13.6 C
Czech
Pátek 1. března 2024

U Lyonu se navzdory zákazu úřadů konal festival neonacistů

Nedaleko Lyonu ve východní Francii se v sobotu večer konal festival blackmetalové hudby spojované s neonacistickou ideologií, přestože jej úřady zakázaly. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle které se akce s názvem Call of Terror uskutečnila v obci Vézéronce-Curtin schválně 24. února, což je symbolické datum odpovídající výročí založení nacistické strany NSDAP v Německu v roce 1920.

Do Kyjeva na výročí dorazili von der Leyenová, Meloniová, De Croo a Trudeau

Do Kyjeva dnes dorazili šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, italská premiérka Giorgia Meloniová a ministerští předsedové Belgie a Kanady Alexander De Croo a Justin Trudeau, aby vyjádřili solidaritu Ukrajině při příležitosti druhého výročí ruské invaze, která zemi stála desítky tisíc životů a zpustošila ukrajinskou ekonomiku. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na italskou vládu, podle níž vrcholní politici přes noc cestovali vlakem z Polska.

Hodinky jako investiční příležitost: Jak zvolit ty správné?

Sledujte nás na sítích

Praha 29. ledna 2024 (PROTEXT) – Hodinky jsou od nepaměti naším strážcem času, avšak postupně se jejich funkce rozšiřovaly a dnešní hodinky už umí mnohem víc. Tento praktický doplněk navíc dokonale potrhuje vaši osobnost a opravdu kvalitní kousky představují skvělou investici.

Možná si říkáte, proč si kupovat drahé hodinky, když vám úplně stačí obyčejné. Představte si ale, že s každou minutou a hodinou, kterou ukáží, roste jejich hodnota. Ovšem takovéto hodinky mají svá specifika. Značnou sběratelskou hodnotu mají bezesporu hodinky s historickým významem, které si však může dovolit málokdo. Zpravidla se k nim pojí i nějaký příběh, ale je potřeba dávat si pozor na jejich pravost. Mnohem dostupnější jsou hodinky nové, jež splňují určitá kritéria. V každém případě si před investováním nejen do hodinek vždy zjistěte dostatek informací, jsou klíčové pro učinění efektivního investičního rozhodnutí.

Drahé hodinky ještě nutně neznamenají dobrou investici. Kritérií pro výběr těch, jejichž hodnota poroste, je hned několik. V každém případě si ohlídejte, aby byly v perfektním stavu, nejlépe nenošené, v originálním balení a existovala k nim kompletní dokumentace.

Řemeslně propracované

Ruční práce se cení snad ve všech oblastech, hodinářství nevyjímaje. Ne nadarmo se o věcech propracovaných do nejmenšího detailu a s precizností říká, že je to hodinářská práce. U hodinek také platí, že vysoce ceněné jsou takové, které se pyšní mechanickým pohonem s hodinářskými funkcemi. „Nejsložitějším a nejoceňovanějším hodinářským funkcím vévodí tourbillon, věčný kalendář a repetice. Jde o mechanismy, které dokáží zkonstruovat jen ty nejlepší hodinářské manufaktury, což znamená, že modely s nimi mohou být časem ceněné. Tourbillon najdete například na hodinkách značky Frederique Constant Manufacture,ʺ uvádí Jiří Štencek, zakladatel obchodu Helveti.cz specializujícího se na hodinky.

Limitované edice

Ačkoliv na ceně mohou získat i obyčejné trojručky, ovšem modely hodinek, které byly vyrobeny pouze v omezeném množství, poskytují větší jistotu, že časem získají na hodnotě. Ani zde se však nejedná o přímou úměru a platí, že je třeba před investicí zvážit téma limitované edice, značku a jejich souvislost s budovanou sbírkou.

Značky v popředí

Značka nemusí vždy znamenat top kvalitu, ovšem u hodinek toto rovnítko opravdu je. Některé značky jsou již takřka ikonické a kdo si hodinky od nich pořídí, má zaručeno precizní provedení a kvalitu po všech stránkách. Modely od Rolex či Patek Philippe mají dlouholetou historii a starší kousky se stávají velmi vzácnými. Investovat i do novinek těchto a dalších podobných značek se tedy rozhodně vyplatí.

I materiál se počítá

Drahé kovy a kameny se nevyhýbají ani hodinářskému průmyslu. Zlaté hodinky Rolex nebo třeba Junghans či Prim nenechají ani laika na pochybách, že se jedná o možnou investici. Existují také unikátní kousky vykládané například diamanty, které určitě stojí za pozornost, pokud disponujete opravdu velkým kapitálem.

