prezident Lai Ching-te vyzývá k míru uprostřed rostoucího napětí s Čínou

Nově inaugurovaný tchajwanský prezident Lai Ching-te ve svém prvním projevu od nástupu do funkce v pondělí 20. května vyzval k míru a dobré vůli vůči Pekingu. Prezidentova výzva přichází v době, kdy Čína nadále zvyšuje vojenský a politický tlak na samosprávný ostrov.

Íránský prezident a ministr zahraničí zemřeli, nepřežili nehodu vrtulníku

Íránský prezident Ebráhím Raísí zemřel při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán, potvrdila íránská státní média. Na palubě se nacházel i ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján. S pátráním po havarovaném stroji pomáhali záchranáři z Ruska i Turecka.
Reklama
Reklama