Ucelené kolekce

Stanou-li se hodinky vaší vášní, je velmi pravděpodobné, že se zaměříte na určitou značku či typ (potápěčské, pilotní, z dob válečných apod.). „Založení sbírky, která tematicky odpovídá zájmu sběratele, dává rovněž smysl. Do této oblasti pak mohou patřit jak kolekce hodinářských specialit, tak sbírky týkající se významných událostí. Vyhledávaným tématem mohou být například cesty do vesmíru, s nimiž se pojí třeba značka Bulova,“ dodává Jiří Štencek. Když pak vytvoříte celou sběratelskou kolekci, máte o budoucnost postaráno. Hodnota takové sbírky může být časem až astronomická, ale jedná se o běh na dlouhou trať.

Hodinky se mohou zdát jako neobvyklá investice, ale mezi alternativními aktivy stále vedou nad zlatem, historickými vozy či kryptoměnami. Jako u každé investice i zde platí, že je důležitá výše vstupního kapitálu, dobrá znalost odvětví a časový horizont. Pokud si nejste jistí, určitě navštivte odborníka, poradí vám například specialisté z Helveti.cz

Náš tip:

Frederique Constant Manufacture Classic Tourbillon Automatic Limited Edition FC – 980N3H6

Elegantní pánské hodinky se strojkem pocházejícím přímo z dílny Frederique Constant se hodí jak do společnosti, tak pro každodenní nošení a představují vrchol hodinářské práce. Strojek pracuje na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu (4Hz), zahrnuje 33 kamenů, 188 součástek a jeho dominantou je Tourbillon. Design zaujme kombinací ušlechtilé oceli a řemínku z aligátoří kůže. Model je k dispozici pouze v limitované edici 350 kusů a jeho prodejní cena činí 390 200 Kč.

Bulova Accutron Astronaut 2SW8A002 Limited Edition

Tento výjimečný model upoutá výrazným, zcela nepřehlédnutelným a velmi dobře čitelným ciferníkem. Výrazná dvoubarevná luneta Den/Noc spolu s tělem z ušlechtilé oceli a voděodolností do 100 m nenechají nikoho na pochybách, že se jedná o vskutku jedinečné hodinky. Výčet parametrů, které stojí za pozornost, tím ale zdaleka nekončí. Uvedený model byl vyroben pouze v limitované edici 300 kusů a jeho prodejní cena činí 88 900 Kč.

Zdroj: Helveti.cz

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Elon Musk podal žalobu na OpenAI a generálního ředitele Sama Altmana

Elon Musk, multimiliardář a zakladatel společností Tesla a SpaceX, podal žalobu na společnost OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. V žalobě se uvádí, že společnost upřednostnila zisk před svým původním posláním vyvíjet umělou inteligenci pro veřejné blaho. Musk, který OpenAI spoluzaložil, žaluje také generálního ředitele společnosti Sama Altmana a obviňuje ho z porušení smlouvy, protože nedodržel závazek společnosti pečlivě rozvíjet umělou inteligenci a zpřístupnit tuto technologii široké veřejnosti.

Millie Bobby Brown prozradila, jak ji Jake Bongiovi žádal o ruku. Prsten málem hned ztratila

Millie Bobby Brown se ve čtvrtek svěřila, jak ji partner Jake Bongiovi požádal o ruku během potápění. Dvacetiletá herečka, která je zasnoubená se synem Jona Bon Joviho od loňského dubna, poutavý příběh odvyprávěla ve čtvrteční epizodě talk show Jimmyho Fallona.

Indická ekonomika raketově roste, nezastavila ji pandemie ani klimatické změny

Indický hrubý domácí produkt (HDP) loňské čtvrté čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,4 procenta a mezičtvrtletně o 10,1 procenta. Uvedl to statistický úřad tamní vlády. Tyto výsledky překvapily analytiky, jsou totiž nejlepší za posledních šest kvartálů. Indie dospěla ve světovou ekonomickou velmoc.

Střelec, údajně voják bundeswehru, zabil na severu Německa čtyři lidi

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly dnes státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Biden i Trump navštívili hranici s Mexikem a navzájem se obvinili z migrační krize

Americký prezident Joe Biden a jeho soupeř v listopadových volbách Donald Trump ve čtvrtek dorazili na americko-mexickou hranici. Jejich návštěvy se pozoruhodně podobaly. Oba se přitom vzájemně obvinili z nefunkčního imigračního systému a tvrdili, že právě oni jsou schopni tento problém, který rezonuje americkou společností, vyřešit.

Policisté postavili ohrazení u kostela, kde má být rozloučení s Navalným

Ruští policisté postavili ohrazení na cestě od stanice moskevského metra ke kostelu, kde se má dnes konat poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným, který v únoru zemřel ve vězení. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino už také přijíždějí vozy pro přepravu zatčených, píše server Mediazona.

DOPORUČUJEME

YOFC představuje špičkové inovace na veletrhu MWC 2024 v Barceloně

Barcelona (Španělsko) 1. března 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Yangtze Optical Fibre and Cable Joint Stock Limited Company (YOFC), lídr světového trhu s optickými vlákny...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Elon Musk podal žalobu na OpenAI a generálního ředitele Sama Altmana

Elon Musk, multimiliardář a zakladatel společností Tesla a SpaceX, podal žalobu na společnost OpenAI, která se zabývá umělou inteligencí. V žalobě se uvádí, že společnost upřednostnila zisk před svým původním posláním vyvíjet umělou inteligenci pro veřejné blaho. Musk, který OpenAI spoluzaložil, žaluje také generálního ředitele společnosti Sama Altmana a obviňuje ho z porušení smlouvy, protože nedodržel závazek společnosti pečlivě rozvíjet umělou inteligenci a zpřístupnit tuto technologii široké veřejnosti.

Millie Bobby Brown prozradila, jak ji Jake Bongiovi žádal o ruku. Prsten málem hned ztratila

Millie Bobby Brown se ve čtvrtek svěřila, jak ji partner Jake Bongiovi požádal o ruku během potápění. Dvacetiletá herečka, která je zasnoubená se synem Jona Bon Joviho od loňského dubna, poutavý příběh odvyprávěla ve čtvrteční epizodě talk show Jimmyho Fallona.

Indická ekonomika raketově roste, nezastavila ji pandemie ani klimatické změny

Indický hrubý domácí produkt (HDP) loňské čtvrté čtvrtletí meziročně vzrostl o 8,4 procenta a mezičtvrtletně o 10,1 procenta. Uvedl to statistický úřad tamní vlády. Tyto výsledky překvapily analytiky, jsou totiž nejlepší za posledních šest kvartálů. Indie dospěla ve světovou ekonomickou velmoc.

Střelec, údajně voják bundeswehru, zabil na severu Německa čtyři lidi

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly dnes státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení.

Biden i Trump navštívili hranici s Mexikem a navzájem se obvinili z migrační krize

Americký prezident Joe Biden a jeho soupeř v listopadových volbách Donald Trump ve čtvrtek dorazili na americko-mexickou hranici. Jejich návštěvy se pozoruhodně podobaly. Oba se přitom vzájemně obvinili z nefunkčního imigračního systému a tvrdili, že právě oni jsou schopni tento problém, který rezonuje americkou společností, vyřešit.

Policisté postavili ohrazení u kostela, kde má být rozloučení s Navalným

Ruští policisté postavili ohrazení na cestě od stanice moskevského metra ke kostelu, kde se má dnes konat poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným, který v únoru zemřel ve vězení. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino už také přijíždějí vozy pro přepravu zatčených, píše server Mediazona.

Rakušanku, jež věznila svého syna v boxu pro psa, soud potrestal 20 lety vězení

Soud v dolnorakouské Křemži (Krems) ve čtvrtek pozdě večer poslal na 20 let do vězení se zvláštním režimem matku, která svého nyní 13letého syna věznila v přepravce pro psy, týrala ho hlady nebo ho v nevytopeném pokoji u otevřeného okna polévala studenou vodou. Informovala o tom agentura APA. Soud o tomto případu, kterému se v Rakousku dostalo velké pozornosti, ve čtvrtek jednal celý den. Čtrnáctiletý trest soud udělil spolupachatelce matky. Rozsudky nejsou pravomocné, lze se proti nim odvolat.

Princ William při návštěvě londýnské synagogy vyjádřil znepokojení nad rostoucím antisemitismem

Princ William, vévoda z Cambridge, navštívil ve čtvrtek londýnskou synagogu, kde vedl upřímný rozhovor s přeživší holocaustu o rostoucím antisemitismu ve Spojeném království. Návštěva se uskutečnila uprostřed obav o jeho manželku Kate, která se v současné době zotavuje z operace.